Maaş Yardımı

Er Maaşları Ayın Kaçında Yatar

Er maaşları ayın kaçında yatar kanun hükümlerince düzenlenmiştir. Askerlik vazifesini gerek kısa gerekse de uzun dönem olarak yerine getiren askerlere devlet tarafından harçlıklar verilir. Asker harçlığı doğu ve batı yerleşkelerinde yapılan göreve göre değişmekle birlikte yine yapılan askerlik süresine göre de değişkenlik göstermektedir. Asker harçlıkları her ay düzenli olarak verilir. Verildiği tarih değişmemekle birlikte askerlerin temel ihtiyaçlarını gidermeleri maksadıyla verilmektedir.

İllere göre er maaşları değişkenlik göstermeksizin her ayın birinci gününde yatmaktadır. Bu maaşlar ayın birinde askerlere birliklerine teslim olmadan evvel kargo yoluyla iletilen PTT bank kartlarına yatırılır. Bu kartları aktif eden askerler çarşı izinlerinde çıkarak bu ücreti kullanabilirler. Bu ücret geri ödenmeksizin devlet tarafından verilmektedir. Devlet askerlik vazifesini yerine getiren gençlere harçlık olarak bu parayı sunmaktadır.

Er Maaşları Hangi Gün Yatar?

Er maaşları nereye yatıyor sorusunu soran mehmetçiğimize de cevap verelim. Askerlikte ilk harçlık yolluk olarak askerliğe başlamadan evvel tarafınıza teslim edilen PTT banka kartına yatırılır. Sonrasında acemi birliğinde ki eğitim süreciniz bitince PTT adı altında verilen banka kartınız bloke edilecektir.

Ptt kartınız bloke edildikten sonra acemi sonrasında yerleştiğiniz birlik Ziraat bankasına bildirerek adınıza bir adet maaş hesabı açılmasını sağlayacaktır. Bu hesaba her ay düzenli olarak asker harçlığı yatırılır ve siz buradan çekerek kullanırsınız.

2018 Asker Harçlığı Ne Kadar?

Sözleşmeli Er Maaşları

Ere verilen harçlık her ayın 1. Gününde kendi adına açılmış olan hesaba aktarılır. Bu hesaptan kendisi çekerek bu ödeneği kullanabilir.

sozlesmeli er maaslari
sozlesmeli er maaslari

Er Maaşları Sorgulama

Er maaşları ayın kaçında yatar 2018 yılı içerisinde sorulan sorular arasında yer almaktadır. Her ayın istisnasız olarak kişi askerlik vazifesini bitirinceye kadar yatırılan bu harçlık kişinin temel ihtiyaçlarını görmesi maksadıyla verilmektedir.

Bu maaş sayesinde askere giden bireyler her ay düzenli olarak çıktıkları çarşı izinlerinde kişisel ihtiyaçlarını giderebilir. Kişisel zevk ve arzuları doğrultusunda uyfak tefek harcamalarınıza dahi cevap verebileck olan bu paradan beklentiye çok da yüksek tutmamak gerekir.

Askerlikte verilen maaş hakkında ki kısa bilgi birkimimizi buraya aktardık. Bu konu hakkında ki ve diğer askerlik konulu sorularınızı yorum bölmüne ekleyebilirsiniz.

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

19 Yorum

 1. merhaba ben 72 gündür askerim acemi birliğinde adımıza hesap kartı açıldı arkadaşlarıma askerlik maaşı yattı ama benimki şimdiye kadar hiç yatmadı nedeni nedir bir bilginiz varsa ?

  1. Merhaba, birliğinizden bilgi alabilirsiniz. Aksama yada hatalı işlem yapılmış olabilir.

 2. merhaba ben 72 gündür askerim acemi birliginde adımıza ziraat bankasi hesap kartı açtılar kartımızı aldik şimdi bütün arkadaşlarımin maaşı yatmış ama ben daha hiç maaş almadım bana yardımcı olur musunuz neden yatmıyir acaba

  1. Merhaba, işlem hatası olmuş olabilir. Birliğinize müracaat ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 3. Merhaba arkadasım uzman olarak Isparta’ya gitti suan da eğitimde ve hâlâ maaş yatırmadılar bilginiz var mı

 4. Merhaba kardeşim van saray da asker maaşı 480 mis ama her ay 200 yatiyor ve acemi birliğiyle beraber 5 ay oldu ama 2 defa sadece 200 200 para yatti

 5. Merhaba bnm eşim şırnakta asker iki ayda bir 500 tl yardım parası veriyorlar durumumuz ıyi değil ihtiyaçlara yetmiyor her ay ilaç kullanıyorum düzenli hasteneye gitmem lazım bana yardımcı olun lütfen başka yardımlardan yararlanamıyorum.

  1. İlgili Aile ve Sosyal Politikalar müdürlüğüne gidin ve gelir durumunuza istinaden yardım listenizi alın. Orada size yardımcı olacaklardır.

 6. 72 gündür askerim 1 kere aylık aldım bidaha almadım neden dit yardımcı olurmusunuz

 7. Yardim için başvurdum ama onaylamadilar. Durumum hiç yok. Bunun için nereye basvurabilirim.

  1. Er maaşları askere giden hemen her kişi için verilmektedir. Herhangi bir başvuruya lüzum yoktur. Sanıyorum yanlış bir yorumda bulundunuz. İlginiz için teşekkür ederiz.

  2. kaymakamlıga basvuruda bulunabilirsiniz 250 tl civarı yardım baglıyorlar aylık. suan ben alıyorum her askerin hakkı.

 8. Oğlum siirt pervari iğneli karakolunda askerlik yapıyor ne kadar maaş alıyor acaba.

  1. Görev yaptığı ilçeye hatta karakola göre maaşlar değişiklik göstermektedir. Bu konuda net birşey söylemek mümkün değildir.

  2. siirt merkezde askerim er maaşı 480 tl ama bu aralar tazminatlar yatmadıgı için 200-220 tl arası yatıyor daha sonradan tazminatlar hesaplara toplu olarak yatacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu