Sosyal Yardım Platformu

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılacak ?

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılacak ?

İBB sosyal yardım kartlarının açılması eylül tarihinde gerçekleşecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi henüz resmi bir açıklama yapmasa da geçen seneler baz alındığında kartların deneyimi Temmuz ve Ağustos aylarında başlayarak, Eylül ayında kullanıma açılmaktadır. Her sene sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartlarının denetimini başlatmaktadır. Kart sahiplerinin kartı kullanmaları için uygun şartları sağlayıp sağlamadıkları hakkında yapılan bu denetleme ise Eylül ayında sonlandırılabilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yardıma ihtiyacı olan vatandaşların geçimini sağlaması için destek sağlamaktadır. Özellikle Sosyal İşler ve Yardım Esasları Yönetmeliği kapsamında vatandaşların alışveriş yapabilmesi ve ihtiyaçlarını karşılaması için sosyal kart yardımı yapılmaktadır. Bu karta başvuru yapan vatandaşlar, belediye yetkilileri tarafından denetlenmektedir. Uygun şartları sağlayan vatandaşlar ise bu haktan yararlanmaya hak kazanmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartı için başvuru iki yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemler ise:

 • Telefonla başvuru yapılabilmektedir. Telefonla başvuru yapmak isteyen vatandaşların 0212 -444-00-93 hattını araması gerekmektedir. Bu hat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı hattıdır. Hat üzerinden başvurular kabul edilmektedir. Ancak hattın meşgul olduğu durumlarda ALO 153 Beyaz Masa üzerinden de başvuru yapılabilmektedir.
 • Bireyse Başvuru yapılabilmektedir. Bunun için Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olan Kadın Koordinasyon Merkezi’ne başvuru yapılabilmektedir. Bunun dışında muhtarlıklar, STK ve inceleme merkezlerine de direkt olarak başvuru yapılabilmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartını Kimler Alabilir?

İBB sosyal yardım kartı belirlenmiş şartları sağlayan vatandaşlara verilmektedir. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardım kartını alabilecek kişiler:

 • Eşi vefat etmiş olan kadınlar,
 • Herhangi bir maaş almayan vatandaşlar,
 • Çalışmasına rağmen aile nüfusu sebebiyle yetersiz ödeme alan kişiler,
 • Sağlık sorunları sebebiyle yardıma muhtaç olan kişiler bu sosyal yardım kartını alabilmektedir.
 • Başvuru yapan kişilerin üzerine herhangi bir taşınır ya da taşınmaz malvarlığının olmaması gerekmektedir.

Sosyal yardım kartı başvurunun yapılmasından sonra onayı verecek olan merci ise Belediye Başkanlığı olmaktadır. Yapılan değerlendirmeler neticesinde eğer kişinin mağduriyeti tespit edilirse, kart talebi kabul edilmektedir. Yanlış ya da asılsız olarak yapılan başvurular ise dikkate alınmaz. Başvurular 6 ya da 7 ayda sonuçlanmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nereden Alınır?

İBB sosyal yardım kartı teslimatı başvuru yapan vatandaşın ikametine teslim edilmektedir. Kartın onaylanmasından sonra kart teslimatı 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Eğer vatandaş evde değilse, hanede yaşayan başka birine teslim edilmesi talep edilebilir. Öte yandan İBB üzerinden farklı sosyal yardımlara da ihtiyacınız varsa, farklı kuruluşlara da başvuru yapabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Kullanılır?

İBB sosyal yardım kartının geçtiği marketler İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan yerlerdir. Her mağazadan İBB sosyal kart ile alışveriş yapmak mümkün değildir. Mağazalarda, belediyelerden teslim edilen kartı okuyabilecek bir pos cihazının olması gerekmektedir. Bu cihazların mevcut olduğu mağazalar:

 • Şok Market
 • KİM
 • Çağrı Market
 • UCZ
 • Migros
 • Carrefour
 • Onur Market
 • Rammer
 • Happy Center

Bu marketler, kartın limiti kadar alışveriş yapmaya olanak sağlamaktadır. Marketten herhangi bir ihtiyacınızı kart ile almanız mümkün.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

İBB sosyal yardım kart limiti kişinin mağduriyetine göre değişmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartının ne kadar limitli olacağına yetkililer karar vermektedir. Yapılan araştırmalar neticesinde vatandaşların mağduriyetlerine göre 3 kategoriden biri kişilere verilmektedir. Kart limitleri ise:

 • 50 TL
 • 100 TL
 • 150 TL

Bu limitlerden hangisinin verileceği ise kişilerin bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısı, haneye giren toplam aylık ve ailenin mağduriyet durumu olmaktadır. Kartın ilk yüklemesinde ise her limitte 200 TL olmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılır?

İBB sosyal yardım kartının açılması her sene yapılan denetimlerden sonra gerçekleşmektedir. Buna göre yapılan başvurulardan itibaren, denetlemeler başlamaktadır. Denetlemeler neticesinde doğru bilgi verdiği tespit edilen ailelere kartlar evlerine kadar teslim edilmektedir. Kartlar denetlenene kadar kartlar alışverişe kapalı haldedir. Bunun yanı sıra kartların kapalı olduğu süre, kart açıldıktan sonra karta yüklenmektedir.

Belediye Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı

İBB Sosyal Yardım Kart Başvurusu Yapmak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İBB sosyal yardım kart başvurusu belgeleri eksiksiz olarak teslim edilmektedir. Verilen belgelerin doğru beyan olduğundan emin olmak gerekmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bu yardım kartları için aşağıdaki şartları sağlamak ve bu belgeleri teslim etmek gerekmektedir:

 • İstanbul’da ikamet ediyor olmak gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi olan vatandaşın herhangi bir sosyal güvencesi olmaması gerekmektedir.
 • Düzenli gelir getiren herhangi bir işte çalışmıyor olmak gerekmektedir.
 • Fakirlik belgesinin muhtardan alınması gerekmektedir.
 • Kadınlar başvuru yapacaksa eşinin vefat etmiş olması gerekmektedir.
 • Sağlık sorunları nedeni ile çalışamayacak durumda olunması gerekmektedir.
 • Kişi çalışıyorsa, aile fert sayısının fazla olması sebebiyle temel ihtiyaçların karşılanamıyor olması gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ya da Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne giderek başvuru yapabilmektedir. Müdürlükler; ailenin kart dışında da yardım ihtiyaçlarını sağlamaktadır. Kart başvurularının yapılmasından sonra ilgili birimler bir inceleme yapacaktır. Bu inceleme neticesinde kartı onaylanan kişiler, farklı yardımlar için de başvuru yapabilir.

Fakirlik Kağıdı Nasıl Alınır?

Fakirlik kağıdı İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartını alabilmek için en önemli belgedir. Fakirlik belgeleri, mahalle muhtarları tarafından verilmektedir. Belirli bir ücret karşılığında verilen bu belge için vatandaşın üzerinde herhangi bir taşınmaz ya da taşınır malın olmaması gerekmektedir. Belediyeler ve kaymakamlıklar bağlı olarak faaliyette bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen yardımlardan yararlanmak için bu belgenin alınması gerekmektedir. Bu belgeyi 18 yaşını doldurmuş olan her vatandaş alabilir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limit Sorgulama Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartını sorgulamak için online yöntemler bulunmamaktadır. İBB tarafından verilen yardım kartının sorgulanması için anlaşmalı marketlere gitmek gerekmektedir. Limit sorgulaması yapmak markete giderek, kasiyerden limit sorgusu yapılması rica edilmelidir. Bu yöntem dışında herhangi bir limit sorgulama yöntemi mümkün değildir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Telefondan Başvuru Nasıl Yapılır?

İBB Sosyal Yardım başvurusu ALO 153 aracılığı ile yapılabilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı arayarak başvuru yapabilirsiniz. Beyaz Masa üzerinden taleplerinizi dile getirebilirsiniz. Bunun dışında 0212 444 00 93 numarasını arayarak başvuru yapabilirsiniz. Telefon dışında başvuru yapabileceğiniz yöntem ise bireyse başvuru olmaktadır. Bireysel başvurular ise Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlükleri’ne bağlı olan Kadın Koordinasyon Merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Buna göre teslim edilmesi gereken belgeler ise:

 • SSK, Bağ-Kur ya da Emekli Sandığı kurumlarından birine bağlı olunmaması gerekmektedir.
 • Vatandaşların üzerine kayıtlı herhangi bir malı olmaması gerekmektedir.
 • Kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan vatandaşlar hem telefonla hem de bireysel olarak başvuru yapabilmektedir. Fakirlik belgesi ve dilekçe ile başvuru yaptıktan sonra gerekli analizler ve incelemeler yapılır. Ardından kart sahiplerine ulaştırılır.

Sosyal Yardımlaşma Para, Kömür ve Eğitim Yardımı

İBB SOSYAL YARDIM KARTLARI AÇILDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 515 YORUM
 1. tuğçe dedi ki:

  Peki her ay 100 tl yatmaya devam edecek mi yine bilginiz var mı?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Alo 144 arayarak T.C. Kimlik numaranızı vererek sorgulayabilirsiniz.

 2. Yusuf dedi ki:

  Peki bu yatan para bizim aylik aldigimiz 100 lirayla bi alakasi yok onlari yine alicaz dimi bilgi verirmisiniz

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Alo 144 arayarak T.C. Kimlik numaranızı vererek sorgulayabilirsiniz.

 3. Özgül dedi ki:

  Geçen çarşamba günü bi hafta içinde 400 milyon yatırılacak bir seferlige mahsus olarak diye telefon açıldı dogrumu acaba?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Bu konuyla ilgili belirtilen bir bilgi mevcut değildir.

  2. Büşra dedi ki:

   Bize de söylendi yatacakmış belki de bugün yatmıştır

  3. Güneş dedi ki:

   Yatmış 400 tl bugün

  4. Güneş dedi ki:

   400tl yatmış

  5. burcin kaygusuz dedi ki:

   ben aranmadm ama bugun msjla kartima 400tl yattigi bilgisi geldi umarim herkese yatmistr

  6. tuğçe dedi ki:

   Peki her ay 100 tl yatmaya devam edecek mi yine bilginiz var mı?

  7. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Alo 144 arayarak T.C. Kimlik numaranızı vererek sorgulayabilirsiniz.

 4. Duyguerasla dedi ki:

  Merhaba bu ay 1. Cumartesiye geliyor yinede yükle me yapilirmi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Resmi kurumlardan yapılan açıklamaya göre bayram öncesi tüm ödemeler yapılacak.

 5. Bilge dedi ki:

  Merhaba eşim çalışıyor kiraciyiz borçlardan dolayi gecinmek zor 2cocugumuz var bu yardımdan hakkım olurmu olurmu tesekkurler

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sosyal yardım kartı başvurusu iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birincisi telefon ile başvuru, ikincisi ise bireysel olarak başvurudur. Telefon ile başvuru süresi, bireysel başvuruya oranla biraz daha geç sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu bireysel olarak yapmanızı tavsiye ederiz.

 6. sahra dedi ki:

  mrb kartim onaylanmis ama inanin esim okdar sorumsuz bi insanki dogru duzgun bize bakmiyor. 5 aylik 3 yasnda cocuklarim var mama bez ihtuyacim oluyor.kart ne zmn evime geljr bellimi..2 hafta olduktan sonra aradin onaylanmis dediler

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Sosyal yardım kartı yapılan başvurunun ardından adrese teslim edilmektedir. Teslim süresi yaklaşık 14 iş günü olarak bilinmektedir. Tabi bu teslim süresi, kart başvurunuzun onaylanması ve postaya teslim edilmesinin ardından başlamaktadır.

 7. Esma dedi ki:

  Benim bi çocuğum var eşim askeri ücretle çalışıyor kiradayım ay başı geliyor eşimin cebinde 10 tl para kalmıyor zor durumdayım 4 senelik evliyim kayınbabama güvenerek eşya aldım ama hiç yardım etmedi bütün eşya borcumu eşim ödedi ve hala ödüyorum 4 senedir evliyim daha borcumu bitirmemişim benim %51 raporum var hastayım çalışamıyorum eşim tek çalışıyor zor geçiniyoruz bende geçen hafta başvurdum eve ne zaman gelirler bilgi verebilirmisiniz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kontrolörler 1 hafta 10 gün içinde evinize gelerek gerekli raporu tutarlar.

 8. Osman bulut dedi ki:

  Benim eşim bugün gitti bir miktar para vermişler bu her ay mı yoksa tek seferlik mi anlamadım bununla alakalı gıda kartı verilmedi yardımcı olabilirmisiniz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, nakit olarak verilen yardımlar genelde tek seferlik yardımlardır

 9. Ali dedi ki:

  Bana yeni verilen sosyal kartta ilk yüklemede 100 tl bakiye var. Ilk yukleme en az 200 tl olmasi gerekmez mi? 2 sorum ise bana sosyal kart 21 martta verildi bir sonraki yukleme ayin kacinda olacak teşekkürler.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yüklemeler komisyon kararına göre belirleniyor. Kartınıza ayın sonuna kadar yeni yükleme yapılır.

 10. Sumeyye dedi ki:

  Bir sorum daha vardı benim 3 cocugum var en büyüğü 9 yaşında oğlum kizim 5 yaşında ve 1 5 yaşında kizim var çocuklarım için vakıflar müdürlüğünden ne gibi yardım alabilirim oğlum 3. Sınıfa gidiyor onun için eğitim yardımına başvurdum vakıflar Müdürlüğünü aradım bana yeni egi ti m öğretim yılında başvuru yapabilirsiniz dediler dogrumu şuan başvuru yapamiyomuyum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, gıda yardımı yada tek seferlik yardım için başvuru yapabilirsiniz.

 11. Sumeyye dedi ki:

  Yalnız hiçbir sosyal guvencemiz de yok bu süt parasının yapılan doğum yardımıyla alakası yok değilmi o ayrimi yani birde süt parası için nereye basvurucam

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, süt parası için Sosyal Güvenlik Kurumuna müracaat edebilirsiniz.

 12. Sumeyye dedi ki:

  Ben aydinda oturuyorum İBB kartı türkiyenin heryerde gecerlimi acaba buranin Belediyesine başvursam olurmu

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sosyal kartı olmayan belediyeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yönlendiriyor. Siz başvurunuzu yapın

 13. Sumeyye dedi ki:

  Merhaba benim 3. Çocuğum 2017 ekim ayında dünyaya geldi süt parası başvurusunu yapsam şimdi alabiliyomu yum ev hanımıyim ve doğum parası 600 tl aldım.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, zaman aşımı 5 yıl bu süre içinde başvuru yapmanız gerekmektedir.

 14. Murat dedi ki:

  Sosyal yardım kartı ile otobüs ve metro ya binebilir miyim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sosyal yardım kartı marketlerde geçerlidir

 15. Elif dedi ki:

  2 hafta oldu onaylandı fakat hala kartım gelmedı mesaj bekliyorum mesajım da gelmedi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar adrese gönderiliyor. Adreste bulunmayanların kartları kuruma teslim ediliyor.

 16. keskin dedi ki:

  Pos cihazı derken marketlerden mi bakicaz limite

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, pos cihazlarında para olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Limitini kurumdan öğrenebilirsiniz.

 17. Fatma dedi ki:

  şubat ayi nezaman yaticak bilgisi olan varmi ..

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Şubat ayı bursu ay içinde yatacağı belirtiliyor

 18. hakan dedi ki:

  kart limit arttırımını nasıl talep edebilirim cok az yatıyor

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kart limitini artırmak belediyeye başvuru yapmanız gerekmektedir.

 19. Jiyan dedi ki:

  Üç Haftadır Onayladı benim kartım lakin Mesaj bekleyin dediler daha mesaj gelmedi ne zaman gelir çok uzun sürermii

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınız kısa süre içinde tarafınıza ulaştırılır

 20. Asiye dedi ki:

  Merhana biz adres degistirdik.kartimiza halen bakiye yuklenmemis ne yapmamiz.lazim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kuruma müracaat ederek kartınıza bakiye yükleme talebinde bulunabilirsiniz.

 21. Merve dedi ki:

  Merhabalar benim cevremdekilete msj gelmis açildı diye bava msj gelmedi açılmamışmı oluyor. Birde adres degistirdik biz bildirmemix gereklimi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, adresinizi bildirin. Kartınızı pos cihazlarından kontrol edebilirsiniz.

  2. Esra temiroğuları dedi ki:

   Merhaba kartimi bu ay kulanmazsam bi daha ki aya ikisini birden kulanabilirmiyim ücret siliniyor mu

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ücret kart hesabına yattığı geri çekilmez bir sonraki ay kullanabilirsiniz.

  4. Servet dedi ki:

   mrb.benim geçen sene kartimda biskuvi yardımıda vardı ama bu sene bakıyorum yok diyorlar acaba iptal mi olmus yoksa daha yatiricaklar mi

  5. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kuruma müracaat ederek detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  6. Alya dedi ki:

   Şubat ayı da yatmışmı bugün bakan oldumu hiç

  7. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, pos cihazlarından kontrol edebilirsiniz

 22. Özlem dedi ki:

  Kartlar açıldı bugün baktım peki bu ay yatan ocak ayının gecikmisi mi olmuş oluyo Şubat ayının 1 inde tekrar yaticak mı

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bu ay yatan Ocak Ayı yardımı

 23. Havva dedi ki:

  Merhabalar kartimin acildigina dair msj geldi lakin kart calismadi. Markette degismesi gerektigi soylendi. Nerden nasil degistiriyoruz bilgi verirmisinoz lutfen.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, süresi biten kartlar yenileniyor. Yeni kartınızın son durumu hakkında kurumdan bilgi alabilirsiniz.

 24. Yasemin dedi ki:

  Bende başvurdum 3ay oldu kartınız onaylandı mesajı bekleyin dediler hala mesaj gelmedi nezaman gelir ?ilk başvurularda geç mi mesaj geliyor?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, mesajın gelmesini beklerken kuruma da müracaat edip başvurunuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvurular yoğunluk nedeniyle geç sonuçlanabiliyor.

  2. Havva dedi ki:

   Ben havva sosyal yarim kartı kullanıyorum bunun için emeği olan herkesten allah razı olsun benim yardım kartimi alış veriş yaptığım bir markette kırıldı zor işlem yapiyo nasıl değiştire bilirim yardımcı olursanız sevinirim
   İ

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, belediye müracaat ederek yeni kart talebinde bulunabilirsiniz.

 25. Buse dedi ki:

  Merhaba kartim açıldı her ayın 1 inde yatıyordu bu ay 23 unde yattı şubatta da 23 gbimi alıcaz yoksa ayın 1inde yatar mi cevaplarsanız acil sevinirim teşekkürler

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlarda ödemeler değişkenlik gösterebiliyor. Ay içinde pos cihazlarından kontrol edebilirsiniz.

 26. Seda dedi ki:

  Peki bnm kart ne zaman gelir admin iki ay oldu bi cewap werirmisin

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, başvurunun yoğunluğuna bağlı olduğu için kurumu arayıp başvurunuzun durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 27. Hakan dedi ki:

  Kartlar acildimi bilgi alabilirmiyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı. Kartı açılanlar Şok Marketlerden alışveriş yapabiliyorlar

 28. Derya dedi ki:

  Mesaj gelmedi mi hiç kimseye?? Ben mesaj gelmedi diye markete gitmedim ama. Mesaj gelmediği halde kartınız açılmış mi? Bilginiz var mi admin bey..

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı. Pos cihazlarından kartınızı kontrol edebilirsiniz

 29. Selin dedi ki:

  Kartlar acilmis soktan bakiyeme baktim yatmisti.bu sene fark vermemisler gecen seneyle ayni

 30. Elif dedi ki:

  Kartlar acildi mi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı. Pos cihazlardan kartınızı deneyebilirsiniz.

  2. Fatma dedi ki:

   Aralık 2018 de kart başvurusu yaptım onaylanmis mesaj gelmedi kart dağıtımı nezaman olucak bilgi verirmisiniz

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınız 25-30 gün içinde adresinize gönderilir

  4. Gül dedi ki:

   Kartlar açıldı arkadaşlar bugün mesajda geldi.. alışveriş yaptım bugün bilginiz olsun

  5. Alya dedi ki:

   Zam falan yapılmışmı yoksa aynımı acaba bilgi verebilirmisiniz

  6. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yardım ailenin durumuna göre veriliyor.

 31. İlhan dedi ki:

  Arkadaşlar şok markete sordum.2019 sosyal kartlar açılmış.

 32. sultan sari dedi ki:

  Şok markette ibb kartlar kullaniliyor bugun kullandim bn ama digerleri kapali sistemdede degerlendirmede diyor

 33. Tuğçe dedi ki:

  Ayın 20 sinde gittim ama açılmamış hala belli degilmi ne zaman açılacağı kış ayında daha çok ihtiyacımız var

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kart sahipleri Şok Marketlerden kontrol ediyor

 34. kbra dedi ki:

  merhabalar gecen sene sosyal kart açıldığını bildiren bir mesaj ile tarafımıza ulasilmisti su tarihte kullanmaya baslayabilirsinz diye bu sene de gelecekmi yoksa post cihazindan kontrol etmelimiyiz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınızı pos cihazından kontrol edebilirsiniz.

 35. sultan dedi ki:

  Biraz once sok markete sordum bugun acilacakti ama pazar gününe atildi dedi pazar gunu gelin bakalim dediler

 36. Elif dedi ki:

  Kartlar açıldımı açılmadımı anlayamadım lütfen tam bilgi verin

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı. Kartları açılanlar alışveriş yapabiliyor. Kartınızı pos cihazlarından kontrol edebilirsiniz.

 37. Yeşim dedi ki:

  2019 kartlar ne zaman açılacak

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı. Kartınızı pos cihazlarından kontrol edebilirsiniz

 38. Tuğba dedi ki:

  Anca 1 Şubatta açılır bence

 39. Sevda dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin benim yardımım onaylandı evime geldikleri günün içersinde onaylandığını söylediler daha hala 6 ocak da mesajım daha gelmedi mesajım ne zaman gelir

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, komisyon onayından 20-25 gün sonra ödeme yapılıyor.

 40. Alya dedi ki:

  Kartlar açıldımı kullanan oldumu hiç

 41. Leyla dedi ki:

  Destek kartı başvurum onaylandı ama sürekli kart bankada başımda diyorlar ne zaman gelir bu kart 3 hafta bitti onaylanali tek cevap bankada çok ihtiyacım var süre olarak ne kadar sürede geliyor

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ilgili banka baskıdan sonra kartınızı tarafınıza teslim eder

 42. Şöhret acar dedi ki:

  Merhabalar 2018 yılı içinde gıda yardımı alıyorduk ocak 2019 yılı içinde iptal oldu sanırım yenisi ne zaman aktif olur acaba ne zaman eskisi alışveriş yapabiliriz acaba

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yeni kartların kısa zaman içinde açılması bekleniyor

 43. Sevinç dedi ki:

  Benim kart onaylanmış ama denetime denk gelmiş o yüzden bir ay oldu gelmedi ne zaman gelir bilgi werirmisiniz?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kuruma müracaat ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 44. Tuğba Mertoğlu dedi ki:

  Kartların açıldığını nasıl öğrenebilirim peki

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlarınızın açılıp açılmadığını pos cihazlarından kontrol edebilirsiniz.

 45. Deniz dedi ki:

  Kartlar acikmi su an alisveris yapabilirmiyiz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı. Sıra gelince kartınız açılır. Açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz.

 46. Gökhan dedi ki:

  İyi günler ben yiyecek kartı için başvurdum uygun görülmedi gerçek ihtiyaç var lütfen yardım bekliyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, gıda yardımı için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edebilirsiniz.

  2. Gül dedi ki:

   Merhaba bana aralık ayinda2018 son kullanma 23 aralliktir iyi günlerde kullanin msj geldi kartım iptal mı oldu acaba

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, gelen mesaja göre evet kartınız iptal edilmiş. Belediyeye müracaat ederek tekrar başvuru yapabilirsiniz

 47. tuğba dedi ki:

  sosyal yardım kartı açıldımı alişveriş yapabiliyormuyuz?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınıza sıra geldiğinde açılır

 48. Melek dedi ki:

  Merhaba benim kartım 2016 kasım ayında gelmişti aceba teklardan başvurmalımiyim yoksa yuklenirmi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınızın süresi dolmuşsa tekrar başvuru yapmanız gerekir.

  2. öznur dedi ki:

   Merhaba kartlar açılmaya basladimi.msjmi gelicek markete kontrol ettirmemize gerek varmi?

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı pos cihazlarından kartınızı kontrol edebilirsiniz.

 49. Melek dedi ki:

  Siramizin geldiğini nereden öğreneceğiz

  Bugün markete gittik ay sonuna kadar açılmaz dediler!

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, pos cihazlarından kontrol edebilirsiniz

 50. Serdar dedi ki:

  Kartı açılan varmi arkadaslar

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartlar açılmaya başladı. Şok Marketlerden alışveriş yapılıyor