Bilgi Arşivi

E Devlet Soy Ağacı Sorgulama

E Devlet soy ağacı sorgulama hizmetini açıkladı. Uzun bir süre önce hayatımıza giren ve bir çok işlemi kontrol edebildiğimiz E Devlet internet sitesi üzerinde şimdide soy ağacımıza ulaşabileceğiz. 1800’lü yıllara kadar ulaşabilen E-Devlet, merak edenlerin soy ağacını araştırmasına da büyük kolaylık sağladı.

Soy ağacını öğrenmek isteyen kişilerin öncelikle E-Devlet şifresine ihtiyacı bulunmaktadır. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyor ise size en yakın PTT şubesine giderek E-Devlet şifresi alabilirsiniz. Aldığını şifre ile birlikte turkiye.gov.tr E-Devlet sitesine kullanıcı girişi yapabilir ve soy ağacınızı görüntüleyebilirsiniz.

Yeni açılan soy ağacı sorgulama hizmeti yoğun ilgiden dolayı kısa süreli donmalar yaşamaktadır. Eğer böyle bir sorun ile karşı karşıya kalırsanız, sorgulamanızı daha sonra tekrar yapabilirsiniz. 8 Şubat 2018 tarihi itibari ile hizmet vermeye başlayan soy ağacı sorgulama bölümü yoğun ilgi nedeniyle şimdilik ulaşılabilir durumda görünmüyor.

soy agaci e devlet
soy agaci e devlet

Adım Adım Soy Ağacı Sorgulama

Soy ağacı sorgulama işlemi için öncelikle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Yağacağınız girişin ardından sitede yer alan arama kısmına soy ağacı sorgulama yazdığınızda ilgili hizmet karşınıza gelmektedir.

Soy ağacınızı hızlı bir şekilde sorgulamak için dilerseniz E-Devlet soy ağacı sorgulama linkinden direk sorgulama adresine ulaşabilirsiniz.

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu