İBB Sosyal Yardım Kartının Geçtiği Marketler Hangileri?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenli olarak muhtaç insanlara yardım için çalışmalar yapılmaktadır. Bunlardan birisi de İBB sosyal yardım kartıdır. Bu karttan sadece İstanbul il sınırları içinde yaşayan insanların faydalanabileceği açıklanmıştır. Tabi bu kartı alabilmek ve kullanabilmeniz için belirli şartları sağlamanız gerektiğini de ekleyelim.

İBB sosyal yardım kartının geçtiği marketler ve bu kartı alabilmeniz için sağlamanız gereken şartlar hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Siz veya etrafınızda bu yardımı alması gereken bir insan varsanız bilgiler işinize yarayacaktır.

İBB Sosyal Yardım Kartı

Bu yardım 2006 yılından bu tarafa düzenli olarak muhtaç ve ihtiyaç sahibi insanlara kutu verilerek yapılıyordu. Ancak yeterli sayıda ulaşılamadığı düşünülerek bu sistem alışveriş kuponu şeklinde verilmeye başlandı.

Bu da yeterli görülmedi ve 2014 yılında İstanbul Kart projesi başlandı. Bu karta sahip olan kişiler belirli marketlere giderek rahatlıkla istediklerini alma hakkına sahip olabiliyor.

Karta sahip olmak içi başvurunuzu belediye tarafından oluşturulan sisteme yapmalısınız. Belediye bünyesinde yer alan Kadın Koordinasyon merkezine ulaşarak başvuru yapabilirsiniz. 0-212-444-00-93 numarası ile bu konuda bilgi alabilirsiniz. Bu kartın onaylanması içi belirlenen şartları taşımanız gerekiyor.

Yaşadığınız mahallenin muhtarlığına giderek fakirlik belgesi almanız gerekmektedir. Aralık ayında bu karta sahip olanların denetimi yapılmaktadır. Yıl içinde finansal durumunda değişiklik yaşayanların artık kartı kullanma hakları kalmayacaktır.

Sosyal Yardım Kartı

İBB Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır? Başvuru Süreci

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama (E Devlet, Telefon, Online, Market)

Belediye Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır? Gerekli Şartlar Nelerdir?

İBB Sosyal Yardım Kartı ile Alışveriş Yapılabilecek Marketler

İlk defa bu karta sahip olanların hesaplarına bir sefere mahsus olarak 200 TL yüklenmektedir. Bu kartı aldıktan sonra duruma göre 75 TL, 100 TL ve ya 150 TL olarak aylık yatırımlar yapılır.

Yatırılan Yardım Parasını Aşağıda ki Marketlerde Kullanabilirsiniz ;

 • KİM Market
 • ÇAĞRI Marker
 • ŞOK Market
 • HAPPY CENTER Market
 • RAMMAR Market
 • ONUR MARKET
 • CARREFOUR
 • MİGROS
 • UCZ

gibi marketlere giderek alışveriş yapabilirsiniz. Unutmamanız gereken yıl sonunda yapılan deneyim süresinde kartların işleme kapalı olduğudur. Bu denetim süresinde kart ile alışveriş yapma şansınız olmayacaktır. Denetim bittikten sonra kart tekrar işleme açılarak alışveriş yapmaya elverişli hale gelecektir.

Başvuru işleminin ardından kart hakkında size 2 hafta içinde bilgi veriliyor. Bilgi başvurunuzun olumlu olarak kabul edildiği yönünde verilirse 3 gün içinde kart size teslim edilecektir.

Fakirlik Maaşı Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartlar Nelerdir?

İBB Gıda, Erzak Kolisi Yardımı Nasıl Alınır? Başvuru Nasıl Yapılır? Başvuru Sonucu Öğrenme

İlgili Makaleler

7 Yorum
 1. Beylikdüzü sosyal yardım kartının geçtiğimarketi bulamadım hangi markeyin hangi şubesinre geçerlidir
  Konu hakkında bilgi alabilirmiyiz

 2. Sosyal yardım karti migros online yani internet üzerinden yapılan alışverişlerde geçerli mı?

  1. Merhaba, yardım kartları pos cihazlarının kabul ettiği her yerde geçerli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu