Banka Kredileri

2020 Altın Makas Aralığı En Düşük Bankalar Listesi

2020 yılında altın makas aralığı düşük olan bankalar aşağıdaki gibidir:

  • Enpara
  • Garanti BBVA
  • Türkiye Ekonomi Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Kuveyt Türk
  • Vakıf Katılım Bankası

Altın makas aralığı her bankada aynı olmamaktadır ve bazı bankalar tarafından altın makas aralığı açılmaktadır. Avantajlı bir şekilde bankalardan altın alım satımı yapmak isteyenlerin bankaların altın makas aralıklarını araştırmaları ve makas aralığı düşük olan bir bankada altın hesap açtırmalıdırlar.

Kuyumcularda Altın Makas Aralığı Nasıldır?

Fiziki altın almak, dijital bankacılık yöntemleri ile altın alım satımı yapmaya göre daha fazla tercih edildiği için altın alma konusunda kuyumcular ilk akla gelenler arasında yer almaktadır. Kuyumcuların altın makas aralıkları bankalara göre daha yüksek olduğu için altın alacak olan bireylerin bankaları tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. Ancak tercih edecekleri kuyumcuya bağlı olarak altın makas aralığı düşük bir kuyumcu bulabilmektedirler.

Enpara Altın Makas Aralığı Düşük Müdür?

Enpara; online olarak bankacılık işlemlerinin gerçekleştirildiği bir bankadır. EFT ve havale ücretleri dahil olmak üzere altın hesabı ile yapılan işlemlerde de ek ücretler talep edilmemektedir. İnternet üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde gram altın alım satımının yapılması mümkün olmaktadır. Türkiye’de Enpara’nın tercih edilme durumu göz önüne alındığında; işlem hacmi yüksek olan bir bankadır. Ayrıca altın alım ve satımları için düşük spreadlerle çalışmaktadır. Bu sebeple altın makas aralığı düşük olan bankalar arasında sayılabilmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası Altın Makas Aralığı Nasıldır?

CepteTEB ile TEB FX uygulamaları aracılığı ile altın alım ve satım işlemlerinin yapılabilmesi mümkündür. Hızlı alım satım imkanı sunmaktadır. Altın hesapları için avantajlı spread oranları sunduğu için tercih edilmektedir. Sadece altın hesapları için değil döviz hesapları için de sunduğu spread oranları avantajlıdır.

Kuveyt Türk Altın Makas Aralığı Avantaj Sağlar Mı?

Kuveyt Türk’e yatırım yapan müşteri profilleri incelendiğinde, birçoğu altın hesabına yatırım yapmaktadır. Bunun sebebi ise; avantajlı spread oranları sunuyor olmasıdır. Senin Bankan uygulaması aracılığı ile düşük spreadlerin görülebilmesi ve kolaylıkla işlem yapılabilmesi mümkündür. Özellikle akşam saatlerinde spread oranlarının gündüze göre daha yüksek olduğu bilinmektedir. Altın işlemlerinin bu durum dikkate alınarak yapılması tavsiye edilmektedir.

Garanti BBVA Altın Makas Aralığı Ne Durumdadır?

Garanti BBVA üzerinden altın hesabının açılabilmesi ve dijital bankacılık hizmetleri aracılığı ile altın hesabında işlemlerin yapılabilmesi mümkündür. Altın makas aralığı düşük olarak gösterilen bankalardan biri olduğu için Garanti BBVA altın alım ve satımlarında tercih edilmektedir.

Ziraat Bankası Altın Makas Aralığının Son Durumu Nedir?

Günümüzde Ziraat Bankası, köklü olan kamu bankalarından biridir. Altın hesabının en fazla açıldığı bankalar arasında sayılmaktadır. Bunun nedenlerinden biri de müşteri sayısının diğer bankalara göre daha fazla olmasıdır. Müşteri fazlalığı ile spread oranlarının düşüklüğünün bir alakası olmamasına rağmen; Ziraat Bankası piyasa ortalamasına göre kıyaslandığında spread oranı düşük olan bankalardan biridir. Spread oranlarının vadesiz hesaplarda önemli olmaktadır. Ancak vadeli hesaplarda önemsenmemektedir. Yine de Ziraat Bankası’nda vadeli altın hesabı da açtırılabilmektedir.

Vakıf Katılım Bankası Altın Makas Aralığı Kar Getirir Mi?

Altın makas aralığı düşük olan bankalardan biri de Vakıf Katılım Bankası’dır. Katılım bankası olduğu için faiz uygulaması olmayan bir bankadır. Katılım payı ismi ile yapılandırma yapmaktadırlar. Altın alış ve satış oranı arasındaki farkın %0.50’yi bulması sebebi ile altın makas aralığı en düşük bankalar listesinde yer almaktadır.

Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Esnaf Kefalet Kredisini Hangi Banka Veriyor?

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu