Bilgi Arşivi

Kapatılan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Kapatılan Instagram hesabının açılabilmesi için Instagram ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. İtiraz formu doldurularak Instagram’ın hesabı açması talep edilebilmektedir. Coronavirüs sebebi ile Instagram hesapları ile ilgili itiraz taleplerine geri dönüşler geç yapılabilmektedir. Bu sebeple itiraz formuna cevap gelene kadar birden fazla itiraz formu göndermeye çalışılmamalıdır.

Instagram Hesabının Kapatılma Nedenleri Nelerdir?

Instagram hesaplarının kapatılmasının sebepleri başlıca şöyledir:

  • +18 paylaşımlar yapanların Instagram hesapları şikayet üzerine kapatılmaktadır.
  • Oldukça fazla sayıda DNS adreslerinden giriş yapılır ise; Instagram hesapları kapatılabilmektedir.
  • Şiddet ve ırkçılık gibi söylemlerin yapıldığı paylaşımların ait olduğu hesaplar kapatılabilmektedir.
  • Telif hakkı ihlali sonucunda Instagram hesapları kapatılabilmektedir.

Instagram Hesabının Kapatıldığı Nasıl Anlaşılır?

Instagram hesabının kapatıldığı, hesap sahibine bir şekilde bildirilmektedir. Instagram uygulamasına girmeye çalıştığında; hesabın koşulları ihlal ettiği için kapatıldığına dair bir hata almaktadır. Bu ekrandan daha fazla bilgi al seçeneğine tıklayarak, hesabının kapatılma neden hakkında bilgi alabilmesi ve itiraz edebilmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca kendisine herhangi bir şekilde hata bildirimi gelmeyenler, e-mail adreslerini kontrol etmelidirler. Instagram tarafından bununla ilgili bir bilgilendirme maili gönderilmektedir.

Spotify Hesabı Nasıl İptal Edilir?

Kapatılan Instagram Hesabını Açmak İçin Nasıl İtiraz Edilir?

Instagram ekibine itiraz talebinde bulunulabilmesi için yardım sayfası üzerinden itiraz formu doldurulmalıdır. İtiraz formuna başlamadan önce sorulan soru için hayır seçeneği işaretlenmelidir ve gönder butonuna tıklanmalıdır. Sırası ile formda istenen diğer bilgiler ise aşağıdaki gibidir:

  • Hesap sahibinin nüfus cüzdanında yazan ismi ve soyismi istenmektedir.
  • Kapatılan Instagram hesabının kullanıcı adı yazılmalıdır.
  • Instagram hesabında kayıtlı olan e-posta adresi gerekmektedir.
  • Formun hangi ülkeden doldurulduğu seçilmelidir.

Yukarıdaki bilgiler doğru bir şekilde doldurulduktan sonra gönder butonuna tıklanmalıdır. Ardından Instagram’dan gelecek olan yanıt beklenmelidir. Instagram ortalama 24 ile 72 saat arası bir süreçte talebe geri dönüş yapmaktadır.

Kapatılan Instagram Hesabını Açmak İçin İtiraz Formu Doldurulduktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Instagram hesabı kapatılan bireyler itiraz formu doldurduktan sonra hesaplarına bir e-mail gelmektedir. Bu mail içerisinde bir kod yazılı olmaktadır. Bu kodun bir kağıda yazılması ve ardından hesap sahibinin yüzü net bir şekilde görünürken elinde bu kağıt ile fotoğraf çekmesi gerekmektedir. Kağıdı iki eliyle tutarken yüzünün de tamamının gözüküyor olması istenmektedir. Fotoğrafın aydınlık olması; çok küçük, karanlık ya da bulanık olmaması istenmektedir. Sonra ilgili fotoğrafı Instagram’a göndermelidir. Hesap sahibinin hesabında yüzünün net bir şekilde göründüğü bir fotoğrafı yok ise; yapılan itiraz reddedilebilmektedir. Bu sebeple hesap içerisinde kanıt niteliğinde net bir fotoğrafın bulundurulması gerekmektedir.

Netflix Hesabı Nasıl İptal Edilir?

Kapatılan Instagram Hesabı İçin İtiraz Olumlu Sonuçlarsa Ne Olur?

Instagram hesabı kapatılan kişi itiraz etmiş ve Instagram da bu itiraza olumlu yanıt vermiş ise; ilgili hesap yeniden aktif edilmektedir. Ardından hesabın bağlı olduğu e-mail adresine mail gönderilmektedir. Bu mailde; hesabın yeniden etkinleştirildiği, hesabın erişilebilir olduğu, yaşanan başka bir problem olması durumunda Yardım Merkezi’nin ziyaret edilebileceği yazmaktadır.

Kapatılan Instagram Hesabının Açılması İçin Yapılan İtirazın Olumsuz Sonuçlandığı Nasıl Anlaşılır?

Instagram hesabı kapatılanlar eğer hesabın tekrar açılması için itirazda bulunurlar ve bu itiraz olumsuz sonuçlanır ise; kendilerine e-mail olarak bu durum bildirilmektedir. Bu durumda Instagram hesap sahibine; hesabının kapatılmış olduğunu ve kullanım koşullarına uygun olmayan hesapların da kapatıldığını bildirmektedir. Mailde ayrıca kullanım koşulları listelenmektedir. İtirazına bu şekilde yanıt alanlar; kapatılan Instagram hesabını açmak konusunda tek başlarına başarılı olamayacakları için profesyonel bir destek almalıdırlar.

İBB Bursu Başvurusu, Şartları, Ne Kadar?

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhabalar her ay düzenli yatan kartım bu ay yüklenmedi diyor kardeş aile başvurusu yapmıştım bazı evraklar istendi eger onay görmezse tekarar sosyal kartımı kullana bilecekmiyim bilen varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu