Dul Maaşı 2018

Güncelleme Tarihi: 20.05.2018
dul maasi

Devletimiz vatandaşlarının tamamının en iyi şartlarda geçinmesi için farklı şekillerde maddi yardımlar yapmayı tercih etmektedir. Bunlardan biriside dul kalanlara verilen maaşlardır. Dul maaşı 2018 yılında ne kadar oldu ve almak için neler yapacağınız konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Etrafınızda bu durumda olanlar varsa onlara bu konuda daha net bilgi verme şansınız olacaktır. İlk olarak dul maaşı sorgulama işlemini sizlere anlatalım.

Dul Maaşı Sorgulama

Dul maaşı sorgulama işlemi yapmak için günümüzde herhangi bir siteye girerek kimlik bilgilerinizi sakın vermeyin. E-Devlet sistemi üzerinden sorgulamanızı yapmanız gerekiyor. Bunun dışında kalan noktalarda sorgulama yapılmamalıdır. İsterseniz bununla uğraşmadan öğrenmek içinse il müdürlüklerine giderek başvurunuzu sorgulayarak maaşın bağlanıp bağlanmayacağını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Dul Maaşı Başvurusu

Dul maaşı başvurusu nasıl yapılacağı ve hangi noktaya yapılacağı da önemlidir. Bu işlem yapılan son düzenlemeler ile birlikte kolayca e-devlet üzerinden hem SSK hem de Bağkur için yapılabilmektedir. Bunun için hazırlanan özel sayfaya girerek gerekli alanları eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Bu maaş için “Dul ve Yetim Aylığı” sayfanıza girmeniz gerekiyor. Aynı zamanda bu başvuru sayfasından rahatlıkla sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Burası iki işlemi de rahatça yapabilmeniz için güzel bir tasarım ile sunulmaktadır.

Dul Maaş Ne Kadar?

Güncel verilerin düzenlenmesi ile birlikte dul maaşlarında önemli artışlar yaşanmıştır. 2018 yılın da enflasyon ve diğer giderler göz önüne alınarak bu maaş artmıştır. Dul maaş ne kadar sorusuna net cevabımız 500 TL oldu şeklinde olacaktır. Hesaplamalara farklı eklemeler eklenerek bu maaşa ek olarak 50 TL hesabına yatırılmaktadır. Dul bir bayanın başvurusunun ardından gerekli görülmesi halinde her 2 ayda bir 550 TL hesabına yatırılacaktır. Diğer yardımlardan farklı olarak bu maaş iki ayda bir yatırılmaktadır.

Benzer İçerik:  Süt Parası Aylık Olarak Alınır Mı? 

Dul Maaşı Kaç Ay Alınır?

Dul maaşı kaç ay alınır sorusunun cevabı çok basittir. İkinci kez evlilik yapana kadar tüm kadınlara bu maaş ikinci bir kanun çıkmadığı sürece süresiz olarak bağlanacaktır. Yani kadınların bu hakkı vardır. Ve tekrar evlenene kadar bu haklarını ellerinden kimse alamaz.

dul maasi alma sartlari

dul maasi alma sartlari

Dul Maaşı ne Zaman Yatar?

Dul maaşı ne zaman yatar sorusunun cevabı gerekli incelemelerin yapılmasının ardından kurum tarafından ön görülen tarihte hesaba bağlanacaktır. Bu noktada kuruma bağlı kalmak gerekiyor. Bir kez yatırılan tarih her iki ayda bir aynı şekilde yatırılmaya devam edilecektir. Yani ayın 25’inde ilk kez maaş bağlanırsa bu her 2 ayda bir aynı günde yatmaya devam edecektir.

Dul Maaşı Kimlere Verilir?

Dul maaşı kimlere verilir sorusunun cevabı çok açık bir şekilde verilmiştir. Eşi ölen ve sigortalı herhangi bir işte çalışmayan kadınlara bu maaş verilmektedir. Bu maaşı almak için gerekli şartları oluşturduktan sonra eğer bunlardan herhangi bir tanesi değişirse maaş kesilecektir. Bunun yapılmasında ki amaç maaşın belirli bir kontejyana göre veriliyor oluşudur. Diğer insanların hakkı yenmemesi için bu şekilde takibi gerçekleşmektedir.

Dul Maaşı Alanlara Bayramda İkramiye Verilecek Mi?

Paylaşarak Bize Destek Olabilirsiniz!
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

4 Yorumlar
  1. 3 Ağustos 2018
    • 3 Ağustos 2018
  2. 28 Temmuz 2018
    • 29 Temmuz 2018

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir