Emine Erdoğan’a Nasıl Ulaşabilirim, Mesaj Nasıl Gönderirim?

Emine Erdoğan’a ulaşmanın yolları özellikle sosyal yardım talep eden ya da sesini duyurmak isteyen vatandaşları ilgilendirmektedir. Emine Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Bakanı olarak görev olan Revep tayyip Erdoğan’ın eşidir. 1955 senesinde dünyaya gelmiştir. Siirtli olan Emine Erdoğan, Zeynep Kamil ilkokulunu bitirdikten sonra, Mithatpaşa Akşam Sanat Okulu’na başladı fakat mezun olamadı. Buna rağmen eğitim ve sanat alanında görev almaktadır.

Emine Erdoğan, iki kız ve iki erkek çocuğa sahiptir. Sosyal ve siyasal hayatta ise sürekli olarak aktif şekilde yer alır. İdealist Kadınlar Birliği’nin kurucu üyesi olarak görevlerine devam etmektedir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 1978 senesinde dünya evine girmiştir.

Çocukları:

 • Ahmet Burak
 • Necmettin Bilal
 • Esra Erdoğan
 • Sümeyye Erdoğan isimli çocukları vardır.

2005 senesinde ise Toplumsal Gelişim Merkezi kuruluşuna da öncülük etmiştir. Bu sayede hem çocukların hem de kadınların eğitim almasına destek olmuştur. Emine Erdoğan Ana-Kız Okuldayız kampanyasına da büyük destek vermiştir.

Özellikle toplumda gönüllülük bilincinin artması için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri projesini de hazırlamıştır. Öte yandan iş hayatında kadın temalı konferanslarla da bilinçlendirme çalışmaları yapmaya devam etmektedir.

Emine Erdoğan Kimdir?

Emine Erdoğan Cemal ve Hayriye Gülbaran çiftinin tek kız çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. 1955 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiş olan Emine Erdoğan, Siirtlidir. Emine Erdoğan, Mithat Paşa Kız Meslek Enstitüsü’nde okumuştur. Kurucu üyesi olan İdealist Kadınlar Birliği’nin de aktif olarak görev almaktadır. Bunun yanı sıra özellikle Milli Türk Talebe Birliği ve dönemin Hanımlar İlim ve Kültür Derneği faaliyetlerini de sürdürmektedir.

Recep Tayyip Erdoğan ile 1978 senesinde dünyaya evine girmiş olan Emine Erdoğan, bu süreçte siyasal olarak da aktif şekilde görev almaktadır. Recep Tayyip Erdoğan Refah Partisi İstanbul İl Başkanı olarak görev yaptığında, Emine Erdoğan da İl Kadın Kolları’nın kurucu yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktadır.

Özellikle zengin ve yoksulların buluştuğu iftar sofraları sayesinde dayanışmayı da sağlamıştır. Emine Erdoğan’ın 4 çocuğu vardır. Hem eş hem de siyasal ve toplumsal anlamda görev alması sayesinde taktir görmüştür.

Emine Erdoğan’a Mesaj Gönder, Mektup Yaz

Emine Erdoğan’a mesaj göndermek özellikle sosyal yardım ve etkinlikler için önem teşkil etmektedir. Emine Erdoğan, her dönem halka ilişkilerine ciddi şekilde önem vermektedir. Sosyal yardım etkinliklerinde, kendine ulaşmaya çalışan yardıma muhtaç kişilere de yardım etmektedir. Yardımsever bir kişiliği olan Emine Erdoğan, bu noktada İnsani Hizmet Taktir Ödülü de almıştır. Emine Erdoğan’a ulaşmak için bazı yollar vardır. Bu yollar ise:

 • Emine Erdoğan’a şahsi ve resmi Twitter hesabı üzerinden ulaşmak mümkündür.
 • Emine Erdoğan’ın resmi ve şahsi Instagram hesabı üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür.

Bu platformlar üzerinden Emine Erdoğan’a iletilen mesajları Emine Erdoğan’ın danışmanları okumaktadır. Gerekli görülen mesajlar Emine Erdoğan’a iletilmektedir. Bunun dışında ulaşmak mümkün değildir.

Emine Erdoğan’ın Telefon Numarası

Emine Erdoğan’a telefondan ulaşmak ne yazık ki mümkün değildir. Emine Erdoğan’a ulaşım sağlanabilecek mecralar yalnızca sosyal medya mecraları olmaktadır. Bu mecralar üzerinden Emine Erdoğan’a mesaj atılabilir. Atılan mesajlar, Emine Erdoğan’ın asistanları ve danışmanları tarafından incelenmektedir. Mesajlar ya da iletilmek istenen bilgiler gerekli görülmesi durumunda Emine Erdoğan’a iletilmektedir. Bu yollar dışında Emine Erdoğan’a ulaşmak mümkün değildir. Emine Erdoğan’ı direkt olarak aramak ya da mail göndermek mümkün olmamaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan İletişim Numarası

Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak için iletilmek istenen bilgiler öncelikli olarak danışman ve asistanlara iletilmektedir. Gerekli görülmesi halinde bu mesaj ve veriler Tayyip Erdoğan’a ulaştırılmaktadır. Bunun dışında Cumhurbaşkanlığının halk tarafından iletişimden sorumlu olan ayrı bir alanı bulunmaktadır. Bu bölümün telefon numarası ve faks hattı da bulunmaktadır. Fas çekerek meclise iletilmek istenen mesajlar gönderilebilir. Bu numaralar ise:

 • Cumhurbaşkanlığı için İletişim telefon numarası 0312 525 55 55
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şikayet hattı: 0312 525 55 55
 • Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan Faks numarası: 0312 525 58 31
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mail ya da mektup atmak için ise adres: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe – Ankara – Türkiye adresi üzerinden mektup atılabilir.

Cumhurbaşkanı’na Ulaşmak İstiyorum

Recep Tayyip Erdoğan’a mesaj atmak için bazı yollar bulunmaktadır. Ancak bu yollar kesinlikle gereksiz şekilde kullanılamaz. Bu noktada Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak için deneyebileceğiniz yollar:

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi internet sitesi üzerinden ulaştırmak istediklerinizi mesaj olarak atabilirsiniz.
 • Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak için tercih edilebilecek bir diğer yöntem ise e-devlet sistemidir. TC kimlik numaranız ve e-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra mesaj atabilirsiniz.
 • Öte yandan Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi Instagram ve resmi Twitter sayfaları üzerinden mesaj atmayı deneyebilirsiniz. Bu mesajlar danışmanlar tarafından kontrol edilmektedir. Gerekli durumlarda Recep Tayyip Erdoğan’a bu bilgiler iletilmektedir.

E-Devlet Cumhurbaşkanı’na Ulaşmak

E-devlet ile cumhurbaşkanı’na ulaşmak için kullanılan en sağlıklı yollardan biridir. E-devlet özellikle Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan birçok insanın tüm işlemlerini tamamlayabildiği bir platformdur. Devlete ait tüm işlemlerin bir sistemde toplandığı e-devlet sistemi üzerinden Recep Tayyip Erdoğan’a da ulaşmak mümkündür. Öte yandan e-devlet sistemi üzerinden:

 • İkametgah belgesi alınabilir,
 • Ödemeler yapılabilir,
 • Araç ve plaka sorgulama yapılabilir,
 • Uzun vadeli işlemler tamamlanabilir,
 • E-devlet üzerinden mahkeme ve dava bilgileri kontrol edilebilir,
 • Bireysel emeklilik bilgilerine ulaşılabilir,
 • İhale sorgulamaları yapılabilir,
 • SGK’ya ait tüm işlemler yapılabilir,
 • Araç alma işlemleri,
 • Plakaya dair ceza sorgulama,
 • Vergi sorgulama işlemleri,
 • İl ve ilçe belediyelere ait sorgulamalar yapılabilir.

E-Devlet’e Nasıl Giriş Yapılır?

E-devlet sistemine giriş yapmak için TC kimlik numarası ve E-devlet şifresi gerekmektedir. E-devlet şifresi herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında satın alınabilmektedir. Buna göre e-devlet sistemine giriş yapabilmek için:

 • Öncelikli olarak e-devlet şifresini PTT şubelerinden satın almanız gerekmektedir.
 • Daha sonra e-devlet sistemine TC kimlik numarası ve daha sonra e-devlet şifresini girmeniz gerekmektedir.
 • Şifreyi girdikten sonra sizden yeni bir şifre oluşturmanız talep edilecektir. Buna göre sizin için uygun şifreyi belirleyip sisteme giriş yapabilirsiniz.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra Recep Tayyip Erdoğan’a mesaj yazabilir ya da SGK’ya yönelik tüm işlemleri kolayca tamamlayabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı’na Ulaşmak İstiyorum

Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazmak ya da faks çekmek mümkündür. Türkiye Cumhuriyeti bakanı olarak görev alan Recep Tayyip Erdoğan,  e-devlet sistemi üzerinden mesajları almaktadır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dair talepler, arzular, şikayetler e-devlet sistemi üzerinden iletilebilmektedir. Buna göre e-devlet sistemi üzerinden:

 • Öncelikli olarak e-devlet sistemine giriş yapılması gerekmektedir.
 • E-devlet sistemine TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Daha sonra e-hizmetler bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu alana giriş yaptıktan sonra Cumhurbaşkanlığı bölümü üzerinden Cumhurbaşkanı’na yazın bölümünü tıklayın ve taleplerinizi iletin.

Çocuk Yardım Parası Ne Kadar Oldu, Nasıl Alınır?

Okul Yardım Parası Nasıl Alınır, Şartları Neler?

Öğrenci Yardım Parası Ne Kadar? Nasıl Alınır?

İlgili Makaleler

21 Yorum
 1. Başkanım benim kocam ayzemır hastası olum 13 yasında 5 tane kızım var bize bir el ata bilirmisiniz evsiziz ne olur başkanım çok zor durumdayım zize yalvarıyorum baskanım

 2. Sayın cumhurbaşkanım ben %45 engelli Bir bayanım başkanım size yalvarıyorum borç bayatındayım sayenizde gtokiden ev almıştım oda elimden gidecek çok zordayım yıllardır sizin sevdalinizim başkanım nolur bana Allah rızası için yardım et sizden başka kimsem yok elimden tutacak evimi satmak zorundayım borçlar yüzün den nolur bana yardim edin borç larımı ödeyebilmek

 3. SLM oncelikle sizden Allah rızası için maddi yardım istiyorum büyüklerim ne olur yardım edin lütfen durumum iyi değil Bir dönüş yapın bana yardımcı olun lütfen

 4. SLM oncelikle sizden maddi yardım istiyorum ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler ederim size evim kira evde dört kişiyiz biri 19 yaşında biri 2 yaşında eşim çalışıyor asgarî ücret alıyor yetmiyor virüs yüzünden eşimin işyeri Zor bela parasını veriyor elimizde para kalmıyor dışarıya da borcum var isteyip duruyorlar yokki ne vereyim allah rızası için yardım edin ihtiyacım olmasa nediye yardım isteyim sizden faturalar bebek derken elimizde para kalmıyor lütfen yardım edin durumum iyi değil allah rızası için yardım edin

  1. Cvp vermediniz Size başvuru yaptım allah rızası için yardım edin ihtiyacım var yardiminiza lütfen dönüş yapın bana Allah rızası için ne olur

 5. İyi günler emine hanım benim 5cocugum var eşim askeri ücretle çalışıyor kiradayim Tekirdağ Çerkezköy oturuyorum burda belediyeler kürler hiç bir yardım talebinde bulunmuyorlar siz bu cuma günü yemin ederim 50kez belediyede yardım talebinde bulundum sadece bir kez 400tele verdiler ben kendim için hiç bir yardım istemiyorum sadece çocuklar bir yatağın olsun yerde yatmasinlar herzanan anne ne zaman bize yatak alancan diyip duruyorlar bende çok özlüyorum beni ancak siz anlarsiniz çünkü sizde bir anesiniz iyi günler alah emanet

 6. Sn.Emine anamız sizi saygıyla selamlıyorum ben Doğan Aksu HAKKARİ merkez yeni mahale ikamet etmekteyim 5 nufuslu bir ailem var büyük çocuğumun ağır göz hastalığı var daha önce tedavisini yapıyordum çapa tıp .dünya göz .medipol .kule dibi araştırma gibi hastanelerde tedavisini yaptırıyordum 2 yıldır tedavisini yaptıramıyorum zor durumdayım bu yıl KOVİD 19 salgınlığı nedeniyle işsizim zor durumdayım kimsem yok 2 aydır uzaktan eğitim var ama biz bakamıyoruz çünkü televizyonumuz yok E.G yükleyici eskavatör gıreyder belgelerim var hiç bi yere yerleşemiyorum çünkü kimsem yok sahipsizim sizden ricam iş istiyorum çok zor günler yaşıyorum çocuklarımı okutamıyor bakamıyorum SAYGILARIMI ARZ EDERİM cep ******

 7. Hayırlı günler efendim ben ceza evinden yeni çıktım benim maddi olarak durumum yok Sayın cumhurbaskanim ben su anda kars digor dağpınar beldesi 5 evler kümede ikamet etmekteyim efendim bana siz cumhurbaşkanımdan bana ve esime 10 adet inek vermenizi istiyoruz bizde sizin 2 evladının Sayın cumhurbaskanim bizimde hayatımız kurtulsun hürmetlerımızı 5357627929 sunarız

 8. Ben mücadele etmeye çalıştıkça kapılar suratıma kapanıyor ne olur bana yardımcı olun. Ben sadece evladı için ayakta kalmaya çalışan bir anneyim. Ayrıldıktan sonra ablamın evine döndüm ama ablamın iki tane oğlu madde bağımlısıydı kavgalar polisler hergün hergün oğlum çok korkuyordu. Komşularımın bazı eşya yardımlarıyla evimi ayırdım ve para toplamalarıyla evimi ayırdım sizlere müracat ettim. 8yaşındaki oğlum ile yaşıyorum sizlerden aldığım 960 tl ile geçiniyorum annem babam sizlere ömür. Bana destek çıkcak kimsem yok iş bulamıyorum çocuktan dolayı kimse beni işe almıyor nereye gitsem kapılar suratıma kapanıyor. Oğlumun babası 1.5 yaşından beri aramıyor çocuğu, çocuğum babasını asla tanımıyor o daha çok küçük ve çok üzülüyor. Ev sahibim yardımcı olmuyor iki aydır koronadan dolayı kiramı veremedim erzağımı almaktan elektirik parası yatırdım ama 4 aylık birikmiş su faturam geldi 300tl. Çocuğum hasta zaten romotoit atrit hastası ilaç aldım. Bende kronik astım bronşit hastasıyım Ve ev sahibim bana bağırıyor kızıyor evden çıkmamı söylüyor kiramı 800tl yaptı. Rahmetli babamın emekli maaşı 4 kız kardeşime bölüştürülüyor. Yemin ederim alıdığım yetmiyor. Ev temizliği yada merdiven olursa yıkıyorum ama kimse güvenip çağırmıyor beni artık. Bir kere sizlerden 1.000tl yardım aldım ev sahibime bu var abi dedim ben senide oğlunuda idare edemem dedi çıkın dedi. Bir kafede iş buldum derken beni işten çıkardılar çocukların kafeye koranadan girmeleri yasak diye bahane ettiler. Bana ve oğluma sahip çıkın ne olur Allah rızası için. Komşularımın verdiği erzaklarla karnımız doyuyor. Tüpüm bitti alamıyorum. Ben intihar etmek istemiyorum. Ben kötü yola düşmek istemiyorum. Ben evladımı kimsesizler çocuklar yurduna vermek istemiyorum. Ben haramdan zinadan para kazanmak istemiyorum. Helal lokmayla büyüdüm ve helal lokmayla sizlerin yardımıyla evladımı büyüttüm Sesimi duyun ne olur.

 9. Selamu aleyküm ben Türkmenistan vatandaşiyim İstambuldayim kendim 32 yaşimdayim kronik hepatit b karaciğer seroz hastaligina yakalandım. Geçen sene babami ablami annemi peş peşe kayip etdim ayni hastalikla. Kimi kimsem yok yardam isticegim. Memleketime gidersem ölüm beklicem başka hiçbir çarem yok. 2 çoçuklarim var 2 de yetim yegenime bakiyorum. Sizde ricam bana karaciğer nakli için yardam etmeginizi rica ediyorum lütfen Allah rizasi için bana yardam edin sayın Abilerim ablalarım tel 0552 486 9804 sizden ricam bana yardam edin lütfen ????

 10. Selamünaleyküm öncelikle ben kaç yere yardım başvurusu yaptım ama hep ret geliyor ben bunu hiç annam veremedim enim çok ihtiyacım var neden se hep ret geliyor bunun la ilgilen nere Bi bakılsın istiyorum ve bana geri dönüş olsun lütfen

  1. Beni çok ihtiyacı var ne olur bana yardım edermisiniz iki çocuk var ve eşim iki aydır çalışmıyor sizden yardım bekliyor ve oglum 7 yaşında mama kullanıyor bunu içinde yarım istiyorum ne olur beni dikkate alın sizden cevap bekliyorum hayırlı bayramlar diliyorum Allah a emanet ol iyi geceler

 11. Merhaba ben bursa mudanyada ikamet ediyorum ve geliyim den beri buraya hiç iş bulamadık az da olsa çalıştık ama yetmedi 6 çocuk evim kira sobası evde oturuyorum yetişiyor iki ayda bir yardım geliyor 6 çocuğa ikiyüz tl geliyor çok zor durumdayım burda gitmek kendi Memleketimde oturmak istiyorum ama oda olmuyor gidemiyorum sadece 6 çocukla gitmek bin ikibini bulur burda çok zordayım annemleri 3 senedir görmüyorum yine şükür diyorum ama sadece burdan gitmek istiyorum 6 çocuk bakmak kolay deyil hele bu zamanda sefil olduk ben eşim çocuklarım ne olur bana yardımcı olun

  1. Merhaba
   Bağlı bulunduğunuz belediyeden yardım talebinde bulunabilirsiniz. Muhtaçlık Belgesi muhtarlıktan alarak da kaymakamlık yardımlarına da başvuruda bulunmanız mümkün.

 12. Sayın Emine hanım benim derdim ortada bir yanlış var veya eksiklik var ben bunu düzeltmek için uğraşıyorum ve bu işibir türlü anlatamadım onun için sizden yardım istemekteyim tarfınızdan aranıp konuyu anlatmak istemekteyim

 13. Merhabalar ben 45 yaşında 3 kız çocuk annesiyim büyük kızım 25 yaşında en küçük kızım 17 yaşında lise 3.sınıf öğrencisi bu sene lise 3.sınıf olucak inşallah 7 yıldır çocuklarımın babasından ayrı yaşıyorum evde çalışan sadece büyük kızım kardeşi evlenirken elimizde maddi imkanlarımız olmadığı için kredi çekmek zorunda kaldı ve kartlarını kullandı şimdi ödemedekte çok zorlanıyor çalıştığı yerde aylık ödemeleri geciktiği için işten ayrılmak zorunda kaldı bir ay boşluktan sonra şimdi tekrar bir başka iş bulup çalışmasına devam ediyor fakat bu süreçte 3 ay geciken banka borcu yüzünden zor durumda kaldık daha önce bunları belgeleyerek kaymaklık tan maddi yardım desteği istedik dün Red cevabı geldi nedeni evimiz kira değilmiş ben artık gülüyorum bunlara ev kira değil 50000 tl borcumuzu evin taşı toprağı ödemiyor keşke ev bizim olsa satsak ve gerçekten borcumuzu ödeyebilsek fakat malesef üzerimize kayıtlı kayıtsız tek bir mal varlığımız bulunmamakta eşya deseniz karşı komşumun verdiği ve daha önceden mevcut olan eşyalarımız bulunmakta şimdi kızım banka borcu yüzünden avukatlık olucak ve biz çaresizce elimizden geln hiçbişey olmadığı için bekliyoruz bilmiyorum anlatabildim mi nekadar zor durumda olduğumuzu ben 20 yıl boyunca yaşadığım hem fiziksel hem ruhsal şiddet hakaret ve bir sürü ağza alınmayacak küfürler yüzünden zaten psikolojik olarak hiç iyi değilim sizden sadece gecikmiş olan 3 aylık banka borcumuz için destek bekliyoruz Allahın izniyle gerisini çözmeye halletmeye çalışırız umarım sesimizi ve hissetlikletimi size yeterince anlatabilmişimdir ve İnşallah bu devletin vatandaşı olarak desteğinizi esirgemez ve elimizden tutar sıradan bir hayat yaşamamız için bize destek olursunuz.

  1. Merhaba
   Devlet desteklerinden faydalanmak için ilk olarak muhtarlığınızdan, Muhtaçlık Belgesi çıkartmalısınız. Muhtaçlık Belgesini aldıktan sonra devlet yardımlarından daha kolay onay alabilirsiniz.

 14. Merhaba efendim ben bütün sitelerinize başvurdum eşim paranoya hastası 8 yıldır çalışmıyor 5 çocuğum var aile yardımlaşmasına başvurdum ama reddedildi evim ve eşyam var diye ama sizde takdir edersinizki eşyada evde karın doyurmuyor 2 çocuğum üniverste 2 çocuğumda lise okuyor biri 4 yaşında televizyonlarda seyrettiğimiz şiddeti bizde yaşadık eşimin hastalığı ilerliyor gözüm malda mülkte değil kızlarımın 2 senesi kaldı en azından onlar mezun olana kadar aile yardımlaşmasını sağlayabilirmisiniz yardımlarınızı bekliyorum 05347362430

  1. Merhaba
   Yardım taleplerinizi aşağıdaki telefon ve fax numaralarına iletebilirsiniz. Dilerseniz mektup ile de ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi anlatabilirsiniz.
   Cumhurbaşkanlığı için İletişim telefon numarası 0312 525 55 55
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şikayet hattı: 0312 525 55 55
   Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan Faks numarası: 0312 525 58 31
   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mail ya da mektup atmak için ise adres: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 Beştepe – Ankara – Türkiye adresi üzerinden mektup atılabilir.

  2. Sn. Cumhurbaşkanım ne olur 2 kız lise öğrencim var tablet yardımı yapılmadı derslerine göremiyorlar ne olur yardım edin eşim hasta calışanımız yok yalvariyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu