İBB Gıda, Erzak Kolisi Yardımı Nasıl Alınır? Başvuru Şartları, Koli İçerikleri

İBB Gıda Erzak Yardımı Nedir? Nasıl Alınır? İBB Gıda Yardımı Alma Şartları Nelerdir? İBB Gıda Yardımları Kimlere Verilir? İBB Gıda Erzak Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Gıda, erzak kolisi yardımı, muhtaçlık sınırının altında gelire sahip vatandaşlara yapılır. İBB gıda yardımı başvurusu İBB’ye ait internet sitesi üzerinden online yapılır. Ancak belediye binasında bulunan kaymakamlık yardım birimi de başvuru kabul edebilir.

İBB erzak yardımı başvurusu, https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru adresinden hızlı şekilde gerçekleştirilir. İnternet üzerinden yapılan başvurular kısa bir değerlendirme sürecinin ardından sonuçlanır ve başvur sonucu SMS ile başvuru sahibine gönderilir.

İBB Gıda, Erzak Yardımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Erzak yardımı, yapılan bir sosyal hizmet olmanın yanı sıra ihtiyaç sahiplerinin muhtaçlık seviyesine göre belediyeler, sosyal yardım dernekleri ve hayır sahipleri tarafından temel gıda ihtiyaçlarının mümkün olduğunca sağlanması anlamına gelir. Karşılıksız olarak ve düzenli olarak yapılan erzak yardımı maddi imkânsızlık yaşayan kişilere oldukça önemli katkılar sağlarken, periyodik olarak yinelenen bu yardımlar sayesinde sosyal devlet ilkesi de önemli oranda sağlanmaya çalışılmaktadır.

Erzak yardımı yanı sıra yine belirli periyotlarda;

 • Giyim yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Kırtasiye yardımı gibi muadil yardımlar da ön plana çıkmaktadır.

Gıda Erzak Yardımı Kimlere Yapılır?

Başta ihtiyaç sahibi gerçek kişiler olmak üzere erzak yardımları bu kişilere ulaştırılmak üzere aş evi tarzı kurumlara da yapılabilir.

Bu yönde;

 • Muhtaçlar
 • Öğrenciler
 • Kimsesizler
 • Aş evleri
 • Bazı hayır kurumları erzak yardımlarından faydalanabilir.

İBB Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Gıda yardımı başvurusu cep telefonu, tablet ve bilgisayar üzerinden  gerçekleştirilir ve takibi yapılır. Online gıda yardım kolisi başvurusu yapmak için başvuru formuna giriş yapmalısınız. Burada yer alan tüm bilgiler eksiksiz ve doğru şekilde girilmelidir. Aksi halde başvurunuz olumsuz sonuçlanır.

İBB Gıda ve Erzak Yardımı başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler, belediye tarafından sağlanan diğer yardımlara da başvuru yapabilir. Gıda yardımı, diğer yardımlardan faydalanmaya engel değildir. Gıda yardımı başvuru sonucunu öğrenmek isteyenler, https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/ adresinden TC ile gıda yardımı başvurusu sorgulama işlemini yapabilir.

İBB Gıda Erzak Yardımı Başvuru Formu

İBB Gıda yardım başvuru formu online sisteme geçmiştir. Daha önce 153 çağrı merkezi ve kaymakamlıktan yapılan başvurular artık yerini online başvurulara bıraktı. İBB Gıda yardımı, para yardımı ve diğer yardım başvuruları online sistem üzerinden yapılır.

Gıda, Erzak yardımı ya da diğer yardımlar ile ilgili bilgi almak isterseniz, aşağıda yer alan yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz. İBB’den destek almak istediğiniz bir soru olursa ALO 153 çağrı merkezi ve beyazmasa.ibb.istanbul adresinden sorularınızı iletebilirsiniz.

Erzak Yardımı Kim/Hangi Kurum Tarafından Yapılmaktadır

Tüm dünyada oldukça değişik kurumlar tarafından oldukça farklı şekillerde yapılan erzak yardımları ülkemizde genellikle il ve ilçe belediyeleri tarafından yapılmaktadır. Belediyeler bütçelerini kendi belirleyen özerk kurumlar olmak üzere bu bütçenin sosyal yardımlara harcanan bir bölümüyle erzak yardımları yapılırken bu noktada önemli olan ihtiyaç sahiplerinin doğru ve hakkaniyet çerçevesinde belirlenmesidir.

Bu nedenle erzak yardımı yapmak istiyorum diyen kişiler dahil kurumlar da bu yönde muhtarlıklarla ortak bir çalışma gerçekleştirerek erzak yardımı verilebilecek ihtiyaç sahiplerini belirlemektedir. Aynı zamanda özellikle son yıllarda her belediye tarafından sosyal yardımlarla ilgili departmanlar kurulduğu ve bu departman tarafından erzak, giyim, yakacak ve kırtasiye yardımının yapılacağı kişi veya kurumlar tespit edilmektedir.

Genel anlamda bu yardımlar;

İBB Gıda Yardımı Neleri İçerir?

Belli bir gelir seviyesinin altında olan ya da hiç geliri olmayan kişilere verilen erzak yardımı başta temel gıda maddeleri olmak üzere temel ihtiyaç olarak nitelendirilebilecek her türlü maddeyi içerebilmektedir.

Ülkemizde erzak yardımı genellikle koli şeklinde verilmektedir.

 • Her türlü gıda maddesi
 • Temel temizlik maddeleri
 • Bebek ve çocuk ürünleri (çocuklu aileler için) erzak yardımında neler var sorusunun cevabı olarak verilebilir.

Gıda Erzak Yardımı Miktarı Nasıl Hesaplanır?

Erzak yardımı 4 kişilik bir ailenin temel ihtiyaçları ve tüketim değerleri baz alınarak hesaplanmaktadır. Burada özel durumda olan aileler (hanede yaşayan kişi sayısının fazla olduğu, çoğul çocuk sahibi olan aileler vs.) için farklı erzak yardımlarının hazırlandığından da bahsetmek gerekmektedir. Erzak yardımı içeriğindeki çeşit ve miktarlar genel olarak 4 kişilik bir ailenin bir aylık ihtiyaçlarının giderilmesi amacını taşır. Erzak yardımı sorgulama ve hesaplama için erzak yardımını yapan kurumlar da oldukça önem taşımaktadır.

Gıda Erzak Yardımı İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Erzak yardımı sosyal yardımlar içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olmakla beraber erzak yardımı başvurusu yapılması bu yardımı yapan kurumlar açısından da değişkenlik gösterebilir.

Ancak belediyeler tarafından yapılan erzak yardımlarında istenen temel belgeler aşağıdaki gibidir;

 • Başvuru sahibinin üzerinde T.C kimlik numarası olan kimlik fotokopisi
 • Erzak yardımı alabilmek için doldurulması gereken dilekçe örneği
 • Muhtaçlık belgesi (genel anlamda başvuru sahibinin herhangi bir sosyal güvencesi olmamasından hareketle hanedeki kişi başına düşen hanedeki toplam gelirin asgari ücretin ¼’ünden az olması gerekmektedir.) Muhtaçlık belgesi kişilerin ikâmet ettikleri mahallelerde bulunan muhtarlıklardan temin edilebilir. Aynı zamanda muhtaçlık belgesi mahalle muhtarlıkları tarafından yardım kuruluşları ve vakıflara da gönderilebilmektedir.
 • Özetle temel anlamda muhtarlık listeleri sosyal yardımların verilmesinde temel dayanak olarak göze çarpmaktadır.

Bu noktada erzak yardımı başvurusu yapılması için başvuru yapılan kurum tarafından değişik şart ve belgeler istenebileceği de unutulmamalıdır. Erzak yardımı başvurusu yapıldıktan sonra başvuru sahiplerinin muhtaçlık durumlarının değerlendirilmesi neticesinde başvuru sahipleri tarafından bildirilen iletişim adreslerine geri dönüş sağlanmaktadır. Bu bilgilere ek olarak sadece başvuru sahipleri için değil, başvuru yapmamış ancak ihtiyaç sahibi olan ailelerin tespiti de kesintisiz olarak devam etmektedir.

İBB Gıda Erzak Yardımı Sorgulama

 

Gıda, Erzak Yardımının Dağıtılması

İhtiyaç sahibi kişiler tarafından yapılan erzak başvuruları ilgili kurum ve belediyeler tarafından değerlendirildikten sonra; bu yönde muhtarlık listeleri de göz önüne alınarak erzak yardımı yapılacak aileler belirlenir. Erzak yardımları ortalama dört kişilik bir ailenin temel ihtiyaç malzemelerinin kolilenerek, ihtiyaç sahiplerini de dışarıya karşı rencide etmeden dağıtılması şeklinde gerçekleştirilir.

Erzak yardımı dağıtılma zamanları genellikle belediyeler tarafından duyurulmaktaysa da herhangi bir duyuru ya da zamanlama olmadan yapılan erzak yardımlarının olduğu da görülmektedir. Ülkemizde özellikle Ramazan ayında ve kış aylarında oldukça artan erzak yardımları, her belediyenin kendi belirlediği periyodik takvimler çerçevesinde yapılmaktadır.

Erzak yardımları temel gıda maddeleri içeren koliler dışında;

 • Bir erzak kolisi değerinde nakdi yardım
 • Anlaşmalı gıda firmalarıyla birlikte oluşturulan kupon sistemleri (sosyal yardımlaşma market kartı)
 • Belediyelerin sosyal yardım müdürlüğüne şahsen yapılan başvuruların aynı anda karşılanması şeklinde olabilir.

Belediye Haricinde Gıda Yardımı Yapan Kurum Ve Kuruluşlar

Belediyeler haricinde erzak yardımı yapan kurum ve kuruluşların bulunduğu da bir gerçektir. Hatta hemen hemen her il ve ilçede bu yönde özel kurumlar zaman zaman erzak yardımı gerçekleştirirken, buna maddi yardımların da eşlik ettiği görülmektedir. Erzak yardımı yapanlar başlığında özel kuruluşların yanında aşağıdaki kurumların da belirtilmesi gerekmektedir.

Bu yönde;

 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
 • Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
 • Sosyal Hizmetler
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü
 • Türkiye Sokak Çocukları Vakfı
 • İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı periyodik olarak yaptıkları erzak yardımlarıyla ön plana çıkmaktadırlar.

Bu kurumların her birinin sadece erzak yardımında değil birçok farklı sosyal yardımda da başrolde olduğu göze çarparken, her kurumun farklı bir hedef kitlesinin olduğundan da söz edilmesi gerekmektedir. Örneğin Vakıflar Genel Müdürlüğü erzak yardımı %40 üzerinde engelli olan vatandaşlar ve yetim çocuklar üzerinde yoğunlaşırken, Türkiye Sokak Çocukları Vakfı ise sokak çocukları başta olmak üzere çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelere önemli sosyal yardımlar sağlamaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Sosyal yardım kartı uygulaması son birkaç yıldır uygulanırken, ihtiyaç sahiplerine daha sağlıklı ve daha kolay ulaşılmasının da bir anahtarı durumundadır. Özellikle Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı tarzındaki kurumlar erzak yardımları için sosyal yardım kartını kullanmaktadır. Bu uygulama bir başka deyişle limitli kart olarak belirtilmesi gerekirken, bu sayede ihtiyaç sahiplerinin eksiklerine daha sağlıklı bir şekilde ulaşılmakta ve herkesin evlerine gerçekten o sırada ihtiyaç duydukları temel maddelerin sevki gerçekleşmektedir.

Bu uygulama ayrıca evlerde fazlalık olarak bekleyen maddelerin de önüne geçmiş olmakta ve yapılan hizmetin daha kapsamlı olmasını sağlamaktadır. Acil ihtiyaç sahiplerine ulaşılması için sosyal yardım kartı uygulaması oldukça önemlidir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır? HEMEN BAŞVURUN

İBB Gıda Erzak Yardımı Telefon Numarası

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü

 • Telefon : 0212 449 74 00
 • Santral : 0212 449 74 00
 • Fax : 0212 449 74 20 numaralarından ulaşarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

İBB Gıda, Erzak Yardım Paketinde Hangi Ürünler Var?

İBB Gıda Erzak yardımı paketlerinde yer alan gıda ve temizlik malzemeleri şöyle ;

Gıda Paketi ;

 • Ayçiçek Yağı (1 lt)
 • Makarna (3 paket)
 • Bulgur / Nohut / Mercimek (1 kg)
 • Çay (48’lik Demlik Poşet)
 • Bisküvi / Helva / Gofret
 • Salça (1 Kavanoz)
 • Zeytin (500 gr)
 • UN (1 kg)
 • Tuz
 • Şeker

Hijyen Paketi ;

 • Kağıt Peçete
 • Kolonya / El Dezenfektanı
 • Sabun / Şampuan / Sıvı Sabun
 • Cerrahi Maske / Eldiven
 • Çamaşır ve Bulaşık Deterjanı
 • Diş Macunu
 • Diş Fırçası
 • Bebek Bezi
 • Islak Mendil
 • Kağıt Peçete
 • Kadın Pedi

142 Yorum
 1. Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum çocuğum var 1tanesi kız ilkokula gidiyor kırtasiye malzemesi lazım 1tanesi daha kız oda 6 aylık bebek bez ıslak mendil gıda ve temizlik sebze-meyve para yardım ihtiyaçımız var sizden yardım istiyoruz.anne sütü az geliyor yardım sütü yetmiyor yardım

 2. Merhaba çok zor durumdayım kirami ödeyemez durumdayim maddi ve gıda yardımına ihtiyacım var maddi sıkıntıdan dolayı çocuğumu goremiyorum Allah rızası için yardımcı olurmusunuz asgari ücretle çalışan biriyim Allah rızası için. 0541 718 92 25

 3. İyi günler ben kiraciyim 2 tane çocuğum var zor durumda kaldım eşim işte bulamiyor pandemiden dolayi erzak için yardim ederseniz çok mutlu olurum tesekkurler

 4. Sayın Başkanım sizden gida yardimi ve giyim yardimi istiyoruz 3 tane çocugum var onlara dogru durust ust alamiyoruz esim 1 yildir pandeminden dolayi calismiyor acip yine kapattilar asgeri ucretiyle çalışıyordu ama kapattilar kizim epilepsi hastası inşallah bize gida ve ust yardimi yaparsiniz onlar bisey isteyince alamiyorum ve üzülüyorum Allah hayirinizi kabul etsin inşallah simdiden teşekkür ediyorum.

 5. Günler İki çocuğum var Ramazan geldi yardım paketinden faydalanmak istiyorum Bayram geldi Eşim çalışmıyor çöplerden pet şişe su topluyor o bile elimize geçmiyor yetiştiremiyor 1 milyar su borcumuz var bir oda gecekonduda yaşıyoruz su basıyor durumunuz iyi değil sizden yardım bekliyoruz ve bu yardım paketinden Ben de faydalanmak istiyorum Ramazan’da bayramda çocuklarımızın yüzünü güldürmeye nizi istiyoruz bekliyoruz hayırlı günler Bel fıtığım var Şekerim var rahatsız olduğum için çalışamıyorum Eskiden Tarlalarda çalışıyorduk

 6. Hayırlı geceler benim 4 yaşında kızım var eşim kolon kanseri ameliyatı oldu günlük işlere gitmeye çalışıyor bulaşıkçılik olursa ben merdiven silerek geçim sağlıyordum pandemiden dolayı gidemiyorum evimde ne elektirik var nede su Allah rızası için sesimi duyun

 7. hayırlı günler süt yardımı alıyorum sayenizde 2 çocugum süt içiyorlar allah bin kere razı olsun kiradayım 700 lira aylık gıda kartına başvurmuştum ama halen o onaylanmadı yardımcı olursanız sevinirim

 8. Hayırlı ramazanlar sizden erzak yardımı istiyorum virüsten dolayı çalışmuyorum işyerim kapandı tek yaşayan biriyim rievim kira borcumda var lütfen sesimi duyun

  1. 2 aylık kira ödemem var toplam 5 kişiyi 3 tane çocuk var benden değişim toplam 5 kişi

 9. Ben eşimden ayrıldım 3 çocuğumla beraber yaşıyorum evim kira nafaka ve belediyeden yardım alıyorum zor durumdayım yardım talep ediyorum

 10. %40 engelliyim çalışıyorum aylığım asgari ücret Corona nedeniyle ayrılıklarımız yarıya düştü yardımlarınızı rica ediyorum

 11. Merhaba ben kiracıyım eşim inşaat işçisi iki çocuğum gerçekten çok ihtiyacım var

 12. Ramazan öncesi kolim ulaştı.Virüsten dolayı iş yerim kapanmıştı.ibb’ye tüm çalışanlara ve Ekrem başkanımıza çok teşekkür eder başarılarının devamı dilerim.

 13. Böyle devam ederse bizi virüs değil açlık öldürecek… Bunu gerçekten samimiyetle söylüyorum zaten iş yoktu bide bu virüs çıktı başımıza. Düşünüyorum akşam ekmeği nerden getirecegim nasıl getireceğim…

 14. Selamlar ben iki ay işsizdim 15 gün çalıştım şuan ücretsiz izine gönderdiler maddi ve manevi ihtiyaçim var iki cocum var ve ev kredisi ödüyorum nasıl yardım alabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

 15. Merhabalar erzak dagıtımı 1 senedır yapılmıyor kartlı sisteme geçiş olcak dediler ama belli değil diyorlar aradığımda çok zor durumdayız lüften yardımcı olun evdende çıkamıyoruz virüs nedeniyle ne yapmamız lazım gerçekten ihtiyacı olan aileleri görüp bi yardımda bulunmuyorlar mı ne yapım nereye sesimi duyurayım bilmiyorum

 16. Bnm ikzlrm dahil 3 çocuğm vr. Bu başvurulr içn grekli evrakları toplamam içn zamana ihtiycm vr ve paraya da yardmcı olack kmsem yok toplm evde 5 kişiyz ve eşm sigortalı olark asgari ücrtle çalışıyor. Para yok diye 6 yaşındaki çocuğumu okutamıyorum. İkizlrm içn gerekli ek gıdayı alamıyorum lütfn yardmcı olsun birisi asgari ücrtle kira fatura derken yemeye içmeye para kalmıyo devletn kesmiş oldğu borçları ödemktn vergi o bu ödemktn ölecez artık devlet bizede yardım etsn siz evnzde her akşm et yerkn bn çocuklrma bugün ne pişireblr vs yedirebilrm diye kndimi yiyip duruyorum ltfn sesimizi duyun artk böylde paraszlk olmazki lütfn biri sesimi allah için duysun ya

  1. Merhaba
   Muhtarlıktan alacağınız Muhtaçlık Belgesi ile kaymakamlık yardımlarına başvuru yapabilirsiniz.

 17. Ben trabzon kızılayından naki para uarfımı alabilir miyim işim yok ssk yok gelirim yok kırada ismim cem zordurumdayım tlf 05455470961 trabzon luyum

  1. Bağlı olduğunuz muhtarlıktan Muhtaçlık belgesi talebinde bulunabilirsiniz. Aldığınız Muhtaçlık Belgesi ile bağlı olduğunuz belediye ve kaymakamlıklara yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 18. Merhabalar ben adres degısıklıgı yaptım evıme geldıler onay verıldı bugun ılk maası aldım 300 tl ama ben dıger oturdugum evdeyken 930 tl maas alıyordum zıraat kartına yatıyordu sımdı ıse ptt ye yatırılmıs acaba kesıntımı oldu adres degısıklıgınden kaynaklı yoksa bu ayın 25 ınde yatıcakmı eskısı gıbı bılgı verebılırmısınız ?? Teşekkürler

  1. Merhaba
   T.C. Kimlik numaranızı vererek Alo 144’ü arayarak sorgulayabilirsiniz.

 19. Ben akide tunc ben çölyak hastasiyim ilçelerimi alamıyorum bana yardımcı olurmusunuz

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek çölyak hastalarına verilen yardımlardan yararlanmak için başvuru yapabilirsiniz.

 20. Bende market yardımı almak istiyorum 3 çocuğumda var ama kocam sigortalı alabiliiyim acaba

  1. Merhaba, başvurunuzu yapın komisyon onay verirse alabilirsiniz

  1. Merhaba, başvurunuzu yapın komisyon onay verirse alabilirsiniz.

 21. Merhaba.Benim 100/53 engelli raporum var(ödem 2 ayağımda var zor yürüyorum)çare yok.Guatr.var yeni öğrendim.Bel fıtık ameliyatı safra menisküs ve varis ameliyatı.Hipartansiyon Bir kulak sağır, astım var .mesane desfonsyonu.Göz kötü ikiside bulanık görüyorum .8 aydan beri engelli maaş aliyorum 480 TL.O para çocuklarıma yol parası olarak gidiyor dolmuş parası.Eşim 100/75 engelli.Bay-Pass ameliyatı diabet 2.Hipertansiyon.2 çocuk öğrenci.Eşim bağ-kur emeklisi para yetmiyor evimiz yok.Oturduğumuz ev rahmetli kaynanamın eviydı.EV 3 BÖLÜNDÜ.(3 TAPU)Ben geçen yıl ocak ayda market kart için başvurdum onaylanmadı.İtiraz de ettim belediyede boşuna .Bana dediler ki eşin emekli market karti(dost market için alamasın )Yardım edin !

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına durumunuzu anlatan bir dilekçe ile müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 22. Merhabalar seçimden önce başladı erzak dagıtımları hala dagıtım her yerde goruyorum ama bana ne msj geldı nede düzgün bi sonuc alabılıyorum aradıgımda bı adres degısıklıgım oldu ne ekonomık destek yattı ne erzak geldı ne yapmam lazım cok zor durumdayız lutfen bılgılendırebılırmısınız sureklı aramaktan utanıyorum bısı dıycekler dıye

  1. Merhaba, hızlı sonuç almak için başvurunuzu muhtarlık üzerinden yenileyebilirsiniz.

 23. İyi günler defalarca muhtara derman kart getirilmesini söyledik ama getirmedi sizden istediğimiz bizede Birtane derman kart yollarmısınız gerçekten durumumuz yok maddi ekmek parası bile yok gerçekten getirirseniz Allah ne dileğiniz varsa kabul etsin inşallah

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek gıda yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

 24. Merhabalar,ailem 8 nüsufa sahip, maddi anlamda sıkıntılar çekmeye başladık sosyal yardım kartı veya erzak yardımına başvurmak istiyoruz ancak babamın adına bir daire ve araba var. Faydalanabilir miyiz acaba ?.

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurunuzu yapın komisyon onay verirse alırsınız

  1. Merhaba, Ramazan yardımı için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edebilirsiniz.

 25. Merhaba ben yaklaşık 3 ay önce kaymakamlığa yardım için başvurdum evinize gelicekler dendi ama ne bi arama nede bi dönüş alamadım

  1. Merhaba, başvurunuzu muhtarlığa yaparsanız daha hızlı sonuç alırsinız

  2. Benim 25 yıllık 1 rinci derece fakir dosyamı iptal etti Isparta’da ki sosyalyardımlaşma müdürü sebebide babamdan aldıgım 400 tl dul yetim maşı olan 400tl imiş 7 yıldır uğraşıyom geri döndürmedim bu müdür ne çeşit yardım dilekçesi versem ret ediyor 165 engelleyim sürekli yazıyor raporlarda 58 yaşında oldugum için işte vermiyorlar zor durumdayım engelli maşı bati alayım dedim onuda ret çıkardı bu müdür Alpay 2 nimete şikayet ettim 2 kere vali yardımcısına şikayet ettim hiç bişey olmadı hala yardım alamıyorum bana bir yol gösterirmisiniz napmam gerek saygılarımı sunarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu