Sosyal Yardım Platformu

Asker Eşlerine Maaş 2018

Asker Eşlerine Maaş 2018

Asker eşlerine maaş 2018 yılı itibariyle tekrar güncellenmiştir. Asker eşine maaş sayesinde kişiler askerlik yaparken eşleri ve aileleri muhtaçlık yaşamamaktadır. Asker eşlerine maaş ne kadar 2018 sorusundan başlayarak her türlü asker eşine maaş sorusunu yanıtlayacğaız.

Asker Eşine Yapılan Yardımlar 

Asker eşine yapılan yardımlar kapsamında devletimiz oldukça büyük olanaklar tanımaktadır. Asker eşlerine maaş bu yardımların başında gelmektedir. Askerlik vazifesini yapan kişilerin ailelerinin muhtaç olmaması için bu yardım sunulmaktadır.

Ailesinin geçimini üstlenen kişiler askere geldiklerinde arkalarında kalan kişilerin mağdur olmaması gerekmektedir. Bu nedenle de asker eşlerine maaş uygulaması yapılmaktadır.

Asker Eşlerine Maaş

Asker eşlerine maaş devletimiz  tarafından sunulan soyal bir uygulamadır. Asker eşlerinin maddi olarak yoksunluk çekmemeleri için bu uygulama yapılmaktadır. Asker eşlerine maaş uygulaması kapsamına kişilere aylık olarak ödeme yapılmaktadır. Maaş adı da buradan gelmektedir.

Asker Eşlerine Maaş Ne Kadar? 

Asker eşlerine verilen maaş 2018 yılı itibariyle yine zam alarak tatmin edici bir seviyeye ulaşmıştır. Bu maaş aylık olarak ödenir ve aylık 500 lira olarak belirlenmiştir. Bu ücret temel ihtiyaçların azami suretle görülmesi maksadıyla kurulmuştur.

Bu maaş son yapılan zamlarla 500 lira seviyesine ulaşmıştır. Aylık olarak ödenen bu maaş askerlik hizmeti bitinceye kadar ödenir.

Asker Eşlerine Verilen Maaş Kaç Ay Verilir?

Asker eşlerine verilen maaş kaç ay verilir sorusuna da cevap vermeden geçmek istemeyiz. Bu maaş 15 ay boyuncaya kadar ödenmektedir. Sonrasında yani askerlik hizmeti bitince bu maaş otomatik olarak kesilmektedir.

Mesela askerliğe başladıktan 2 ay sonra bu maaşa başvurdunuz. Bu maal kalan askerlik süresince yatırılır. Geriye yönelik herhangi bir ödeme yapılmaz.

asker esine maas yardimi

asker esine maas yardimi

Asker Eşlerine Verilen Maaş Şartları

Asker eşlerine verilen maaş şartları basittir. Muhtaçlık durumu bu maaşa yönelik olan kişilere maaş verilmektedir. Bu maaşo almak için bulunduğunuz ilçeye bağlı sosyal yardımlaşma vakfına başvuru yapmanız gerekir.

Bu başvuruyu yapmak için bir dilekçe yazın. Bu dilekçeyle birlikte kimliğinizi vakıf görevlisine teslim edin. Sonrasında görevli kayıtlarınızı yaparak neticeyi beklemenizi iletecektir.

Asker Eşlerine Verilen Maaş Nereye Yatar?

Bu maaş PTT hesaplarına yatırılmaktadır. Onay alındıktan sonra sizlere belirtilen tarihlerde PTT bünyesinde adınıza açılan hesaba yatırılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 40 YORUM
 1. Selin dedi ki:

  Merhabalar ben asker esiyim maas almak icin basvuru yaptim komisyonda onaylandi dediler aradigimda ama bana ptt hesabi acmadilar sadece 2 ay sonra 550 tl yatar dediler bu kadar

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, PTT’den hesap açılır. Hesap açılmazsa da isminize ödeme yapılır. PTT’den sorgulayabilirsiniz.

 2. Hanım dedi ki:

  Merhaba eşim 2 kasım da askere gitti ben 2 ay sonra başvuru yaptım maaşım ne zaman yatar acaba

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, komisyon onay vermesinden 20-25 gün sonra ödeme yapılır

 3. Göknur dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin eşimin bugün nerede askerlik yapacağı belli oldu asker maaşı için sosyal yardımlaşma kurumuna ne zaman başvuru yapmalıyım eşim askere gidince mi yapabilirim?
  Teşekkürler.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, eşiniz sevk belgesini aldığında sevk belgesi fotokopisiyle başvurunuzu yapabilirsiniz

 4. Rabia dedi ki:

  Merhaba esim asker maasa basvuru yaptik ilk 4 ay ucret yatmadi 3 kez maas cektim sonrasinda oncesinde yapilmasi gereken odemeyi de almadim aorum su esim 20 subatta askerligi bitiyor ve benim de normal de 28 subatta maasimi almam lazim yatar mi peki bu maas yok sa red mi olur sonucta ah gecmis oluyor

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Askerlik maaşı askerlik boyunca ödenmektedir. Sonrasında yani askerlik hizmeti bitince bu maaş otomatik olarak kesilmektedir.
   Mesela askerliğe başladıktan 2 ay sonra bu maaşa başvurdunuz. Bu maaş kalan askerlik süresince yatırılır. Geriye yönelik herhangi bir ödeme yapılmaz.

 5. E_R dedi ki:

  Merhabalar. Eşim şuan askerde 30 Eylül’de askerlik maaşı için başvuru yaptım. 25 Aralık Salı günü onaylanmıştır diye mesaj geldi. Ne zaman yatar peki maaş Bilgi verebilir misiniz?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, maaşınız komisyon onayının ardından 20-25 gün için ödenmeye başlar.

 6. Kübra dedi ki:

  Merhaba benim eşim 2 Kasım’da gitti askere. Asker eşi yardımı için başvuru yaptm fakat askeriyeye katılım tarihi guncellenmemis diyorlar o yüzden daha bı sonuç alamadım. Ne yapmalıyız acaba . ?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bu başvuruyu yapmak için bir dilekçe yazın. Bu dilekçeyle birlikte kimliğinizi vakıf görevlisine teslim edin. Sonrasında görevli kayıtlarınızı yaparak neticeyi beklemenizi iletecektir.

 7. Umre dedi ki:

  Eşim şubat ayında askere gidicek ve biz kirada geçiniyoruz bir tanede bir yaşında kızım var hem kira hem kızımın masrafı elektrik su bunları nasıl karşılaya bilirim ekstra Bi yardım alabilir iyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sevk belgenizi aldığınızda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına asker eşine verilen maaş için müracaat edebilirsiniz.

 8. Zehra dedi ki:

  Merhaba benim eşim eylülün 10 da askere gitti gider gitmez ben başvurdum askerlik maaşına ekimde yatıyorum aylık normalde gidip sorduğumda bu ay yatmadı aralıkta gel dediler aralığın kaçında yatıyorum tahminince ve geçen ay almadığım maaşı alabilirmiyim eşim ve ben tekiz eşime para göndermem lazim lutfen yazın efendim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, asker eşlerine verilen maaş başvuru tarihinden itibaren geçerlidir. Almadığınız maaşlarınız Aralık ayı içinde ödenir.

 9. Fatma dedi ki:

  IYI GÜNLER BENIM BIRI 4 BIRIDE 1 YAŞINDA OLMAK ÜZERE 2 ÇOCUĞUM VAR ESIM ASKERE GITTIGINDE NE KADAR PARA ALIRIM

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, şuanda asker eşlerine aylık 500 TL maaş ödemesi yapılıyor.

   https://www.sosyalyardimlasma.net/asker-eslerine-maas-2018

 10. Muhammed dedi ki:

  Arkadaşlar 2019’un 2. Ayında askere gidecem ama karım babasın evinde kalacak yardım başvurusu kabul edilir mi?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, askerlik sevk belgesini aldığınızda başvurunuzu yapın. Çünkü başvuru tarihinden itibaren maaş ödemesi yapılıyor. Başvurunuz yüksek ihtimalle olumu sonuçlanır

 11. Hakan dedi ki:

  Merhaba bn şuan askerim eşim yardıma yazıldı ama onaylamadılar onaylamama sebepleri babamın üzerine mal varlıgı çıkıyor ama bize bir faydası yok ailem bize yardım etmiyor eşim yardıma muhtaç durumda dilekçe yazdık red ettiler bn izine geldim birdaha yazdm bekliyoruz ne yapmam gerekio yardımcı olursanız sevinirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bulunduğunuz yerdeki Kaymakamlık Makamına müracaat ederek durumunuzu anlatan bir dilekçe yazın. Yüksek ihtimalle onaylanır

 12. Isımsız dedi ki:

  Benim eşim askerde ama kendisi nin askerliği şubatta bitiyor normalde izin kullanmadığı için ocakta gelecek subat ayında da maas alabilirmiyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, askerliğin normal süresinde maaşınızı alırsınız. Eşinizin izin kullanmadığı için erken gelmesi askerliği bittiği anlamına gelmez normal şartlarda maaşınızı alırsınız.
   https://www.sosyalyardimlasma.net/asker-ailelerine-para-yardimi

 13. Gökhanburcu dedi ki:

  Merhaba benim eşimde asker agustos ayinda başvuru yaptim kasim ayinda onayladi basvurdugum andan itibaren parami alabilir miyim eger oyle alanlar varsa cevap yazabilirler mi rica etsem ??

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, asker eşi maaşlarında ödemeler onaylandığı tarih değil başvuru tarihinden itibaren yapılır.

 14. Ayşe dedi ki:

  Ben Nisan ayında başvuru yaptım eylülde PTT ye gittiğim de 1300 maaş aldım fakat bu maaş sana geçen ay yatmış dedi yani normalde Ağustos’ta yatmış dedi o yüzden bende ekim 26 gibi gittim para falan Yok dedi sosyal yardımlaşmaya git dedi ne yapmam gerek ne olmuş olabilir ki

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, PTT’ye tekrar bakın eğer yoksa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek detaylı bilgi alın

 15. Ayşe dedi ki:

  [email protected]
  Merhaba ben elimin asker maaşına başvuru yaptım ozaman sigortam vardı şuan yok çalişmıyorum gelmesine 2 ay var hemen başvuru yapsam alabilirmiyim acaba kaç aydır işsizim sigortam yok 5 aydır

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, asker eşi maaşı için müracaat ederek kalan 2 ay için maaş alabilirsiniz.

 16. Hatun dedi ki:

  Es maasim dun onaylandi maasi ne zaman alabilirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bir yada iki ay için maaşınızı almaya başlarsınız.

 17. ceylan turan dedi ki:

  peki benim daha önce şirketim vardı ordak kdv ve bagkur borcum var.birde malzemciye ve kredili araba var üzeriöe oralardanda borc var ama bi gelirim yok dükkan kapatıldı arabayı kayınpederim istanulda kullanıyo ben bursanın köyündeyim eşim kasımda askere gidicek malum her şeye zamn geldi bir kızım var hiç bir gelirim yok borçlarım hariç kıxım mama yiyor bezi var peki ben maaştan yararlanabiliyomuyum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, asker eşi maaşı alabilmeniz için vergi mükellefiyeti olunmaması yani vergi kaydınızın olmaması gerekiyor. Vergi kaydınızı kapattıysanız Sosyal Güvenlik Kurumuna vereceğiniz bir dilekçe ile Bağ-Kur sigortanızı durdurarak asker eşi maaşından yararlanabilirsiniz.

 18. Fatma ERDOĞAN dedi ki:

  Asker eşi maaşım onaylanmış acaba ben ne zaman maaş alabilirim bana herhangi bi bilgi verilmedi bu konuda sadece onay bilgisini duydum cevap kac günde gelir

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Başvurunun onaylanmasından sonra takip eden ilk aydan itibaren maaşınızı alırsınız

 19. Tülay dedi ki:

  Muhtaç asker aylığı aylık ödenmez. 2 ayda bir ödenir ve 2018 yılı itibarıyla toplam 550 TL olmakla birlikte aylık 275 lira olarak hesaplanır. Yanlış bilgi veriyorsunuz. Çift aylar da ödenir. 2.4.6.8.10.ve 12 aylarda ödeme yapılır.

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Aslında bilgimiz doğru Tülay hanım, 2 ayda bir demek zaten çift ayları işaret etmektedir. Herhangi bir yanlışlık bulunmamaktadır.
   İlginiz için teşekkürler.

  2. yağmur dedi ki:

   helal 😀

 20. fatma dedi ki:

  benim esim asker ve yardima cok ihtiyacim var maas bahlansin diye basvurdum basvurum kabul olmamis yardim istiyorum lutfen zor durumdayim hamileyim bi cocugum var bezine mamasina gucum yetmiyor lutfen yardim edin banada yardima ihtiyacim var niye basvurumu kabul etmediler anlam veremiyom