Sosyal Yardım Platformu

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti

29.03.2018
İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti

İstanbul’da yardıma muhtaç insanlar için 2006 yılından bu tarafa kutular ile yardım paketleri dağıtılmaktadır. Bu durum birçok kez yeterli sayıda insana ulaşmadığı için eleştirildikten sonra alışveriş kuponuna çevrilmiştir. Bunun da yetersiz kalması ile birlikte İBB sosyal yardım kartı limiti ile birlikte 2014 yılında hizmete girmiştir. Bu karttan yararlanacak insanlar belirlenen marketlere giderek rahatlıkla alışverişlerini istedikleri zaman yapmalarına imkan tanınmaktadır. Bu kart sistemi ile amaçlanan diğer sistemlerde olduğu gibi çok sayıda gelen başvurulara geri dönüşün yetersiz olmamasıdır. Göz ardı edilen ya da yetişilemeyen çok sayıda muhtaç insana bu yöntem ile rahatça yardım sağlanabilmektedir.

İBB Sosyal Kart Nasıl Alınır ve Limiti

İlk olarak İBB tarafından oluşturulan telefon hattını arayarak başvurunuzu yapmalısınız. Bu yöntem için 0-212-444-00-93 numarasını aramanız gerekiyor. Bu yöntemin yanı sıra isterseniz de bireysel olarak İBB’ye giderek Kadın Koordinasyon Merkezine başvurunuzu yapmalısınız. Başvurunuzu yaparken sizlerden muhtarlık üzerinden aldığınız fakirlik belgesi talep edilecektir. Ayrıca başvurunuzun olumlu geri dönüş yapılabilmesi içinse herhangi bir sosyal güvencenizin olmaması, yeşil kart kullanmamanız ve düzenli bir gelire sahip olmamanız gerekiyor.

ibb yardim karti limit

ibb yardim karti limit

Sosyal yardım kartı başvurunuzun ardından yetkili kişiler tarafından gerekli inceleme yapılarak sizlerin cep numarasına 2 hafta içinde bilgi mesajı gelecektir. Başvurunun olumlu sonuçlanmışsa bildirinin ardından 3 gün içinde size kart ulaşacaktır. Kart belirli bir limitle size ulaşacaktır. İlk teslim edildiğinde 200 TL limite sahip olacaktır. Diğer aylarda da duruma göre değişerek 75 TL, 100 TL ve 150 TL olarak karta düzenli olarak yükleme yapılacaktır. Bu yüklemeler sadece denetleme ayında yapılmamaktadır. Bu ay genellikle yıl sonlarında yapılmaktadır. Ve kartı kullanan insanlar tekrar denetlenerek haksızlığın ortadan kalkması sağlanmaktadır.

Alacağınız kart ile belediye tarafından belirlenen marketlerde alışveriş yapabilirsiniz. Bu marketler sırasıyla Şok, Migros, UCZ, Çağrı, KİM, Carrefour, Rammar ve Happy Center mağazalarıdır. Alışveriş yaptığınız bu marketlerde isterseniz kart limitinizi de sorgulamasını yapabilirsiniz. Şuan için bunun dışında bir şekilde kart sorgulaması olumlu şekilde yapılamamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Fatma dedi ki:

    İBB sosyal kart ta kalan bakiye diyelim ki içinde 50 TL kaldı gelecek ay da silinirmi bakiye yoksa devredermi

    1. Danışma Birimi dedi ki:

      Merhaba, kartınızın bakiyesi olduğu için kartınızda kalır kullanabilirsiniz