Sosyal Yardım Platformu

Dul Maaşı Alanlara Bayramda İkramiye Verilecek Mi?

Dul Maaşı Alanlara Bayramda İkramiye Verilecek Mi?

Dul maaşı alanlara bayramda ikramiye verilecek mi sorusunu siz değerli okurlarımız için cevaplıyoruz. Dul maaşı alanlar büyük bir sevince boğuldu! Bayram ikramiyesi emekliye veriliyor, dul maaşı alanlara verilecek mi? İşte detaylar…

Dul maaşı alanlar eşlerinin vefatı veya ayrılması nedeniyle maaş almaktadır. Alınan bu maaş devlet tarafından verilen dul maaşı uygulamasına engel mi? Tüm dul maaşı alan vatandaşlar bu sorunun cevabını bekliyor. Müjde verildi!

Dul Maaşı Alanlar Bayram İkramiyesi Alacak Mı? 

Dul maaşı alanlar bayram ikramiyesi alacak mı? sorusuna Meclis’ten yanıt geldi! Bayram ikramiyesi Ramazan bayramı ve Kurban bayramı öncesinde hak eden kişilere ödenecek. Emekliye ikramiye 1000 TL olarak duyuruldu, ancak dul maaşı alanlar ne kadar bayram ikramiyesi alacak?

Dul Maaşı Alanlar Ne Kadar Bayram İkramiyesi Alacak?

Dul maaşı bayram ikramiyesi ne kadar sorusunu soranlar için durum biraz farklı. Herkese 1000 TL bayram ikramiyesi verilmeyecek. Ölüm aylığı durumuna bağlı olarak çalışan kadına ve çalışmayan kadına farklı bayram ikramiyesi ödenecek. Hangi dullar ne kadar bayram ikramiyesi alacak?

Dul maaşı alanlara ödenecek olan bayram ikramiyesi  ölüm aylığına bağlı olarak ödenecek. Ölüm aylığı oranı arttıkça verilecek olan ikramiye de aratacaktır. Buna göre eşit bir dağılım yapılarak, ihtiyacı olan vatandaşa fazla ikramiye ödenecektir.

Dul Maaşı Alan Çalışan Kadın, Ne Kadar Bayram İkramiyesi Alacak?

Dul çalışan kadın devlet nazarında verilen bayram ikramiyesi olanağından faydalanabilecek! Çalışan kadın Ramazan ve Kurban bayramında 500 TL Bayram İkramiyesi alacak. Kadının geliri olması, yaşamını kendince yürütüyor olması yarımın sadece yarısını almasına neden olacak!

bayram ikramiyesi dul maaşı

Dul Maaşı Alan Çalışmayan Kadın, Ne Kadar Bayram İkramiyesi Alacak?

Dul çalışmayan kadın dul maaşı almasına karşın devlet tarafından sunulan Bayram İkramiyesi olanağından daha fazla yararlanacak! Dul maaşı alan çalışmayan kadına bayram ikramiyesi verilecek! Bu durumda çalışan kadına göre daha fazla bayram ikramiyesi verecek.  Çalışmayan, dul aylığı alan ve emekli olmayan kadına bayram ikramiyesi 700 TL lira olarak ödenecek!

Dul Maaşı Alan, Hacizli Kadın, Ne kadar Bayram İkramiyesi Alacak? 

Haciz bayram ikramiyesi için hiçbir sorun teşkil etmiyor. Haciz sorunu olan her vatandaş hak ettiği kadar bayram ikramiyesi alacak. Dul maaşı alan haciz sorunu yaşayan kadınlarda hak ettikleri kadar maaşı alacak! Haciz sorunu bayram ikramiyesi almak isteyen dullar için önemsiz!

İş Görmezlik Raporu olan, Dul Maaşı Alan Kadın Bayram İkramiyesi Alacak Mı?

İş görmezlik raporu olan ve dul maaşı alan kadın bayram ikramiyesi alacak mı? Bayram ikramiyesi hemen herkes tarafından merak edilmektedir. İş görmezlik raporu büyük bir sorun olarak görülür, ancak bayram ikramiyesi yönetmeliği bu konuda hiçbir sorun olmadığını söylüyor!

bayram ikramiyesi dul maaşı

Sürekli iş görmez raporu olan kadınlar eğer dul maaşı da alıyorlarsa sorunsuz olarak ikramiyelerini alacaklar. Bu dul bayanlar için ikramiye, iş görmezlik raporu oranı baz alınarak hesaplanacak. Ayrıca raporun “sürekli” olması gerekir!

İş görmezlik raporu oranına göre hangi dul maaşı alan kadın, ne kadar maaş alacak?

 • %50 oranında sürekli olarak iş görmezlik raporu olan ve dul maaşı alan kadınlar, 500 TL bayram ikramiyesi alacaklar.
 • %70 oranında sürekli olarak iş görmezlik raporu olan ve dul maaşı alan bayanlar, 700 TL bayram ikramiyesi alacaklar.
 • Farklı iş görmezlik raporu oranı sahibi ve dul maaşı alan kadınlarda; iş görmezlik raporu oranına bağlı olarak bayram ikramiyesi alacaklar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 118 YORUM
 1. Emel Kuru dedi ki:

  Emekli Sandığı emeklisiyim 2018 yılında 1000 TL bayram ikramiyesi aldım. Vefat eden eşimden dolayı dul aylığı da alıyorum. Ama tek ikramiye ödendi. Her iki aylığıda aynı bankadan alıyorum. Bu yüzden mi tek kendi emekliliğini dolayı 1000 TL bayram ikramiyesi ödendi. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, 2 ikramiye ödenmesi gerekmektedir. SGK’ya bir dilekçe yazarak ödenmeyen ikramiye için talepte bulunabilirsiniz.

 2. Mero dedi ki:

  Merhaba eşim 40 yaşinde iş kazasıyla 4 ay once vefat etti ıkız çöcugu var herhalde emeklilik mu ne maaşi veriyorlar bıde eşimin iş goremezligi maaşi baglanacakmiş ne kadar olur şu an aldıgımız uçumuz toplam 1200 alıyoruz İstanbul gıbı bır yerde anca kıra odenıyor

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, eşiniz için emeklilik maaşı size ve çocuklarınıza bağlanır. Emeklilik parası daha önceki aldığı maaşa göre hesaplanır

 3. Meral renklitan dedi ki:

  Merhaba iyi günler dilerim benim eşim rahmetli oldu bende dul maaşı alıyorum ama bu ikramiyeden haberim yoktu pek ben buna nasıl başvura bilim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, eşinizden aldığınız dul maaşı oranında ikramiye hesabınıza yatırılıyor. Ayrıca ikramiye için müracaat edilmiyor. İkramiyeyi neden alamadığınız hakkında Sosyal Güvenlik Kurumuna müracaat ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 4. hatice dedi ki:

  Bugun annemin dul maasi yatmisti ama hic ikramiye yoktu hesapta. Babam da annemde hic bir yerde calismamislardi. Neden acaba hic ikramiye yatmadi ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Bayram ikramiyesi Sosyal Güvenlik Kurumundan maaş alan emeklilere ve dul ve yetim aylığı alanlara veriliyor.

 5. Münire dedi ki:

  Emekliyim 1000tl bayram ikramiyesi alıyorum. Aynı zamanda eşimden ötürü dul maaşı alıyorum. Dul maaşı kaynaklı da bayram ikramiyesi alma hakkım var mı?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Eşinizden aldığınız maaş oranında ikramiye alabilirsiniz

 6. hatice demir dedi ki:

  Anneannem 2 ayda bir dul maas alıyor bayram ikramıyesı alabiliyormu

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Bayram ikramiyesi vefat eşinden dul maaşı alanlara verilmektedir.

 7. Saliha dedi ki:

  Mrb babaannem 2 ayda dul maaşı alıyor 550 lira bayram ikramiyesı alabiliyormu alıyorsa nereye başvuru yapmamız gerekiyor .ramazan bayramında almadık . Alıyorsa gecmişe dönük ramazan bayramındaki ikramiyeye alabılıyormu

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Bayram ikramiyesi Sosyal Güvenlik Kurumundan maaş alanlara veriliyor. Sosyal Yardımlaşmadan dul maaşı alanlar yararlanamıyor.

 8. bahar dedi ki:

  Peki bayram ikramiyesi ne zaman yatacak

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   16 Ağustos tarihi itibariyle başladı.

 9. Aliye hilal dedi ki:

  Annem ssk dan emekli…vefat eden eşinden emekli sandığından maaş alıyor…ikramiyeden yararlanabiliyor mu…ayrıca bende babamdan maaş alıyorum…bana da yatar mi…

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, dul ve yetim aylığı alanların aldığı maaş oranında ikramiye veriliyor.

 10. armagan dedi ki:

  Merhaba ölen eşimden dul maaşı alıyorum çalışmıyorum evimde yok kiradayım ve 50 yaşındayım ikramiye 1000tl denildiğinde ne kadar sevindim çünkü herkesten fazla bizlerin ihtiyacı var universiteye giden çocuğumda var. neden bize de 1000tl yatmıyor dullar ve yetimler üvey evlatmıyız 🙁 çok üzülüyorum