Bilgi Arşivi

İBB Sosyal Yardım Kartı Açılıyor!

İBB Sosyal Yardım Kartı Açılıyor mu açılmıyor mu sorusu birçok insanı büyük bir beklentiye soktu. Sosyal Yardımlaşma ailesi olarak bugün sabah saat 08:00 itibariyle birçok kuruma gerek telefon gerekse de fiziken ulaştık. İBB Sosyal yardım kartı açıldı haberini vermek için en doğru bilgileri topladık. Türkiye’nim idari makamlarına yaptığımız onca başvuru neticesinde sizlere kart açılma tarihini vereceğiz!

İBB Kartları Ne Zaman Açılacak?

İçeriğimiz içerisinde İBB kartları hakkında hemen her türlü bilgiyi rehber sıralamasıyla bulabilirsiniz. Ancak ilk başlık olarak 2018 İBB kartları ne zaman açılacak sorusuna yanıt vermek istiyorum. Dün geceden beri sitemize resmen yorum yağdı. Bizlerde boş durmayıp her kuruma sorular yönelttik işe cevaplar!

sosyalyardimlasma-ibb-kartı-açılıyor

İBB Sosyal yardım kartı ne zaman yüklenecek? Bu sorunun cevabını başta belediye makamı olmak üzere birçok yardım kolundan aldık. Net cevabı belirtelim. İBB sosyal yardım kartları Mart 2018 döneminde açılacak. Bu dönem içerisinde hiçbir kurum net bilgi vermedi. Ancak aldığımız istihbarat doğrultusunda 15-20 mart tarihlerine kadar İBB kartlarına bakiyelerin yükleneceğini söyleyebiliriz.

Yorumlarınızı dikkate alıyoruz. Sitemizde yayınlanan her içeriğin altına yorumlarınızı belirtebilir; bu konuda ki görüş, soru ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz. Özellikle İBB kartları konusunda hummalı bir araştırma yapmaktayız. Bu konuda gönlünüz ferah olsun.

 

İBB SOSYAL YARDIM KARTLARI AÇILDI

İBB Sosyal Yardım Kartı 2018

İBB ilgili belediye tarafından ihtiyaç sahibi kişilere sunulan bir tür yardımdır. Bu olanaktan faydalanmak için belli başlı resmi süreçleri atlatmanız gerekmektedir. Bunların en önemlisi bağlı olduğunuz mahalle muhtarlığı aracılığıyla alacağınız muhtaçlık beyanıdır. Bunu almak için muhtarlık mevkisine gidin ve durumunuzu izah edin. Sonrasında evrak size teslim edilecektir.

Belediye Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Bu süreci atlattıktan hemen sonra Belediye bünyesine kimliğiniz ve muhtaçlık belgeniz ile gidin. Burada sizlere verilen formu ve dilekçe örneğini doldurarak evraklarınızı Belediye bünyesine teslim edin. Aynı işlemleri her ilde bulunan Kadın Koordinasyon merkezleri aracılığıyla da yapabilirsiniz.

İBB sosyal yardım kartı başvurusu formu belediye ve koordinasyon merkezleri bünyesinde çoğaltılmış halde bulunur. O alanlardan ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli?

İBB alışveriş kartı belli başlı marketlerde geçerli olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu kart belediye memurlarınca yapılan tespit sonrasında kişilerin adreslerine gönderilir. Bu kart aynı bir banka kartı gibi post cihazlarından geçirilir. İlgili marketler hiçbir sorun yapmadan kartınızın bakiyesine kadar olan harcamalarınızı kabul edecektir. Bu konuda yazdığımız ayrıntılı içeriğe aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvuru

İBB sosyal yardım kartı hangi marketlerde geçerli 2018 yılı itibariyle tekrar güncellendi. İBB sosyal yardım kartı başvuruları an itibariyle durduruldu. Eski başvurularda tekrardan alınacak. Ancak bu yardımı almanıza engel değil. Bu yeni kart adayları için geçerli.

ŞOK, UCZ MARKET, HAPPY CENTER, RAMMAR, MİGROS ve CARREFORUSA marketleri sosyal yardım kartı nerelerde geçerli sorusunun cevabıdır. Bu marketlerde İBB sosyal yardım kartı geçerlidir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Telefon

Başvuruların ve kartların açılma sürelerinin arttığı şu günlerde bir de iletişim adreslerinin cevap vermiyor olması kullanıcıları çileden çıkartır seviyeye getirdi denilebilir. Bizler bu konunun da arkasına düştük ve sizlere nedeni bulduk.

İBB Sosyal yardım kartı telefon aracılığıyla kullanıcılara erişim imkânı sunan bir yapıydı. Ancak şu anda bu numaraları arayan kişiler muhtemel cevap alamıyorlar. Bunun nedeni ise sistemde güncelleme sürecinin başlatılması. Resmi olmamakla birlikte edinilen bilgiler kullanıcılara en kısa zaman içerisinde tekrardan telefonla bağlantı hizmetinin sunulacağını işaret ediyor.

sosyalyardimlasma-ibb-kartı

Bunun bir diğer nedeni ise güncelleme sürecinde muhtaç aileleri tekrardan tespit edebilmek. Bildiğiniz üzere bu onayı almak çok uzun sürüyordu. Bu sürenin uzamasında ki tek neden bunu hak etmeyen kişilerin başvuru girişiminde bulunmasıdır. Bu olanakları tekrardan güncel verilerle sunmaya hazırlanan Belediye mevkileri tamamen halka yardımcı olabilmek maksadıyla çalışıyor.

İlgili Makaleler

200 Yorum

 1. Merhaba ibb sosyal yardım karr başvurum onaylanmış ne zaman elime ulaşır msj gelır dedıler ama hala gelmedi

  1. Merhaba, sosyal yardımların komisyonda onaylanmasının ardından 20-25 gün sonra verilmesine başlanıyor

 2. Merhaba 8aydır İBB kart kullanıyorum ilk defa kullandım ve bugün mesaj geldi son kullanma tarihi 23 Aralık olarak tekrar almak için ne yapmalıyım

  1. Merhaba, yeni kart adresinize gönderilir. İptal edilirse tekrar başvuru yapmanız gerekir.

  1. Merhaba, ikinizde başvuru yapabilirsiniz. Siz yada eşiniz farketmez.

 3. Gıda alişveriş krtnını bugün aldm ağustos ayınada 200 tl gıda alabılırsınız dıyor ama bakıye 0 nezamn kulana bılırım bılgı verrmısınız

  1. Merhaba, kartı aldığınız kuruma müracaat ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 4. Merhaba bu yardım kartı Adana ceyhan içinde geçerlimidir kayinvalidem için başvurmak istiyorum.

  1. Sosyal kart için Adana Ceyhan’da bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edebilirsiniz.

 5. Merhaba admin bey size bir sorum olacak neden kart üzerinden şampuan alamıyoruz çocukların şampuanını alıyordum bu ay alamadım bilginiz varmı bu konuda teşekkür ederim

 6. Kartı aldığımız zaman içinde para yüklenmişmyüklenmişmidir acaba yoksa daha sonra mi yatıyor

 7. Arkadaşlar sizlerin mart nisan mayıs yatmışsa benimki iptalmı edilmiş yani lütfen bir bilgi verin ne yapmam gerekiyor bana hiç msjda gelmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu