Banka Kredileri

2020 Konut Değerinin Tamamına Kredi Veren Bankalar

2020 yılı içerisinde konut değerinin tamamına kredi veren bankalar aşağıda verilmiştir:

  • Yapı Kredi Bankası
  • Denizbank
  • QNB Finansbank
  • Garanti BBVA
  • Akbank

Konut kredisi adı altında satın alınacak olan evin değerinin %100’ü oranında kredi alınabilmesi her banka için mümkün değildir. Ancak peşinatsız mortgage kredisi veren bankalar, satın alınacak olan konutun değerinin tamamına kredi vermektedirler. %100 oranında kredi alınabilmesi için ipotek olarak gösterilebilecek bir gayrimenkulün olması gerekmektedir. Bazı bankalar hem var olan konutu hem de satın alınacak olan konutu ipotek olarak isteyebilmektedirler. Aynı zamanda bankaların kefil talep edebilme hakları da bulunmaktadır. Peşinatsız ev kredisinde dosya ve diğer masraflar, standart konut kredisine göre daha fazla olmaktadır.

Garanti BBVA İle Konut Değerinin Tamamına Nasıl Kredi Alınır?

%100 mortgage kredisi adı altında Garanti BBVA kredi vermektedir. Bunun için konut kredisi ile satın alınacak olan konut ipotek ettirilmesi gerekmektedir. Konutu ipotek ettirmek yeterli olmaktadır ve kefil talep edilmemektedir. Ancak bankanın gerekli görmesi halinde kefil talep etme hakkı saklı olmaktadır. İpotek aşamasında başvuru sahibinin hem yeni alacağı konutuna hem de eski konutuna ekspertiz yapılmaktadır. Bu sebeple iki ekspertiz masrafının ödenmesi gerekmektedir. Başvuru sahiplerine 240 aya kadar vade seçeneği ile kredi verilmektedir. Alınan kredilere geri ödeme aşamasında sabit faiz oranı uygulanmaktadır ve Garanti BBVA müşterilerine uzun vadede düşük faiz oranlı kredi kullandırmayı amaçlamaktadır.

QNB Finansbank Konut Değerinin Tamamına Kredinin Özellikleri Nelerdir?

QNB Finansbank; peşinatsız %100 konut kredisi adı altında alınacak olan konutun değerinin tamamına kredi vermektedir. 180 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır. Aynı zamanda uygulanan faiz oranları da sabittir. 60 aya kadar olan vade seçenekleri için %1, 60 aydan 120 aya kadar olan vade seçenekleri için ise %0.99 oranında faiz uygulanmaktadır. TL cinsinden kullanılabilecek bir kredidir ve başvuru sahiplerinden peşinat talep edilmemektedir. Mevcut konutları ve satın alacakları konutları için ayrı ayrı ekspertiz değerlendirmesi yapılmaktadır. Mesken tipi olan yerler için bu krediye başvurulabilmektedir. Hem mevcut evin hem de satın alınacak olan evin teminat olarak gösterilmesi istenmektedir.

Satın alınacak olan konutun tapu belgesinin fotokopisi, kimlik belgesi, güncel tarihli bir fatura ve gelir belgesi ile beraber kredi başvurusu kabul edilmektedir. Başvurunun onaylanması ile beraber 3 iş günü içerisinde ekspertiz değerinin belirlenmesi için gerekli işlemler başlatılmaktadır. Konut değerinin tamamına kredi veren bankalardan biri olan QNB Finansbank; kredi tutarını belirledikten sonra ödeme planını oluşturmaktadır. Başvuru sahipleri bütçelerine göre gerekli şartlar kapsamında ödeme planını şekillendirebilmektedir. Evrakların imzalanması ile beraber ipotek tesis süreci tamamlanmaktadır ve yeni evin alımı gerçekleşmektedir.

Akbank Peşinatsız Mortgage Kredisinin Detayları Nelerdir?

Ev satın almak isteyen, peşinat ödemek istemeyen, satın alacağı evin tutarının tamamına kredi çekmeyi tercih eden bireylere Akbank peşinatsız mortgage kredisi vermektedir. Ancak bunun için ipotek talep etmektedir. 240 aya kadar vade seçeneği sunduğu için kira öder gibi düşük miktarlar ile kredinin geri ödenebilmesi mümkün olmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Evin %100’üne Mortgage Kredisinin Ayrıntıları Nelerdir?

Birçok banka, konut kredisi almak isteyen kişilerden %20 oranında peşinat isteyip satın alınacak olan evin değerin %80’ine kadar da kredi vermektedir. Ancak Yapı Kredi Bankası, müşterilerini mağdur etmeyerek satın alınacak olan konut değerinin tamamına kredi veren bankalar içerisinde yer almaktadır. Başvuru esnasında kimlik belgesinin fotokopisi, gelir belgesi, satın alınacak olan evin tapusunun fotokopisi ve ikametgah belgesi talep edilmektedir.

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar

EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar Listesi

Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu