Sosyal Yardım Platformu

Jandarma Uzman Çavuş Maaşları

Jandarma Uzman Çavuş Maaşları

Ülkemizin ordusu en kuvvetli olduğu noktalardan bir tanesidir. İnsanlar bunun içine bazen vatan sevgisinden bazen de maddi yöne bakarak katılmak isterler. Özellikle uzman erbaş veya uzman çavuş olmak isteyenlerin ilk merak ettikleri yapacakları görev karşılığında alacakları maaş miktarı olacaktır.

2018 yılında bu mesleği tercih ederek TSK bünyesine dahil olacak kişilere verilecek maaşlar görev yerlerine ve alacakları göreve göre farklılık gösterecektir. Bu görev aklınıza geldiğinizde normal şekilde askerlik görevini yerine getirmiş olmanız gerektiğini de unutmamalısınız. TSK bu şekilde bünyesine asker almak istediğinde belirli şartlar hazırlamaktadır. Bunları yerine getiren her Türk vatandaşı işe başvurusunu yapabilmektedir.

Her yıl düzenli olarak uzman çavuş ve uzman erbaş alımı için sınav düzenlenmektedir. Bunu öğrenmek için ve başvuru yapmak için Milli Savunma Bakanlığının web sitesine bakmanız gerekiyor. Burada ne zaman ve ne kadar alım yapılacağı hakkında bilgi verilmektedir. Ayrıca alınacak noktalar için belirlenen şartların neler olduğunu da bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Uzman Çavuşlar Ne Kadar Maaş Alır?

Uzman çavuş olmaya karar verdiğinizde ve 2018 yılı itibariyle göreve başladığınızda alacağınız uzman çavuş maaşı sabit olarak 3500 TL olarak belirlenmiştir. Bu en düşük uzman çavuşun alacağı maaştır. Özellikle doğu bölgesi olarak geçen noktalarda görev yapacaklara ve ekstra olarak görevlere çıkacak olanların maaşlarında önemli değişiklikler yaşanabilir. Bu maaş ülkemizin batı kısmında nispeten daha rahat noktalarda görev yapan uzman çavuşlara verilecektir. Jardarma veya askeriyenin farklı bir noktasında uzman çavuş olarak görev yapanlarında alacakları maaş budur.

Doğu bölgesinde sürekli olarak operasyona giden ve çatışmaya katılan rütbelilerin alacakları maaş miktarı 6000 TL’ye kadar yükselmektedir. Bu sizin alacağınız görevin zorluğuna göre değişiklik gösterir. Sınır ötesi operasyonlarına katılan birisi için bu bedel biraz daha yüksek olacaktır. Ek ödenek miktarları göreve göre farklılık gösterdiği için alınacak maaş miktarı hakkında net bilgi verilemez.

uzman jandarma maaslari

uzman jandarma maaslari

Uzman Çavuş Nasıl Olunur?

Sizlerde TSK bünyesine katılarak jardarma uzman çavuş olmak isterseniz başvurunuzu yapmadan önce gerekli şartları öğrenmenizde fayda var. Lise veya üzeri bir okuldan mezun olmanız şartlardan birisidir. Mutlaka askerlik hizmetinizi yapmış olmanız ya da yapıyor olmanız gerekiyor. Aksi taktirde başvuru yapma hakkınız bulunmuyor. 27 yaşınızın üzerinde olmamalısınız. Son olarak da daha önce hiçbir şekilde TSK bünyesinde bir görevde bulunmamış olmanız gerekiyor.

Eğer bu şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız sizde sınava girmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Sınavlar üç ayaklı şekilde yapılmaktadır. İlk olarak yazılı sınavı geçmeniz gerekiyor. Ardından fiziki yeterlilik sınavına girmelisiniz. Son olarak sözlü mülakatı geçerek eğitim sürecine başlamanız gerekiyor. Bunu da başarı ile tamamladıktan sonra görev atamanız yapılacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.