Bilgi Arşivi

Adli Sicil Kaydı E Devlet Sorgulama!

Adli Sicil kaydı E-Devlet üzerinden alınabilmektedir. Çalışacağınız veya başvuruda bulunacağız kurum tarafından sicil kaydı evrakı istenebilir. Bu gibi durumlarda gezmeden sadece E devlet aracılığıyla adli sicil kaydı arşivinizi görebilirsiniz. Bunun için E devlet adli sicil sorgulama ekranına erişmeniz yeterli.

E devlet bünyesinde internet üzerinden yapılması mümkün birçok devlet odaklı işlem yer alıyor. Bu işlemlerin arasında Adalet Bakanlığı sunucularına bağlı olarak yer alan Adli sicil kaydı sorgulama ekranı, tamamen ücretsiz bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır.

e devlet sicil kaydı sorgulama

Sabıka kaydı sorgulaması yapmak için ilk olarak E devlet üzerinden kendinize ait şifre dökümü almanız gerekir. Bunun için herhangi bir PTT şubesine giderek destek alabilirsiniz. 2 lira karşılığında E devlet şifre alma işleminiz yapılacaktır.

Adli Sicil Kaydı E Devlet

Adli sicil kaydı e devlet sorgulama işlemi için ilk olarak E devlet uygulamasını telefonlarınıza veya mobil cihazlarınıza indirin. Eğer bilgisayar üzerinden giriş yapacaksanız. buraya tıklayarak giriş yapın. Sonrasında yapmanız gerekenler çok kolay. Adli sicil kaydı sorgulama için aşağıdaki aşamaları uygulamanız yeterli olacaktır.

  • E devlet adli sicil sorgulama için sisteme giriş yapın.
  • Sonrasında “Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?” yazan yere “Adlı Sicil” yazın ve aratın.
  • Sonrasında Adalet Bakanlığı adı altında sunulan hizmete tıklayın.
  • Sonrasında kuralları okuyup onaylayın ve “Devam Et” seçeneğine tıklayın.
  • Son olarak Kurum tipi, belge verilme sebebi ve kurum adı gibi alanları doldurarak evrakı görüntüleyin.

Adli sicil kaydı sorgulama E devlet üzerinden bu şekilde yapılmaktadır. Bu sorgulama sonrasında evrakı çıktı alıp ilgili kuruma götürebilirsiniz.

E Devlet Askerlik Yoklama Başvurusu Nasıl Yapılır?,

E Devlet Soy Ağacı Sorgulama

Adlı Sicil Kaydı Nedir?

Adli sicil kaydı kişinin adli çatı altında bulunan suç ve haklarını ortaya koymaktadır. Kişinin suç dökümü olarakta adlandırılabilecek olan bu evrak, temelde güven unsurunu devlet çatısı altında sağlamak için kullanılmaktadır. Her kurum çalışanından veya hizmet muhttabından bunu istemek noktasında hak sahibidir.

adli sicil kaydı sorgulama

E devlet adli sicil kaydı sorgulama için en kolay yöntemdir. Ayrıca E devlet şifresi internet üzerinden alınamaz. Bu konuda kesinlikle bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Telefonunuzu ve kimliğinizi almayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu