Diğer Yardımlar

Akbank Çölyak Ödemesi Sorgulama

Çölyak hastalığı nedir sorusuna kısaca cevap verelim ki direk bu sayfamıza gelen arkadaşlar ufak bir bilgi sahibi olsunlar. Çölyak hastalığı vücudun gösterdiği bir çeşit alerjik reaksiyondur. Alerjik reaksiyonu tetikleyen durum ise vücudun glutene olan hassasiyetidir. Bu hastalıktan korunmak içinse özel diyet yapılması şarttır. İşte bu diyette, aslında konumuzu oluşturan kısmı çok ilgilendirmektedir.

Bu tarz isimle anılan gluten aslında bir proteindir. Peki, bu protein nelerde bulunur? Çavdarda, buğdayda,  arpada, çikolatada, ekmekte ve birçok besinlerde bulunur. Bu hastalık ani bir rahatsızlık sonrası ameliyatla veya yaşamın herhangi bir kısmında çıkabilir. Bu da hasta açısından risk taşıyor. Ve sırf bu sebepten dolayı gluten ile yapılan ürünlerin bir de glutensizi yapılıyor.

Akbank Çölyak Ödemesi

Konuyu 4’e bölecek olursak şu şekilde ifade edebiliriz, mobilden sorgulama, internet üzerinden sorgulama, müşteri hizmetlerinden sorgulama, bankalara giderek sorgulama gibi başlıklarla bu konuyu inceleyelim.

Akbank Mobilden Sorgulama

Akbank Çölyak Ödemesi’ni mobilden sorgulama yapabilmek için öncelikle bir mobil cihazınız olmalıdır. Mobil cihazlar kendi içlerinde 2 ye ayrılır. IOS ve OS işletim sistemleri olarak ayrılan bu sistemlerin işleyiş tarzıda birbirinden farklıdır. Bizi bu kısımdan çok işletim sistemlerine indireceğimiz mobil uygulamalar ilgilendirmektedir. Eğer OS bir işletim sistemine ait mobil cihaz kullanıyorsanız ki bunlar LG, Samsung, Lenovo, Sony vb’dir. O zaman şu şekilde bir sıra izlemelisiniz.

Öncelikle mobil OS diğer adı ile Android cihazların hepsinde olan GooglePlayStore’a gireceksiniz karşınıza çıkan sistemden ara kısmına tıklayarak buraya Akbank mobil uygulaması yazıp aratacaksınız. Ve uygulamayı bulduktan sonra yükle butonu ile sistemi kuracaksınız. Artık telefonunuzda bir Android uygulaması olan Akbank ile bağlı mobil uygulama hazır konumda sizi bekliyor. İçine giriyorsunuz ve sizden istenen bilgileri giriyorsunuz. Muhtemelen bu bilgiler kart bilgileri ve T.C. kimlik numaranızdan oluşmaktadır. Daha sonra ise ekran karşınıza gelecek ve yatırımlarınız gözükecektir. İşleme hesap özetinde bir hareketlilik olup olmadığına bakarak veya uygulamanın türüne göre yatırım işlemlerini kontrol ederken devam ediyorsunuz. Eğer bir değişiklik varsa işleminiz başarı ile yapılmıştır.

IOS işletim sistemlerinde ise benzer olarak PlayStore yerine AppleStore kullanılmaktadır. Bu da biraz olsun yöntemleri değiştirse de mantığın aynı işlemesine sebep olmaktadır. Neyse, AppleStore’a giriş yapıyoruz daha sonra uygulamalar bölümünden tekrar Akbank uygulamasını arayıp telefona indiriyoruz ve işlemleri Android telefonlardaki gibi sırasıyla yapıp aynı mantıkta sisteme giriş yapıyoruz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ufak ufak arayüzde değişikler olsa da sistem aynı muhtemelen sistem aynı işlemektedir. Arayüzden veya hesaplardan hesap özetini kontrol edip bir değişiklik olup olmadığına bakıyoruz.

Değişiklik varsa sisteme muhtemelen yatırılan para miktarı yansımış olur yoksa ya işlem sonuçsuz kalmış ya da henüz açıklanmamıştır bununla ilgili bilgilendirme yüksek ihtimal tarafınıza yapılır.

Vakıfbank Çölyak Ödemesi Sorgulama

Halkbank Çölyak Ödemesi Sorgulama

Ziraat Bankası Çölyak Para Yardımı Sorgulama

Akbank İnternet Üzerinden Çölyak Ödemesi Sorgulama

İnternet üzerinden sorgulamak için Ak Bankın resmi sayfası olan http://www.akbank.com.tr sayfasından bireysel giriş butonuna tıklayarak gerekli olan T.C. kimlik numaranızı ve Akbank direkt şifresini gireceksiniz. Daha sonra ise sisteme giriş yapıp ücret durumunu kontrol edebilirsiniz. Eğer bir hareketlilik varsa sistemlerden kontrol edilerek istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Bunun için özellikle hesap özeti kısmını kullanabilirsiniz.

Akbank Müşteri Hizmetlerinden Çölyak Ödemesi Sorgulama

Akbank Müşteri Hizmetlerinden Çölyak ödemesi sorgulama yapabilmek için ise telefonunuz aracılığı ile “444 25 25”i arayarak veya “0850 222 25 25” arayarak müşteri hizmetleri ile iletişim kurup müşteri hizmetleri ile görüşme halinde iken gerekli sorulara cevap verip cevaplarınız teyit edildikten sonra sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Hesapta değişim olduysa diğer sorgulama tiplerinde olduğu gibi hesap özeti kısmını kontrol edebilirsiniz.

Bankalara Giderek Sorgulama

Bankalara giderek çölyak ödemesi sorgulama işlemi en klasik yöntemdir. Çünkü bu yöntem bilindiklik açısından daha önemlidir. Fikrimi sormak isterseniz kesinlikle internet bankacılığı kullanın hem daha pratik hem daha ekonomiktir. Tabi bu konu da tamamen tercih meselesi… Neyse konuya dönmek gerekirse, işlemleri yapmak için önce en yakın Akbank şubesine giderek sıranızı alacaksınız. Daha sonra sıra size geldiğinde kimliğiniz ile bilgilerinizi müşteri temsilcisi ile teyit edeceksiniz ve daha sonra sistemlere sizin bilgileriniz geldiğinde sırası ile sorgulamaları yapacak paranız yattıysa yani kartınızda hareketlilik varsa çekeceksiniz.

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu