Bilgi Arşivi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Nasıl Ulaşabilirim?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak, içinde bulunduğumuz 2019 yılı itibarıyla teknolojiyi ve diğer iletişim cihazlarını kullanarak mümkün olmaktadır. İnternet üzerinden yapılan araştırmalar göstermektedir ki, ülkemizde yaşamını devam ettiren milyonlarca vatandaş karşılaştıkları büyük problemlerde ülkenin en önemli siyasi ismi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bildirimde bulunmayı istemektedir. Bunun için internet araştırmaları yapan vatandaşlar, Cumhurbaşkanımıza nasıl ulaşacaklarına dair detaylı bilgiler edinmek istemektedir. Cumhurbaşkanına ulaşmak isteyenlere kolaylık olması için faydalı bir içerik hazırlamak amacıyla düzenlediğimiz bu yazımızda;

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a internet üzerinden nasıl ulaşılır?
 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi CİMER nedir?
 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi CİMER başvurusu nasul yapılır?
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a telefonla nasıl ulaşılır?
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iletişim numaraları nelerdir?

gibi en çok merak edilen soruların yanıtlarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşma konusunda bilinmesi gereken tüm detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Ulaşmak İstiyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile iletişim kurmak isteyen vatandaşlarımızın sayısı her geçen gün giderek artmaktadır. Zira bazı vatandaşlar karşılaştıkları büyük çaptaki sorunlar hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve ekibini haberdar etmek istemekteyken bazı vatandaşlar ise zor şartlar altında yaşamlarına devam etmeleri sebebiyle bazı konuların çözüme kavuşturulması için yardım taleplerinde bulunmaktadır. Bu sebeple Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak isteyen vatandaşlar özellikle internet üzerinden yaptıkları araştırmalarda bu konuyla ilgili olarak detaylı bilgileri öğrenmek istemektedir.

İçinde bulunduğumuz 2019 yılı itibarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak mümkündür. Her ne kadar vatandaşlar tarafından pek gerçekçi bulunmasa da ve ilk bakışta kulağa bir şaka gibi gelse de teknoloji çağının avantajlarından yararlanarak bu tür bir iletişim ortamının kurulması hiç de zor değildir. Nitekim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce vatandaşlarla buluştuğu pek çok yerde onlardan kendisi ile belirlenen iletişim yöntemleri ve araçlarını kullanarak iletişime geçmelerini tavsiye ve tembih etmiştir. Dolayısıyla bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenen iletişim kanallarını kullanarak kendisiyle iletişime geçmek, yaşanan problemlerden ülkenin en önemli siyasi ismini haberdar etmek mümkün olmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a İnternet Üzerinden Ulaşmak

İnternet aracılığıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak, bu konuyla ilgili olarak araştırma yapan vatandaşların karşılaştığı ilk iletişim kanallarından biri olması sebebiyle öne çıkmaktadır. Sosyal devlet anlayışını benimseyen ülkemiz siyasileri, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm vatandaşlarımızın problemlerine çözüm bulmak için onlarla yakın temas içinde yer almaktadır. Bu sebeple özellikle internet üzerinde kurulan iletişim kanalları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hiçbir zorluk çekmeden ve hiçbir ücret ödemeden ulaşmak, ona gönderilmesi istenen mesajları iletmek mümkün olmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a internet üzerinden ulaşmanın iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Bilindiği üzere teknolojinin gelişip ülkemizde geniş kitleler tarafından kullanılmasının ardından pek çok resmi hizmet dijital platforma taşınmıştır. Bunun akabinde internet üzerinden hizmet veren devlet kurumları, işlemlerin çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu bağlamda Cumhurbaşkanına ulaşmak isteyen vatandaşlarımız, internetin bu imkanlarını kullanarak kolaylıkla bu işlemi gerçekleştirebilme şansına sahiptir. İçinde bulunduğumuz 2019 yılı itibarıyla internet bağlantısını kullanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iki farklı şekilde ulaşmak mümkündür. Bunlar;

 • Birincisi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) resmi internet sitesi üzerinden başvuruda bulunarak,
 • İkincisi ise e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden başvuruda bulunarak

gerçekleştirilen yöntemlerdir. Her iki yöntem hakkında da detaylı bilgileri rehber niteliğindeki yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Nedir?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) kurumu, Anayasa ile belirlenmiş ve vatandaşlara sunulmuş olan dilekçe ve başvuru hakkı kapsamında vatandaşların bu haklarını rahat bir şekilde yerine getirmeleri için kurulmuş olan bir birimdir. CİMER, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurularak faaliyetlerine başvurmuştur. Vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne kendi başlarından veya yakın çevrelerinin yaşadığı büyük çaptaki sorunları yazarak başvuruda bulunma fırsatına sahiptir. Zira CİMER’e başvuruda bulunarak Emniyet gibi kolluk kuvvetleri de dahil olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları hakkında yaşanılan problemlerden ve şikayetlerden bahsedilebilmektedir.

Bu amaçlar doğrultusunda kurulan Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), vatandaşların resmi kurum ve kuruluşlarda yaşadığı problemleri en kısa sürede ve etkili bir şekilde çözüme kavuşturmaya devam etmektedir. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ile iletişime geçerek başvuruda bulunmak için birtakım usul ve esaslar belirlenmiştir.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Başvurusu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) başvurusu yapmak, internet üzerinden araştırılan faaliyetlerden biridir. Zira vatandaşlar CİMER üzerinden kamu kurum veya kuruluşlarında yaşadıkları problemlerde, şikayet, öneri ve isteklerini dile getirebilme hakkına sahiptir. Bu noktada Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne internet platformunda başvuruda bulunmak için öncelikle Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesine giriş yapılmalıdır.

Bu sitenin ana sayfası üzerinde yer alan Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Başvuru Formu kullanılarak başvurunun yapılması mümkün olmaktadır. Bu bağlamda öncelikle söz konusu internet sitesine giriş yaptıktan sonra ekrana gelen sayfada;

 • Ad
 • Soyad
 • Anne kızlık soyadı
 • C kimlik numarası

gibi doldurulması zorunlu alanların itinayla doldurularak kimlik doğrulaması yapılmalıdır. Doğrulama işleminin ardından tüm alanların doldurulmasıyla birlikte tam 1500 karakterle sınırlı istek veya şikayet alanı ortaya çıkmaktadır. Bu bağlamda dilerseniz sisteme kendi bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan dosya da ekleyerek istek veya şikayetlerinize ek belge oluşturabilmeniz mümkündür.

E-Devlet Üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Ulaşmak

E-Devlet Kapısı sistemi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak isteyen vatandaşlar, dilerlerse bu yöntemi de kolaylıkla kullanabilirler. E-Devlet Kapısı sistemine girdikten sonra Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’nin elektronik hizmet sistemine bağlanarak bu platform üzerinden de yine aynı şekilde 1500 karakterle sınırlı olmak kaydıyla vatandaşlar dilek, şikayet ve önerilerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırabilmektedir.

Yaygın kullanılan internet üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşma işlemlerinin yanı sıra vatandaşlar dilerlerse posta, faks, elektronik posta veya elden başvuru da yapabilmektedir. Bu uygulamalara ilişkin detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Telefonla Ulaşmak

Telefon aracılığıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak isteyen vatandaşlarımız da bu işlemlerini kolaylıkla yerine getirebilmektedir. Nitekim ülkemizde internet kullanmayan pek çok vatandaşımız bulunmaktadır. Bu vatandaşlara da telefonla arayarak ilgili makamlarla iletişime geçme fırsatı sağlanmaktadır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İletişim Numarası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon numarası; CİMER kuruluşunun telefon numarasıdır. Bu noktada 0312 525 55 55 numaralı telefonu arayarak görüş, öneri ve şikayetlerinizi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırma imkanınız bulunmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi telefonları her aramada kayıt altına alınmaktadır. Bununla birlikte bir gün içinde yalnızca bir defa CİMER’i arayıp başvuruda bulunma hakkına sahipsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Faks Numarası

Faks numarasıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a görüş ve dilekte bulunmak da yaygın bir şekilde kullanılan diğer yöntemdir. Buna göre Cumhurbaşkanına ulaşmak isteyen vatandaşlar bu işlemi faks yoluyla gerçekleştirmek istediklerinde 0312 525 58 31 numaralı faks numarasında bu işlemi kolaylıkla yerine getirebilirler.

Emine Erdoğan’a Nasıl Ulaşabilirim, Mesaj Nasıl Gönderirim?

Şiddete Uğrayan Kadın Ne Yapmalı, Nereye Başvurmalı?

Cimer / Bimer Başvurusu Nasıl Yapılır

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu