Sosyal Yardım Platformu

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılacak ?

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılacak ?

İBB sosyal yardım kartlarının açılması eylül tarihinde gerçekleşecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi henüz resmi bir açıklama yapmasa da geçen seneler baz alındığında kartların deneyimi Temmuz ve Ağustos aylarında başlayarak, Eylül ayında kullanıma açılmaktadır. Her sene sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartlarının denetimini başlatmaktadır. Kart sahiplerinin kartı kullanmaları için uygun şartları sağlayıp sağlamadıkları hakkında yapılan bu denetleme ise Eylül ayında sonlandırılabilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yardıma ihtiyacı olan vatandaşların geçimini sağlaması için destek sağlamaktadır. Özellikle Sosyal İşler ve Yardım Esasları Yönetmeliği kapsamında vatandaşların alışveriş yapabilmesi ve ihtiyaçlarını karşılaması için sosyal kart yardımı yapılmaktadır. Bu karta başvuru yapan vatandaşlar, belediye yetkilileri tarafından denetlenmektedir. Uygun şartları sağlayan vatandaşlar ise bu haktan yararlanmaya hak kazanmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartı için başvuru iki yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemler ise:

 • Telefonla başvuru yapılabilmektedir. Telefonla başvuru yapmak isteyen vatandaşların 0212 -444-00-93 hattını araması gerekmektedir. Bu hat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı hattıdır. Hat üzerinden başvurular kabul edilmektedir. Ancak hattın meşgul olduğu durumlarda ALO 153 Beyaz Masa üzerinden de başvuru yapılabilmektedir.
 • Bireyse Başvuru yapılabilmektedir. Bunun için Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olan Kadın Koordinasyon Merkezi’ne başvuru yapılabilmektedir. Bunun dışında muhtarlıklar, STK ve inceleme merkezlerine de direkt olarak başvuru yapılabilmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartını Kimler Alabilir?

İBB sosyal yardım kartı belirlenmiş şartları sağlayan vatandaşlara verilmektedir. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardım kartını alabilecek kişiler:

 • Eşi vefat etmiş olan kadınlar,
 • Herhangi bir maaş almayan vatandaşlar,
 • Çalışmasına rağmen aile nüfusu sebebiyle yetersiz ödeme alan kişiler,
 • Sağlık sorunları sebebiyle yardıma muhtaç olan kişiler bu sosyal yardım kartını alabilmektedir.
 • Başvuru yapan kişilerin üzerine herhangi bir taşınır ya da taşınmaz malvarlığının olmaması gerekmektedir.

Sosyal yardım kartı başvurunun yapılmasından sonra onayı verecek olan merci ise Belediye Başkanlığı olmaktadır. Yapılan değerlendirmeler neticesinde eğer kişinin mağduriyeti tespit edilirse, kart talebi kabul edilmektedir. Yanlış ya da asılsız olarak yapılan başvurular ise dikkate alınmaz. Başvurular 6 ya da 7 ayda sonuçlanmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nereden Alınır?

İBB sosyal yardım kartı teslimatı başvuru yapan vatandaşın ikametine teslim edilmektedir. Kartın onaylanmasından sonra kart teslimatı 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Eğer vatandaş evde değilse, hanede yaşayan başka birine teslim edilmesi talep edilebilir. Öte yandan İBB üzerinden farklı sosyal yardımlara da ihtiyacınız varsa, farklı kuruluşlara da başvuru yapabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Kullanılır?

İBB sosyal yardım kartının geçtiği marketler İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan yerlerdir. Her mağazadan İBB sosyal kart ile alışveriş yapmak mümkün değildir. Mağazalarda, belediyelerden teslim edilen kartı okuyabilecek bir pos cihazının olması gerekmektedir. Bu cihazların mevcut olduğu mağazalar:

 • Şok Market
 • KİM
 • Çağrı Market
 • UCZ
 • Migros
 • Carrefour
 • Onur Market
 • Rammer
 • Happy Center

Bu marketler, kartın limiti kadar alışveriş yapmaya olanak sağlamaktadır. Marketten herhangi bir ihtiyacınızı kart ile almanız mümkün.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

İBB sosyal yardım kart limiti kişinin mağduriyetine göre değişmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartının ne kadar limitli olacağına yetkililer karar vermektedir. Yapılan araştırmalar neticesinde vatandaşların mağduriyetlerine göre 3 kategoriden biri kişilere verilmektedir. Kart limitleri ise:

 • 50 TL
 • 100 TL
 • 150 TL

Bu limitlerden hangisinin verileceği ise kişilerin bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısı, haneye giren toplam aylık ve ailenin mağduriyet durumu olmaktadır. Kartın ilk yüklemesinde ise her limitte 200 TL olmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılır?

İBB sosyal yardım kartının açılması her sene yapılan denetimlerden sonra gerçekleşmektedir. Buna göre yapılan başvurulardan itibaren, denetlemeler başlamaktadır. Denetlemeler neticesinde doğru bilgi verdiği tespit edilen ailelere kartlar evlerine kadar teslim edilmektedir. Kartlar denetlenene kadar kartlar alışverişe kapalı haldedir. Bunun yanı sıra kartların kapalı olduğu süre, kart açıldıktan sonra karta yüklenmektedir.

Belediye Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı

İBB Sosyal Yardım Kart Başvurusu Yapmak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İBB sosyal yardım kart başvurusu belgeleri eksiksiz olarak teslim edilmektedir. Verilen belgelerin doğru beyan olduğundan emin olmak gerekmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bu yardım kartları için aşağıdaki şartları sağlamak ve bu belgeleri teslim etmek gerekmektedir:

 • İstanbul’da ikamet ediyor olmak gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi olan vatandaşın herhangi bir sosyal güvencesi olmaması gerekmektedir.
 • Düzenli gelir getiren herhangi bir işte çalışmıyor olmak gerekmektedir.
 • Fakirlik belgesinin muhtardan alınması gerekmektedir.
 • Kadınlar başvuru yapacaksa eşinin vefat etmiş olması gerekmektedir.
 • Sağlık sorunları nedeni ile çalışamayacak durumda olunması gerekmektedir.
 • Kişi çalışıyorsa, aile fert sayısının fazla olması sebebiyle temel ihtiyaçların karşılanamıyor olması gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ya da Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne giderek başvuru yapabilmektedir. Müdürlükler; ailenin kart dışında da yardım ihtiyaçlarını sağlamaktadır. Kart başvurularının yapılmasından sonra ilgili birimler bir inceleme yapacaktır. Bu inceleme neticesinde kartı onaylanan kişiler, farklı yardımlar için de başvuru yapabilir.

Fakirlik Kağıdı Nasıl Alınır?

Fakirlik kağıdı İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartını alabilmek için en önemli belgedir. Fakirlik belgeleri, mahalle muhtarları tarafından verilmektedir. Belirli bir ücret karşılığında verilen bu belge için vatandaşın üzerinde herhangi bir taşınmaz ya da taşınır malın olmaması gerekmektedir. Belediyeler ve kaymakamlıklar bağlı olarak faaliyette bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen yardımlardan yararlanmak için bu belgenin alınması gerekmektedir. Bu belgeyi 18 yaşını doldurmuş olan her vatandaş alabilir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limit Sorgulama Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartını sorgulamak için online yöntemler bulunmamaktadır. İBB tarafından verilen yardım kartının sorgulanması için anlaşmalı marketlere gitmek gerekmektedir. Limit sorgulaması yapmak markete giderek, kasiyerden limit sorgusu yapılması rica edilmelidir. Bu yöntem dışında herhangi bir limit sorgulama yöntemi mümkün değildir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Telefondan Başvuru Nasıl Yapılır?

İBB Sosyal Yardım başvurusu ALO 153 aracılığı ile yapılabilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı arayarak başvuru yapabilirsiniz. Beyaz Masa üzerinden taleplerinizi dile getirebilirsiniz. Bunun dışında 0212 444 00 93 numarasını arayarak başvuru yapabilirsiniz. Telefon dışında başvuru yapabileceğiniz yöntem ise bireyse başvuru olmaktadır. Bireysel başvurular ise Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlükleri’ne bağlı olan Kadın Koordinasyon Merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Buna göre teslim edilmesi gereken belgeler ise:

 • SSK, Bağ-Kur ya da Emekli Sandığı kurumlarından birine bağlı olunmaması gerekmektedir.
 • Vatandaşların üzerine kayıtlı herhangi bir malı olmaması gerekmektedir.
 • Kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan vatandaşlar hem telefonla hem de bireysel olarak başvuru yapabilmektedir. Fakirlik belgesi ve dilekçe ile başvuru yaptıktan sonra gerekli analizler ve incelemeler yapılır. Ardından kart sahiplerine ulaştırılır.

Sosyal Yardımlaşma Para, Kömür ve Eğitim Yardımı

İBB SOSYAL YARDIM KARTLARI AÇILDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 515 YORUM
 1. Sevgi dedi ki:

  Kartlar ne zaman acilacak

 2. Bilo dedi ki:

  Slm kartlar ne zaman yatar

 3. Sebahat dedi ki:

  Merhaba İBB kartı ne zman açılacak çok zor durumdayım

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sıra gelince açılır

 4. Bahar Elmas dedi ki:

  Merhaba İbb kartımız ne zaman açılacak ve geçen gün aradım şu an iki aylık bir bebeğim var 2015 den beri kartı kullanıyorum tek kişiyken de 100 tl yatıyordu şu an 4 kişiyiz ilk kızım hafta sonları geliyor 3 çocuk toplam 5 kişiyiz yine 100 tl mi yatıcak iki aylık bebeğimi kaydetmediler gerek yok dediler teşekkür ederim saygılar

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kontrol halinde olun yüklemeler başladı

 5. Esma dedi ki:

  İbb kadın koordinasyon kartı ne zaman açılacak belli mi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yılbaşından sonra açılması bekleniyor.

 6. Bilal dedi ki:

  Busta yıl ibb kartlar kapatıldı mi acaba yılbaşında yukleme olucak mı bilen var mi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartların açılması için belirli bir gün bulunmuyor. Fakat belediye tarafından belirlenen sıra ile kartlar açılıyor

  2. SELÇUK dedi ki:

   iyi günler bu sıra ortalama nekadar sürer bilgi varmı acaba bize bilgi verilirmi yoksa bizmi sıksık kontrol etmemiz gerekir saygılar

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, size bilgi verilir fakat siz yinede kontrol halinde olun

  4. abdullah dedi ki:

   merhaba bu sıra neye göre belirleniyor…

  5. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kurum kendisi belirliyor sıralamayı

 7. oktay guzel dedi ki:

  MERHABA KARTINIZ 23 ARALIK 2018 SON KULLANMA TARIHİDİR DIYE BIR MESAJ GELDİ KARTIM NE ZAMAN ACILICAK KULLANIMA ACABA IPTALMI OLDU YOKSA?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, anlaşılan kartınızın süresi dolmuş. Kartınızın yenisi gönderilir. Gelmezse kuruma müracaat ederek yeni kart başvurusu yapabilirsiniz.

 8. Havva dedi ki:

  Merhaba ben bu ay kartıma yükleme yaptıramadım il dışında olduğum için iptal olur mu yoksa önümüzdeki aya devredilir mi?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ikinci ayda kullanmadığınız takdirde kartınız iptal edilebilir

 9. Nalan dedi ki:

  Niye mesaj gelmedi bana bu işlem niye bukadar uzun suyruyo

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, işlemin durumun hakkında kurumdan bilgi alabilirsiniz.

 10. Nalan dedi ki:

  1 ay oldu ve gecti onaylandi kartim neden hala mesaj gelmiyo ne yapmam lazim ccoook ihtiyacimda var neyapmam lazim admin

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ilgili kuruma bir dilekçe yazarak son durumu sorabilirsiniz.

 11. Hülya dedi ki:

  Kartım kayıp ne yapmalıyım

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek iptal ettirebilirsiniz.

 12. Canan Ebic dedi ki:

  Kart için çok teşekkür ederim ama 200 denmişti 100 yatmış o kadar eksiğimiz vardi ki üzerine 30 TL ödedim ve bu beni bayram üstü sarstı inanin

 13. Zerrin dedi ki:

  Yardım kartı için başvurdum 15 gün oldu eve geleli memurlar kartım ne zaman onaylanacak

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Burada süreç biraz uzun birkaç ayı bulabiliyor bazen

 14. Zerrin dedi ki:

  Yardım kartı için başvurdum 15 gün oldu eve memurlar geleli 10 gün sonra sizi aricaklar dediler ama kimse aramadı bu normal mi süreç nasl işliyor acaba

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Süreç biraz uzun işliyor sizi ararlar

 15. Nuray dedi ki:

  Merhabalar Admin benim kartına ilk yükleme 100₺ yattı .. ilk yukleme200₺degilmi bı yanlışlık mı var bana yardımcı olurmusunuz. Bidahaki yükleme nedar olucak bilgi verirmisiniz

  1. Şeyda dedi ki:

   Bu ayınki yattımı her ay belli bir gündemi yatıyo

  2. Erkan Akkuş dedi ki:

   Düzenli bir ödeme periyotu henüz bulunmamaktadır. Diğer Sosyal Yardım Kartı odaklı içeriklerimizi inceleyerek destek alabilirsiniz.

 16. Evin dedi ki:

  Meraba ADMİN benim kartıma 8 marttan buna yana hiç para yatmadı neden acaba iptalmi edildi. Bil verebilirmisiniz

 17. Neslihan şahin dedi ki:

  sosyal yardım kartımın ocak ayında kapatılıp bi daha açılmadığı için telefonla arayıp yardım alabileceğim onaylandı ve söyleniliyor eve geldiler 1 hafta 10 gün içinde kartımın açılacağı söylendi hayla açılmaması nedeniyle sizden yardım istiyorum lütfen kartımın açılmasına yardım edin

 18. Tuğba dedi ki:

  İyi günler admin bey ben başvuru yapmak için 444 00 93 aradım ama bana fakirlik kağıdıyla Edirnekapı ya gelememi söylediler önceden telefonla başvuru yapılıyordu peki süreç nasıl iletliyor

  1. admin dedi ki:

   Gercekten ihtiyaci olmayanlarin basvuru yapmasi durumu bu asamaya getirmis olabilir

 19. Evin dedi ki:

  Arkadaşlar mart ayından sonra kartına para yatan oldumu benim yatmadı neden acaba bilginiz varmı bunla ilgili lütfen yazarmısınız.

  1. Müjgan dedi ki:

   Bende İstanbul yardım kartı kullanıyorum mart ayından sonra yatırıldı paralar karta ben kullandım.

 20. Fatih dedi ki:

  Selamun Aleyküm hayırlı çalışmalar yazılan yorumlara bakıyorum da herkes hep bana RAB bana diyiyor kardeşim siz eğer belediyeye baş vurduysanız sabırlı olun sonuçta görevliler bir kişiye hizmet etmiyor bekleyen binlerce kişi var hem versede vermesede devletimizden ALLAH CC razı olsun hiç kimse inkar etmesin devlet ölüyede diriyede bakıyor bir taneside çıkıp demiyor ki ALLAH razı olsun , yaptığınız çalışmalar için ALLAH razı olsun teşekkürler.Selamun Aleyküm

 21. ceylan dedi ki:

  Ben 3 sene oldu sosyal kartı her ay 100 tl yatıyor ama az yatıyor herkese 200 150 ama bana 100 tl yatıyor ıhtaçım çok var ıkı tane çoçuk var bır dört yaş bırı ıse dört buçuk aylık ama bana bıskuvı ve ekmek talep etmemişler çok haksızlık yapıyorlar kıracıyım eşim askeri uçretle çalışıyor ınankı çok zor bana yardımcı olursalar sevınırım

 22. İsmet dedi ki:

  Ben esenyurttan yazıyorum 5 kişilik bir aile gecindiriyorum ve alış veriş kartı uygun görülmemiş nasıl bir anlayış tarzınız var acaba tek kişi çalışıyorum ve askeri ücretle ev yok araba yok para yok 750 tl kira veriyorum siz neye göre değerlendiriyorsunuz evi olanlara kartları açılmış kirada olanların açılmıyor nasıl bi saçmalık 3 tane evlâdım var 2 si okuyor evin içini neden değerlendiriyorsunuz harç borç yapılır insan ailesine biseyler yapar şikayet edeceğim böyle bir saçmalık olamaz.

 23. Zeynep dedi ki:

  3 aydır onaylanmasina rağmen bu kartlar niye gelmiyo.Hayır yani onaylamayın boşuna umutlandırmayın

 24. Ayfer dedi ki:

  Merhaba nisan ayni ibb karti ne zaman yatacak bide bu kartlarin belili bir tarihi yok mu 8 marta en son yatmıştı

 25. Revşan dedi ki:

  Onaylanmadı yanlış yazdın

 26. zehra dedi ki:

  hayırlı günler kartları nasıl çıkardınız benim ilk defa bu konuda haberim oldu ben kıra yardım almak için araştırma yapıyordum bugun denk geldım banada yardımcı olurmusunuz nereden başvuru yapacağım ve hangı bölümlere gıdecegım
  bırde kardeslerım her ay başvuru yaptığımız yere gıdıp yenıden başvur yapacağız ve ev kırası alanlarda varmı benım gelırım yok 3 ayda bır engellı maassı ıcın başvuru yapacağım bır o dua ıle ınsallah Rabbım yar ve yardımcınız olsun

  1. sevda can dedi ki:

   Zehra hanım, admin daha iyisini anlatır ama banada cevap veren olmamış henüz,, istanbul yaşıyorsanız 153 arayın,, sizi bilgilendirirler, Rabbim yardımcınız olsun

 27. sevda can dedi ki:

  merhaba kolay gelsin
  yardım kartım onay görmediği nden dolayı, 153 ü aradım durumu anlattım
  153 bugun beni aramış fakat cevap veremediğimden dolayı geri arradıgımda sormak için,
  evrakların müdürlükte olduğu için aranmışsınız dendi , bu onay gördüğüm anlamına mı geliyor ,, yanıtlarsanız çok sevinirim

 28. Evin dedi ki:

  Mrbalar arkadaşlar geçen ayın 8 kizi kartıma para yattı ama bu ay daha yatmadı aranızda bu ay kartına para yatan varmı

 29. Perizade dedi ki:

  Bu marketlerde kartla sadece gıda alıyorsun nie öyle ya sadece ihtiyaç gidami yani

 30. Gaye dedi ki:

  Bir hayır yapıyorlar 4 ay beklettikleri gibi şimdide deterjanı kesmişler bugün markete gittim alışveriş yaptım gıda dışı birazda deterjan aldım bunlar geçmiyor dedi kasiyer önceden geçiyordu ne alaka deterjanda ihtiyaç değilmi tekeli anlıyorum zevk işi lakin deterjana anlam veremediö bilginiz olsun deterjan geçmiyor sonra benim gibi gidipte kasada rezil olmayın

 31. Serdar dedi ki:

  Bakan varmı arkadaşlar bugün yattı mı lütfen bakan cevap yazsin

 32. Senem dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar aranızda benim gibi yeni kart onaylanmış eline ulaşmamış olan vardır mutlaka lütfen bilgisi olan var sa yazsın çok zor durumdayım bugün 2 Nisan ne kart var ortada ne dağıtım mesajı daha ne kadar bekliycez acaba

  1. Burcu dedi ki:

   Meraba ben ocaktan beri bekliyorum devamli ariyorum suan basimda oldugu msj gelicegi soluyolar . Baska bir bilgi yok ne sacma sistem . Bi hayir yapicaklar onuda boyle insanlari zor duruma sokarak yapiyolar alisverisler kisitlaniyor paralar toplam yatmiyor ins yeni kart bekleyenlere yatar

 33. Serdar dedi ki:

  Arkadaşlar yarın sabah bakan olursa buradan yazabilirmi nisan bakiyesi yatmismi

  1. Fulya dedi ki:

   Ewet yuklenmis

 34. ayşe dedi ki:

  arkadaslar ben bugun sok marketten alisverisimi yaptim kartlar yatti ayin biri haftasonuna gelse bile kartlar yatiyor bilginize

 35. ayşe dedi ki:

  kartını kullanan varmı açıldımı bilgisi olan yazsın

 36. Gülşah dedi ki:

  Bugün yükleme yapıldımı

 37. Gül dedi ki:

  Bugün karta bakan varmı yükleme yapılmış mı acaba??

 38. Hanife dedi ki:

  Kartları yatan var mı kullandınız mı

 39. Damla dedi ki:

  Arkadaşlar markete gidip soran varmı

 40. Damla dedi ki:

  Evet bu konuda bilgi verirseniz çok seviniriz yarin kullanabilecek miyiz. Teşekkürler

 41. Şeyda dedi ki:

  Kartları tekrar ayın 1 de kullanabilicekmiyiz.bilgi verirmisiniz

 42. Şeyda dedi ki:

  Acaba 1 nisanda tekrar kartınızı kullanacakmiyiz

 43. Sevda dedi ki:

  Merhaba… elimde iki yıldır kullandığım. .ama şu anda aktif olmayan yardım kartim in aktif olması için tekrar başvuru yaptım. Bugün eve ziyaret ettiler. .. mutlu oldum gelmelerine. .. sadece olumlu veya olumsuz yanıt olarak bilgi yi kaç günde öğrenebilirim. .. yani ziyaret sonrası kaç gün sürer kartın açılması. …

  1. Handan büyükgümüş dedi ki:

   1 hafra sonra arayın aynı durumu yaşadım onaylanıp onaylanmadıgunı söylüyolar sonra mesaj gelmesini bekleyin diyolar ben bekliyorum gelmedi daha kartınız açılmıştır diye

 44. Zeynep dedi ki:

  Merhaba Admin bey. Yeni kart dağıtımları ne zaman yapılacak yardıma uygun görüldüm uzun süredir bekliyorum. Sizin bir bilginiz var mı?

 45. dicle dedi ki:

  admin bilgi aldınmı nisan 1açılacakmı kartlar

 46. Damla dedi ki:

  Merhabalar admin bey kartlar ayın 1 inde mi yatacak acaba bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Bu konuda henuz net bilgi yok Damla hanim

 47. dicle dedi ki:

  admin mrh kartlar gene her ayın 1 mi açılacak

  1. admin dedi ki:

   Henuz bilgi alamadik Dicle Hanim

 48. SEvda dedi ki:

  Merhabalar ben iki yıldır kart kullaniyorum kartım var bende ama kartımda yükleme Yok herkes kullanıyor ben niye kullanamıyorum aradım ev tekrar denetlenecek diyor ama 2 hafta oldu arayali Hale’n gelecekler nezaman gelirler karttım var ama kullanamıyorum beklemekten gına geldi cevap lütfen aylar yıllarmi günlerim haftalarmi sürecek bi cevap

 49. Senem dedi ki:

  Arkadaşlar mucize eseri 444 00 93 numarasını bu sabah düşürebildim cevap veren hanımefendi dedi ki kartlar dağıtıma çıkınca mesaj gelecekmiş henüz dağıtım yokmuş umut ediyorum ki bu ay sonuna kadar kartlarımız elimizde olur inşaALLAH

 50. Esra yılmaz dedi ki:

  Merhabalar ben başvuru yapalı baya oldu kartım onaylandı ama hala kartım gelmedi çoook ihtiyacım var ne zaman gelcek kartlar lütfen Bilgi verin