SGK

Bağ-Kur Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bağ-kur hizmet dökümü sorgulaması ile 4/B sigorta girişinizin tarihini, kaç gün 4/B sigortalı olarak çalıştığınızı, 4/B prim günü sayılarınızı ve emekli olma tarihinizi öğrenebilirsiniz. Bağ-kur hizmet dökümü sorgulama yapmak için de e-Devlet Kapısı sistemine girmeniz gerekmektedir. e-Devlet Kapısı sistemine şifreyle girildiğinden dolayı da e-Devlet Kapısı şifresine ihtiyacınız var demektir. E-Devlet Kapısı şifresini herhangi bir PTT şubesinden T.C. kimlik kartınız ya da T.C. kimlik numaranızın bulunduğu herhangi bir belge ile alabilirsiniz. E-Devlet şifresi ücreti 2019 yılı itibari ile 2 TL’dir. e-Devlet Kapısı şifreniz varsa Bağ-kur 4/B hizmet dökümünü öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • Aşağıda belirtilen linke tıklayarak e-Devlet Kapısı üzerinde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumunun sunduğu hizmetlerden “4B Hizmet Bilgisi” isimli uygulamaya gidiniz. https://www.turkiye.gov.tr/4b-hizmet-bilgisi
 • Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekrandan, bir diğer adıma kimlik doğrulama adımına geçmek için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” isimli butona tıklayınız.
 • Butona tıkladıktan sonra karşınıza kimliğinizi doğrulamanız için seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler; e-Devlet şifresi ile kimliği doğrulama, mobil imza ile kimliği doğrulama, e-İmza ile kimliği doğrulama, T.C. kimlik kartı ile kimliği doğrulama ve internet bankacılığı ile kimliği doğrulamadır. İstediğiniz bir kimlik doğrulama yöntemi ile e-Devlet Kapısı’na giriş yapınız. Eğer e-Devlet şifresi ile giriş yapacaksanız karşınıza gelen sayfadan hiçbir işlem yapmadan T.C. kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi girip, “Sisteme Giriş Yap” isimli butona tıklamanız yeterlidir.
 • Başarılı bir şekilde e-Devlet Kapısı’na giriş yaptıysanız 4B Bağ-kur hizmet dökümünüz karşınıza gelecektir.

Şifresiz 4B Bağ-kur Hizmet Dökümü Sorgulama

e-Devlet şifresi olmadan Bağ-kur hizmet dökümü sorgulaması yapmak için aşağıda anlatılan adımları uygulayabilirsiniz.

 • E-Devlet’e şifresiz bir şekilde girip Bağ-kur 4B hizmet dökümünüzü öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak “4B Hizmet Bilgisi” isimli uygulamaya internet bankacılığı üzerinden giriniz. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris
 • Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfadan istediğiniz bir bankanın internet şubesini kullanarak e-Devlet Kapısı’na girmek için kimliğinizi doğrulayabilir, bu bağlamda da şifresiz e-Devlet’e girmiş olursunuz.
 • Herhangi bir bankanın internet şubesi aracılığı ile kimliğinizi doğruladıktan sonra Bağ-kur 4B hizmet bilginiz ekrana gelecektir.

4B Bağ-kur Hizmet Dökümü Sorgulama ile Hangi Bilgiler Öğrenilir?

Bağ-kur hizmet dökümü sorgulaması yaparak öğrenilebilecek bilgiler aşağıda belirtilmiştir.

 • Bağ-kurlu kişiye ait tüm kişisel bilgiler (isim, soyisim, T.C.no, doğum tarihi vs.)
 • Bağ-kurlu kişinin işe başladığı tarih,
 • Bağ-kurlu kişiye ait ödenen sigortaların tümü,
 • Bağ-kurlu kişiye ait tüm SGK primleri,
 • Bağ-kurlu kişinin işe başladığı ya da işten ayrıldığı tüm tarihler, Bağ-kurlunun eksik olan günleri, Bağ-kur hizmet dökümü sorgulaması ile ulaşılabilecek bilgilerdir.

4B Bağ-kur Ödeme Dökümü Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Bağ-kur ödenen primleri sorgulamak için e-Devlet Şifresi ile aşağıda bağlantısı verilmiş olan uygulamayı kullanmalısınız. Bu sayede Bağ-kur primlerinizin raporunu görüntüleyebilir, emekli olmanız için kalan prim sayınızı öğrenebilirsiniz. 4B Bağ-kur ödeme dökümü sorgulaması yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • Aşağıda belirtilen bağlantıya tıklayarak e-Devlet Kapısı sistemi bünyesine yer alan “4B Ödeme Dökümü” isimli uygulamaya gidiniz.
 • Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfadan kimliğinizi doğrulamak için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” isimli butona tıklayınız.
 • Karşınıza gelen kimlik doğrulama sisteminden istediğiniz bir kimlik doğrulama türü ile kimliğinizi doğrulayabilirsiniz. E-Devlet Kapısı şifresi aracılığı ile giriş yapmak istiyorsanız karşınıza gelen ekrandan T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi girip, “Sisteme Giriş Yap” isimli butona tıklamanız yeterlidir.
 • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra 4B Bağ-kur ödeme dökümünüzü görüntüleyebilirsiniz.

SGK 4A Hizmet Dökümü Sorgulaması

SGK 4A hizmet dökümü sorgulama işlemi yaparak 4A sigorta kolunda yani SSK’li olarak çalıştığınız dönemlerdeki bilgileri görüntüleyebilir, kaç gün çalıştığınıza, ödenen prim sayınıza, işe başlama işi bırakma tarihleri gibi tarihlere ulaşabilirsiniz. Bu bilgilere ulaşmak ve SSK 4A hizmet dökümü öğrenmek için yapmanız gerekenler aşağıda anlatılmıştır.

 • Aşağıdaki linke tıklayarak e-Devlet Kapısı’nda bulunan “4A Hizmet Dökümü” isimli uygulamayı açınız.
 • Linke tıkladıktan sonra karşınıza gelen ekrandan kimliğinizi doğrulamanız istenecektir. Bu ekrandan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” isimli butona tıklayarak, kimlik doğrulama sistemine giriniz.
 • Bu sistemden istediğiniz bir metot ile kimliğinizi doğrulayabilirsiniz. Eğer e-Devlet Kapısı şifreniz yoksa herhangi bir bankanın internet şubesi aracılığı ile e-Devlet Kapısı kimliğinizi doğrulayıp, SGK 4A hizmet dökümünüzü öğrenebilirsiniz. e-Devlet şifresi ile giriş yapmak istiyorsanız karşınıza gelen ekrandan T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi girip, “Sisteme Giriş Yap” isimli butona tıklamanız yeterli olacaktır.
 • Başarılı bir şekilde kimlik doğrulama sistemini geçtikten sonra 4A hizmet dökümünüzü görüntüleyebilirsiniz.

SGK Sorgulamaları Nedir?

SGK sorgulaması hizmet verilen 3 sigorta türüne göre yapılır. Sigortalı kişi çalıştığı hizmet kolunun; 4A sigortası, 4B sigortası ve 4C sigortası olmak üzere sorgulamasını yapabilir. Bu sorgulamalar ise e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilmektedir. Bu bağlamda herhangi bir sigorta kolunda çalışan kişi, SGK sorgulaması yapabilmesi için e-Devlet Kapısı şifresine ihtiyacı vardır.

SGK Borçları Öğrenme

SGK borç sorgulama yapılması için sigortalı olarak çalışan kişinin, e-Devlet Kapısı sistemine giriş yapması gerekmektedir. SGK borç sorgulaması için yapılması gerekenler aşağıda izah edilmiştir.

 • Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak e-Devlet Kapısı sistemi içinde yer alan ve Sosyal Güvenlik Kurumunun bizzat sunduğu hizmetlerden “Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama” isimli uygulamayı açınız.
 • Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza kimliğinizin doğrulanmadığı belirten bir uyarı gelecektir. Kimliğinizi doğrulamanız gerektiği için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” isimli butona tıklayarak, kimliğinizi doğrulamak üzere kimlik doğrulama sistemine geçiniz.
 • Bu sayfadan istediğiniz bir yöntem ile kimliğinizi doğrulayabilirsiniz. Eğer e-Devlet şifreniz varsa ve e-Devlet şifresi aracılığı ile kimliğinizi doğrulamak istiyorsanız karşınıza gelen ekrandan direkt T.C. kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi yazıp, “Sisteme Giriş Yap” isimli butona tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
 • Sorunsuz bir şekilde kimliğinizi doğruladıysanız, SGK borçlarınız ekrana gelecektir.

Bağ-kur Esnaf Emeklisi Maaşı Ne Kadar Oldu?

Bağ-kur esnaf emekli aylığı en düşük 1690 TL’dir. Temmuz ayında bu miktara %5 zam gelmesi beklenmektedir.

Bağ-Kur Tarım Emeklisi Maaşı Ne Kadar Oldu?

Bağ-kur tarım emekli aylığı 1189 TL’dir. Temmuz ayında gelecek zamlarla ile birlikte bu miktarın 1250 TL seviyesine çıkacağı bekleniyor.

Bağkur Tescil Kaydı Sorgulama 5510 4B

4B BAĞ-KUR Malulen Emeklilik Şartları Nelerdir?

BAĞ-KUR Borcu Olanlar Sağlıktan Yararlanabilecek mi?

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu