Emeklilik

Emekliye Müjde Faizsiz 6 Bin 62 TL Avans Fırsatı

Emekliye Müjde Faizsiz Avans Avantajı! Milyonlarca SGK ve Bağ-Kur emeklisine müjdeli haberler aralıksız gelmeye devam ediyor. SGK ve Bağ-Kur emeklilerine yeni dönem kredi ve avans sistemi açıklandı. Yeni emekli olmuş ama henüz emekli maaşı alamamış sonuç bekleyen emekli adaylarına, 3 maaşa kadar avans ve 10 maaşa kadar kredi kullanma hakkınız bulunmaktadır. Emekli vatandaşlarımız avans ve kredi ayrıcalıkları ile ihtiyaçlarını anında karşılayabilecekler.

Emeklilik için müracaatında bulunan kişilere ön ödeme yapılabilmesi için aylığının 90 gün içinde bağlanmamış olması gerekiyor ve bunun yanı sıra yazılı müracaat yapılması mecburi. Söz konusu sistemin hayata geçmesiyle beraber emeklinin nakit sorunlarına çözümler verilecektir. Nakit sorunu yaşayan emekli vatandaşlarımız SGK, Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuruda bulunarak maaşının 3 katı avans ve maaşının 10 katı kadar kredi başvurusunda bulunarak taleplerini iletebilirler.

Emekliye 6 Bin 62TL Avans

Emekliye 6 Bin 62TL Avans, Emeklilik başvurusunu yapan ve aylığı 90 gün içinde bağlanamayanlar, yazılı başvuru yaparak avans alabiliyor. SGK, bu kişilere, net asgari ücretin 3 katına kadar ödeme yapıyor. Yani bu yıl başvuru yapan 6 bin 62 liraya varan avans alabiliyor. Avansın bağlanacak gelir ve aylıkların birikmiş tutarından fazla olan bölümü, daha sonra gelir ve aylıklardan 1/4 (yüzde 25) oranında kesilerek mahsup ediliyor. Avansın bağlanacak gelir ve aylıkların birikmiş tutarından fazla olan bölümü, daha sonra gelir ve aylıklardan 1/4 (yüzde 25) oranında kesilerek mahsup ediliyor.

emekliye avanj

Öngörülen uygulamanın tüm emeklilere yaygınlaştırılması gündemde. Emekliler, bu imkanı dört gözle bekliyor. Sistem hayata geçerse; emekliler nakit sıkıntısı yaşadıklarında SGK’ya başvuru yaparak maaşının 3 katına kadar avans isteyebilecek. Örneğin; maaşı 2 bin lira olan bir emekli, 6 bin lira alabilecek. Bu para daha sonra maaştan taksitle kesilecek. Avanstan faiz alınmayacak.

Ev Hanımları İçin Emeklilik Primleri ve Şartları?

Emeklilik Hesaplama İle İlgili Soru ve Cevaplar

Asgari Ücretten Emekli Olan Ne Kadar Maaş Alır?

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu