Sosyal Yardım Platformu

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılacak?

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılacak?

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılacak?

İBB sosyal yardım kartları ne zaman açılacak? Belediyelerden sosyal yardım kartı alanlar şimdide kartların ne zaman açılacağını araştırır duruma geldi. İhtiyacı olduğu için belediyeye başvuran ihtiyaç sahiplerinin karşılaştıkları yeni zorluk, kartların ocak ve şubat aylarında açılmaması oldu. Sözü fazla uzatmadan kartların mart ayında açılacağını belirtelim, ancak gün olarak belirli bir gün bulunmuyor. Yani kartlar şu tarihte açılacak diyemiyoruz.

Sosyal yardım kartı başvuruları sürekli olarak alınmakta, ihtiyacı olan ailelere özellikle gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için verilmektedir. İhtiyaç sahibi aileye göre sosyal yardım kartının limiti de değişiklik göstermektedir. 50 TL 100 TL ve 150 TL olan kart limitleri, görevlilerin yaptıkları araştırma sonucunda belirlenmektedir. Eğer sosyal yardım kartı başvurusu yaptıysanız, beklemeyi de öğrenmeniz gerekiyor. (Neden bu kadar uzun sürdüğünü, insanların ihtiyacı olmasa bu karta başvurmayacağını anlamak biraz zor sanırım) Sosyal yardım kartına yapılan başvuruların sonuçlanması yaklaşık 7 – 8 ay gibi bir süreye tekabül etmektedir.

Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Geçerlidir?

Sosyal yardım kartının geçerli olması için alışveriş yapacağınız iş yerinin belediye ile anlaşmalı olması gerekmektedir. Eğer gıda üzerinde alışveriş yapmak istiyorsanız, ŞOK marketi tercih edebilirsiniz. Bunun dışında giyim ve gıda üzerine hizmet veren diğer iş yerlerinden yapacağınız alışveriş için ilgili iş yerinde sosyal yardım kart pos terminalinin bulunması gerekmektedir. Sosyal yardım kartının geçerli olduğu diğer gıda alışveriş firmaları ise sırasıyla,

 • Kim
 • Çağrı
 • Ucz
 • Migros
 • Carrefour
 • Onur Market
 • Rammer
 • Happy Center

olarak bilinmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Sosyal yardım kartı bakiyesini online olarak öğrenmek henüz mümkün değildir. Ancak bunu sorgulamanın bir yolu bulunmaktadır. Bu yolda alışverişiniz sırasında ya da alışverişiniz öncesinde alışveriş yapacağınız markette bulunan kasiyer arkadaştan ricada bulunarak sosyal yardım kartı bakiyesini sorgulamasını isteyebilirsiniz. Böylece sosyal yardım kartınızın içinde bakiye olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti

İBB Sosyal tardım kartı limiti, düşük orta ve yüksek olmak üzere 3 e ayrılmaktadır. Bu üç limit içerisinden sizlere uygun olan ise yetkililer tarafından belirlenmektedir. Peki, bu limit nasıl belirlenir? nelere dikkat edilir? Sosyal yardım kartı limiti başvurunuzun sonrasında yapılacak araştırmalar ile belirlenmektedir. Yapılan araştırma sırasında evde bakmak zorunda olduğunuz kişiler, aylık hane geliri gibi kıstaslar göz önüne alınmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nasıl Teslim Alınır?

Sosyal yardım kartı yapılan başvurunun ardından adrese teslim edilmektedir. Teslim süresi yaklaşık 14 iş günü olarak bilinmektedir. Tabi bu teslim süresi, kart başvurunuzun onaylanması ve postaya teslim edilmesinin ardından başlamaktadır. Bu konuda fazlaca sorulan bir diğer soru ise evde siz olmazsanız kartın teslim edilip edilmediğidir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında, sosyal yardım kartı evde olan bir yakınınıza teslim edilmektedir.

ibb sosyal yardim kartlari

ibb sosyal yardim kartlari

İBB Sosyal Yardım Kartı Kimlere Veriliyor?

 • Eşi vefat etmiş olan ve herhangi bir maaş geliri bulunmayan bayanlara,
 • Çalışıyor olmasına rağmen aile nüfusunun fazla olması nedeniyle geçimini sağlayamayanlara,
 • Yaşanılan sağlık sorunları nedeniyle desteğe ihtiyaç duyanlara,

Sosyal yardım kartı belediye başkanlığı tarafından yapılan incelemenin ardından onaylanmaktadır.

Belediye Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı

Sosyal Yardımlaşma Para, Kömür ve Eğitim Yardımı

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal yardım kartı başvurusu iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birincisi telefon ile başvuru, ikincisi ise bireysel olarak başvurudur. Telefon ile başvuru süresi, bireysel başvuruya oranla biraz daha geç sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu bireysel olarak yapmanız sizler için daha iyi olacaktır.

Sosyal Yardım Kartı Telefonla Başvuru

Sosyal yardım kartı telefonla başvuru için 0 212 444 00 93 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. Başvurular Kadın koordinasyon merkezlerine yapılmaktadır. Aradığınızda ilgili arkadaşa, sosyal yardım kartı başvurusu yapmak istediğinizi belirttiğinizde işlemleriniz başlatılacaktır.

Sosyal Yardım Kartı Bireysel Başvuru

Sosyal yardım kartı bireysel başvuru Kadın Koordinasyon Merkezine yapılabileceği gibi muhtarlıklar, sivil toplum kuruluşları ve sosyal inceleme merkezlerine yapılabilmektedir. Sonuç olarak yapılan tüm başvurular Kadın Koordinasyon merkezlerine iletilmekte ve değerlendirilmeye alınmaktadır.

İBB Yardım Kartları Neden Kapatıldı

İBB sosyal yardım kartları gerçekten muhtaç ailelerin yanı sıra ihtiyacı olmayan ailelerinde bir şekilde sosyal yardım kartına başvuru yaparak alışveriş kartı alması nedeniyle kapatıldı. Yapılacak yeni araştırmanın ardından tespit edilecek ailelerin kartları tekrar açılmaya başlandı. Kartınızın açılıp açılmadığını İBB Sosyal yardım kartları kapatıldı başlıklı yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

İBB SOSYAL YARDIM KARTLARI AÇILDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 379 YORUM
 1. tuğçe dedi ki:

  Peki her ay 100 tl yatmaya devam edecek mi yine bilginiz var mı?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Alo 144 arayarak T.C. Kimlik numaranızı vererek sorgulayabilirsiniz.

 2. Yusuf dedi ki:

  Peki bu yatan para bizim aylik aldigimiz 100 lirayla bi alakasi yok onlari yine alicaz dimi bilgi verirmisiniz

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Alo 144 arayarak T.C. Kimlik numaranızı vererek sorgulayabilirsiniz.

 3. Özgül dedi ki:

  Geçen çarşamba günü bi hafta içinde 400 milyon yatırılacak bir seferlige mahsus olarak diye telefon açıldı dogrumu acaba?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Bu konuyla ilgili belirtilen bir bilgi mevcut değildir.

  2. Büşra dedi ki:

   Bize de söylendi yatacakmış belki de bugün yatmıştır

  3. Güneş dedi ki:

   Yatmış 400 tl bugün

  4. Güneş dedi ki:

   400tl yatmış

  5. burcin kaygusuz dedi ki:

   ben aranmadm ama bugun msjla kartima 400tl yattigi bilgisi geldi umarim herkese yatmistr

  6. tuğçe dedi ki:

   Peki her ay 100 tl yatmaya devam edecek mi yine bilginiz var mı?

  7. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Alo 144 arayarak T.C. Kimlik numaranızı vererek sorgulayabilirsiniz.

 4. Duyguerasla dedi ki:

  Merhaba bu ay 1. Cumartesiye geliyor yinede yükle me yapilirmi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Resmi kurumlardan yapılan açıklamaya göre bayram öncesi tüm ödemeler yapılacak.

 5. Bilge dedi ki:

  Merhaba eşim çalışıyor kiraciyiz borçlardan dolayi gecinmek zor 2cocugumuz var bu yardımdan hakkım olurmu olurmu tesekkurler

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sosyal yardım kartı başvurusu iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birincisi telefon ile başvuru, ikincisi ise bireysel olarak başvurudur. Telefon ile başvuru süresi, bireysel başvuruya oranla biraz daha geç sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu bireysel olarak yapmanızı tavsiye ederiz.

 6. sahra dedi ki:

  mrb kartim onaylanmis ama inanin esim okdar sorumsuz bi insanki dogru duzgun bize bakmiyor. 5 aylik 3 yasnda cocuklarim var mama bez ihtuyacim oluyor.kart ne zmn evime geljr bellimi..2 hafta olduktan sonra aradin onaylanmis dediler

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sosyal yardım kartı yapılan başvurunun ardından adrese teslim edilmektedir. Teslim süresi yaklaşık 14 iş günü olarak bilinmektedir. Tabi bu teslim süresi, kart başvurunuzun onaylanması ve postaya teslim edilmesinin ardından başlamaktadır.

 7. Esma dedi ki:

  Benim bi çocuğum var eşim askeri ücretle çalışıyor kiradayım ay başı geliyor eşimin cebinde 10 tl para kalmıyor zor durumdayım 4 senelik evliyim kayınbabama güvenerek eşya aldım ama hiç yardım etmedi bütün eşya borcumu eşim ödedi ve hala ödüyorum 4 senedir evliyim daha borcumu bitirmemişim benim %51 raporum var hastayım çalışamıyorum eşim tek çalışıyor zor geçiniyoruz bende geçen hafta başvurdum eve ne zaman gelirler bilgi verebilirmisiniz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kontrolörler 1 hafta 10 gün içinde evinize gelerek gerekli raporu tutarlar.

 8. Osman bulut dedi ki:

  Benim eşim bugün gitti bir miktar para vermişler bu her ay mı yoksa tek seferlik mi anlamadım bununla alakalı gıda kartı verilmedi yardımcı olabilirmisiniz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, nakit olarak verilen yardımlar genelde tek seferlik yardımlardır

 9. Ali dedi ki:

  Bana yeni verilen sosyal kartta ilk yüklemede 100 tl bakiye var. Ilk yukleme en az 200 tl olmasi gerekmez mi? 2 sorum ise bana sosyal kart 21 martta verildi bir sonraki yukleme ayin kacinda olacak teşekkürler.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yüklemeler komisyon kararına göre belirleniyor. Kartınıza ayın sonuna kadar yeni yükleme yapılır.

 10. Sumeyye dedi ki:

  Bir sorum daha vardı benim 3 cocugum var en büyüğü 9 yaşında oğlum kizim 5 yaşında ve 1 5 yaşında kizim var çocuklarım için vakıflar müdürlüğünden ne gibi yardım alabilirim oğlum 3. Sınıfa gidiyor onun için eğitim yardımına başvurdum vakıflar Müdürlüğünü aradım bana yeni egi ti m öğretim yılında başvuru yapabilirsiniz dediler dogrumu şuan başvuru yapamiyomuyum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, gıda yardımı yada tek seferlik yardım için başvuru yapabilirsiniz.

 11. Sumeyye dedi ki:

  Yalnız hiçbir sosyal guvencemiz de yok bu süt parasının yapılan doğum yardımıyla alakası yok değilmi o ayrimi yani birde süt parası için nereye basvurucam

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, süt parası için Sosyal Güvenlik Kurumuna müracaat edebilirsiniz.

 12. Sumeyye dedi ki:

  Ben aydinda oturuyorum İBB kartı türkiyenin heryerde gecerlimi acaba buranin Belediyesine başvursam olurmu

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sosyal kartı olmayan belediyeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yönlendiriyor. Siz başvurunuzu yapın

 13. Sumeyye dedi ki:

  Merhaba benim 3. Çocuğum 2017 ekim ayında dünyaya geldi süt parası başvurusunu yapsam şimdi alabiliyomu yum ev hanımıyim ve doğum parası 600 tl aldım.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, zaman aşımı 5 yıl bu süre içinde başvuru yapmanız gerekmektedir.

 14. Murat dedi ki:

  Sosyal yardım kartı ile otobüs ve metro ya binebilir miyim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sosyal yardım kartı marketlerde geçerlidir

 15. Elif dedi ki:

  2 hafta oldu onaylandı fakat hala kartım gelmedı mesaj bekliyorum mesajım da gelmedi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar adrese gönderiliyor. Adreste bulunmayanların kartları kuruma teslim ediliyor.

 16. keskin dedi ki:

  Pos cihazı derken marketlerden mi bakicaz limite

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, pos cihazlarında para olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Limitini kurumdan öğrenebilirsiniz.

 17. Fatma dedi ki:

  şubat ayi nezaman yaticak bilgisi olan varmi ..

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Şubat ayı bursu ay içinde yatacağı belirtiliyor

 18. hakan dedi ki:

  kart limit arttırımını nasıl talep edebilirim cok az yatıyor

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kart limitini artırmak belediyeye başvuru yapmanız gerekmektedir.

 19. Jiyan dedi ki:

  Üç Haftadır Onayladı benim kartım lakin Mesaj bekleyin dediler daha mesaj gelmedi ne zaman gelir çok uzun sürermii

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınız kısa süre içinde tarafınıza ulaştırılır

 20. Asiye dedi ki:

  Merhana biz adres degistirdik.kartimiza halen bakiye yuklenmemis ne yapmamiz.lazim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kuruma müracaat ederek kartınıza bakiye yükleme talebinde bulunabilirsiniz.

 21. Merve dedi ki:

  Merhabalar benim cevremdekilete msj gelmis açildı diye bava msj gelmedi açılmamışmı oluyor. Birde adres degistirdik biz bildirmemix gereklimi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, adresinizi bildirin. Kartınızı pos cihazlarından kontrol edebilirsiniz.

  2. Esra temiroğuları dedi ki:

   Merhaba kartimi bu ay kulanmazsam bi daha ki aya ikisini birden kulanabilirmiyim ücret siliniyor mu

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ücret kart hesabına yattığı geri çekilmez bir sonraki ay kullanabilirsiniz.

  4. Servet dedi ki:

   mrb.benim geçen sene kartimda biskuvi yardımıda vardı ama bu sene bakıyorum yok diyorlar acaba iptal mi olmus yoksa daha yatiricaklar mi

  5. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kuruma müracaat ederek detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  6. Alya dedi ki:

   Şubat ayı da yatmışmı bugün bakan oldumu hiç

  7. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, pos cihazlarından kontrol edebilirsiniz

 22. Özlem dedi ki:

  Kartlar açıldı bugün baktım peki bu ay yatan ocak ayının gecikmisi mi olmuş oluyo Şubat ayının 1 inde tekrar yaticak mı

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bu ay yatan Ocak Ayı yardımı

 23. Havva dedi ki:

  Merhabalar kartimin acildigina dair msj geldi lakin kart calismadi. Markette degismesi gerektigi soylendi. Nerden nasil degistiriyoruz bilgi verirmisinoz lutfen.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, süresi biten kartlar yenileniyor. Yeni kartınızın son durumu hakkında kurumdan bilgi alabilirsiniz.

 24. Yasemin dedi ki:

  Bende başvurdum 3ay oldu kartınız onaylandı mesajı bekleyin dediler hala mesaj gelmedi nezaman gelir ?ilk başvurularda geç mi mesaj geliyor?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, mesajın gelmesini beklerken kuruma da müracaat edip başvurunuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvurular yoğunluk nedeniyle geç sonuçlanabiliyor.

  2. Havva dedi ki:

   Ben havva sosyal yarim kartı kullanıyorum bunun için emeği olan herkesten allah razı olsun benim yardım kartimi alış veriş yaptığım bir markette kırıldı zor işlem yapiyo nasıl değiştire bilirim yardımcı olursanız sevinirim
   İ

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, belediye müracaat ederek yeni kart talebinde bulunabilirsiniz.

 25. Buse dedi ki:

  Merhaba kartim açıldı her ayın 1 inde yatıyordu bu ay 23 unde yattı şubatta da 23 gbimi alıcaz yoksa ayın 1inde yatar mi cevaplarsanız acil sevinirim teşekkürler

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlarda ödemeler değişkenlik gösterebiliyor. Ay içinde pos cihazlarından kontrol edebilirsiniz.

 26. Seda dedi ki:

  Peki bnm kart ne zaman gelir admin iki ay oldu bi cewap werirmisin

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, başvurunun yoğunluğuna bağlı olduğu için kurumu arayıp başvurunuzun durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 27. Hakan dedi ki:

  Kartlar acildimi bilgi alabilirmiyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı. Kartı açılanlar Şok Marketlerden alışveriş yapabiliyorlar

 28. Derya dedi ki:

  Mesaj gelmedi mi hiç kimseye?? Ben mesaj gelmedi diye markete gitmedim ama. Mesaj gelmediği halde kartınız açılmış mi? Bilginiz var mi admin bey..

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı. Pos cihazlarından kartınızı kontrol edebilirsiniz

 29. Selin dedi ki:

  Kartlar acilmis soktan bakiyeme baktim yatmisti.bu sene fark vermemisler gecen seneyle ayni

 30. Elif dedi ki:

  Kartlar acildi mi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı. Pos cihazlardan kartınızı deneyebilirsiniz.

  2. Fatma dedi ki:

   Aralık 2018 de kart başvurusu yaptım onaylanmis mesaj gelmedi kart dağıtımı nezaman olucak bilgi verirmisiniz

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınız 25-30 gün içinde adresinize gönderilir

  4. Gül dedi ki:

   Kartlar açıldı arkadaşlar bugün mesajda geldi.. alışveriş yaptım bugün bilginiz olsun

  5. Alya dedi ki:

   Zam falan yapılmışmı yoksa aynımı acaba bilgi verebilirmisiniz

  6. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yardım ailenin durumuna göre veriliyor.

 31. İlhan dedi ki:

  Arkadaşlar şok markete sordum.2019 sosyal kartlar açılmış.

 32. sultan sari dedi ki:

  Şok markette ibb kartlar kullaniliyor bugun kullandim bn ama digerleri kapali sistemdede degerlendirmede diyor

 33. Tuğçe dedi ki:

  Ayın 20 sinde gittim ama açılmamış hala belli degilmi ne zaman açılacağı kış ayında daha çok ihtiyacımız var

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kart sahipleri Şok Marketlerden kontrol ediyor

 34. kbra dedi ki:

  merhabalar gecen sene sosyal kart açıldığını bildiren bir mesaj ile tarafımıza ulasilmisti su tarihte kullanmaya baslayabilirsinz diye bu sene de gelecekmi yoksa post cihazindan kontrol etmelimiyiz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınızı pos cihazından kontrol edebilirsiniz.

 35. sultan dedi ki:

  Biraz once sok markete sordum bugun acilacakti ama pazar gününe atildi dedi pazar gunu gelin bakalim dediler

 36. Elif dedi ki:

  Kartlar açıldımı açılmadımı anlayamadım lütfen tam bilgi verin

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı. Kartları açılanlar alışveriş yapabiliyor. Kartınızı pos cihazlarından kontrol edebilirsiniz.

 37. Yeşim dedi ki:

  2019 kartlar ne zaman açılacak

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı. Kartınızı pos cihazlarından kontrol edebilirsiniz

 38. Tuğba dedi ki:

  Anca 1 Şubatta açılır bence

 39. Sevda dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin benim yardımım onaylandı evime geldikleri günün içersinde onaylandığını söylediler daha hala 6 ocak da mesajım daha gelmedi mesajım ne zaman gelir

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, komisyon onayından 20-25 gün sonra ödeme yapılıyor.

 40. Alya dedi ki:

  Kartlar açıldımı kullanan oldumu hiç

 41. Leyla dedi ki:

  Destek kartı başvurum onaylandı ama sürekli kart bankada başımda diyorlar ne zaman gelir bu kart 3 hafta bitti onaylanali tek cevap bankada çok ihtiyacım var süre olarak ne kadar sürede geliyor

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ilgili banka baskıdan sonra kartınızı tarafınıza teslim eder

 42. Şöhret acar dedi ki:

  Merhabalar 2018 yılı içinde gıda yardımı alıyorduk ocak 2019 yılı içinde iptal oldu sanırım yenisi ne zaman aktif olur acaba ne zaman eskisi alışveriş yapabiliriz acaba

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yeni kartların kısa zaman içinde açılması bekleniyor

 43. Sevinç dedi ki:

  Benim kart onaylanmış ama denetime denk gelmiş o yüzden bir ay oldu gelmedi ne zaman gelir bilgi werirmisiniz?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kuruma müracaat ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 44. Tuğba Mertoğlu dedi ki:

  Kartların açıldığını nasıl öğrenebilirim peki

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlarınızın açılıp açılmadığını pos cihazlarından kontrol edebilirsiniz.

 45. Deniz dedi ki:

  Kartlar acikmi su an alisveris yapabilirmiyiz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı. Sıra gelince kartınız açılır. Açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz.

 46. Gökhan dedi ki:

  İyi günler ben yiyecek kartı için başvurdum uygun görülmedi gerçek ihtiyaç var lütfen yardım bekliyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, gıda yardımı için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edebilirsiniz.

  2. Gül dedi ki:

   Merhaba bana aralık ayinda2018 son kullanma 23 aralliktir iyi günlerde kullanin msj geldi kartım iptal mı oldu acaba

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, gelen mesaja göre evet kartınız iptal edilmiş. Belediyeye müracaat ederek tekrar başvuru yapabilirsiniz

 47. tuğba dedi ki:

  sosyal yardım kartı açıldımı alişveriş yapabiliyormuyuz?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınıza sıra geldiğinde açılır

 48. Melek dedi ki:

  Merhaba benim kartım 2016 kasım ayında gelmişti aceba teklardan başvurmalımiyim yoksa yuklenirmi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınızın süresi dolmuşsa tekrar başvuru yapmanız gerekir.

  2. öznur dedi ki:

   Merhaba kartlar açılmaya basladimi.msjmi gelicek markete kontrol ettirmemize gerek varmi?

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı pos cihazlarından kartınızı kontrol edebilirsiniz.

 49. Melek dedi ki:

  Siramizin geldiğini nereden öğreneceğiz

  Bugün markete gittik ay sonuna kadar açılmaz dediler!

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, pos cihazlarından kontrol edebilirsiniz

 50. Serdar dedi ki:

  Kartı açılan varmi arkadaslar

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı. Şok Marketlerden alışveriş yapılıyor