Sosyal Yardım Platformu

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılacak ?

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılacak ?

İBB sosyal yardım kartlarının açılması eylül tarihinde gerçekleşecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi henüz resmi bir açıklama yapmasa da geçen seneler baz alındığında kartların deneyimi Temmuz ve Ağustos aylarında başlayarak, Eylül ayında kullanıma açılmaktadır. Her sene sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartlarının denetimini başlatmaktadır. Kart sahiplerinin kartı kullanmaları için uygun şartları sağlayıp sağlamadıkları hakkında yapılan bu denetleme ise Eylül ayında sonlandırılabilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yardıma ihtiyacı olan vatandaşların geçimini sağlaması için destek sağlamaktadır. Özellikle Sosyal İşler ve Yardım Esasları Yönetmeliği kapsamında vatandaşların alışveriş yapabilmesi ve ihtiyaçlarını karşılaması için sosyal kart yardımı yapılmaktadır. Bu karta başvuru yapan vatandaşlar, belediye yetkilileri tarafından denetlenmektedir. Uygun şartları sağlayan vatandaşlar ise bu haktan yararlanmaya hak kazanmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartı için başvuru iki yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemler ise:

 • Telefonla başvuru yapılabilmektedir. Telefonla başvuru yapmak isteyen vatandaşların 0212 -444-00-93 hattını araması gerekmektedir. Bu hat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı hattıdır. Hat üzerinden başvurular kabul edilmektedir. Ancak hattın meşgul olduğu durumlarda ALO 153 Beyaz Masa üzerinden de başvuru yapılabilmektedir.
 • Bireyse Başvuru yapılabilmektedir. Bunun için Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olan Kadın Koordinasyon Merkezi’ne başvuru yapılabilmektedir. Bunun dışında muhtarlıklar, STK ve inceleme merkezlerine de direkt olarak başvuru yapılabilmektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartını Kimler Alabilir?

İBB sosyal yardım kartı belirlenmiş şartları sağlayan vatandaşlara verilmektedir. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardım kartını alabilecek kişiler:

 • Eşi vefat etmiş olan kadınlar,
 • Herhangi bir maaş almayan vatandaşlar,
 • Çalışmasına rağmen aile nüfusu sebebiyle yetersiz ödeme alan kişiler,
 • Sağlık sorunları sebebiyle yardıma muhtaç olan kişiler bu sosyal yardım kartını alabilmektedir.
 • Başvuru yapan kişilerin üzerine herhangi bir taşınır ya da taşınmaz malvarlığının olmaması gerekmektedir.

Sosyal yardım kartı başvurunun yapılmasından sonra onayı verecek olan merci ise Belediye Başkanlığı olmaktadır. Yapılan değerlendirmeler neticesinde eğer kişinin mağduriyeti tespit edilirse, kart talebi kabul edilmektedir. Yanlış ya da asılsız olarak yapılan başvurular ise dikkate alınmaz. Başvurular 6 ya da 7 ayda sonuçlanmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nereden Alınır?

İBB sosyal yardım kartı teslimatı başvuru yapan vatandaşın ikametine teslim edilmektedir. Kartın onaylanmasından sonra kart teslimatı 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Eğer vatandaş evde değilse, hanede yaşayan başka birine teslim edilmesi talep edilebilir. Öte yandan İBB üzerinden farklı sosyal yardımlara da ihtiyacınız varsa, farklı kuruluşlara da başvuru yapabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Kullanılır?

İBB sosyal yardım kartının geçtiği marketler İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile anlaşmalı olan yerlerdir. Her mağazadan İBB sosyal kart ile alışveriş yapmak mümkün değildir. Mağazalarda, belediyelerden teslim edilen kartı okuyabilecek bir pos cihazının olması gerekmektedir. Bu cihazların mevcut olduğu mağazalar:

 • Şok Market
 • KİM
 • Çağrı Market
 • UCZ
 • Migros
 • Carrefour
 • Onur Market
 • Rammer
 • Happy Center

Bu marketler, kartın limiti kadar alışveriş yapmaya olanak sağlamaktadır. Marketten herhangi bir ihtiyacınızı kart ile almanız mümkün.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

İBB sosyal yardım kart limiti kişinin mağduriyetine göre değişmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartının ne kadar limitli olacağına yetkililer karar vermektedir. Yapılan araştırmalar neticesinde vatandaşların mağduriyetlerine göre 3 kategoriden biri kişilere verilmektedir. Kart limitleri ise:

 • 50 TL
 • 100 TL
 • 150 TL

Bu limitlerden hangisinin verileceği ise kişilerin bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısı, haneye giren toplam aylık ve ailenin mağduriyet durumu olmaktadır. Kartın ilk yüklemesinde ise her limitte 200 TL olmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartları Ne Zaman Açılır?

İBB sosyal yardım kartının açılması her sene yapılan denetimlerden sonra gerçekleşmektedir. Buna göre yapılan başvurulardan itibaren, denetlemeler başlamaktadır. Denetlemeler neticesinde doğru bilgi verdiği tespit edilen ailelere kartlar evlerine kadar teslim edilmektedir. Kartlar denetlenene kadar kartlar alışverişe kapalı haldedir. Bunun yanı sıra kartların kapalı olduğu süre, kart açıldıktan sonra karta yüklenmektedir.

Belediye Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı

İBB Sosyal Yardım Kart Başvurusu Yapmak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İBB sosyal yardım kart başvurusu belgeleri eksiksiz olarak teslim edilmektedir. Verilen belgelerin doğru beyan olduğundan emin olmak gerekmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bu yardım kartları için aşağıdaki şartları sağlamak ve bu belgeleri teslim etmek gerekmektedir:

 • İstanbul’da ikamet ediyor olmak gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi olan vatandaşın herhangi bir sosyal güvencesi olmaması gerekmektedir.
 • Düzenli gelir getiren herhangi bir işte çalışmıyor olmak gerekmektedir.
 • Fakirlik belgesinin muhtardan alınması gerekmektedir.
 • Kadınlar başvuru yapacaksa eşinin vefat etmiş olması gerekmektedir.
 • Sağlık sorunları nedeni ile çalışamayacak durumda olunması gerekmektedir.
 • Kişi çalışıyorsa, aile fert sayısının fazla olması sebebiyle temel ihtiyaçların karşılanamıyor olması gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan vatandaşlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ya da Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne giderek başvuru yapabilmektedir. Müdürlükler; ailenin kart dışında da yardım ihtiyaçlarını sağlamaktadır. Kart başvurularının yapılmasından sonra ilgili birimler bir inceleme yapacaktır. Bu inceleme neticesinde kartı onaylanan kişiler, farklı yardımlar için de başvuru yapabilir.

Fakirlik Kağıdı Nasıl Alınır?

Fakirlik kağıdı İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartını alabilmek için en önemli belgedir. Fakirlik belgeleri, mahalle muhtarları tarafından verilmektedir. Belirli bir ücret karşılığında verilen bu belge için vatandaşın üzerinde herhangi bir taşınmaz ya da taşınır malın olmaması gerekmektedir. Belediyeler ve kaymakamlıklar bağlı olarak faaliyette bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen yardımlardan yararlanmak için bu belgenin alınması gerekmektedir. Bu belgeyi 18 yaşını doldurmuş olan her vatandaş alabilir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limit Sorgulama Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartını sorgulamak için online yöntemler bulunmamaktadır. İBB tarafından verilen yardım kartının sorgulanması için anlaşmalı marketlere gitmek gerekmektedir. Limit sorgulaması yapmak markete giderek, kasiyerden limit sorgusu yapılması rica edilmelidir. Bu yöntem dışında herhangi bir limit sorgulama yöntemi mümkün değildir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Telefondan Başvuru Nasıl Yapılır?

İBB Sosyal Yardım başvurusu ALO 153 aracılığı ile yapılabilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı arayarak başvuru yapabilirsiniz. Beyaz Masa üzerinden taleplerinizi dile getirebilirsiniz. Bunun dışında 0212 444 00 93 numarasını arayarak başvuru yapabilirsiniz. Telefon dışında başvuru yapabileceğiniz yöntem ise bireyse başvuru olmaktadır. Bireysel başvurular ise Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlükleri’ne bağlı olan Kadın Koordinasyon Merkezi üzerinden yapılabilmektedir. Buna göre teslim edilmesi gereken belgeler ise:

 • SSK, Bağ-Kur ya da Emekli Sandığı kurumlarından birine bağlı olunmaması gerekmektedir.
 • Vatandaşların üzerine kayıtlı herhangi bir malı olmaması gerekmektedir.
 • Kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan vatandaşlar hem telefonla hem de bireysel olarak başvuru yapabilmektedir. Fakirlik belgesi ve dilekçe ile başvuru yaptıktan sonra gerekli analizler ve incelemeler yapılır. Ardından kart sahiplerine ulaştırılır.

Sosyal Yardımlaşma Para, Kömür ve Eğitim Yardımı

İBB SOSYAL YARDIM KARTLARI AÇILDI

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 607 YORUM
 1. Kübra dedi ki:

  Merhaba benim kartım iki buçuk ay önce onayladı mesaj da gelmedi peki neden bu kadar uzun sürüyor bu kartin gelmesi anlamış değilim

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Kartınız onaylandıktan sonra gönderim işlemi maksimum 3 gün içerisinde gerçekleştirilmektedir. Gönderilme işlemi yapıldıktan sonra tarafınıza bilgilendirme yapılmaktadır.

 2. DeryaDeniz dedi ki:

  Merhaba. Sut projesi yardımından ibb sosyal yardim karti kullananlar faydalanabiliyor mu? Net bir cevap alabilir miyim?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Projeden sosyal destek alan ailelerin 3 – 6 yaş arası çocukları faydalanabilmektedir.

 3. Tuğba dedi ki:

  Sosyal destek yani karti olanlardan yararlanabilecek mı süt yardımından?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Süt projesi ile ilgili yapılan açıklama şu şekildedir. Süt yardımı hizmetinden İBB’den sosyal destek alan ailelerin 3-6 yaş arasındaki çocukları yararlanacak.olarak yapılmıştır.

 4. Tuğba dedi ki:

  Iyi günler süt projesi yardimindan ibb kartı olanlar yararlanabiliyor mu yada yararlanmak için nereye basvurmamiz gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Süt projesi hizmetinden İBB’den sosyal destek alan ailelerin 3-6 yaş arasındaki çocukları yararlanacak. Haftada çocuk başına 2 litre süt verilecek.

 5. ercan dedi ki:

  bana agustosun 8 de kart verdiler vakıfbank yatınca mesaj gelecek diyolar ama 2 ay oldu hic birsey yatmadı mesaj da gelmedi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Kartınıza ödeme gerçekleştiğinde tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

 6. Ayşe dedi ki:

  Merhabalar kartima Ağustos ayında yatmıştı hastaneye yattigim için alış veriş yapamadım A101 egittigimde yatmamış gözüküyor neden acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Alo 153’ü arayarak bilgileriniz dahilinde sorgulama yapabilirsiniz. Ödemeler aylık olarak yatırılır ve yatırılan bakiye siz harcama yapana kadar kartınız içerisinde kalır.

 7. Sedef dedi ki:

  Ayın 9 u oldu hala yatmadı.ne zama yatar acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bazı durumlarda gecikmeler yaşanabilmektedir. En kısa sürede kartınıza ödemeniz aktarılacaktır.

 8. Kübra dedi ki:

  Merhaba benim evime 1.5 ay oldu geleli aradım onaylanmısim yanı kabul gorulmus yardıma aradım zaman mesaj gelicek diyorlar ama kış geldi ihtiyaçlar oluyor ne zaman gelir elime kartım

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Postaya verildikten sonra en fazla 3 gün sonra tarafınıza ulaşır. Postaya verilince de tarafınıza mesaj iletilir.

 9. Kübra dedi ki:

  Evime denetime geldiler yirmi gün önce sonra ben aradım uygun görülmüşüm yardım kartına onaylanmış yani msj gelicek dediler tlfna msjda gelmedi ne zaman bu kartı verirler bana

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Kartınız onaylanmış ise en kısa sürede postaya verilecektir.

 10. Polat dedi ki:

  Merhaba.Başvurusu onaylananlarin kartları ne kadar süre de basılıyor ve geliyor acaba?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Başvurusu onaylanan vatandaşların kartları postaya verildikten sonra 3 gün içinde teslim ediliyor.

 11. Nedim dedi ki:

  Kartlar yattimi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Kart yardım ödemeleri devam ediyor.

 12. Eyüp dedi ki:

  Hala yatmadı ,kartlar bu gün cuma ve ayın 4 ü.Bu nasıl bi iş..mesaj mı yolluyorlar yattığı zaman.

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Tarafınıza bilgi aktarılacaktır. Ödeme işlemleri devam ediyor.

 13. Eyüp dedi ki:

  Kartlar yatmadı hala

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bazen gecikmeler yaşanabilmektedir. En kısa sürede ödemeniz kartınıza aktarılacaktır.

 14. Sanem dedi ki:

  Merhaba kartlara zam yapılıcak mı bilginiz varmı

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İBB kartlarına herhangi bir zam açıklaması henüz yapılmış değildir.

 15. Seda dedi ki:

  A101 DE de geçerli mi acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İBB kartı A101’de geçerli.

 16. Elif dedi ki:

  Merhaba geçen ay 400tl yüklü olan kart bugün markete alışveriş için gittim 200 TL ye düşmüş neden böyle oldu anlamadim her ay limit değişecek mi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İBB kartları ilk açıldığında kartınıza 200TL yatırılmaktadır. Daha sonraki aylarda ise ihtiyaca göre değişiklikler gösterebilmektedir. Geçen ay size yapılan ödemede hatalı işlem olabilir.

 17. Elif dedi ki:

  Kartlar ne zaman yatıcak ayın 1 bugün

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İBB kart ödemeleri başlamış bulunmaktadır.

 18. Seda dedi ki:

  Kartlar yattimi acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İBB kart ödemeleri bu gün itibarı ile başlamış bulunmaktadır.

 19. Nur dedi ki:

  Karta para yüklendimi acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İBB kart yardım yüklemeleri devam etmektedir.

 20. Ecem dedi ki:

  Merhaba kartlara yükleme yapıldı mi

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İBB kartlarına yardım ödemeleri devam ediyor.

 21. Furkan dedi ki:

  Merhaba kart bakiyeleri yattimi acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İBB kartlarına ödemeler yapılmaktadır.

 22. Seda dedi ki:

  Karta para yattımı bilen varmı

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İBB Sosyal Kart yardımları hesaplara aktarılmaya devam ediyor.

 23. Özlem dedi ki:

  Ekim 2019 yardımı yattımı bilgisi olan

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Kart ödemeleri başladı.

 24. ercan dedi ki:

  bana 8 agustosta kart verdiler vakıfbank ama hic bakıye yuklenmedi beden verildi madem oyle

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Henüz onayı tamamlanmamış olabilir. Ödeme yapıldığı zaman mesaj gönderilecektir.

 25. Sonay dedi ki:

  Merhabalar.Kart için başvuru yaptım.Bir hafta önce aradım onaylandığını söylediler. Mesaj gelecekmiş ama ne mesaj geldi ne kart.Ne kadar sürüyor bu süreç acaba???

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Kart postaya verildikten 3 iş günü sonunda tarafınıza teslim edilir.

 26. Demet dedi ki:

  Ayın sonundayiz ağustosun başında kartımı Selimiye sen teslim aldım Eylül ayında açılacak size mesaj gelicek dendi ama ne mesaj geldi nede kartta bakiye var hicbisey yok herkezin yatmış neden böyle mağdur edildim ?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Tarafınıza gelecek olan mesaj kartınızın onaylanmasından sonra olacaktır. Kartınız onaylandığı takdirde postaya verildikten 3 iş günü sonunda tarafınıza teslim edilir.

 27. Derya dedi ki:

  Merhaba ben adanadan 4 çocuk annesiyim kiraciyim eşim sakat olduğu için çalışmakta güçlük çekiyor liseye giden evlatlarim var 5 yaşında ki kızım seneye okula başlayacak ama ben yollyamiyacagim cunku durumun yok bir odada yaşıyoruz nereye baş vurduysam hep boş çıktı paraya çok ihtiyacım var ama bir türlü bise alamıyorum lütfen yetkililere sesleniyorum allah rızası için yardım 05468670842

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Eşiniz için engelli raporuna alarak engelli maaşı alabilirsiniz. Engelli raporu almak için de tam teşekküllü devlet hastaneleri ya da eğitim araştırma üniversite hastanelerinden birine başvuru yaparak heyete girmeniz gerekmektedir.

 28. Sinan temur dedi ki:

  Sosyal yardım kartım onaylanmış. % 80 engelliyim ancak ne zaman teslim alabilirim. Bu konu hakkında bilgi istiyorum.

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İBB sosyal yardım kartı teslimatı başvuru yapan vatandaşın ikametine teslim edilmektedir. Kartın onaylanmasından sonra kart teslimatı 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

 29. Sakine cibuk dedi ki:

  Merhaba ben başvuru yapdim sonuç olumsuz peki ev sahipleri bu kartdan faydalanıyorlar da niye kiraci biri faydalanamiyor eşim askerden yeni geldi sigortasız günlük işinde çalışıyor ama ihtiyaç yardımından çok ev sahipi insanlar alıyor ben burda adalet göremiyorum

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Muhtarlıktan Muhtaçlık Belgesi alarak başvuru yapmanız gerekmektedir.

 30. Mehmet Duva dedi ki:

  Merhaba. Yaşlılık maaşı alan birisi istanbul kartından yararlanabilir mi?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Başvuru yapabilirsiniz.

 31. Nazli Eroglu dedi ki:

  Kartlar acildi bugün alışveriş yaptım herşey güzel olucak teşekkürler saygılar

 32. Dilek dedi ki:

  İyi aksamlar bana da aynı msj geldi normalde yuklenmiştir dıye gelirdi msjın anlamı ibb sosyal kartlar yuklendi mi demek anlamadım 153 ü aradım alakasız daha önce gelen msjı okudular yarın gidip boş boş gerı donmeyelim

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Markete gidip kartınızı kontrol ediniz.

 33. ..... dedi ki:

  Kolay gelsın bugun bana sos.hız mud msj geldı sosyal destek ıstanbul kartınız su su markette geçerlidir bılgı mesajı dıye anlamadım yanı bu bahsettıgı kart ıbb yaedım kartımı

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Bahsedilen İBB kartınızdır.

 34. ercan dedi ki:

  bana agutos ayında kart verdiler ama hala hıc bir odeme olmadı

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yükleme yapıldığında bilgi mesajı gelecektir.

 35. Gül dedi ki:

  Bu ay yukleme yapildimi bana msj gelmedi ve yuklendigine dair msj geliyormu

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yükleme yapıldığında başvuru sırasında verdiğiniz telefon numarasına bilgi gelmektedir.

 36. Seda dedi ki:

  Yatmismi hafta ici yatacak dendi ama

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İBB kartınızı kontrol ediniz.

 37. Emel dedi ki:

  Arkadaşlar kartlar yatmıs bugün haberiniz olsun

 38. Tuba al dedi ki:

  Benim kartıma agustos ayına dair bir yükleme yapılmamış ve hic bir mesaj gelmedi bu nasıl bir sistem

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Alo 153’ü arayarak bilgi alabilirsiniz.

 39. Nazli Eroglu dedi ki:

  Merhaba yanlış anlaşıldı galiba bnim kartım vardi 8 aydır inceleme yapıldı olumlu sonuç ddiler nezaman açılır saygilar

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Mesaj yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.

 40. Ayşe Gündüz dedi ki:

  suan 1 eylul ödeme yapıldı mi?

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Önümüzdeki hafta içerisinde ödenecektir.

 41. Aytekin dedi ki:

  Hani ayın 1 de yatardı gecikmeden ama bakıyorum artık yatmiyor

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Ödemeler hafta başından itibaren yapılacaktır.

 42. Nazli Eroglu dedi ki:

  Benim kartım olumlu sonuçlanmış bu eylül ayında yükleme olurmu acaba saygilar

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Kartınızın teslimatı yapıldıktan sonra yükleme yapılmaktadır.

 43. Duygu dedi ki:

  Evde degilim kartima para yatmış bu ay kulanmazsam önümüdeki ay kulansan oluyormu yoksa kesiyorlarmı

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Alo 153’ü arayarak sorgulama yapabilirsiniz.

 44. Nazli Eroglu dedi ki:

  Benim 8 aylık kartım incelemeye alınmış ne zaman sonuçlanır

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Eylül ayında sonuçlanır, sonuç size bildirilmektedir.

 45. Önder dedi ki:

  Merhaba kartım geldi bir hafta oldu mesaj gelince kullanıma başlayabilirsiniz dediler ne zaman açılır acaba

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleriniz kartınıza yüklendiği zaman mesaj ile bilgilendirileceksiniz.

 46. Ayse dedi ki:

  Kartta ne kadar bakiye oluyo

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Kişiden kişiye değişmekle beraber
   50 TL
   100 TL
   150 TL
   olarak ödemeler yapılmaktadır.

 47. Özgül dedi ki:

  Açıldımı kartlar msj gelmedi açıldı diye

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   İBB Kartlarına yardım ödemeleri yapılmıştır.

 48. Nazlı Eroğlu dedi ki:

  Benim kartım yatmamış neden acaba markette dıger arkadaşlar alışveriş ypti bnim yükleme olmamis

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardımlarınız kartınıza yüklendiğinde tarafınıza bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

 49. Ayse dedi ki:

  Allah aşkına bune ya bide ibb kart limitleri yükselecek deniyordu hani birak yükselmeyi gününde yatmiyo .

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleri kartlara yüklenmiş bulunmaktadır.

 50. Ayşegül dedi ki:

  Yükleme oldumu

  1. Yardım Merkezi dedi ki:

   Merhaba
   Yardım ödemeleri kartlara yüklendi.