Banka Kredileri

2020 EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar Listesi

2020 yılında EFT ve havale ücreti almayan bankalar aşağıda verilmiştir:

 • Enpara
 • Kuveyt Türk
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • CepteTEB
 • ING Bank
 • Nuvo
 • Albaraka Türk
 • Fibabanka

Bazı bankaların EFT ve havale ücreti almıyor oluşu; diğer bankaların da ücret almamaya başlamasına sebep olmaktadır. Bankalar arasındaki rekabetten dolayı 2020 yılı ile beraber bankacılık işlemlerinde ücret kesmeyen banka sayısında artış yaşanmaktadır.

Enpara EFT ve Havale Ücreti Alır Mı?

QNB Finansbank’ın şubesiz bir bankası olan Enpara ile bankacılık işlemlerinin tamamı dijital bankacılık yöntemleri ile yapılabilmektedir. Hesap açmak, havale veya EFT yapmak için banka QNB Finansbank şubesine gitmeye gerek olmadığı gibi bu işlemler için de herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Enpara’nın dijital yollardan hizmet veren bir banka olması sebebi ile maliyet oranı da diğer bankalara göre daha düşük olmaktadır. Bu sebeple de müşterilerine daha uygun kampanyalar sunabilmekte ve EFT, havale gibi işlemler için ücret talep etmediğini de taahhüt edebilmektedir.

Kuveyt Türk Üzerinden Ücretsiz EFT ve Havale Yapılabilir Mi?

Kuveyt Türk Bankası; banka şubesinden, mobil uygulamadan ve internet bankacılığından yapılan EFT ve havale işlemleri için herhangi bir ücret talep etmeyeceğinin garantisini vermektedir. Seninbankan uygulaması aracılığı ile açılan Kuveyt Türk hesaplarından herhangi bir para kesintisi yapılmadığı gibi ücretsiz yapılmış olan havale ve EFT ücretleri de bu hesaptan daha sonradan kesilmemektedir. Dolayısı ile Kuveyt Türk müşterileri gönül rahatlığı ile bu hesapta para bulundurabilmektedirler.

CepteTEB İle Ücretsiz EFT ve Havale Yapabilmek Mümkün Müdür?

CepteTEB; Türkiye Ekonomi Bankası’na bağlıdır ve şubesiz bir bankacılık sistemini benimsemiştir. Bu sebeple dijital bankacılık yöntemleri aracılığı ile yapılan EFT ve havale işlemleri için herhangi bir ücret talep edilmediği gibi CepteTEB hesapları için hesap işletim ücreti de alınmamaktadır. EFT ve havale ücreti almayan bankalar içerisinde diğer bankacılık işlemleri için de uygun kampanyalar yapan bir bankadır.

Albaraka Türk İle Ücretsiz EFT ve Havale Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk; hem geleneksel hem de dijital yollardan havale ve EFT yapacak olanlardan herhangi bir ücret talep etmemektedir. Banka şubesi, ATM, telefon bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden yapılan işlemlerden ücret alınmamaktadır.

Bankaların EFT ve Havale Ücreti Talep Etmediği Durumlar Nelerdir?

Normal şartlarda EFT ve havale ücreti alan bankalar; bazı durumlarda müşterilerinden bu işlemler için ücret talep etmeyebilmektedirler. Bu durumlar ise aşağıdaki gibidir:
 • Özel müşteri sınıfındaki müşterilerden havale ve EFT ücreti alınmayabilmektedirler. Bankadan maaşını alan, emekli maaşını ilgili bankaya taşıyan, bankanın özel ayrıcalıklar sunan kampanyalarından yararlanan müşterilere bu hak tanınabilmektedir. Ayrıca bazı durumlarda bankalar müşterilerine belirli bir süre için belirli bir sayıda ücretsiz EFT ve havale yapma hakkı tanıyabilmektedirler.
 • Bankalar müşterilerine havale ve EFT ücreti almayacağına yönelik taahhütte bulunabilmektedirler. Böyle durumlarda müşterinin bankanın taahhüt ettiği süreyi kontrol etmesi gerekmektedir. Çoğunlukla 1 yıl içerisinde taahhüt sonlanabilmektedir.
 • Bankanın kredi kartını kullanan ve düzenli ödemeler yapan müşterilerden havale ve EFT işlem ücreti alınmayabilmektedir. Ancak müşterilerin kredi kartı ödemelerini aksatmaları durumunda; banka bu işlemler için tekrar ücret talep edebilme hakkını saklı tutmaktadır.
 • Bir bankadan kredi çekildiğinde veya bankaya maaş taşındığında havale ve EFT ücreti alınmayabilmektedir. Ancak eskiden maaş alınan bankanın havale ve EFT ücreti almaya başlayacağının da göz önüne alınması gerekmektedir. Sadece EFT ve havale ücreti almayan bankalardan maaş taşıma işlemi yapılırsa işlem ücreti alınmamaya devam edilmektedir.

Esnaf Kefalet Kredisini Hangi Banka Veriyor?

Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Altın Makas Aralığı En Düşük Bankalar Listesi

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu