Sosyal Yardım Platformu

Belediye Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

Belediye Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı SYDV ve Belediyeler gibi kuruluşların bir arada çalışması ile ihtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşlar belirli şartlar ve koşullar ile yardım almaktadırlar. Bu yardımlar akla gelen birçok ihtiyacı karşılamaktadır. Örneğin; gıda, giyecek, yakacak, maaş, taşınma, kira vb. gibi yardımlar. Öncelikle ihtiyaç sahipleri belirlenir daha sonra araştırmalar ve incelemeler yapılır. İşlemlerde engel teşkil edecek bir durum yoksa yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır.

Sosyal Yardım Kartı Nedir?

İhtiyaç sahibi, muhtaç, dar gelirli vatandaşlara devlet eli altında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Belediyeler tarafından destekli bir şekilde ihtiyaçları doğrultusunda yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlara da sebep olmak için belirli koşullar bulunmaktadır. Bunlar da araştırma ve incelemeler sonucu veya kişinin başvurusu sonucu evraklar tamsa sağlanan koşullardır. Evraklar tamsa ve ihtiyaç sahibinin yardımı almasına bir engel teşkil edecek durum çıkmadıysa, yardımlar evlere gönderilmektedir. Fakat, evlere gönderilen yardımlar bazen dengesiz şekilde dağılım gösterebiliyor. Bu sorunları çözmek için de Sosyal Yardım Kartı diye bir sistem ihtiyaçlar sonucu ortaya çıkmıştır. Böylece ihtiyaç sahipleri eksiklerini bu kartlar sayesinde anlaşmalı marketlerde eksik olan erzak vs. eksiklerini karşılayabilmektedirler.

Bu uygulama ve verilen sosyal yardım kartı, insanımızın kendisine en avantajlı, en yakın marketlerden verileni değil, ihtiyaçlarına göre istedikleri her şeyi alabilmelerine yardımcı olmaktadır. Sistem sayesinde rencide olmadan her türlü ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Durumların yanı sıra elektrik, su, doğalgaz fatura ödemeleri de Sosyal Yardım Kartı tarafından yapılmaktadır.

Sosyal Yardım Kartının Avantajları Nelerdir?

İhtiyaç sahibi dar gelirli vatandaşların rencide edilmeden her vatandaş gibi istediği şekilde alışveriş yapabilmesine imkan sağla sağlayan sosyal yardım kartının, bazı avantajları da bulunmaktadır.

İhtiyaç sahipleri, yardımda verileni değil evlerinde eksik olan ihtiyaçlarını alabilirler.

İnsanlarımız kahvaltılık, et, süt gibi ihtiyaçlarının temelini oluşturan gıdaları besinleri alabileceklerdir.

Büyük ihalelere giremeyen küçük esnafımız da durumdan kazanç elde edecek ve böylece ilçelerimizin ve şehrimizin de ekonomisine katkı sağlanacaktır.

Yardımlarda kullanılan araç giderleri yardımları yapan personellerin ihtiyaçları azalacak ve böylece devlete binen maddi yükte azalacaktır.

İhtiyaç sahibi insanlarımız bu sayede belirli günlere ve belirli yardım kurumlarına gitmeye bağlı kalmaksızın ihtiyaçlarını giderebileceklerdir.

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yardım sırasında aksaklıklar bulunuyordu. Bu sistemler bu aksaklıklar ve eve bağlı kalma durumları da ortadan kalkmaktadır.

sosyal yardim karti basvuru

sosyal yardim karti basvuru

Sosyal​ Yardım Kartına Kimler Başvurabilir?

Bağlı bulunan belediye sınırları içerisinde oturmakta olan öncelik verilmiş olan; yoksul, ihtiyaç sahibi, dar gelirli, kimsesiz, engelli ve dul kişilere,

Doğal afetlerden (deprem, yangın, sel, heyelan vb.) zarar gören insanlarımız ve maddi desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen insanlarımıza,

Şehrin içindeki kamuya ait kurumlarda (ilkokul, ortaokul, lise, ön lisans ve lisans) eğitim gören öğrencilerden ihtiyaç sahibi oldukları belirlenen kişilere,

Ülkelerinde yaşadıkları savaş, doğal afet vb. durumlardan dolayı ülkemize yerleşen sığınmacılar, mülteciler vb. insanlara sosyal yardım kartına başvuru imkanı verilmektedir.

Sosyal Yardım Kartına Nereden Başvurulabilir?

 • Belediyeler
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
 • Muhtarlıklar
 • İŞKUR

Sosyal Yardım Kartına Nasıl Başvurabilirim?

Sosyal Yardım Kartına başvuracak olanlar gerekli evraklar ve belgeleri (dilekçe, kimlik ve fotokopisi, muhtaçlık belgesi gibi) ayarlayarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Belediyelere başvuruda bulunabilirler.

Şahsın kendi başvurmasa dahi, belediyeler aracılığı ile zabıtalar, basın mensupları ve muhtarlık tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi kişiler herhangi bir şekilde öğrenilip bunlarla ilgili gerekli araştırma ve incelemeler yapıldıktan sonra yardımda bulunurlar.

Sosyal yardımlaşmaya yardımcı olan kurum çalışanları yardım sırasında herhangi bir ihtiyaç sahibi başvuru yapmak isterse onlara yardım ederek müracaat etmelerine yardımcı olabilirler. Böylece müracaatları kabul etmiş olurlar.

Müdürlüklerce bu sosyal yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın ekonomik, sosyal durumları göz önüne alınarak belirli işlemler yapılıp araştırma incelemeleri vasıtasıyla formlar doldurulur. Düzenlemeler yapılarak dosya hazır hale getirilir.

Sosyal yardım inceleme formunda başvuran vatandaşlarımızın durumları ortalamaya göre değerlendirilir. İstekleri ve ihtiyaçları belirlenir. Yardımdan faydalanmak isteyen şahsın dosyası düzenlendikten sonra Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu’na gönderilerek sonuçların gelmesi beklenir.

Sosyal Yardımlar Değerlendirme Komisyonu’na gönderilen dosyalar değerlendirme yapmak amaçlı kurulla birlikte incelenir. Daha sonra kararlar oy çokluğu ile belirlenmektedir.

Sosyal Yardım Kartı Kullanım Şartları Nelerdir?

Bu yardımlar alındıktan sonra her türlü ihtiyaçlar karşılanabilmektedir. Fakat birkaç istisna olan ürünler vardır. Bunlar:

Tütün ve Tütün mamulleri,

Alkollü içecek türleri gibi ürünlerdir. Bu ve bunun gibi diğer ürünlerin belirlenmesi halinde yardımların verilmesi durdurularak Sosyal Yardım Kartı fesih edilecektir.

Kart sahibi kişi, istenildiği takdirde; alışverişe ait fatura fişlerini Müdürlüğe götürmek veya iletmek zorundadır. Alışveriş durumları sistemden sorumlu kişi aracılığı ile aktif (online) olarak düzenli şekilde takip edilecektir.

Sosyal yardım kart sahibi kişi, ilçede herhangi bir POS kredi kartı cihazı olan alışveriş merkezlerinden yerel marketlerden alışverişini rahatça yapabilmektedir.

Belirtilenlerin dışında kart sahibi bir nevi ihtiyaç olarak görülen elektrik, doğalgaz, su, mobil faturaların da borçlarını sosyal kart ile ödeyebilir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Açılış Tarihi

Uzun zamandır merak edilen İBB Sosyal yardım kartı açılış tarihi belli oldu. Onlarca ailenin merak ile beklediği tarih olarak mart ayı belirlendi. Şubat ayının sona ermesi ile birlikte sosyal yardım kartlarının açılması beklenmektedir. Karınızın açılıp açılmadığını size en yakın marketten (İBB Sosyal yardım kartının geçtiği) kontrol edebilirsiniz. İBB sosyal yardım kartı açılışı ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz. İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılacak? başlığımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda İBB Sosyal yardım kartı ile ilgili tüm sorularınızı aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nasıl Kullanılır?

İBB Sosyal yardım kartı, genellikle marketlerde kullanılmaktadır. Ancak kartın geçerli olması için ilgili market ile belediye arasında bir anlaşma sağlanmış olması gerekmektedir. Bu anlaşma doğrultusunda ilgili markete, İBB Sosyal yardım kartı için kullanılacak olan pos makinesi ilgili markete teslim edilmektedir. Sosyal yardım kartı ile alışveriş yapan tüketicilerin yaptığı harcamalar, bu pos makinesi yardımı ile karttan çekilmektedir. Aylık yüklenen tutar doğrultusunda harcama yapabileceğiniz sosyal yardım kartı, bakiye sorgulama işlemi içinde yine ilgili markette kasiyerden ricada bulunmanız ve bakiyenizi öğrenmeniz gerekmektedir. Aksi halde İBB sosyal yardım kartı bakiyesini sorgulayabileceğiniz bir hizmet bulunmamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 75 YORUM
 1. Ayla dedi ki:

  Merhabalar, eşim 5 yıl önce vefat etti 4 çocuğum var biri fiziksel engelli, biri okuyor, diğer ikisi işsiz. Eşimden kalan dul yetim maaşını ve kızımın bakım parasını alıyoruz.Ayni zamanda evimiz kira.Sosyal yardim kartına başvurmak istiyoruz alma olasılığimiz var mıdır ?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sosyal Yardım Kartına gerekli evraklar ve belgeleri (dilekçe, kimlik ve fotokopisi, muhtaçlık belgesi gibi) ayarlayarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Belediyelere başvuruda bulunabilirsiniz.

 2. Leyla dedi ki:

  Merhaba be bir sene oldu doğum yaptım eşim asgari ücrete çalışıyor ben çalışamıyorum ve çocuğuma bez mama alamıyorum aylık kira ev masrafları yetmiyor eşimin iki kardeşide bizle yaşıyorlar ve biz çocuğumuza bakamıyoruz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bez ve mama yardımı için müracaat edebilirsiniz. Evde yaşayan kişi sayısı fazla olduğu için komisyon onay verebilir

 3. Leyla dedi ki:

  Eşim mahkum bir tane kızım var 4.5 yaşında süt parası nasıl alirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, mahkum eşlerine verilen maaş için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek bu yardımdan faydalanabilirsiniz

 4. Suleyman hilmi dedi ki:

  Merhaba.yuksek degerlerde diyabet hastasiyim calisamiyorum esimden ayrildim. hicbirseyim yok bir arkadasimin evinde idareten kaliyorum gss dahi dogru durust odeyemiyorum hicbiryerde kaydim olmadigi icin hicbiryerden yardimda alamiyorum.ne yapmam lazim bana yardimcu olabilirmisiniz.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bulunduğunuz yerdeki Kaymakamlık / Valilik Makamına müracaat ederek barınma yani kalacak yer talebinde bulunabilirsiniz.

 5. Birsen dedi ki:

  Merhaba eşim işçi ben işsiz 2 çocuğum var 1 6 sınıf diğeri 3 sinif eşimin eski işyerinin vergi borcu vardı onu ödüyoruz, birdelenmesi kredi borcumuz var icralık yardım başvurSam çıkar mı mumkunse kart alabilirmiyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yardım için ve belediyeye sosyal kart için başvuru yapabilirsiniz.

 6. kevser adaçoğlu dedi ki:

  iy geceler 2 tane çocuğum var biri ilk okul ikinci sınıfa gidiyor diğer 11 aylık eşimin aldığı maaşla geçinemiyoruz lütfen yardımcı olun bana allah rızası için yardım edin kış geldi geleli pazara çıkamıyorum para olmayınca ocuklarıma bir kilo meyve alıp yediremiyorum lütfen bana erzak kartı verin fazlasın da gözüm yok sesimi duyun lütfen

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, belediyeye sosyal yardım kartı için müracaat edebilirsiniz

 7. Ayşe Akın dedi ki:

  Ben ankara Sincanda oturuyorum 3 kız annesiyim engelliyim çalışamıyorum epilepsi hastasıyım evlatlarımı zar zor okutuyorum 6 yıl oldu boşanalı baş vursam yardım kartına alabilirmiyim bilgikendirimisiniz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, belediye sosyal kartı için müracaat edebilirsiniz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yardım için başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğüne muhtaçlık aylığı başvurusunda bulunabilirsiniz.

 8. Duygu dedi ki:

  Merhaba sigortalı olanlara veriliyor mu ikincisi orduda da bu hizmet var mı iki çocuk annesiyim eşim çalışmıyor ben yeni başladım işe sigorta yapacaklar başvuru yapsam onaylanır mi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yardım onaylansa bile sigorta başladığında iptal edilir

 9. Ayşe demir dedi ki:

  Ben adanada oturuyorum yüregir de. Altı çocugum var eşim uzun süredir çalışmıyor beş çocugum okuyor bogazıma kadar borca batmışım bu karttan alabilirmiyim ne yapmalıyım

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, başvurunuzu yapın komisyon onay verirse alabilirsiniz

 10. Nalan dedi ki:

  5 yaşini doldurmayan cocugum var admin bey dogum parası alına biliyorum yoksa alınmıyomu

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Çocuğunuzun doğumu 2015 yılında ise, çocuğunuz 5 yaşını doldurana kadar başvuru yapabilirsiniz.

 11. Meryem can dedi ki:

  Merhaba eşim oto tamirci süreklilik işi YÖK ben kronik akdeniz anemisi hastasıyım 3 çocuğum var 1 tanesi okula gidiyor hiçbir gelirim YÖK eşimin ailesinin yanında yasıyoruz kart başvurusu yapsam olumlu sonuç alabilir miyim çocuklarım için onlar mağdur olmasın

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, belediyeye gıda yardım kartı için başvuru yapın komisyon onay verirse alırsınız

 12. Fatma dedi ki:

  Merhaba ben kart başvurusunda bulundum gelip evi mi gördüler evim de hic bisey olmadığını halde onaylanmadı esimin ne sigortası var ne kendi adına her hangi bi mal var ayrıca esimin sağlık sorunları olduğundan dolayı hic kimse iş vermiyor. Çok mahdur durumdayım kiradayım evi mi gecindiremiyorum evim de oturacak koltuk televizyonum bile yok bu halsizlik milletin üzerinde ev araba var evleri dört dörtlük kabul ediyolar boyle zor durumda olanlari neden onaylanmiyor tekrar başvurunda bulundum kabul etmediler yardim edin ne olur. Zor durumdayim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yardım başvurunuzu muhtarlığa yapın. Komisyon muhtarlığın raporunu göz önünde bulunduruyor.

 13. Halide dedi ki:

  Iyi gunler benim evim kira esim askeri ucretle calisiyo 1 tane cocugum var esimin sigortasi var ben yararlana bilirmiyim bu yardimdan kizim 1 yasinda ve mama iciyo yetistiremiyoruz

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Belediye Sosyal Yardım Kartında öncelik verilmiş olan; yoksul, ihtiyaç sahibi, dar gelirli, kimsesiz, engelli ve dul kişilerdir. Sizde Başvuru yapabilirsiniz.

 14. gulay dedi ki:

  Merhaba ben izmirde yaşiyorum eşim işahta calişiyo burdan iş hayati cok zor şatlala yaşiyoruz bir kizim va 2yaşida birakicak kimsem yok evim kira ve artik dayanicak gucum yok bana yardım edin lütfen nereyi başvuru yaptım ama cikmadi aylemiz bile yardim etmiyorlar sizden ricam ediyorum ben kizim icin yardim istiyorum gine sokaklardan kalmak istemiyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, başvurunuzu muhtarlık aracılığı ile yapın. Komisyon muhtarlık raporunu ön planda tutuyor ve başvurunuzun onaylanması ihtimali yüksek.

 15. dilek dedi ki:

  iyi günler eşim işsiz 8 aydir iki tana cocuğum var gıda yardımı nasıl alabılırmıyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yada belediyeye müracaat ederek gıda yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

 16. Yasemin dedi ki:

  Kolay gelsin ben belediyeye destek kart basvurusunda bulundum 3 hakkimiz oluyomus bi kere geldiler evde yoktum ariyorum gelicekler listedesiniz diyolar nerdeyse 1 sene olucak ihtiyacim olmasa basvurmam zaten neden hala gelmiyolar ki

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bir daha yazarak başvurunuzu yenileyebilirsiniz.

 17. Sultan dedi ki:

  Iyi gunler benim esim issiz ve 8 aylik bebegim var suanda da 4 aylik hamileyim … hic bir maddi gelirimiz yok ve mağaza borcumuz var 2 aydir odeyemiyoruz lutfen bana yardimci olun …

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 18. Songül dedi ki:

  Ben aldım altı aylık dediler o nasıl oluyor acaba

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, 6 ayda bir verilen yardımı kastetmişlerdir.

 19. derman dedi ki:

  merhabalar ben sosyal yardım kartına başvuru yapalı iki ay oldu onaylandı mesajda geldi 15 gün içinde teslim edilecek diye ama hiç bir haber yok bugün 11 ci gün nasil bilgi alicam binanin zilleri de calismiyo

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, telefonla öğrenebilir yada mesai saatleri içinde giderek bilgi alabilirsiniz.

 20. Filiz dedi ki:

  Sosyal yardim kartı ala bilirmiyim ben 2mahkumum var bir oğlum madde bağımlısı 4yasinda bebek var kaymakamlıktan yardim aliyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sosyal kart için müracaat edin yapılan gelir testi sonucunda durumunuz uygunsa alabilirsiniz.

 21. seda dedi ki:

  merahaba yeşil kartlıyım ve iki ayda çoçuk yardım parası alıyorum 3 çoçuğum var acaba yardım kartına başvuru yapabilirniyim veya başka ne gibi destek alabilirim devletten

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, belediye yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek sosyal kart talebinde bulunabilirsiniz.

 22. Kırac dedi ki:

  Sosyal yardım kartı sadece İstanbul da mı var yoksa her il de bu uygulama gecer lı mı?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sosyal yardım kartı bütün illerde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir.

 23. Damla dedi ki:

  Merhabalar. Dedemin kartına para yüklendiğine dair mesaj geldi ancak marketten sorduğumuzda kartta para olmadığı söyleniyor. Ne yapabilirim ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartı aldığınız kuruma müracaat ederek karta yükleme yapılmadığını belirterek para yatırılması talebinde bulunun.

 24. Neslihan önceler dedi ki:

  Merhaba esimi kanserden kaybettim hic bir sosyal güvencem yok kendimde calismiyorum huc gelirim yok cocuklarim yeni üniversiteyi bitirdi is bulamiyolar oturdugumuz ev kayinpederimin belki bizi cikarcaklar esim vefat ettiginden beri bizimle konusmuyolar kart alabilirmiyim su borcum cok

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sosyal kart için belediye yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edebilirsiniz.

 25. Ayse dedi ki:

  Esim iş bulamadığı için çalışmıyor 4 yaşında bir çocuğum var yardım kartı alabilirmiyiz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Siz müracaatınızı yapın gerekli incelemenin ardından komisyon kararına göre sosyal kart alabilirsiniz.

 26. Iskenderbey dedi ki:

  Sosyal Yardım Kartında mevcut olan limiti internetten ogrenme veya sorgulama şansımız var mi ??? Teşekkürler…

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   e-devletten giriş yaparak sosyal yardım bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

 27. Asya dedi ki:

  Gıda kartını ben mi gidip alıcam yoksa eve mi getirecekler?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınız adresinize gönderilir.

 28. Asya dedi ki:

  Merhabalar bana gida kartiniza yukleme yapilmistir adinda bir mesaj geldi karti Ben mi alicam yoksa karti eve mi getirecekler ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınız adresinize teslim edilir.

 29. Nurten dedi ki:

  Market kartı kaybettim başvurdum evinize göndericez dediler 10 gün oldu hala gelmedi ..

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Kartınız elinize ulaştırılır, bazen gecikmeler yaşanabiliyor

 30. Nurten dedi ki:

  Ben market kartını kaybettim Edirnekapı sosyaldernegine gittim sistem kapalıydi bizden kimlik fotokopi ve dilekçe verdik eve göndericem dediler ama 10 gün oldu hala gelmedi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Kartınızı adresinize gönderirler. Gecikmeler yaşanabiliyor. İlgili kurumdan kartınızın durumunu sorabilirsiniz.

 31. Ersin dedi ki:

  Yardım kartı nasıl alabilirim?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Belediyeye yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat etmeniz gerekiyor

 32. Ersin dedi ki:

  Yardım kartı nasıl alabilirim ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Sosyal Yardım Kartı Belediyeler ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca veriliyor. Bu iki kurumdan birine müracaat ettiğinizde durumunuz inceleniyor. Başvurunuz uygun bulunduğu takdirde elektrik, su, doğalgaz fatura ödemelerinde ve gıda alışverişinde kullanmak üzere Sosyal Yardım Kartı veriliyor.
   https://www.sosyalyardimlasma.net/belediye-sosyal-yardim-karti-nedir-nasil-alinir

  2. Leyla dedi ki:

   Merhaba benim eşim sokaklardan çöp toplayarak geçiniyoruz günlük 20 30 tl getirerek geçiniyoruz 3 coçuğum okuyor yetmiyor bize eşim sosyal yardımlaşmaya gitti gıda yadımı için internetten yapın dediler nasıl yapacağımızı bilmiyoruz gerçekten ihtiyaçim var inanmıyorsanız gelip evime bakabilirsiniz kiracıyim ev dökülüyor ikigün önce mutfağın tavanı çöktü yardım edınleyla

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yardım müracaatınızı muhtarlık aracılığı ile yapın. Muhtarlığınıza yazacağınız yardım dilekçesi komisyona gönderilir. Yardım talepleri muhtarlık aracılığı ile yapıldığında kolaylaşıyor.

 33. İbrahim Üstündağ dedi ki:

  Zor durumdayım evim kira kendim şoför Luk yapıyorum bu market yardımdan ben de istiyorum

 34. sibel dedi ki:

  ben yeni evlendim eşim asgari ucretle çalışıyor ve hamileyim doğuma 20 gün kaldi hem kira hem masraflar derken bide bebegin masraflarina gücümüz yetmiyo bu yardimi gördüm acaba bana verirlermi bu kartta?

 35. Rabia dedi ki:

  İbb kartlarında kişesel ihtiyaçlar alınmıyomu örnegin: şampuan sıvı sabun gibi ürünleri bugun alamadım yasak gelmiş ne kadar dogru ne kadar yanlış ögrenmek istiyorum rica ediyorum

 36. BİRGÜL dedi ki:

  Kartım nasıl iptal olmuş 7 tane çocuk okutuyorum. Ben çalışmıyorum 100 lira verdiniz onuda iptal ettiniz.
  Sadece eşim emekli Ne yapmam gerekiyor. Suriyelilere kişi başı 100 lira veriyorsunuz bu nasıl devlettir

 37. Perizade dedi ki:

  Bakiye artacakmi ve ocak Şubat ayında yuklenecekmi

  1. admin dedi ki:

   2018 yılı ile birlikte sosyal yardım kartı bakiyesinin de artması bekleniyor ancak net bir rakam belirtilmedi.

 38. Perizade dedi ki:

  Kartlar ne zaman acilack net bi bilgi

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, kartlar mart ayı içerisinde açılacaktır. Daha detaylı bilgi için: https://www.sosyalyardimlasma.net/ibb-sosyal-yardim-kartlari-ne-zaman-acilacak