Emeklilik

Emekli Maaşınızı Yükseltmek Elinizde ! İşte Tüm Ayrıntılar

Emekli Maaşınızı Yükseltmek Elinizde! Emekli maaşınızı yüksek tutmak sizin elinizde olan bir durumdur. Bunu da ancak çalışırken gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek emekli maaşı alabilmek için çalışırken yapmanız gereken birkaç adım sayesinde, emekli maaşınızı yükseltmeyi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek emekli maaşı almanın püf noktaları nelerdir yazımızda bulabilirsiniz.

Çalışan vatandaşlarımızın en çok merak ettikleri konular arasında bulunan, ne zaman emekli olabilirim ve emekli olunca ne kadar maaş alırım soruları en çok cevapları aranan sorulardır. İşe giriş tarihiniz sizin emeklilik yaşınızı kesinleştiren ilk maddeler arasında yer almaktadır. Emeklilik yaşınızı değiştiremezsiniz. Fakat emekli maaşınızı yüksek olarak alabilmek sizin elinizde bulunan bir durumdur. Püf noktalara dikkat ederek belirteceğimiz birkaç adımı uygulayarak bunu başarmak sizin elinizde.

Yüksek Emekli Maaşı İçin Dikkat Etmeniz Gereken Adımlar Nelerdir?

Yüksek Emekli Maaşı İçin Dikkat Etmeniz Gereken Adımlar Nelerdir? Yüksek emekli maaşı almak için yapmanız gereken bir takım işlemler mevcuttur. Bu işlemleri uyguladığınız takdirde emeklilik maaşınızı yüksek olarak almanız mümkün olmaktadır. Yüksek emekli maaşı için uygulamanız gereken adılar aşağıdaki gibidir.

Emekli aylığınızı son 1-2 yılda aldığınız maaşlar değil, tüm çalışmalarınız belirliyor. Planlamaya erken başlamakta fayda var.

Maaşı belirleyen en önemli etken, aldığınız brüt ücret. Hem yaş bekleyenler hem de prim dolduranlar gerçek ücretlerinin bordroya yansımasını sağlamalı.

Eğer borçlanma yapıyor ya da isteğe bağlı ödüyorsanız, ödeyebildiğiniz kadar yüksek miktarlarda ödemeniz maaşınızı artıracaktır..

Hem SSK’lı hem Bağ-Kur’lu iseniz Bağ-Kur primi ödemeyi de talep edin. Böylece iki farklı ödeme sizin prime esas kazancınızıdolayısıyla emekli maaşınızı yükseltecektir.

Brüt maaşın 4 bin liradan fazla olması maaşı yıllık 70-80 lira artırır.

Bağ-Kur’dan prim ödemişseniz ve 01.05.2008 öncesinde sigortalı olmuşsanız son 3,5 yıl SSK (4A) ile çalışmanız karşılığı emekliliğiniz bu kurum şartlarından olur ve maaşınız artar. 2008 sonrası sigortalı olanların hangi kurumda primi fazlaysa emekliliği ona göre oluyor.

Brüt maaşı sadece aldığınız ücret belirlemiyor. Size nakit olarak düzenli ödenen tüm ücretler buna ilave ediliyor. Bordronuza bunların da eklenmesini sağlayın.

Emekli olurken doldurduğunuz formda eş ve çocuklarınızla ilgili seçenekleri işaretlemeyi unutmayın. Böylece aylık bağlama oranınız yükselir ve maaşınız artar.

Şeker Hastalarına Erken Emeklilik İmkanı

Emekliye Müjde Faizsiz 6 Bin 62 TL Avans Fırsatı

Emekli Maaşı Hesaplama Nasıl Yapılır?

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu