Banka Kredileri

2020 Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar

2020 yılı içerisinde asgari ücrete kredi veren bankalar şunlardır:

 • Akbank
 • Halkbank
 • Burgan Bank
 • Enpara
 • CEPTETEB
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Akbank

Kredi puanı bankanın belirlediği optimum sınır içerisinde olan ve istenen şartları sağlayan bireylerin gelir tutarları asgari ücret olsa da; kredi başvuruları olumlu sonuçlanmaktadır.

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar Kullanım Hakkını Nasıl Belirlerler?

Asgari ücret alan bireylerin bankalardan talep edebilecekleri kredi tutarı, kendilerine verilen tam ücret üzerinden hesaplanmaktadır. Bekar bir asgari ücretli; AGİ ödeneği de dahil olmak üzere 2020 senesi içerisinde 2.345 TL maaş almaktadır. Daha önce herhangi bir bankanın kara listesine girmemiş, icraya gitmemiş, borcu ve banka dosyası yok ise; kendisine 24.000 TL’ye kadar kredi verilebilmektedir. Ancak ek gelir ve üzerine kayıtlı gayrimenkuller ile bu tutarı arttırabilmeleri mümkündür.

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankaların Kararlarını Etkileyen Durumlar Nelerdir?

Asgari ücretlilerin bankalardan kredi talep ettiklerinde başvurularının değerlendirme sonucunu, alabilecekleri kredi tutarını etkileyen noktalar aşağıda verilmiştir:

 • Kredi notu göre kredi verilip verilemeyeceği ve verilecek ise ne kadar verileceği belli olmaktadır.
 • Başvuru sahibinin geçmişte kullandığı kredi kartları ve bankalarda yaptığı işlemler, kredi başvurusunun sürecini etkilemektedir.
 • Talep edilen kredi tutarı, bankanın başvuruyu onaylayıp onaylamadığını belirlemektedir.
 • E-devlet üzerinden de görülebileceği gibi başvuru sahibinin borcunun olup olmaması, kredi durumunu etkilemektedir.
 • Teminat olarak gösterilebilecek ve üzerine kayıtlı olarak bulunan gayrimenkul sahibi olan bireyler; asgari ücret alıyor olsalar da gayrimenkullerini ipotek ettirerek alabilecekleri kredi tutarını değiştirebilmektedirler.
 • Asgari ücret alan bireyin ek gelirinin olup olmadığı, alabilecekleri krediyi etkilemektedir.

Akbank’ın Asgari Ücrete Verdiği Kredinin Şartları Nelerdir?

Asgari ücret ile çalışan bireylerin Akbank’tan kredi alabilmeleri için 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda çalıştıkları kurumdan gelir belgesi almaları da istenmektedir. Asgari ücrete kredi veren bankalardan biri olan Akbank’ın mobil uygulaması üzerinden yapılan başvurular kabul edilmektedir. Kredi başvurusu oldukça hızlı yapılabildiği gibi başvurunun sonuçlanması da sadece 5 dakika sürmektedir.

Halkbank Asgari Ücrete Verilen Kredinin Özellikleri Nelerdir?

Halkbank’tan kredi almak isteyen ve asgari ücret ile çalışan bireylerin alabilecekleri maksimum kredi tutarı kendilerine özel olarak belirlenmektedir. Verilen kredilerin yıllık maliyet oranı %16 olmaktadır. Asgari ücretle çalışan bir bireye, 36 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır.

Halkbank’ın asgari ücretli kişilere verdiği kredi için örnek hesaplama yapmak gerekir ise; 36 ay vade ile 10.000 TL kredi alan bireyler toplamda 12.799 TL geri ödeme yapmaktadırlar. 3.000 TL’den daha az tutarda kredi talep edenlerin kredilerine ise aylık %1 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır. Kredi tahsis ücreti 15 TL ve sigorta bedeli de %9.22 oranında belirlenmektedir. Aylık taksit tutarları 321 TL olurken toplamda geri ödedikleri tutar 3.206 TL olmaktadır.

Burgan Bank’ın Asgari Ücretlilere Verdiği Kredinin Detayları Nelerdir?

Asgari ücret alan bireyler, Burgan Bank’tan 10.000 TL ve altında kredi talep edebilmektedirler. Kredi faiz oranları ise; başvuru sahibinin kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. Kredi notu yüksek olmayan bireylerden başvuru için ek belge ve taahhüt talep etme hakkını Burgan Bank saklı tutmaktadır. Gayrimenkulün ipotek olarak gösterilmesi durumunda, alınabilecek kredi tutarı artabilmektedir. Kredi notu düşük olan, riskli veya borçlu sınıfında yer alan bireylere Burgan Bank kredi vermeyebilmektedir. Asgari ücrete kredi veren bankalardan biri olan Burgan Bank’tan kredi almak isteyenler; banka şubesi üzerinden başvuru yapabilmektedirler.

EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar Listesi

Esnaf Kefalet Kredisini Hangi Banka Veriyor?

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu