Sosyal Yardım Platformu

2019 İşsizlik Maaşı Alana Kredi Veren Bankalar

2019 İşsizlik Maaşı Alana Kredi Veren Bankalar

İşsizlik maaşı alana 2019 yılında kredi sunan bankalar üzerinden gelir belgesi göstermeden kredi çekebilirsiniz. PTT üzerinden alınan işsizlik maaşını gelir belgesi olarak göstererek bankalardan ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak işsizlik maaşı belirli bir süre zarfında verildiği için çekebileceğiniz kredi vadesi ve tutarı sizi tatmin etmeyebilir. Bankalara ek gelirlerinizi belgeleyerek, teminat göstererek ya da kefil göstererek yüksek tutarlı ve uzun vadeli kredi talebinde bulunabilirsiniz. Ancak gelir belgesi olmadan da işsizlik maaşı alanlara kredi veren bankalar bulunmaktadır.

İşsizlik Maaşı Alanlardan Bankalar Hangi Koşullarda Kredi Veriyor?

İşsizlik maaşı alanlar kredi çekebilmek için bankalara gayrimenkullerini ya da araçlarını teminat olarak göstererek, kredi puanı yüksek olan kişileri kefil olarak göstererek ya da ek gelirlerini belgeleyip bankaya sunarak kredi talebinde bulunabilir. Bankalar finans kuruluşları oldukları için kredi verirken risk analizi yaparlar. Eğer kredi puanınız yüksek ve teminat olarak gösterebileceğiniz gayrimenkullere veya araca sahipseniz gelir belgesi sunmaya gerek kalmadan bankalardan kredi çekebilirsiniz. Benzer şekilde etrafınızda size destek olacak kredi puanı yüksek bir kişi var ise onu kefil olarak göstererek bankalardan kredi talebinde bulunabilirsiniz.

İşsizlik Maaşı Alanlara Kişilere Hangi Banklara Kredi Veriyor?

İşsizlik maaşı alan kişilere kredi veren bankalar olarak sizlere başvuru esnasında gelir belgesi talep etmeyen 5 adet bankayı önermekteyiz. Sizlere önerdiğimiz bu bankalar üzerinden kolay bir şekilde kredi alarak ihtiyaçlarınıza çözüm oluşturabilirsiniz. Genel olarak internet üzerinden başvuru kabul eden bu bankalar ilk koşul olarak kredi notuna bakmaktadır. Başvuru esnasında sahip olduğu gayrimenkuller, ek gelirler göz önüne alınarak kredi başvurusu değerlendirilmektedir. İşsizlik maaşı alanlara kredi veren bankalar;

 • Aktif Bank
 • CEPTETEB
 • com
 • Odeabank
 • Vakıfbank

Aktif Bank Sayesinde Kredi Almak N Kolay

N Kolay Kredi ile kredi notunu ve şubeye gitme derdi olmadan ihtiyaçlarınızı için gerekli olan nakdi karşılayabilirsiniz. En kolay alınan kredilerden birisi olan N Kolay Kredi kapsamında 2.000 TL’den 30.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz. 3 aydan başlayıp 60 aya kadar uzanan vade seçenekleri ve aylık %1,99’dan başlayan faiz oranları ile bu krediden faydalanabilirsiniz. Ancak sunulan bu %1,99’luk faiz oranı sadece 2.000 TL kredi talebine bulunup 60 ay vade isteyen kişilere sunulmaktadır. Bu durumun dışında ki durumlar için aylık %2,89 faiz oranı sunulmakla birlikte faiz oranı güncel piyasa koşullarına göre güncellenmektedir.

Bu kredi kapsamında binde beş oranında tahsis ücreti kesilip hayat sigortası yapmak zorunluluğu bulunmamaktadır. N Kolay Kredi başvurularınızı www.nkolaykredi.com.tr adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Aktif Bank PTT Kredisi

Aktif Bank PTT İhtiyaç Kredisi kapsamında 30.000 TL’ye kadar olan çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İşsizlik maaşı alanlara kredi fırsatı sunan Aktif Bank PTT ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır. İşsizlik maaşınızı PTT üzerinden aldığınız için Aktif Bank PTT İhtiyaç Kredisi başvurunuzun onaylanma ihtimal yüksektir. Bu kredi kapsamında 60 aya kadar vade seçeneği yer alıp aylık faiz oranı %2,73’dur. Ancak 18 aydan daha uzun vade seçeneği tercih edenler için belirlenen faiz oranı %2,83’tür. Aktif Bank PTT İhtiyaç Kredisinde talep edilen kredi tutarının %0,5’i oranında tahsis ücreti kesintisi ve hayat sigortası kesintisi yapılmaktadır. Kredi başvuruları ise PTT şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Size en yakın PTT şubesine giderek Aktif Bank PTT İhtiyaç Kredisine başvuru yapmak istediğinizi belirtin. Ardından size verilen başvuru formunu doldurarak kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

CEPTETEB Gelir Belgesiz Kredi

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi ile gelir belgesine, kefile, teminata ihtiyaç duymadan başvurunuzu yapabilirsiniz. Aylık %1,49’dan başlayan oranlar ile kredi sunan CEPTETEB 1.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Üstelik bu kredide dosya masrafı olarak da bilinen tahsis ücreti alınmamaktadır. CEPTETEB İhtiyaç Kredisi kapsamında 3 aydan 60 aya varan vade seçenekleriyle kredi alabilirsiniz. CEPTETEB İhtiyaç Kredisi faiz oranları vadeye göre değişmekle birlikte şöyledir;

 • 3 ay vade seçeneği ile ödeme yapacak kişilere %1,49 faiz oranı,
 • 9 ay ve 12 ay vadeli kredi tercihinde bulunanlara %1,69 faiz oranı,
 • 24 ay ve üzeri vade ile kredi çekenlere ise %1,79 faiz oranı ile hizmet verilmektedir.

Kredi verirken ilk koşul olarak kredi notunu göz önüne alan CEPTETEB işsizlik maaşı alan kişilere de kredi vermektedir. CEPTETEB dijital bankacılık sistemi olup kredi başvurularını internet sitesi, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden kabul etmektedir. Kredi başvurularınız ise ortalama 3 dakika içerisinde değerlendirilmektedir. Ayrıca www.cepteteb.com.tr adresi üzerinden başvuru takibini yapabilirsiniz.

Enpara.com’dan İşsizlik Maaşı Alanlara Kredi

Enpara.com ihtiyaç kredisi ile kefilsiz, teminatsız ve imzasız şekilde 1.000 TL’den 60.000 TL’ye kadar olan düğün, tatil, eğitim gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için kredi çekebilirsiniz. 1 aydan 60 aya kadar vade seçeneğinin yer aldığı bu kredide faiz oranları %1,76’dan başlayıp vade seçeneğine göre değişim göstermektedir. Enpara.com İhtiyaç Kredisi faiz oranları;

 • 12 ay vade ile kredi çekenlere sunulan faiz oranı %1,92,
 • 24 ay vade tercih eden kişilere sunulan aylık faiz oranı %1,89,
 • 36 ay vade ile kredi başvurusunda bulunanlar için faiz oranı %1,86,
 • 48 ay vade seçeneği ile kredisi alanlar %1,82,
 • Son olarak 60 ay vadeden yararlanan kişilere sunulan faiz oranı ise %1,76’dır.

Bir kuruş bile masraf ödemeden sahip olabileceğiniz bu kredide dosya masrafı ve tahsis ücreti bulunmamaktadır. QNB Finansbank’a bağlı olarak hizmet veren Enpara.com, ihtiyaç kredisi başvurularınızı ise www.qnbfinansbank.enpara.com adresi üzerinden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılık üzerinden başvuru formunu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz ortalama 2 dakika içerisinde değerlendirilmekle birlikte bu süreç en fazla 8 iş saati sürmektedir. Eğer Enpara.com müşterisiyseniz krediniz onaylandığı an paranız hesabınıza aktarılacaktır. Ancak Enpara.com müşterisi değilseniz banka sizi arayarak önce Enpara.com müşterisi olmanızı sağlayacak ardından paranızı hesabınıza yatıracaktır.

Odeabank’ta Nakidiniz Hazır

Odeabank Nakit Hazır ile işsizlik maaşı alan kişilerin ihtiyaçlarına çözüm sunuyor. Gelir belgesi talep edilmeyen bu kredi kapsamında en fazla 10.000 TL alabilirsiniz. 60 aya kadar vade seçeneklerinin yer aldığı bu kredi kapsamında binde beş oranında tahsis ücreti kesilmektedir.

Faiz oranlarının güncel piyasa kuruna göre değişim gösterdiği Nakit Hazır kredisine başvurularınızı Odeabank şubelerinden, internet şubesinden ya da mobil şube üzerinden yapabilirsiniz. Başvuru için ise sadece nüfus cüzdanını yanınızda götürmeniz yeterlidir.

Vakıfbank’dan İşsizlik Maaşı Alanlara Kredi Fırsatı

Vakıfbank Anında Kredi’den sadece mobil bankacılık müşterileri faydalanabilmektedir. Vakıfbank internet sitesi üzerinden sizlerde mobil bankacılığa üye olup akıllı cihazlarınızın uygulama merkezleri üzerinden Vakıfbank Mobil Bankacılık uygulamasını indirerek bu hizmetten yararlanabilirsiniz. 30.000 TL’ye kadar kredi fırsatı sunulan anında kredi kapsamında aylık %1,79 faiz oranı ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. En az 3 ay en fazla ise 60 ay vade seçeneklerini barındıran Vakıfbank işsizlik maaşı alanlara kredi fırsatı sunuyor.

Mobil uygulama ve internet bankacılığı aracılığı ile başvuru yapabileceğiniz Vakıfbank Anında Kredi başvuru esnasında sizden kefil, teminat ya da gelir belgesi talep etmez. Bu kredi kapsamında onaylanan kredilerde paranız hafta sonları, dini bayramlar ve resmi bayramlarda dahil olmak üzere anında hesabınıza yatacaktır.

PTT Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB Hibe Kredi Başvuru ve Şartları Nelerdir ?

İş Yeri Açmak İçin Kredi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM