Sosyal Yardım Platformu

2019 İş Yeri Açmak İçin Kredi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları

2019 İş Yeri Açmak İçin Kredi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları

2019 İş yeri açma kredisi almak, yeni iş kurmak isteyen ve bu işi kurmak için yeterli sermayesi olmayan kişiler için farklı alternatiflerle mümkün olmaktadır. Hem devlet destekli krediler hem de bankaların sunmuş olduğu uygun faizli kredi seçenekleri sayesinde iş kurmak isteyen girişimciler için destekler sağlanmaktadır.

Yeni iş yeri açtım kredi çekebilir miyim diye merak ediyorsanız, iş yeri açma kredisi ile finans desteği veren bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra KOSGEB tarafından verilen Girişimci Desteklerine başvuruda bulunarak hem hibe hem de geri ödemeli kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. İş kurma kredisi veren bankalara başvurunuzu yaparak finansman desteği alabilir, aldığınız desteklerle kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.

KOSGEB Girişimci Destek Paketi Nedir, Kimler Faydalanabilir?

2019 yılı itibariyle Girişimciliği Geliştirme Destek Programı kapsamında, girişimcilere destek verilmeye devam edecektir. KOSGEB tarafından verilen desteklerle iş yeriniz için hem hibe hem de kredi alabilmeniz mümkündür. Yeni iş yeri kredisi nasıl alınır merak ediyorsanız, kuruluş desteği kapsamında KOSGEB’e başvuruda bulunabilirsiniz. KOSGEB’in yeni başlatmış olduğu proje kapsamında alabileceğiniz destekler;

 • Gerçek kişi statüsünde kurulmuş olan işletmeler için 5 bin TL kuruluş desteği verilmektedir.
 • Sermaye şirketi olarak kurulmuş işletmeler için 10 bin TL kuruluş desteği verilmektedir.

Yapılan kuruluş desteğinin yanı sıra faaliyet başlangıcı üzerinden bir yıl geçtiğinde, bir yılın sonunda KOSGEB tarafından performans dönemi ödemesi adı altında destek verilmektedir. Bu destek ikiye ayrılmakta olup birinci dönem performans ödemeleri şu şekildedir;

 • Toplam prim gün sayısı 180 ila 539 arasında olan ve faaliyetine devam eden işletmelere performans desteği olan 5 bin TL ödeme yapılmaktadır.
 • Toplam prim gün sayısı 540 ila 1079 arasında olan ve faaliyetine devam eden işletmelere performans desteği olan 10 bin TL ödeme yapılmaktadır.
 • Toplam prim gün sayısı 1080 ve üstü olan işletmeler için 20 bin TL performans desteği sağlanmaktadır.

Faaliyet devam edip ikinci yıl tamamlandığında ise 2. performans dönemi ödemeleri yapılmaktadır. 2. performans ödemeleri ise şu şekildedir;

 • Toplam prim gün sayısı 360 ila 1079 olan işletmelere 5 bin TL,
 • Toplam prim gün sayısı 1080 ila 1439 olan işletmelere 15 bin TL,
 • Toplam prim gün sayısı 1440 ve üzeri olan işletmelere 20 bin TL performans desteği sağlanmaktadır.

Kuruluş desteği ve performans dönemi ödemelerinde girişimci; genç, kadın, gazi, engelli ve birinci derece şehit yakınları için her ödemeye artı 5 bin TL eklenmektedir.

Halkbank Girişimcilere Finans Desteği Sunuyor

Girişimci olan kişilerin, iş fikirlerini hayat geçirebilmeleri ve kendi iş yerlerine sahip olabilmeleri için Halkbank iş yeri açma kredisi seçenekleri sunmaktadır. Halkbank tarafından sağlanan girişimci kredileri 4 farklı alternatif ile sunulmaktadır;

 • Genç Girişimci Kredisi: Bu kredi türü 50 bin TL’ye kadar verilmekte olup bir yıla varan anapara ödemesiz geri ödeme seçeneği sunmaktadır. Eğitim aldığı konusunda henüz tecrübe edinmemiş üniversite mezunlarına ya da fakülte ve yüksekokul mezunlarına verilmektedir. Bu krediye başvuruda bulunulabilmesi için başvuru sahibinin üniversite diploması sahibi olması ve 30 yaşını aşmamış olması gerekmektedir. 36 aya varan vadelerle bu kredi seçeneğinden faydalanmak için başvurular Halkbank şubelerine yapılmaktadır.
 • Cesur Girişimci Kredisi: Bu kredi türü 75 bin TL’ye kadar verilmekte olup 48 aya varan vade seçenekleriyle sunulmaktadır. 1 yıla kadar anapara geri ödemesiz olarak ve aylık eşit taksitlerle geri ödeme seçenekleri ile çekilebilmektedir. Girişim yapılmak istenen iş kolu ile ilgili üniversite eğitimi almış olan, işi konusunda tecrübeli ve 35 yaşını aşmamış kişiler bu krediye başvuruda bulunabilmektedir.
 • Usta Girişimci Kredisi: 30 bin TL’ye kadar verilmekte olan Usta Girişimci kredisi, 36 aya varan vade seçenekleriyle sunulmaktadır. Girişimde bulunulmak istenen iş kolu ile ilgili en az 5 yıl tecrübe olan ve en az ilkokul mezunu olan kişiler bu krediye başvuruda bulunabilmektedir. Başvuru sahibinin 30 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir.
 • Mucit Girişimci Kredisi: Bu kredi türü 75 bin TL’ye çekilebilmekte olup 48 aya varan vadelerle kullanılabilmektedir. Bir yıla varan anapara geri ödemesiz seçenekleriyle oldukça cazip fırsatlar sunan krediye 30 yaşını aşmamak koşuluyla;
  • Patent hakkı kazanmış ya da patent hakkına sahip olan kişiler,
  • Teknokentlerde faaliyeti olan kişiler
  • TÜBİTAK, TTGV ya da KOSGEB gibi kurumlardan hibe almaya hak kazanmış kişiler başvurabilmektedir.

Ziraat Bankası İş Yeri Açma Kredi Seçenekleri

Ziraat Bankası kendi iş yerine sahip olmak kişiler için farklı alternatiflerde kredi seçenekleri sunmaktadır. Ziraat Bankası iş yeri açma kredisi ve destek paketleri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Turizm Destek Paketi: Turizm sektöründe girişim yapmak isteyen ya da hali hazırda turizm işini büyütmek isteyen kişiler için verilmektedir. Farklı ve esnek geri ödeme seçenekleriyle sunulan kredi için Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapılmalıdır.
 • Eczane Destek Paketi: Eczaneler için her türlü finansman ihtiyacında Ziraat Bankası destek vermektedir. SGK alacaklarının beklenmesine gerek kalmadan sunulan özel faiz oranlı krediler ve birçok avantaj ile verilmektedir.
 • Engelsiz Destek Paketi: Engelli vatandaşların ticari faaliyetleri için sunulan finansman desteği ile 60 aya varan vade seçeneklerinden faydalanmak mümkündür. Sigorta çözümleri, bankacılık işlemleri ile ilgili indirimler ve uygun faizli kredi seçenekleri sunulmaktadır.
 • Kadın Girişimci Destek Paketi: Kadın girişimcilere özel olarak sunulan destek paketi; uygun faizli kredi seçeneklerini, KGF kefalet desteğini ve banka tarafından birçok avantajı kapsamaktadır.
 • KOBİ Destek Paketi: Yurt içinde faaliyet gösteren KOBİ’lere özel olarak verilen finansman destekleri uygun faiz oranları ve esnek geri ödeme seçenekleriyle sunulmaktadır.
 • Bireysel İş Yeri Kredisi: Yatırım amaçlı olarak kendi iş yeri için ofis, mağaza, muayenehane ya da dükkân satın almak isteyen iş yeri sahipleri için verilmektedir. 120 aya varan vade seçenekleriyle sunulan bu kredi ekspertiz değerinin %75’ine kadar verilmektedir.

Denizbank İşyeri Açma Kredisi Seçenekleri

Denizbank iş yeri açma kredisi seçenekleri arasında;

 • Kadın Girişimcilere Özel Kredi,
 • Yeni bir iş yeri satın almak isteyen kişiler için İş yeri ve Mortgage Kredileri,
 • Esnaflara özel hızlı kredi seçenekleri
 • KOBİ kredileri gibi farklı birçok alternatifle sunulmaktadır.

Denizbank işyeri açma finansman destekleri için detaylı bilgiye şubelere uğrayarak ulaşabilirsiniz.

TEB İşyeri Açma Kredisi Seçenekleri

Ticaret, imalat ya da hizmet sektöründe bir iş yeri açma hayaliniz varsa TEB’den kredi alabilirsiniz. Kuruluşu üzerinden bir yıl geçmemiş olan iş yerleri için verilen kredi seçeneği 36 aya varan vade seçenekleriyle sunulmaktadır. Açmak istediğiniz iş yerinin durumuna göre 50 bin TL’ye kadar teminatsız olarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 100 bin TL’ye kadar ise teminatlı olarak başvurunuzu yapabilirsiniz. TEB kredi değerlendirmelerini iş yerinizin mali verilerine göre yapmaktadır. Bu kredi küçük işletme girişimcileri için sağlanmaktadır. İş yeriniz için ihtiyacınız olan finansman desteğini TEB’den alabilirsiniz.

KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır ve Şartları

KOSGEB Maaş Desteği ve Başvuru Şartları

KOSGEB’e Nasıl Başvurulur ve Şartları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.