Bilgi Arşivi

İş Görmezlik Raporu olan, Dul Maaşı Alan Kadın Bayram İkramiyesi Alacak Mı?

İş görmezlik raporu olan ve dul maaşı alan kadın bayram ikramiyesi alacak mı sorusuna resmi kaynaklardan edindiğimiz cevabı sunacağız. İş görmezlik raporu ve dul maaşı bir araya geldiğinde devlet tarafından verilen bayram ikramiyesine engel olur mu?  İş görmezlik raporu olanlar bayram ikramiyesi alacak mı?

İş görmezlik raporu bayram ikramiyesi olanaklarından faydalanmanıza engel değildir. Dul maaşı alanlara bayram ikramiyesi tam olarak 100 TL olarak ödenmeyecektir. Herkesin geliri, rapor oranı ve sahip olduğu olanaklar göz önünde bulundurularak 500-700 lira aralığında bir bayram ikramiyesi ödenecektir.

İş Görmezlik Raporu ve Bayram İkramiyesi 

Eveti, iş görmezlik raporu olan kadınlar aynı zamanda dul maaşı da alıyorsa, bayram ikramiyesi alabilecek. Müjde Meclis tarafından onaylanan yasa ile verildi. İlk kural iş görmezlik raporu kapsamında engelin sürekli olmasıdır. Aksi takdirde normal bir şekilde hak ettiğiniz bayram ikramiyesi ödeneğini alırsınız.

dul maaşı iş görmezlik raporu

%50 İş Görmezlik Raporu Bayram İkramiyesi

%50 iş görmezlik raporu olan ve aynı zamanda dul maaşı alan kadın 500 TL bayram ikramiyesi alacaktır. Bu oran iş görmezlik raporunun oranı arttıkça artacaktır. Bunun nedeni ise; daha hakkaniyetli ve eşit bir dağılım yapabilmektir.

%70 İş Görmezlik Raporu Bayram İkramiyesi

%70 iş görmezlik raporu olan ve aynı zamanda dul maaşı ödeneği de alan kadın iş gücü kaybı fazla olduğu için 700 TL bayram ikramiyesi alacaktır. Bu ikramiye rapor sürekli olarak onaylandıysa verilecektir.

İş Görmezlik Raporu Olana ve Dul Maaşı Alana Nasıl Bayram İkramiyesi Verilecek?

İş görmezlik raporu aynı engelli raporu gibi oran bazlı olarak sunulmaktadır. Devlet, ayrımı mantıklı ve eşit bir şekilde yapmak için oranı baz alır. Bu ne demektir? İşte basit hesap:

Bir kişini %75 iş görmezlik raporu varsa: 750 TL bayram ikramiyesi alır.       Bir kişinin %50 iş görmezlik raporu varsa: 500 TL bayram ikramiyesi alır.

İş görmezlik raporu oranı arttıkça kişiye verilecek olan para da artacaktır. Bunun nedeni ise iş görmezlik oranı fazla olan kişinin, daha az çalışması yani daha az gelir elde etmesidir. Bu gelir azlığı sebebiyle devlet az iş görmez raporu olana göre daha çok bayram ikramiyesi verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu