Bilgi Arşivi

Arayan Kim ? Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Numara sorgulama cia gibi uygulamalar ya da daha farklı yöntemlerle kolayca yapılabilmektedir. Ancak özellikle telekomünikasyon şirketleri aracılığı ile numaraları sorgulamak daha sağlıklı sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır. Eğer sizi arayan numaranın Vodafone olduğunu biliyorsanız bunun için Vodafone servisleriniz kullanabilirsiniz. Vodafone, Turkcell, Avea ve Türk Telekom numaraları aracılığı ile 11842 numarasını arayabilirsiniz. Bu sayede 24 saat boyunca sizi arayan Vodafone numaralarının kim olduğunu ve abonenin ismini öğrenebilirsiniz. Sizi arayan numaranın ad-soyad ve şehir bilgilerine belirli bir ücret karşılığında ulaşabilirsiniz.  Bunun yanı sıra Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisine de ulaşmanız mümkündür. Bunun için cep telefonunuz aracılığı ile 11811 numarasını aramanız yeterli olacaktır. Vodafone aboneleri ise bilinmeyen numaralar servisine de 7048 numarasına kısa mesaj göndererek arayan numaraları kısa sürede öğrenebilir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar ise:

 • SMS olarak ‘’KIM’’ yazıp boşluk bırakın.
 • Sizi arayan numaranın 10 haneli telefon numarasını yazın.
 • Ardından bu mesajı 7048’e gönderin.

Ancak bu işlemler karşılığında abonenin isim ve şehir bilgilerini edinmek için karşınızdaki abonenin bilgilerini vermesini kabul etmesi gerekmektedir. Şayet kişi bunu ayarlar kısmından kapatmamışsa, bu noktada abone ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bilinmeyen Numaraların Sorgulanması Nasıl yapılır?

Numara sorgulama Vodafone aracılığı ile yukarda bahsedilen yöntemlerle yapılabilmektedir. Ancak bunun için sizi arayan numaranın Vodafone olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aksi halde bu yöntemler işe yaramayacaktır. Sizi arayan abonenin Vodafone hattına kayıtlı olduğundan eminseniz, Bilinmeyen Numaralar Servisine 7048’i tuşlayarak mesaj atabilir ve abonenin isim, soyisim ve şehir bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra mobil cihazlar aracılığı ile yapılan aramaları çeşitli kayıtlı sistemlerle de sorgulayabilirsiniz. Yabancı bir numara sizi aradığında, abonenin hangi hatta kayıtlı olduğunu bilmiyorsanız bu noktada farklı sistemleri kullanmanız gerekmektedir. Ancak sizi arayan abone sorgulama sistemlerine karşı hattını açmamış ya da onay vermemişse bu yöntemlerle numaranın kime ait olduğunu bulmanız daha zor olacaktır.

Bu gibi durumlarda yalnızca savcılığa yapacağınız şikayetler neticesinde hat sahibini bulmanız mümkün olacaktır. Şayet numara sizi sık sık arıyorsa ve rahatsız ediyorsa bu aşamada Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu hat sahibi eğer hattını sorgulamalara kapatmışsa hiçbir telekomikasyon şirketi aracılığı ile hat sahibini bulmanız mümkün olmayacaktır.

Rahatsız Eden Numaranın Kime Ait Olduğu Nasıl Bulunur?

Numara sorgulama Turkcell hattından sizi arayanları bulmanızı sağlayan bir hizmettir. Turkcell kapsamında bir numaranın kime ait olduğunu merak ediyorsanız bunun için Bilinmeyen No Servisi kullanabilirsiniz. Bilinmeyen Numaralar aracılığı ile sadece Turkcell Rehber’de kayıtlı olan kişileri sorgulamanız mümkündür. Bunun için izlemeniz gereken adımlar ise:

 • İlk olarak merak ettiğiniz Turkcell numarasının kime ait olduğunu bulmak için 10 haneli cep telefonu numarasını yazarak 2200’a SMS atmanız gerekmektedir.
 • SMS atmanın yanı sıra 11832 numarasını arayarak da Turkcell hattından size arayan abonenin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bu servisten yararlanmak için sizi rahatsız eden abonenin Turkcell Rehber’e kayıt olmalıdır. Şayet bu sisteme kayıtlı değilse ve onay vermemişse aboneyi bu yöntemle bulmanız mümkün değildir. Bu hizmet yalnızca sizi Turkcell hattından arayan kişiler için geçerli olmaktadır. Bu hizmet 3.99 TL olarak ücretlendirilmiştir.

En Başarılı Sonuç Veren Numara Sorgulama Sitesi Nedir?

En iyi numara sorgulama sitesi için resmi telekomünikasyon firmalarından destek alabilirsiniz. En sağlıklı olarak sonuçlara ulaşabileceğiniz hizmetleri Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi firmalar vermektedir. Ancak sizi arayan abone eğer numarasının paylaşılmasına izin vermemişse bu noktada yapabileceğiniz tek eylem; Cumhuriyet Başsavcılığı’na talepte bulunmaktadır. Bunun yanı sıra eğer Türk Telekom hattından sizi bir abone arıyorsa ve telefon numarasının paylaşılmasına izin vermiş ise bu noktada TTREHBER aracılığı ile sizi arayan numaranın bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun için iki yöntem deneyebilirsiniz. Bunlar:

 • Öncelikli olarak Türk Telekom’un resmi hizmeti olan Beni Kim Aramış’tan faydalanabilirsiniz. 11811 numarayı arayabilir ve sizi kimin aradığını sorgulayabilirsiniz.
 • Bunun dışında öğrenmek istediğiniz telefon numarasını başında 0 olmadan tuşlayarak 11855’e SMS olarak gönderebilirsiniz.
 • Cep telefonunuzdan *100# tuşlayabilir ve telefonunuzla bilinmeyen numaralar servisine giriş yapabilirsiniz. Bu servis içerisinde sizi arayan kişinin numarasına göre ya da ismine göre de sorgulama yapabilirsiniz.

Bu hizmetler neticesinde numaranın kime ait olduğuna dair abone bilgileri SMS olarak size gönderilecektir. Bu hizmetlerin ücreti ise 1.25 TL olarak belirlenmiştir. Bu işlemleri Turkcell ya da Vodafone aracılığı ile resmi hizmetler kapsamında da alabilirsiniz. Ancak sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için abonenin telefon numarasını bu hizmetlere kapatmamış olması gerekmektedir. Aksi halde abone bilgilerini öğrenmeniz için savcılığa başvuru yapmanız gerekmektedir.

Beni Arayan Numaranın Kime Ait Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Numaranın kime ait olduğunu öğrenme programı hem telefon uygulamaları hem de bilgisayar programları olarak oldukça fazladır. Ancak bu programların kullanılması yasal olmadığı için kısa süre içerisinde bu uygulamalar silinmektedir. Bu uygulamaların başarılı şekilde sonuç verebilmesi için sizi arayan abonenin telefonunda kullandığınız programın aynısının bulunması gerekmektedir. Aksi halde sizi arayan numarayı bulmanız söz konusu olmayacaktır. Bunun için Vodafone, Turkcell ya da Turk Telekom servislerini kullanabilirsiniz. Vodafone servislerini kullanmak için:

 • Öncelikli olarak sizi arayan numaranın Vodafone olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Daha sonra KIM yazarak boşluk bırakıp başında sıfır olmadan sizi arayan abonenin numarasını yazın. Daha sonra 7048 numarasına SMS gönderin. Bu sayede sizi arayan numaranın bilgileri SMS olarak size gönderilecektir.
 • Eğer SMS atmayı tercih etmiyorsanız, 11842 numarasını arayarak sizi arayan numara hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sizi arayan numara Vodafone hattına sahipse bu sayede arayan abone hakkında bilgi alabilirsiniz.

Beni Arayan Numarayı Nasıl Öğrenebilirim?

Bilinmeyen numaralar nasıl öğrenilir özellikle telefon numaraların sürekli olarak firmalara satılması sebebiyle tüm vatandaşların merak ettiği konulardan biridir. Bilinmeyen numaraları öğrenmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemler genellikle ücretli hizmetler kapsamındadır. Ücretsiz olan uygulamalar ya da programlar genellikle yasal kullanım kapsamında değildir. Bunun için deneyebileceğiniz yöntemler ise:

 • WhatsApp üzerinden sizi arayan bilinmeyen numarayı sorgulama yapabilirsiniz,
 • Google üzerinden sorgulama yapabilirsiniz,
 • Facebook üzerinden sorgulama yapabilirsiniz,
 • Farklı tel no sorgulama uygulamaları aracılığı ile bilinmeyen numaraları sorgulayabilirsiniz.

WhatsApp aracılığı ile bilinmeyen numaraları sorgulamak için sizi arayan numaranın da WhatsApp kullanması gerekmektedir. Bu sayede numarayı telefonunuza kaydedebilir ve WhatsApp uygulamasına girerek sizi arayan abonenin isim ve soyisim ayrıca fotoğraflarına da ulaşabilirsiniz. Ancak bu noktada kullanıcının bu bilgilerini açması gerekmektedir. Google üzerinden bilinmeyen numaraları araştırmanız için telefonu Google arama kısmına yazabilirsiniz. Bu sayede sizi arayan firma ya da iş yeri ise kısa sürede öğrenebilirsiniz. Facebook üzerinden sorgulama yapmanız için sizi arayan abonenin Facebook kullanıcısı ve sizinle bu sosyal mecra üzerinden arkadaş olması gerekmektedir. Bu sebeple tamamen yabancı numaralar için Facebook üzerinden numarayı bulmanız mümkün olmayacaktır.

Suriyelilere Verilen Haklar Nelerdir ?

İşyerinden Tazminat Almak – Nasıl Alınır ?

İşsizlik Maaşı Hesaplaması Nasıl Yapılır ?

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu