Bilgi Arşivi

Asker Eşine Maaş Sorgulama

Asker eşine maaş sorgulama konusunda oldukça verimli bir yazıyla tekrar karşınızdayız. Asker eşine verilen maaş konusunda taleplerinizi nereye ileteceğinizi ve muhtaç asker ailesi yardımı sorgulama konuları için sizleri aydınlatacağız.

Askerlik vazifesini yerine getiren vatandaşlarımızın aileleri muhtaç kalmasın diye sunulan bu hizmet Türkiye Cumhuriyeti evlatlarına sunulmaktadır. Türkiye’de asker olmak önemlidir. Bu vatandaşlar askerine sahip çıkarlar. Devletimiz de bunun bilincinde olduğu için asker ailelerine yardım yapmaktadır.

Asker eşine maaş yattı mı sorgulaması yapmak için en yakın PTT’ye giderek TC kimlik numaranız aracılığıyla sorgulama yapabilirsiniz.

Asker Eşine Maaş Ne Kadar?

Asker eşine maaş ne kadar sorusu hemen herkesin aklındadır. Askerlik yapan gençlerin muhtaçlık durumlarını kanıtlamaları sonrasında bu olanak devlet tarafından kendisine verilmektedir.  Bu maaş muhtaç ailelerin mağdur olmasını engellemek maksadıyla sunulmaktadır.

Asker eşine maaş ne kadar 2018 yılı itibariyle verilen maaşla daha artmışıtır. Bu maaş şu anda başvuru yapan asker aileleribe aylık 500 lira olarak ödenmektedir. Bu maaş askerin ailesine verilmektedir. Bu maaş askerin medeni durumuna göre farklı kişilere verilmektedir.

ASKER EVLİYSE: Askerin resmi nikahlı eşine bu olanak sunulur.

ASKER EVLİ DEĞİLSE: Askerin annesine bu maaş teslim edilir.

ASKER EVLİ DEĞİLSE: ve annesi vefaat etmişse bu maaş direkt olarak babaya verilir.

asker esine maas yardimi
asker esine maas yardimi

Asker Eşine Maaş Şartları

Asker eşine maaş şartları oldukça standart verilerden oluşmaktadır. Asker eşine verilen maaşı almak için yapılması gerekenler ilçeye bağlı sosyal Yardımlaşma Vakfına gitmekten ibarettir. Bu başvuru sürecinde daha önce mahalle muhtarlığunuzdan aldığınız muhtaçlık belgesini de yanınızda bulundurmanız yeterli olacaktır.

Asker eşina maaş başvurusu yapmak için bir adet dilekçe yazmanız yeterlidir. Mağduriyetinizi dile getiren bu dilekçeyi vakıf yetkililerine kimlik bilgileriniz ile teslim edin.

Asker Eşine Maaş Veriliyor Mu?

Asker olan bireylerin sosyal hayatlarında bakmakla yüklümlü oldukları kişilerin asekerlik sürecinde mağdur olmamaları için asker eşlerine maaş verilmektedir. Asker eşine maaş verilirken sosual olanaklar engel olmamaktadır. Eğer engelli maaşı gibi ekstra yardoöm paraları alıyorsanız bu ödeneği rahatlıkla alabilirsiniz.

Asker eşine maaş veriliyor mu sorusunu cevapladık. Askerlik görevini yapan kişilerin arkalarında kalan ailelerine karşın maddi yükümlülüklerini gidermeleri için asker eşine maaş verilmektedir. Bu maaş her sene zam almaktadır.

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Ben şuan askerim acemi birliğini kayseri 1. komando tugayında yaptım usta birliğim bingöl genç’ e düştüm acemi birliğinde bütün acemilere ziraat bankası kartı çıkartıldı bana banka kartı çıkmadı sebebini sorduğumda kimse mantıklı bir açıklamasını yapmadı ben şimdi usta birliğindeyim bütüm arkdaşlarıma kayserideki 2 ay lık maaş yattı hesaplarına ama bana yatmadı kartım olmadığı için napacığımı bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

    1. Merhaba, usta birliğinizde Bölük Komutanlığına bir dilekçe yazarak acemi birliğinde maaş almadığınızı belirtip 2 aylık maaşınızın ödenmesi talebinde bulunun. Ayrıca dilekçenizde tarafınıza kart verilmediğini de belirtin

  2. Eşim ağustosta askere gitti başvurun red edildi daha sonra nisan ayında kabul edildi.bir çocuğum var benim hesabıma hangi aydan itibaren para yatırılir cevabınız için şimdiden teşekkürler

  3. Bnm esim 4 aylık asker nisan28 bna 550 tl para verdiler bnm 3 aylık bebegim var ve bn çok zor durumdayım kirada oturuyorum ve bebek masrafları var ve bna 550 tl para verildi cok az

    1. Bulunduğunuz ilde yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunun. Bu sayede diğer yardımlardan da fayda sağlayabilirsiniz.

  4. Bn evliyim Iki ayda bir 500 tl yatıyor bn 4 aydan sonra aldim 800 tl verdiler çok az bir miktar kiraciyiz yardıma ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu