Emeklilik

Denizbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi Başvurusu

Denizbank zorunlu bireysel emeklilik başvurusu şartları karşılayan tüm TC vatandaşları tarafından yapılabilmektedir. Başvuru yapmak için vatandaşlar online şubelerden ya da banka şubelerden başvuru formunu doldurabilir. Zorunlu bireysel emeklilik sistemi, esasında gönüllülük sistemi ile çalışmaktadır. İsteyen tüm vatandaşlar başvuru yapabilir.

Denizbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Avantajları Nelerdir?

Denizbank zorunlu bireysel emeklilik sistemi başta birikim olmak üzere birçok avantaja sahiptir. Bunlar:

 • Sigortalı olarak çalışan vatandaşlar, emeklilik maaşına ek olarak ek bir birikim elde etmektedir.
 • Katılımcılar, kendi biriktirdikleri paraya ek olarak devlet desteği de almaktadır.
 • Bireysel emeklilik sigortası erken emeklilik şansı elde edilmektedir.
 • Sistemden çıkmak isteyen vatandaşların 2 ay boyunca sistemde kalma şartı aranmaktadır. Sistemden çıkmak isteyen vatandaşların 2 aylık ödemeleri kişinin hesabına yapılmaktadır.
 • Katılımcıların maaşlarının yüzde 3’ünden kesinti yapılabilse de vatandaşlar daha yüksek kesinti yapılmasını talep edebilir. Bu kesintiler her ay düzenli olarak maaştan otomatik olarak kesilmektedir.
 • Acil para ihtiyacı olması durumunda aylık ödemelerin ertelenmesi mümkündür.
 • Sigortası olmayan vatandaşlar da bireysel emeklilik sisteminden faydalanabilir.

Denizbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemine Kimler Başvurabilir?

Denizbank zorunlu bireysel emeklilik sistemine tüm TC vatandaşları başvurabilir. 18 yaşını doldurmuş olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Denizbank’a başvuru yapabilmektedir. Bireysel emeklilik sistemine katılabilecek vatandaşlar:

 • Denizbank zorunlu bireysel emeklilik sistemine giriş yapmak için 18 yaşını doldurmak gerekmektedir.
 • Bu sistem, isteğe bağlı olarak katılım gerektirmektedir. Dileyen vatandaşlar çıkış yapabilir.

Denizbank Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

Denizbank zorunlu emeklilik sistemine telefon üzerinden katılmak isteyen ya da bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0850 222 08 00 ve 444 0 800 hatlarını arayabilir. Denizbank müşteri hizmetlerine ulaşmak için:

 • Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra TC kimlik numarası bilgilerini vermek gerekmektedir.
 • Ardından banka kart numarası bilgisinin verilmesi gerekmektedir.
 • Daha sonra müşteri hizmetlerine bağlanmak için yönlendirmelere göre tuşlamaları yapmak gerekmektedir.

Denizbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Başvurusu Nereden Yapılır?

Denizbank zorunlu bireysel emeklilik başvurusunu yapmak için vatandaşların şartlarını karşılaması gerekmektedir. Denizbank zorunlu bireysel emeklilik başvurusu telefon, banka ya da online bankacılık üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapmak için:

 • Bizzat başvuru yapacak vatandaşlar Denizbank şubelerine gidebilir. Şubeden bireysel emeklilik sigortası formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir.
 • İnternet bankacılığı üzerinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, denizbank.com adresine giriş yapmalıdır. Bu alan üzerinden başvuru ve bilgilendirme formunun doldurulması gerekmektedir.

Başvurunun yapılmasından sonra kişinin maaşından belirlediği tutarda emeklilik kesintisi yapılacaktır. Sisteme giren vatandaşlar diledikleri zaman bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapabilir. Cayma hakkını kullanan kişiler devlet katkı payını alamadan ana para ile sistemden çıkmaktadır.

Denizbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Bakiyesi Nereden Sorgulanır?

Denizbank zorunlu bireysel emeklilik sistemine giren vatandaşlar, birikimlerini online olarak takip edebilmektedir. Denizbank zorunlu bireysel emeklilik birikimini öğrenmek için:

 • Denizbank zorunlu bireysel emeklilik bakiyesi bizzat şubelere giderek öğrenilebilir.
 • Online olarak sorgulama yapmak için telefonlara Denizbank uygulaması indirilmelidir. Sistem üzerinden sorgulama yapılmaktadır.
 • Denizbank internet sitesi üzerinden, sisteme giriş yapılabilir. Hesaplarım bölümü üzerinden sorgulama işlemleri tamamlanmaktadır.
 • Denizbank müşteri hizmetleri üzerinden sorgulama işlemleri yapılmaktadır. Denzbank zorunlu bireysel emeklilik bakiyesini sorgulamak için 0 850 220 06 38 numarasını aramak gerekmektedir.
 • Mobil bankacılık üzerinden sorgulama yapmak için Google Play Store ve Apple Store üzerinden Deniz Bankası uygulaması telefonlara indirilebilir.

Denizbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Sigortası Cayma Hakkı Var mı?

Denizbank zorunlu bireysel emeklilik sistemine giren vatandaşların cayma hakkı da bulunmaktadır. Ancak sisteme giren vatandaşların, cayma hakkını kullanabilmesi için 2 ay geçmesi gerekmektedir. 2 ayı tamamlanan vatandaşlar, sistemden çıkış yapabilir.

Vatandaşın bireysel emeklilik sisteminden ayrılmasından sonra yapılan kesintiler aynı ay, hesabına yatacaktır. Fakat on sene ve 56 yaş şartı dolmadan sistemden çıkan vatandaşlar, devlet katkı payının tamamını alamaz. Devlet katı payını tamamen almak için yaş ve sene şartının doldurulması gerekmektedir.

Denizbank BES İptali Nasıl Yapılır?

Denizbank zorunlu bireysel emeklilik sistemini iptal etmek için birçok yol bulunmaktadır. İptal işlemlerini yapmak için Denizbank şubesini telefon üzerinden arayarak talep bildirebilirsiniz. Bizzat Denizbank şubesine başvuru yaparak da iptal talepleri iletebilirsiniz. Bireysel emeklilik sistemini iptal etmek için:

 • Denizbank bireysel emeklilik sigortasından çıkmak için telefon üzerinden talebi iletebilirsiniz. Bunun için 0 850 220 06 38 numarasını aramanız yeterli olacaktır. Müşteri hizmetlerine BES iptali talebini iletmeniz durumunda işlemler başlayacaktır.
 • Denizbank şubelerine bizzat başvuru yaparak bireysel emeklilik sisteminden çıkış işlemlerini tamamlayabilirsiniz. En yakın Denizbank şubesine giderek zorunlu bireysel emeklilik iptali işlemlerini aynı gün tamamlayabilirsiniz.
 • Denizbank Metlife bireysel emeklilik sigortası iptalinin yapılmasından sonra, aynı ay içerisinde kesilen tüm ödemeler hesaba yatacaktır.
 • İptal edilen süreye bağlı olarak devlet katkı payı ödemelerinin alınıp alınmayacağı belirlenmektedir.

Denizbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi Kaç Yaşında Emekli Olurum?

Denizbank zorunlu bireysel emeklilik sisteminden emekli olmak için yaş ve sene şartları tüm müşteriler için standarttır. Emeklilik hakkı elde etmek için vatandaşların 56 yaşını doldurması gerekmektedir. Sistem içerisinde 10 sene kalınması gerekmektedir.

Bireysel emeklilik sistemine ev hanımları, SGK’lılar ya da çalışmayan vatandaşlar katılabilir. Bireysel emeklilik sistemi sayesinde sigortalı çalışanlar ek bir gelir elde etmektedir.

Bu kişiler, kendi birikimlerine ek olarak devlet desteği de almaktadır. Bu sayede daha yüksek birikim elde edilmektedir. Aynı zamanda Denizbank bireysel emeklilik sistemine giren vatandaşlar, vergi indirimlerinden de faydalanmaktadır.

Denizbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Devlet Katkı Payı Hesaplama Nasıl Yapılır?

Denizbank zorunlu bireysel emeklilik için devlet katkı payı hesaplaması, maaş kesintisine göre yapılmaktadır. Vatandaşın aylık olarak ödediği tutarlara göre, devlet katkı payı birikime otomatik olarak eklenmektedir. Denizbank zorunlu bireysel emeklilik için yapılan devlet katkı payı hesaplamaları ise:

 • Denizbank zorunlu bireysel emeklilik için aylık olarak katkı payını 500 TL olarak belirlenmişseniz, devlet katkı payı olarak 125 TL ödenmektedir. Bu ödeme planı kapsamında devlet katkı payı senelik 1.500 TL olmaktadır.
 • Denizbank zorunlu bireysel emeklilik için aylık olarak katkı payını 500 TL olarak belirlemişseniz, devlet katkısı 175 TL olacaktır. Devlet katkısı bu ödeme planında 2.100 TL olmaktadır.
 • Denizbank zorunlu bireysel emeklilik için aylık olarak katkı payını 1.237.50 TL olan vatandaşlar için devlet katkısı tutarı 309 TL olacaktır. Senelik toplam devlet katkı payı ise 3.712,50 TL olmaktadır.

Denizbank Zorunlu Bireysel Emeklilik Sigortası Faydaları Nelerdir?

Denizbank zorunlu bireysel emeklilik sigortası birçok avantaja sahiptir. Bu sisteme katılmak için başvuran vatandaşlar, birikimlerini banka ve devlet güvencesinde yapmaktadır. Denizbank zorunlu bireysel emeklilik sisteminin faydaları:

 • Bireysel emeklilik sigortası sosyal güvenlik sistemi için destek sağlamaktadır.
 • Devlet güvencesinde yapılan bir birikimdir.
 • Katılımcılar bireysel emeklilik sigortası kapsamında altın, döviz ya da nakit para olarak birikimi seçebilir.

Kişinin maaş kesintisine ek olarak devlet katkı payı da ödenmektedir.

Garanti Bankası Zorunlu Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

Halk Bank Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi İptali ve Cayma

Ziraat Bankası Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi İptali

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu