Diğer Yardımlar

Maddi Yardım Yapan Yardım Kurumları ve Kuruluşları

Maddi yardım yapan kuruluşları ülkemizde muhtaçlık seviyesinde bir ekonomiye sahip olan kişilere hizmet etmek maksadıyla yer almaktadır. Temel ihtiyaçların maddi olarak giderilmesi noktasında kişilere her türlü olanağı sağlayan bu kuruluşlar maddi yardıma ihtiyacım var diyen kişilerin elinden tutmaktadır. Bu konuda neler yapmanız gerektiğini anlattık!

Maddi yardımlar öncesinde ilk olarak ekonomik durumunuzu belirlemeniz gerekir. Her maddi yardım talebi arkasında bir muhtaçlık seviyesi gözetilir. Sizlerin de tahmin edeceği üzere haklıyla haksızı ayırırken bazı koşullar ortaya konulacaktır. Hadi başlayalım, Para yardımı noktasında kime, nasıl ve ne zaman başvurmanız gerektiğini anlattık.

İhtiyacı Olanlara Yardım Yapan Dernekler

Az evvel de belirttiğimiz üzere bu derneklerden kolaylıkla yardım alabilmek için ilk olarak maddi durumunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Bu yardımlardan faydalanmak için bağlı olduğunuz muhtarlığa giderek muhtaçlık belgesi talebinde bulunun bu belge sayesinde maddi durumunuzu hemen her alanda rahatlıkla kanıtlayabilirsiniz.

Para yardımı yapan dernekler genellikle yerel statüde yer almaktadır. Yani ulusal anlamda yardım yapan dernekler bu konuda sayıca daha azdır. Bu nedenle yerel dernekler arasında ki arayışınızı sürdürmeniz ilk aşamada daha faydalı olacaktır. XXX Şehri Yarım Derneği gibi kurumlara ulaşın ve durumunuzu resmi evraklarla ifade edin. Bu size yardım alma olanağı sunacaktır.

borçluya-yardım-eden-dernekler

Borçluya Yardım Eden Dernekler

Maddi yardım dernekeleri arasında borçluya yardım yapan bir potansiyel ben henüz görmedim. Gördüm de dernek olduklarına pek emin değilim. Birçok insan sebepsiz yere yapılan harcamalar nedeniyle büyük borçların hükmüne girmek zorunda kalıyor. Kaliteli ve düzgün bir yaşantıda böylesi şeyler büyük sorunlar çıkaracaktır.

Maddi yardım başvurusu yapmadan evvel nedenini iyi belirlemek gerekir. Siz aylık 2000 lira maaş alıyorsanız ve kredi kartı borçlarınız dolayısıyla problem yaşıyorsanız bu noktada tüm sorumluluk size aittir. Bu nedenle borçlarınızdan dolayı dernek arayışına girmek yerine yapılandırma fikrine yakınlaşabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Kişiler

Zenginlerden para yardımı beklentisi içerisinde olmak yerine devlet kurumlarına yönelebilirsiniz. Yardım yapmak isteyen ünlüler zaten sizi bulacaktır. Bu konuda arayışa gereksiz çabalarla yön vermeyin. Yarım ve muhtaçlık durumunuzu resmi olarak kanıtlamanız durumunda ulaşması muhtemel hemen herkes size ulaşacaktır.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yardımları

Türkiye genelinde yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara en fazla yardım yapan İHH yardım kuruluşu, ihtiyaç sahiplerine Giyim, gıda ve maddi yardımlarda yapmaktadır.

İHH Maddi Yardım İçin TIKLAYINIZ

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Yardımları

Türkiye yardım sevenler derneğine yaptığınız başvuru aranan kriterlerde ise, sizlere gerekli yardımlar yapılmaktadır. Genel merkezi Ankara’da bulunan bu yardım kuruluşu, Türkiye’nin her noktasına ulaşmaktadır.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği İçin TIKLAYINIZ

Fakir Ve Muhtaçlara Yardım Derneği

Muhtaç durumunda ki vatandaşlara yardım yapan diğer kuruluşu ise, Fakir ve Muhtaçlara yardım derneğidir. Bu dernek, gelen başvuruları detaylı bir şekilde inceleyip başvuru yapan kişiye gerekiyorsa maddi ve gıda yardımı yapmaktadır.

Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği İçin TIKLAYINIZ

Karşılıksız Kaymakamlık Burs Parası Nasıl Alınır ?

Muhtaç Ailelere Karşılıksız Kömür Yardımı

İBB Sosyal Yardım Kartı Nasıl Alınır, Limit Ne Kadar ?

İlgili Makaleler

249 Yorum

 1. Lütfen kimse yanlış anlamasın geeçekten çıkmaza girmeseydim buraya bunları yazmazdım ve kesinlikle bana yardımcı olabilecek bir büyüğümüz varsa beni derdimden kurtaracak bunu borç olarak vermesini rica ediyorum Allah hakkı için her sıkıntı üst üste geliyor insanoğlunun başına buda geçecek biliyorum Rabbime binlerce şükürler ediyorum hergünümüze çok şükür ama bir çıkar yol bulamadım buraya yazmaktan başka her kapı kapalı durumda ve her ay başka aksilikler çıkıyor yuvam bu yüzden zarar görüyor evlatlarıma kötü günler yaşatmak istemiyorum

  1. Merhaba, sosyal yardım yapan yerel ve ulusal sosyal yardım dernekleri ile vakıflardan yardım alabilirsiniz.

 2. Merhaba üç aydır işsizim ve biraz borcum var yardim etmenizi rica ediyorum borcum fatura borcu olup tutarı 600 tl dir nakdi yardım yapabilmeniz için rica ediyorum

  1. Merhaba, bulunduğunuz yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek fatura yardımı talebinde bulunarak sorununuzu çözebilirsiniz.

 3. Merhabalar 2 bankadan icralıkım
  Bir tanesini avukatla görüsüp taahhüt yaptik her ay 800 lira ödeme yapacaktim bir kere ödeme yaptim ikincisini ödeyecek durumum yok cünkü isten çikarildim eşim bu borcu ödemeyeceğini söylüyor sürekli çünkü bu borcu ben ondan sakladim ögrendiğinde bosanmanin eşiğine geldik sonra baristik ödemeyecegim kesinlikle dedi bende çalistiğim için ben öderim demistim yine ona sordum bigünlerde kesinlikle ödemem git yat hapiste dedi 3 tane cocugum var onlara bakan olmadigi için suanda calismam çok zor ben ev temizliklerine gidiyordum kizim ufak oldugu icin onuda yanima aliyordum ötekiler okula gittiklari için pek sorun olmuyordu ama temizlik şirketi haricinde bir yerde calismam icin kizima birinin bakmasi gerekiyor neyse
  Cocuk sorunum oldugu icin çalısamiyorum en azindan bu ayın taksidini ödememe yardim edebilecek bi hayirsever olursa bana lütfen ulassin nolur..

  1. Merhaba, nakit yardımı için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bir dilekçe ile müracaat edin. Bir defaya mahsus yardım alabilirsiniz.

 4. mrhb emekliyim 1377tl maaşım var bir işyerinde çalışıyordum fakat işlerin durgunluğundan ayrılmak zorunda kaldım krediborcumu ödüyorum fakat ayrıca kredikartı borçlarım var ödeyemez duruma geldim nolur nerden hangikurum yada dernekten yardım alabilirim sıkıntıdan stres hastası oldum yardım edebilirmisiniz

  1. Merhaba, Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri adı altında faaliyet gösteren yöresel dernekler, sosyal yardım amaçlı kurulmuş dernek ve vakıflardan yardım talebinde bulunabilirsiniz.

  1. Merhaba, bu dernekler genelde sosyal yardım amacıyla kurulmuş köy dernekleri, yöresel şehir dernekleri ve diğer sosyal derneklerdir. Bu derneklerin yöneticileriyle birebir görüşmeniz gerekir.

 5. Cevabınız için teşekkür ederim..ancak bu derneklerin ismini yazabilirmisiniz.biz böyle şeyleri bilmediğimiz için soruyorum kusura bakmayın

  1. Merhaba, köy dernekleri, şehir ve çevre dernekleri ile diğer sosyal dernekler olduğu için bu derneklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 6. Merhaba ziraat ve garanti bakanlarından toplamda dört haciz dosyam var. Ziraatten maaşıma haciz geldi ödeyebiliyorum. Ama garntiyi ödeyemiyorum evime haciz geleceğini söylediker. Çok çaresizim. Bu benim için onur kırıcı bir davranış wncwk çaresizim. Rica ediyorum bana yardım edin. Eşime söyleyemedim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Allah rızası için yardım edin. Her bilgiyi paylaşabilirim. Çok zor durumdayım lütfen. Varsq imkanı olan yardım etsin. Eğer durumum düzelirse bunu borç bilir öderim.

  1. Merhaba, maddi yardım yapan dernek ve vakıflardan destek alabilirsiniz.

 7. Merhaba.bir yakınım ticaretle uğraşırken çek senet ödeyemez duruma gelip mahkemelik olup mahkemeyi kaybedip bütün mal varlıklarına ipotek konulduğu için eli kolu bağlı durumdalar.bu durumda nerelere başvurabiliriz hayırsewer vatandaşlarımız maddi destek verebilirmi.

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilir, maddi yardım yapan dernek ve vakıflardan destek talebinde bulunabilir.

 8. Merhabalar 10 aylık oğlum var eşim isssiz işten çıkartıldı henüz iş bulamadı. Kredi borsalarımız var ödeyemiyoruz maddi konuda çok zor durumdayız. Ben çalışamıyorum bebeğime bakacak kimsem yok. Ne olur yardım edin.

  1. Merhaba; market ihtiyaçlarınız için sosyal kart, çocuğunuz için de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bez ve mama yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

 9. Evli ve iki cocuk sahibiyim evde bir tek eşim çalışıyor bankaya ev kredisi borcumuz var yardım eden bir buyugumuz yok eşim hasta strese gelmiyor hastalığı borç u düşünüp strese giriyor onun için birşeyler yapmak istiyorum hayattaki tek varlığım o ona birşey olsun istemiyorum yardım eder misiniz

  1. Merhaba, Kaymakamlık Makamına bir dilekçe yazarak durumunuzu anlatıp market ihtiyaçlarınız için sosyal kart talebinde bulunun. Komisyon onay verirse market ihtiyaçlarınızı alacağınız yardımla karşılayabilirsiniz.

 10. Merhaba kalbi yüreği güzel büyüklerimden maddi yardım istiyorum çok maddi sıkıntıdayım kiracıyım evliyim

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 11. Merhaba evliyim.Bir çocuğum var .Ayni zamanda açıköğretim fakultesi lisans okuyorum.okul kayit ucretleri cok pahali.900 tl. Esimde asgari ucretle çalışıyor. Bizede ailem bakiyor. Okul kaydi icin zar zor borcla kayit oluyorum. Nereye başvurabilirim.

  1. Merhaba, Kaymakamlık Makamına müracaat ederek durumunuzu anlatın ve yardım talebinde bulunun. Komisyon onay verirse yardım alabilirsiniz.

 12. Merhaba eşim işsiz kaldı beraber bir yer açip ekmeğimizi kazanmak istedik yerde bulduk ama malesef 2 makinemiz yok 2500 TL tutuyor kimseden bulamadik borç bile olsa bulamadık gerçekten çok ihtiyacım var banada yardımcı olur musunuz lutfen

  1. Merhaba, bunun için belediyelerle bağlantılı mikro krediler var iş kuran bayanlara yönelik oradan kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz yerdeki belediyeye müracaat ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 13. Merhaba 36 yasindayim istanbulda yasiyorum esim beyin kanseri 2017 aralik ayinda ogrendik kizim 6 yasinda % 50 zihinsel engelli ve 2 yildir rehabilitasyona gidiyor temmuz ayinda epilepsi hastalihina yakalandi rapor suresi bitti yenilemek icin randevu almaya calisiyoruz esim hastaligin verdigi sebeplerden dolayi isten ayrildi bu zamana kadar sikintimiz yoktu fakat esimin isten ayrilmasi bizi maddi olarak cok etkiliyor ben 1850 tl maas ile calisiyorum kredi borcumuzu ve diger bazi ufak tefek borclarimizi odeyemez olduk kiramizida odeyemiyoruz bir mobilya borcumuz var 3 ay odeyemedik 4. Aya girdi besir dernegi kuru gida yardimi yapiyor kizim bu sene ozel alt sinifada basladi kredimi yarina kadar odeyemzsem haciz islemi baslatacaklar mobilyada yarin oburgun icra kapiya dayanir aldigim para kira ve borclari bile karsilayamiyor aile bakanligina basvurdum reddedildi gorevli arkadas itiraz yazisi yazdirdi ne yapacagimi bilemiyorum aileme ne yiyecek nede kiyafet alamiyorum faturalarimi bile bir arkadasin verdigi 300 tl ile yatirdim is yerinde toplayip yardim etmek istrmisler Allah razi olsun nerelere basvurabilirim yada sahislara yardimci olurmusunuz

  1. Merhaba, Kaymakamlık Makamına durumunuzu anlatan bir dilekçe yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 14. Merhaba; Adım hakan 24 yaşındayım.Babam 17 sene önce beyin kanaması geçirdi ve bu durum bizi derinden yaraladı.Annem yıllardır babama bakıyor ve bende son 2 yıldır babamın durumunun ağırlaşması nedeni ile çalışamıyorum.Babam malulen emekli ve 3 ayda bir 1.200 tl alıyor ama bu gerçekten hiç bir şekilde yetmiyor.Evde annem ile beraber babamın bütün evsel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.İlaç masrafları bakım masrafları ve bizim ihtiyaclarımız derken şuan çok zor bir durumdayız.Maalesef bir işte bile çalışamıyorum.Annem evde geçim kaynağımız olan boncuk işi yapıyor ve bu da ancak bizim yemeğimize ve babamın bazı ilaçlarına yetiyor.Allaha binlerce kez şükürler olsun ki evimiz bize ait.Ama ev faturaları babamın bakım masrafları ilaç masrafları derken çok kötü bir duruma geldik maalesef.Annem hemen hemen her gece yatakta ağlamaya başlıyor ve bu durum benim çok içimi sızlatıyor.Bende dayanamayıp mecburen bankadan kredi çekmek zorunda kaldım.Yaklaşık olarak 15.200 tl banka borcum var ve anneme her defasında arkadaşlarım ödüyor yardımcı oluyor diyorum ama bu gerçeği değiştirmiyor maalesef.Beni yanlış anlamanızıda istemiyorum ve bu durumdan çok ama çok utanıyorum.Siz değerli büyüklerimden ALLAH rızası için yardım talep etmek istiyorum.

  1. Merhaba, babanıza bakım aylığı için müracaat edebilirsiniz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek sağlık yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

 15. Selamun aleykum ben şu an askerim kısmetse askerden sonra sevdiğimle evlenip yuva kurmak istiyoruz ama sevdiğim kızın ailesi ev olmadan kızlarını vermiyorlar ev alabilmek için bi miktar para biriktirdik ama yeterli değil nolur yardım edin az bi zamanımız kaldı bir çok kişiye mesaj attım ama kimseden bir dönüş alamadim nolur yardım edin birbirimizi çok severken en azından maddiyat yüzünden ayrılmak istemiyoruz Allah rızası için bi yardim edin.

  1. Merhaba, maddi yardım yapan dernek ve vakıflarla iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

 16. Kizim kanser hastaligina yakalandi.lösemi tedavvisi gördü.maddi yonden cok zor durumda kaldigim için kredi cekemedim.birisinden oduc para aldim.suan elimde 8 bin eksigim var.allh rızası icin destek olurmusunuz.kimse artik borc para vermiyor.borcumu odeyemedim . maddi dirumimdan dolayi ise girdom. sıkıntıdayım allah rızası icin ne olursunuz.

  1. Merhaba, Kaymakamlık Makamına durumunuzu anlatan bir dilekçe yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 17. Merhaba üç çocuk annesiyim eşim işten çıkarıldı.maddi sıkıntı icerisindeyiz.cocuklarimin ikisi okuyor.nasil yardım alabilirim.devlet baba bizede sahip çık?

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek eğitim yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

 18. maddi olarak çok zor durumdayım yardımda bulunulursa duacı olurum allaha razı olsun herkezden çıkmaz durumdayım esnafdım battım zor geçiniyom

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 19. İyi günler ben işsiz kalmış, bir anneyim. Bir oğlum var. Eşimden ayrıldım bir tek kıyafetlerimizi alabildim. Nafaka almıyorum. Ailemin yanındayım. Babam emekli ve beş kişilik bir aileyiz Babam bir sürü borcu var.Yaşadığım yer ilçe ve iş imkanı yok Çalışamıyorum.Çocuğum okuyor ihtiyaçları çoğaldı, onun ihtiyaçlarını karşılayamıyorum. Zor bir durumdayım. Bütün işkur işlerine başvurdum gelmedi. Bir işe yerleşmemde yardımcı olursanız veya maddi yardımda bulunursanız çok minnettar olurum

  1. Merhaba, Kaymakamlık Makamına durumunuzu anlatan bir dilekçe yazın ve eğitim yardımı, gıda yardımı talebinde bulunun.

 20. Zor durumdyz nişanlym düğünü me çok az kaldı nişanlmn durumu yok düğün yapacak durumu yok çok kişiden yardım istedik msj attık ama kimse cevap vermedi allah aşkına yardım edin yüzükler atılmak üzere çok seviyoruz birbirimizi ne yapacaz bilmiyorum bütün kapılar. Kapandı yüzümüze dayanacak gücümüz kalmamı allah aşkına yardım edn

  1. Merhaba, Kaymakamlık Makamına durumunuzu anlatan bir dilekçe ile müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 21. 50 yaşında gözleri görmeyen bir anne nişanindan bir gün önce evladını kaybetti bide üstüne kirada oturduğu evi yandı ev sahibi aileyi evimi yaptırın diye aileyi zor durumda bırakıyor bu aileye yardımcı olursanız sevinirim noldu anne kanser gözleri görmüyor lütfen yardımcı olun

  1. Merhaba, Kaymakamlık Makamına annenin durumunu anlatan bir dilekçe ile başvurulduğu takdirde yardım alabilir.

 22. 50 yaşında gözleri görmeyen bir anne nişanindan bir gün önce evladını kaybetti bide üstüne kirada oturduğu evi yandı ev sahibi aileyi evimi yaptırın diye aileyi zor durumda bırakıyor bu aileye yardımcı olursanız sevinirim noldu anne kanser gözleri görmüyor lütfen yardımcı olun

  1. Merhaba, bulunduğunuz yerdeki Kaymakamlık Makamına müracaat edin ve durumu anlatarak yardım talebinde bulunun.

 23. Merhabalar . Kredi borcum var odemede zorlaniyorum . Duqun yaoacaqim nakite skstim . Isten de cikatildimm cok zor durmdayimm bana yardimci olur musunuz ? ?

  1. Merhaba, Kaymakamlık Makamına bir dilekçe yazarak durumunuzu anlatın ve yardım talebinde bulunun.

 24. Slm emekliyim çok borçlarım var Hayır severler den yardım bekliyorum yaşlı olduğum için ağır geliyor borçlarım ALLAH için yardım bekliyorum

  1. Merhaba, Kaymakamlık Makamına durumunuzu anlatan bir dilekçe yazarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 25. Merhabalar eşimi 14 yıl önce kaybettim 2 çocuğumla kaldım eşimden bir maaş bağlandı fakat hiçbir şekilde yetiştiremiyorum maaşım yarısı kesileceği için sigortalı bir iştede çalışamıyorum küçük oğlum üniversitede okuyor maddi imkansızlıklar yüzünden şuan giderlerinin hiçbirini karşılıyamıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba, duyumunuz yanlış.Eşinden dul maaşı alan bayanlar ister emekli olsun ister sigortalı işte çalışsın eşlerinden aldıkları dul maaşları kesilmez. Sadece sağlık güvenceleri kendi sigortaları üzerinden karşılanır. Sigortalı işe girdiğinizde de dul maaşınızı almaya devam edersiniz.

 26. COK ZOR DURUMDAYIM Merhablar benim 35 milyar kredi ve kart borçlarım var bana yardım edin lütfen çıkmaz duruma dustum haftaya cocugum dunyaya gelecek cebimde 50 tl param var nasil isin isinden cikacagim bilmiyorum ailem Yuvam dagilacak çok kötü durumdayım sizden yardımlarınizi bekliyorum

  1. Merhaba, Kaymakamlık Makamına durumunuzu anlatan bir dilekçe ile müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz

 27. Slm ilik nakli oldum calisamiyor bankaya kredi borçlarım var ödemekte zorlanıyorum sigorta aylık bağladı 1000 lira alıyorum kredilerim toplamı 1400 lira aldığım para yetmiyor benim 15 günde bi hastaneye gitmeliyn kontrolle hastaneye gitmeye param kalmadi suan bankaya bu ay odeme yapamadim baska nereden yardim alabilirim

  1. Merhaba, Kaymakamlık Makamına durumunuzu anlatan bir dilekçe ile müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 28. eşim cezaevine girdi kendim hastanede çalışıyordum fakat tüm sorunlar üst üste gelince işimden ayrıldım.iş bulabilirim sanıyordum ama malesef bulamadım şu anda geçici işler yaparak geçimimi sağlamaya çalışıyorum düğün salonunda garsonluk yapıyorum.bir kızım var 2 yaşında ev kirasi elektrik su kızımın ihtyaçları zor yetişiyorum ne gibi destekler alabilirim gerekli evraklar nelerdir istenen bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek çocuk yardımı ve market ihtiyaçlarınız için sosyal kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

  2. slm tugba hanim size her ay düzenli maddi yardim yapabilirim ben is adamiyim

  3. Saygı ve sevgilerimle ismim akin i44 yasinda istanbulda tasiyorum.inanin durumum içler acısı kimseden destek yardım göremiyorum; 20.000 tl civarı ailevi yaşantımızda etkileyen hem 6 aylık kira ve aitad borcum var hemde çalısmiyorum; BORÇ olarak destek olabilecek maddi gücü yerinde olanlar Yüce Allah için Yardımınız la eş imle birlikte çeşitli sosyete pazarlarında bayan giyim satıp geri öderim;kesinlikle. Sevgiyle kalın. RABB-UL ALEMİN kimseyi dar da eylemesin. (((

  4. Merhaba, sosyal yardım yapan yerel ve ulusal sosyal yardım dernekleri ile vakıflardan yardım alabilirsiniz.

 29. merhaba biz yıllardır sevgili olan ciftiz yeni nisan yaptik dügün yapicaz ama maddi gücümuz destegimiz yok birikmis paramizla düğün salonu tuttuk fakat eşya konusunda sıkıntımız var yardimci olur musunuz geri dönuş yaparsaniz

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edip çocuk yatağı için talepte bulunabilirsiniz.

 30. Mrb ben bosanmıs iki cocuk annesiyim kızım 12 yasında oglum7 yasında cocuklarımın ihtiyaclarına yetisemiyorum işe giremiyorum cocuklarımı birakacak kımsem yok ev temizligine ve merdiven yıkamaya gidiyorum evim kira yardım almak istiyorum bilgi alabilirmiyim

  1. Merhaba, 2 ayda bir 550TL verilen dul maaşı için başvuru yapabilirsiniz. Eğitim yardımı için müracaat edebilirsiniz. Market ihtiyaçlarınız için sosyal kart müracaatında bulunabilirsiniz.

 31. Slm benim çok kredi borcu m var ödeme de çok gecikme var nereden yardım alabilirim hiç bir banka kredi vermiyor

  1. Bankadan yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca yardım yapan dernek ve vakıflara müracaat edebilirsiniz.

 32. Merhaba evliyim bir çocuk babasıyım kirada oturuyorum 2 yıl önce düğün için kıredi çektim 3 defa yapılandırma yaptım ve kıredi kartı borcum da var ödeyemiyorum kimden ve nasıl yardım alabilirim

  1. Başka bir bankadan tekrar yapılandırma yapabilirsiniz, yada maddi yardım yapan derneklere müracaat edebilirsiniz.

 33. Arkadaşım adına yazıyorum .Annesi ve babası ayrı ve babasından herhangi bir gelir almıyor.1 tane erkek kardeşi var.17 yaşında lise öğrencisi ve hem eğitim hem giyinme vb ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyor.Ne tür kurumlar daha doğrusu hangi kurumlar yardımda bulunabilir ?

  1. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına eğitim yardımı için müracaat edebilir, market ihtiyaçları için de sosyal kart başvurusu yapabilir.

 34. Selamunaleykum .adım Okan İstanbul’da yasiyorum.dunyalar güzeli birbcuk yaşında kızım var.kiraciyim sağlık sebeplerinden dolayı şimdilik calisamiyorum.atesehir pdm den pisikolojik destek alıyorum.allahim kimseyi bu duruma dusurmesin.daha çok iglesmemi yönünde bana destek lazım ama evimde kira yuvam yıkılmak üzere yapacak bir şeyim kalmadı Allah rızası için yardım edin.selamun aleyküm.tel 0537 283 6121

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz

 35. Merhaba ben beş cocuk annesiyim eşim asgari ücretle calişmaya bundan bır yil once ikizlere doqum yaptım ve sosyal politikalar bakanlqına başvurdum ama sıgortlayım dıye yardım veremıyolarmiş gecinemıyorum üc tane kız öğrencim var onlarımı okutayım yoksa ikizlerımı buyutelim inanın bilemiyorum lütfen yardımcı olun gelin evime komur sobası kullanıyorm kişin cok soquk bır gecekondu da ikamet edıyorm

  1. Öğrencileriniz ve ikizleriniz için yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca bulundunuz yerin Kaymakamlığına yada Valiliğine bir dilekçe yazarak durumunuzu anlatıp kömür yardımı isteyebilirsiniz.

 36. 03.08.2018 gunu kirsehir akpinar sirinevler mahallesindeki evim tam takım ev eşyası ile birlikte yanarak kul olmuştur. Şahsıma ait başkaca evim bulunmamaktadır. Fotoğraflar ve resmi belgeler de talep edilirse gönderilebilir. Her türlü maddi ve aynı destege ihtiyacim var. Tesekkur ederim.

  1. Bu konuda Kaymakamlık yada Valiliklere ve AFAD Müdürlüğüne müracaat ederek talebinizi iletebilirsiniz.

 37. İyi günler eşim beyin tümörü hastası 2.evre olduğu için malulen emekli olamıyor benim çalıştığım da malesef ki yetmiyor eşim kendi işini yapamıyor yasak Çünki kredi, kredi kartı borcumuz var ben çalıştığım ile ancak Evin geçimini sağlayabiliyorum çok zor durumdayız bankalar her an ihtar yolluyor ne yapabiliriz bu durumda bize destek olabilecek bir kurum var mı???

  1. Kredilerinizi yeniden yapılandırarak ödeyebileceğiniz şekilde vadeyi uzatabilirsiniz

 38. Ben 3yildir çalışmıyorum psikolojim bozuldu 3cocuk babasıyım yurdisindaydim cok guzel işim vardi 3yil önce kaza gecirdim sagligim iyi allah’a sukur ama yapamıyorum

 39. maddi konudA ZOR DURUMDAYIZ.KREDİ KARTI BORCU YÜZÜNDEN AVUKATLIK OLDUM.KIRMIZI ÇİZGİM VAR.YARDIMCI OLUN BANA.ÖDEYEMİYORUM

  1. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile maddi yardım yapan kuruluşlardan dernek ve vakıflara başvuru yapabilirsiniz

 40. İyi günler dilerim ben giresun dan yazıyorum babam işsiz engelli maaşı alıyor kız kardeşim gözünden ve kulağından engelli annem bana 3 ay önce düğün yaptı maalesef ve borçlandı şimdi borçları ödüyemiyoruz eşimle aram bozuldu kredi çekemiyor askeri ücrete çalışıyorum bu ailemin giderlerini ancak karşılıyor bize yardımcı olur musunuz zor durumda kalmasam burada dilenci gibi yazmazdım k.bakmayın yardımcı olursanız çok ama çok mutlu oluruz bu bizim hesap numaramız 0266 63539670 5002 bu ziraat bankası yardımcı olmak isteyen istemeyen herkese teşekkürler dilerim kötü düşünüp dilenciymişiz gibi yorum yapmayın rica ederiz kalın sağlıcakla

  1. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ve maddi yardım yapan dernek ve vakıflara başvuru yapabilirsiniz

 41. admin sen insanlari sosyal yardimlasmaya yonlendiyorsun orda yardim alman icin olmen lazim, kaymakamliklarin sosyalyardimlasma vakfi kimseye yardim etmiyorlar

  1. Sayın okurum, amacımız insanlara yol gösterebilmektir.

   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sosyal devlet ilkesi gereği 3294 sayılı kanunla kurulmuş ve bir devlet kuruluşudur. Amacı ise fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlar ile gerektiğinde her ne suretle olursa olsun Türkiye’ye kabul edilmiş veya gelmiş olan kişilere yardım etmektir.

   İhtiyaç sahibi vatandaşlara yine devletimiz sahip çıkmaktadır. Burada siz başvuru yaptığınızda durumunuz 3294 sayılı kanun kapsamında komisyonda değerlendirilerek karar verilir. Mahalle yada köy muhtarı ile giderek başvuru yapabilirsiniz.

   Eğer sonuç alamazsanız Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanına ve hatta Sayın Cumhurbaşkanımıza durumunuzu bir dilekçe ile anlatabilirsiniz

 42. Yazmadığım yer kalmadı buna rağmen tek bir ınsan yardım etmefı
  Sadece 4-5 bınlıra bu paraya ıhtıyacın var o da ev için ev kiralamam gerekıyor ne olur yardım edin

  1. Durumunuzu tam olarak bilmiyorum ama Valilikler ve Kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edin yardımcı olurlar

 43. Merhaba ben mersinde oturuyorum eşimden ayrıldım ve nafaka almıyorum 2 tane evladım var 5 ve 7yasindalar babam vefat etti annem meme kanseri yanından ayrılmak zorunda kaldım kemo terapi aldığı için vücudunda radyasyon var çocuklar ve benim için tehlikeli zorunlu annemin yanından ayrıldım benim rahatsızlığından dolayı da çalışamıyorum hiç bir mal varlığında yok bu konuda çok zor durumdayım lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz bu konuda yardım taleb ediyorum yonlendirebileceginiz bir yerde olabilir cocuklarimla bereber zor bir yasam suruyoruz buda beni cok üzüyor şimdiden ilginiz için teşekkür ederim

  1. Sizin durumuzda 3 yol var; nafaka, dul ve yetim maaşı, sosyal yardımlaşma ve diğer yardımlaşma kuruluşları

   İlki nafakadır. Nafaka almadığınızı söylüyorsunuz. Gelelim ikinci yola. Burada da anneniz babanızdan dul ve yetim aylığı alıyormuş zaten. Sizde buna başvuru yaptığınız da sizin payınıza düşen pay annenizden kesilecek ve size verilecek.

   Üçüncü yol ise ikamet ettiğiniz yerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Danışma Vakfı halk dilindeki adıyla fon ve diğer yardım yapan dernek ile vakıflar. İllerde Valilik ilçelerde Kaymakamlığa bağlı olarak çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaatınızı yapın. Onların araştırmaları neticelerinde komisyonun uygun gördüğü miktar ve sürede tarafınıza nakdi yada ayni yardım yapılır. Bunun yanında yardım yapan dernek ve vakıflara da müracaat edebilirsiniz, yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 44. 2bucuk senedir kanser hastasiyim tedavi görüyorum 1 senelik evliyim eşim malulen emekli oldu rahatsizligindan dolayı çalışamıyor 700tl maas alıyor kiradayım çok zor geçiniyoruz tedavilerim oluyor ücretli olduğundan gidemiyorum beklemek zorunda kalıyorum sürekli para istemek zorunda kalıyoruz ne olur bi yardım eli uzatın isterseniz araştırın cok ihtiyacımız var ne olur alalh rizasi icin

  1. Bulunduğunuz yerdeki Sosyal Yardımlaşma Vakfına başvuru yapın ve durumunuzu anlatın. Durumunuza göre değerlendirme yapılır

 45. Ben ilhan kabakçı 1990 doğum tarihli bir oğlum var mekatronik öğretmenliğini bitirdikten sonra mühendislik tamamlama sınavına gererek yıldız tekniği kazandı ve bitirdi şu an mekatronik mühendisi kısa dönem askeliğinide yaptı tezkeresine 1 hafta kala hastahaneye gittiğinde beyninde 7 santime 5 santim çapında bir tümör olduğu tespit edildi ve 10 günlük rapor ile eve döndü yaklaşık bir buçuk aydır çeşitli doktorlarla temasa geçip araştırma yaptık böylesine büyük riskli bir ameliyatı yapabilecek bir doktor bulduk oda yedi tepe üniversitesinde profesör uğur türe ona ameliyat olmaya karar verdik fakat maddi durumumuz bu operasyonu karşılayacak gibi değil ben ve eşim asgari ücretle çalışıyoruz yardım severlerden yardım talebinde bulunuyorum bize yaklaşık 100bin tl. Lazım ilgi ve alaka gösteren herkesten allah razı olsun telf numaram 05462401579

  1. Bulunduğunuz yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru yapabilir gerekli yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca yardımcı yapan dernek ve vakıflara da müracaat edebilir STKlardan destek alabilirsiniz

 46. İyi günler ben üniversite öğrencisiyim, normalde gunluk işlerde çalışırım cafe falan tarzı ama şu an o imkanım da yok ve bana çok acil para lazım belli sıkıntılarım oldu kardeşlerime yardımcı olmam falan gerekti kredi borcum oldu böyle bir şey nasıl istenir bilmem ama tek seferlik burs vermek isteyen olursa gerçekten çok yardımcı olmuş olur tekrar. Gerçekten çok çaresizim.Böyle bir şey nasıl istenir bilmem ama gerçekten çaresiz olduğum için hoş bir durum olmadığını da biliyorum..
  İLETİŞİM: Yardımda bulunmak isteyenler yoruma “cevap ver” diyerek bizlere taleplerini gönderebilirler.

  1. Bende sizden yardım bekliyorum ne olur yardım edin zor durumdayız 10 aylık oğlum var eşim çalışamıyor ben ise gidemiyorum bebeğim bakacak kimsem yok ne olur yardım edin

  2. Merhaba, market ihtiyaçlarınız için sosyal kart başvurusu yapabilir, çocuğunuz için yine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek bez ve mama yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

 47. İyi günleriniz olsun efendim Benim işlerimin ters gitmesinden dolayı 3 kiram birbirine girmesi faturalarımı ödeyemiyorum gerçekten çok kötü durumdayım ailemin dağılmasına neden olacak kadar kötü durumdayım Allah rızası için yardımcı olacak birileri var mı gerekirse borç 0545 *** ** **

 48. iyi günler 4 kişilik bir aileyim askeri üçretle çalışıyorum çoçuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum lütfen yardım edin gıda yardımı para yardımı ne olursa allah rızası için çalışıyorum ama yetmiyor elektrik, su faturası kira masrafı,okul masrafı, mutfak masrafı hiçbirsey kalmıyor aldığım maaştan yalvarıyorum allah rızası için
  halis korkmaz

  1. Sellami alleykum yavrularim benin kimsem yok kiredi cektim banka ayligima el koydu 3 milyara ihtiyacim var benn eysah8be parayi vermesem disarda kallacam astim hastasiyim ve yenek bille yok acim banna yardim edin alah rizas8 icin d8sariyya atilacam

  2. Merhaba, yardım başvurunuzu muhtarlığa yapın. Muhtarlık başvurunuzu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gönderir ve gereken yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı