Maddi Yardım Yapan Yardım Kurumları ve Kuruluşları

Maddi yardım yapan kuruluşları ülkemizde muhtaçlık seviyesinde bir ekonomiye sahip olan kişilere hizmet etmek maksadıyla yer almaktadır. Temel ihtiyaçların maddi olarak giderilmesi noktasında kişilere her türlü olanağı sağlayan bu kuruluşlar maddi yardıma ihtiyacım var diyen kişilerin elinden tutmaktadır. Bu konuda neler yapmanız gerektiğini anlattık!

Maddi yardımlar öncesinde ilk olarak ekonomik durumunuzu belirlemeniz gerekir. Her maddi yardım talebi arkasında bir muhtaçlık seviyesi gözetilir. Sizlerin de tahmin edeceği üzere haklıyla haksızı ayırırken bazı koşullar ortaya konulacaktır. Hadi başlayalım, Para yardımı noktasında kime, nasıl ve ne zaman başvurmanız gerektiğini anlattık.

İhtiyacı Olanlara Yardım Yapan Dernekler

Az evvel de belirttiğimiz üzere bu derneklerden kolaylıkla yardım alabilmek için ilk olarak maddi durumunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Bu yardımlardan faydalanmak için bağlı olduğunuz muhtarlığa giderek muhtaçlık belgesi talebinde bulunun bu belge sayesinde maddi durumunuzu hemen her alanda rahatlıkla kanıtlayabilirsiniz.

Para yardımı yapan dernekler genellikle yerel statüde yer almaktadır. Yani ulusal anlamda yardım yapan dernekler bu konuda sayıca daha azdır. Bu nedenle yerel dernekler arasında ki arayışınızı sürdürmeniz ilk aşamada daha faydalı olacaktır. XXX Şehri Yarım Derneği gibi kurumlara ulaşın ve durumunuzu resmi evraklarla ifade edin. Bu size yardım alma olanağı sunacaktır.

Borçluya Yardım Eden Dernekler

Maddi yardım dernekeleri arasında borçluya yardım yapan bir potansiyel ben henüz görmedim. Gördüm de dernek olduklarına pek emin değilim. Birçok insan sebepsiz yere yapılan harcamalar nedeniyle büyük borçların hükmüne girmek zorunda kalıyor. Kaliteli ve düzgün bir yaşantıda böylesi şeyler büyük sorunlar çıkaracaktır.

Maddi yardım başvurusu yapmadan evvel nedenini iyi belirlemek gerekir. Siz aylık 2000 lira maaş alıyorsanız ve kredi kartı borçlarınız dolayısıyla problem yaşıyorsanız bu noktada tüm sorumluluk size aittir. Bu nedenle borçlarınızdan dolayı dernek arayışına girmek yerine yapılandırma fikrine yakınlaşabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Kişiler

Zenginlerden para yardımı beklentisi içerisinde olmak yerine devlet kurumlarına yönelebilirsiniz. Yardım yapmak isteyen ünlüler zaten sizi bulacaktır. Bu konuda arayışa gereksiz çabalarla yön vermeyin. Yarım ve muhtaçlık durumunuzu resmi olarak kanıtlamanız durumunda ulaşması muhtemel hemen herkes size ulaşacaktır.

Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı

Kaymakamlık Para Yardımı Nedir? Nasıl Alınır? (Başvuru, Dilekçe Örneği)

İBB Nakit Para Yardımı Nasıl Alınır? Kimlere Verilir?

İHH İnsani Yardım Vakfı Yardımları

Türkiye genelinde yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara en fazla yardım yapan İHH yardım kuruluşu, ihtiyaç sahiplerine Giyim, gıda ve maddi yardımlarda yapmaktadır.

İHH Maddi Yardım İçin TIKLAYINIZ

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Yardımları

Türkiye yardım sevenler derneğine yaptığınız başvuru aranan kriterlerde ise, sizlere gerekli yardımlar yapılmaktadır. Genel merkezi Ankara’da bulunan bu yardım kuruluşu, Türkiye’nin her noktasına ulaşmaktadır.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği İçin TIKLAYINIZ

Fakir Ve Muhtaçlara Yardım Derneği

Muhtaç durumunda ki vatandaşlara yardım yapan diğer kuruluşu ise, Fakir ve Muhtaçlara yardım derneğidir. Bu dernek, gelen başvuruları detaylı bir şekilde inceleyip başvuru yapan kişiye gerekiyorsa maddi ve gıda yardımı yapmaktadır.

Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği İçin TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

268 Yorum
 1. Evim su altında kaldı hiç bir eşya kulanamaz hale 5 çucuğum var perişan haldeyim yardım edersin iz sevinirim

  1. Merhaba
   İlk olarak muhtarlıktan Muhtaçlık Belgesi talebinde bulunmalısınız. Muhtaçlık Belgesini aldıktan sonra bağlı bulunduğunuz ilçe belediyesine başvuru yapabilirsiniz. Muhtaçlık Belgesinin olması yardımlardan daha hızlı bir şekilde faydalanmanızı sağlayacaktır.

 2. Derdim ne para ne pul Allah rızası için sadece kalacak bir yerim olsun bir ev kiralayıp içine girebileyim perdesi olsun birde yatacak yatağim ve sadece yaşayacak kadar mutfak malzemesi tabak çanak gibi başka hiçbir şey istemem sokaklar çok zor ister maddi ve manevi yardımcı olacak insanlar varsa tulummt06@gmail.com adresine mesaj atabilir yada 5443043323 vapşap mesaj atabilir garanti bankası iban no TR71 0006 2000 6820 0006 6729 31 gerçekten derdim para değil yaşamak için kalacak bir evim olsun kirasını Allah ın izniyle çalışır öderim ve eksiklerimi zaman la tamamlarım hiçbir şeyim yok üstümde olan giysilerimden başka gerçek ten Allah rızası için yardım edecek varsa herşeyi mi araştırabilirler Allah ım sen yardım et yarabbim

  1. Merhaba
   Maddi yardımlardan faydalanmak için bağlı olduğunuz muhtarlığa giderek muhtaçlık belgesi talebinde bulunun bu belge sayesinde maddi durumunuzu hemen her alanda rahatlıkla kanıtlayabilirsiniz. Maddi yardım taleplerinizi gerçekleştirerek, daha hızlı bir şekilde yardımlara ulaşabilirsiniz.

 3. Lütfen yanlış anlamayın. Herşeyin başı sağlık Cocum hasta olunca üzüntüden bende hasta oldum.maddi olarak cok zor sartlarda yaşıyoruz evim kira faturalar cocumun ihtiyaçları Lütfen yardım edin.zirat bankası TR960001002442551809795003 elimden dua etmek gelir size dua ederim cocuma hergün bakarken ölüyorum. Acımdan kıvranıyorum

  1. Merhaba
   Muhtarlıktan Muhtaçlık Belgesi talebinde bulunabilir, aldığınız Muhtaçlık Belgesi ile bağlı bulunduğunuz belediyelerden yardım talep edebilirsiniz.

 4. Yardım bekliyorum cok zor durumdayım kiracıyım maddi durumum iyi değil perişanım bu ibana yardım atabilirsiniz adım Emrullah Göy

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca belediyeye gıda yardımı için müracaat edebilirsiniz

 5. Merhaba kocaeli cayirovada oturuyorum kiradayim ikitane bezli cocugum altindan kalkamicak borclarim var arastirabilirsinizde allah rizasi icin yardimlarinizi bekliyorum hesap numaram TR24 0006 2001 3450 0086 6895 71 garanti bankasi emrah meric herturlu arastira bilir

  1. Merhaba
   Yardım alabilmeniz için ilk olarak maddi durumunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Muhtarlığa giderek muhtaçlık belgesi talebinde bulunun bu belge sayesinde maddi durumunuzu hemen her alanda rahatlıkla kanıtlayabilir ve yardım kuruluşlarına başvurusunda bulunabilirsiniz.

 6. Yardım istiyorum gıda yardmi deyil sadece nakit eşya yardımı eşim denetimlikten çıktı ceza evinden kiradayım üç çocuk annesiyim unuversiye giden kızım var orta okula giden kızım var üç buçuk yaşında oğlum var kiradayım sosyal aile bakanlgnlgindan alıyorum ama yetmiyor dokuyuz milyon alıyorum lütfen gıda yardmi deyl bana nakit ve eşya koltuklarım yanık eski televizyonum acnp kapanıyor bozuk halılarm eski yanık eşim madde bağımlısı ve zor durumdayım bakkala borcum var bir kira borcum var icralk borçlarım var vergi borcum Bağkur borcum kredi borcum var efemes hastası kızım var raporlu orta okula giden kzımdır hasta olan saygilarimla yaşım kırk bende kulaktan ameliyat olcam olamıyorum yeşil kartlıyım muayene ilaç borcundan dolayısıyla ilacını alamıyorum lütfen yardım eli uzatın bana saygılarımla

  1. Merhaba, yardım başvurunuzu muhtarlığa yaptığınızda daha hızlı sonuç alırsınız

 7. Merhaba,

  Benim aslında durumum farklı. ben endüstri mühendisiyim. ancak eşimden boşandıktan sonra hayatım alt üst oldu. çok büyük şirketlerde satış mühendisi olarak çalışırken bir anda kendimi ufak maaşlar alırken buldum. nafaka ödüyorum ve belimi büktü. derken artık yaşadığım şehirde para kazanamaz oldum ve işimden ayrıldım. şimdi pilot olucam inşallah. ancak 5 ya da 6 ay sonra başlayacağım okula. o döneme kadar sıkı ders çalışıyorum ve ne yazık ki geçici iş bulamıyorum. aile desteği vs. yok. hala 4 yaşındaki oğlum için ayda 1000 TL nafaka ödemek zorundayım. ancak 5 ay idare etmem için borç paraya ihtiyacım var fakat bankalardan sigortam olmadığı için kredi alamıyorum. ben karşılıksız birşey beklemiyorum. pilotluk mesleğine başlayınca geri ödeyeceğim ve beni 5 – 6 ay idare edecek 20.000 TL ye ihtiyacım bulunuyor. şu an hiçbişeyimi karşılayamıyorum. ev sahibim evden çıkmamı istiyor. kiramı ödeyemiyorum. bana 6 ay sonra ödemeye başlayabileceğim 20.000 TL’yi borç olarak verebilirseniz benim geleceğim ve evladımın geleceği konusuda çok büyük imzanız olacak. her türlü senedi imzalamaya hazırım. lütfen yardım edin bana.

 8. Yardım yaparmisiniz nolursunuz gerçekten de çok zor durumdayim Allah rızası için yardım yaparmisiniz nolursunuz sesimi duyan yokmu tartik nolursunuz zor durumda olmasam bu yoruma yazmam gerçekten de yazmam vallahi billahi de yazmam nolursunuz gerçekten çok zor durumdayim acil para ihtiyacım var çocuklarım için yardım yaparmisiniz nolursunuz çok ama çok zor durumdayim Allah rızası için borcum var ama odeyemiyirum nolusunuz çok zor durumdayim

  1. Merhaba, bulunduğunuz yerdeki muhtarlığa müracaat ederek daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Komisyon muhtarlık raporlarını dikkate alarak karar vermektedir

 9. İyi akşam 3cicuk okutuyorum eşimden ayriyim annemde kalıyorum 2oda annem in durumunda kötü emekli maaşı alıyor ancak annemle babam yetiyor ben devletten heray çocuklarımı okutmak için başka bilmek için yardım alıyordum bunu süresi 1yil geçen kesif geldi artık almayacagimi söylediler sadece bir defasında Komisyon alırsın ben bu aldığım aylığa guvenipte çocuklarımı okutuyordum yardım parasın kesilince onları servisten çıkardım yağmurda yayan gidiyorlar harçlık veremez oldum benim tek istediğim tekrar bana aylık baglamakllari çocuklarımı rahat bir şekilde okutmak ihtiyaçlarını karşılamak bu konuda yardımcı olursanız çocuklarımı mutlu edersiniz yüzlerini guodurursunuz okula gitme hevesleri olur bu konunda yardımci olursaniz kendim için değil çocuklarım için lütfen?

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına iki ayda bir 550TL verilen dul aylığı için, Vakıflar Genel Müdürlüğüne muhtaçlık aylığı için
   müracaat edebilirsiniz.

 10. AYDA BIN TL KREDİ ODUYORUM VE ALDIGIM MAAS 2350 YETISTIREMIYORUM 2 3 AY SONRA BEBEGIMIZ OLACAK DEVLET YARDIM EDERMİ BİZE

  1. Merhaba,doğum yardımı ve süt parası alabilirsiniz.

 11. Merhaba cok borcum var bir cıkmazın ıcındeyım Allah rızası için bana aradım edın

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yada çevrenizdeki yardım derneklerine müracaat edebilirsiniz

 12. Merhaba benim eşim 6 ay önce meme kanserine yakalandi 3 ay önce pendik marmara arastirmada beyin ameliyatı oldu metastas olduğu için önce lenflere sonra beyine sicramis şu anda kemoterapi ve işin tedavisi görüyor normalde sakaryada oturuyoruz iki kizimiz var biri 2 diğeri 7 yasinda onlar sakaryada benim Annem bakiyor bizde gebzede kayinvalidemde kaliyoruz bu hastalik yüzünden bende calisamiyorum şu anda kemiklerede yayılmış sakaryadaki onkoloji uzmani 6 ay ama 1.5 sene yaşayan hastalarim var dedi benimde maddi olarak yardım almam için ne lazim inanin artik tukendik ne yapicagimida bilmiyorum

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek sağlık yardımı başvurusu yapabilirsiniz

 13. Lutfen bana yardim edin kizim kucuk bez mama ve giyime ihtiyacim var lütfen donus yapın

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek bez ve mama yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

 14. Asgari ücretle çlışıyorum yetmiyor ev kira 2 tanede kızım var ve 2 tane yenim var babaları kazada rahmetli oldu yardım istiyorum yetiştiremiyorum

  1. Merhaba, sigortalı olanlara sosyal yardım verilmiyor fakat siz yine de başvurunuzu yapın komisyon onay verirse alabilirsiniz.

 15. Merhabalar.Yardım talep formu olarak gösterilen linkten buraya ulaştım. Aralık 2017 de evlendigim eşimden Eylül 2018 de 7aylık hamileyken boşandım. Hali hazırda düğün ve mobilya borçlarımla beraber şuan 3 aylık bebeğim ile emekli maaşıyla kirada oturan annemin yanında yaşıyorum. Pskolojik ve maddi sıkıntılardan ötürü Bebegime anne sütü veremedim mamayı ve bezi akrabalarıkın destegiyle zorlukla alabiliyorum. İş bulamadım ve eski eşimde bebek için yardım etmeyi reddediyor büyük geçim sıkıntısı içerisindeyim. Nakdi yardım kontenjanı varsa yararlanmak istyorum. İlginize teşekkürler

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 16. Tanıdığım aile cok zor durumda evin babası çalışamıyor belinden dolayı kız kardeşim iş bulamıyor erzurum da soğuk cok suları kesilmiş elektrikli kesilmiş doğalgaz kesilmiş ev kira cok kötü durumları var her gördüğümde içim parçalanıyor kimsede yardımcı olmuyor nolur mesajıma cvp verin aileye yardım edin acil !!!!!!

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğüne muhtaçlık aylığı için müracaat edebilirsiniz

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz

 17. 60.000 tl borcum var iş yok ne olur bir yadim edin acil icraya verdiler numaram isterseniz arayin

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yada maddi yardım yapan derneklere müracaat edebilirsiniz

 18. Merhaba ben murat gözden engelliyim ve eşim ems hastalığı supesi var diyorlar ev kira ek bir gelirim yok işsizim 3 çocuk sahibiyim ve eşim hamile beni anlayacak Hayırseverlerden yardım bekliyor

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz

 19. 4 ay iş bulamadım 1 hafta önce şükür geçicide olsa işe başladım.evim kira çocuklar okula gidiyo 4 aydır kiramı veremedim çeşitli yerlere bakkala fırına borçlandım şuan çıldırmak üzereyim çok daraldım erzurumda ikamet ediyorum yakıt paramı veremediğim için doğalgaz kesik allahını seven bana bi el atsın yardımcı olsun elim rahatladığında fazlasıyla alır hem benden hemde büyük allahtan

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 20. 2 yıldır sözlüyüz kızın ailesinden dolayi yuzuk takmak zorunda kaldık evlilik icin baski uygulanıyor ama o maddiyata sahip degiliz lütfen yardim edin ???

 21. Merhaba 2 çocuğum var eşim asgari ücrete çalışıyor bn tek bobrekliyim çalışma imkanim yok eşimin maaşından 200 tl kaliyo ve biz herkeze borclaniyoruz her ay boyle devir daim oluyor ne üstümüze ne basimiza onu geçtim haftalık pazar alışverişi zor yapıyorum bide bu borçlar birikiyo esinle maddi konulardan dolayi aramiz aciliyor ne yapmam gerekiyor lütfen yardim edin çıkmaza girdik

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek sağlık yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

 22. Kolay gelsin ben İzmir torbalı da oturuyorum  şeker hastasıyım yaklaşık 1.senedir işsizim  10.yaşında obezite hastası kızım var kirada oturuyorum 5.aydır kiramı ödeyemiyorum faturalar taksitler duruyor geçenlerde buzdolabı ve çamaşır makinesi aldığımız yer gelip buzdolabı ve çamaşır makinesi ni alıp götürmüş birikmiş 4.taksidi ödeyemediğimiz için allah rızası için yardımcı olun

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek kira yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

 23. Iki cocugum var maddi olarak çok zor durumdayim ve çok borçlandım maddi destek istiyorum

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz

 24. Merhaba ismim zehra. Evliyim ve bir kiz cocugum var. Kizim Astim bronsit rahatsizi. Benim bel ve boyun fitigim var calisamiyorum. Esim madde bagimlisi ve gecim sikintisi cekiyoruz eve duzenli bi para gelmiyo. 5 binlira kredi borcumuz ve fatura borcumuz var. Kaymakamliga belediyeye ve sosyal yardimlasmaya basvurdum. Evli oldugum icin ne kizima ne bana yardim edilmiyor. Muhtaclik maasi talebindr bulundum kabul edilmiyor. Ne yapmam gerekiyor

  1. Merhaba, ilk olarak Kaymakamlık Makamına eşinizin tedavisi için (AMATEM) başvuru yapın. Eşiniz tedavi görmeye başlayınca da Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunun

 25. Allah için yardımcı olun borcumu çalışarak öderim yeterki böyle bir kötü durumdan kurtulayım lütfen dönüş yapın yanlız ve çaresiz durumdayım

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 26. 7yıldır ödediğim ev kredimi işsizliğim nedeniyle ödeyemedim taksit sayısı 3 ay olduğu için evim içraya gidecek nasıl yardım eline ulaşabilirim

  1. Merhaba
   Maddi yardımlar öncesinde ilk olarak ekonomik durumunuzu belirlemeniz gerekir. Her maddi yardım talebi arkasında bir muhtaçlık seviyesi gözetilir. Mahalle Muhtarlığından Muhtaçlık Belgesi talebinde bulunmanız gerekiyor. Muhtaçlık Belgesini aldığınız takdirde bağlı bulunduğunuz bölgedeki yardım kuruluşlarına başvurunuzu yapabilirsiniz.

 27. Selam cok sayın buyuk lerim cok kotu bır durumdadırım borcum cok var ben 4yasındanberı yetım buyudum hayatımda hep tekkaldım ve bana sahip cıkacak kımsem olmadı ne evım nede yerım var harebe bır ısyerınde kalıyorum burda işyok dıyerek burdanda cıkarıcaklar ve ben sokakta kalıcam bırhayelım vardı bır sevdıyım var ama evım param olmadıgı ıcın hıc bırını yapamıyorum ıcten ıce eriyorum 39 yasındayım ıstanbulda yasamaya calısıyorum bana vesıle olabırmısınız ben yalan konusmam once bır arastırın iz ve gelcek oldugunu anlıcaksın iz sızden allah rızası ıcım bana bır care olun bır yuvam bır esım olsun hayatta tek ıstedıyım bu 05380645903 alah razı olsun sımdıden cennetın kapısını acabılırsınız sevenleri kavustursanız saygılarımla

  1. Merhaba
   Bulunduğunuz yerin muhtarlığından Muhtaçlık Belgesi almanız gerekli, Muhtaçlık Belgesini temin ettikten sonra bağlı bulunduğunuz belediyeye giderek yardım talebinizi iletebilirsiniz.

 28. Abilerim kardeslerim bana yardım edin ne olursunuz çocuğum çok hasta paraya ihtiyacım var çok zor durumdayım Allah rızası için 5 bin lira bulmam lazım inanmayan olursa bana ulaşsın telefon numaramı vereyim ne isterse gösteririm yemin edyrm çok zor parasızlık ne olursunuz yardım edenlerden Allah razı olsun iban no TR51 0006 2000 7340 0006 6685 69

 29. Merhaba, öğrenciyim ve sadece tek seferlik 500 tl ye ihtiyacım var. Her türlü şeyi araştırdım ancak durumumun aciliyetinden ötürü bu parayı verecek bir yer bulamadım.

  1. Merhaba
   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapabilirsiniz.

 30. Sellami alleykuk yardim severler ben ssyl hardimlasmaya gitim sadece ikiyuz milyon verdiler borca verdim ev sahibime 2 milyar borcum var valilik bakmiyo ve acim tupum yiyecek birseyim yok allah rizasi icin banna yardim edin cok perisanim sokakta kalacam banna ulasin

  1. Merhaba, başvurunuzu muhtarlık aracılığıyla yaparsanız daha hızlı sonuç alırsınız.

 31. Borcum var 15 bin TL 3 aydir işsizim nakit ihtiyacım var nasıl yapabilirim bilmiyorum

  1. Merhaba, çevrenizde faaliyet gösteren ve sosyal destek sağlayan dernek ve vakıflardan yardım talebinde bulunabilirsiniz

 32. Ben çok zor durumdayım.Yardım edecek abilerim ablalarım varsa Allah şimdiden razı olsun.birisine 40000 tl kredi çektim ödemiyor borç bana kaldı ailemin de haberi yok zor durumdayım..Lütfen Allah rızası için yardım edin. çok zor durumdayım. Ömür boyu o kişiye dua ederim. Lütfen……

  1. Merhaba, çevrenizdeki maddi yardım yapan dernek ve vakıflardan yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 33. Slm ben İst Zeki 2cocuk babasiyimbiri üniversiteye gidiyor biride liseye 2000 lira maaş alıyorum evim kira üniversiteye giden çocuğum kanser hastalığı geçirdi şu an hem okuyor hende3 ayda bir tedavisi devam ediyoruz Türk maddi olarak çok sıkıntı dayım Allah için peygamber için durumu iyi olan hayır severlerin yardımını bekliyorum sitresten dünyadan artık bunalım yaşıyorum araştırıp öğrenebilirsiniz bilirsiniz

  1. Merhaba, çocuğunuz adına Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek sağlık yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

 34. Merhaba,
  Ben izmide yasiyorum evliyim 2 çocuğum var biri mamayla besleniyor diğeri 3.5 yaşında ssk liyim gelirim var ancak sosyal yardımlaşmaya gittim geliri olmayanlara yada 400 tl nin altında olanlara destek veriyorlarmış. Benim 60 bine yakın kredi ve kredi kartı borcum var evim kira .4 aydan beri bankaları ödeyemiyorum 3 aylık kiram birikti sağlık problemim de var aksayarak yürüyorum engelli raporum yada engelli değilim belimde boynumda fitik var maddi destek icin yardim edin lütfen allah rızası için çıkmaza girdim dayanamıyorum artık 2017 de dolandirildim ogun den sonra maddi manevi toparlayamadım psikoloji ilaclari kullaniyorum .lutfen geri donus yapin

  1. Merhaba
   Tam teşekküllü devlet hastanelerine ya da Eğitim Araştırma üniversite hastanelerinde heyete girerek rapor talep edebilirsiniz. Eğer en az %40 engelli raporu çıkarsa engelli raporu ile yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 35. Benim borcım var amam. Maşım yetmiyor çok daraldım lutfen bana yardımcı olun

  1. Merhaba, borçlarınızı yeniden yapılandırma yolunu deneyin. Ve çevrenizde sosyal yardım amaçlı kurulan derneklere ulaşabilir yardım alabilirsiniz. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yardım için müracaat edebilirsiniz.

 36. 35yasindayim ozel guvenlik gorevlisiyim.Suan nisanliyim ama esya almakta zorlaniyorum kredi cektim ama yatak odasi ve cocuk odasi alamadim.Bana bu konuda destek olabilecek biri varsa cok tsk ederim.Saglikli gunler dilerim

  1. Merhaba
   Maddi yardım kuruluşlarına bizzat başvuru yapabilirsiniz.

 37. Merhaba , 25 yaşında bir genç kızım. Asgeri ücretle tek başıma üç kişilik ev geçindirmeye çalışıyorum ve evin ailemin sağlık ihtiyaçlarından dolayı borcum birikti ödenmez hale geldi. 2 ay gecikmiş bir borcum var ve ödemezsem hakkımda dava açılacak ne yapacağımı bilmiyorum. Derneklere , vakıflara, bankalara, devlete, bir çok ünlüye yardım için defalarca başvurdum ve hiç biri bana yardımcı olmadı. Nolur bana yardımcı olun. Yardım etmek isteyen olursa ➡️ seldaninruyasi@outlook.com.tr

  1. Merhaba
   Kaymakamlık yardımlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

 38. Merhabalar, 10 ve 11 yaşında iki tane oğlum var, maalesef ikiside dünyada sadece 17 kişide olan genetik bir hastalığa sahipler..Hem görmüyorlar, konuşmuyorlar hiç.. Leber Conjantinal Amarazu na Bağlı ALP1 genleri bozuk tıptaki hastalığın ismi… Gitmediğim ülke kalmadı tedavi için, hiçbir ilerleme kaydedemedik maalesef!! Anne ve baba olarak hem psikoolojikmen hem finansal olarak bittik, tükendik, yorulduk.Çok ciddi çocukların hem eğitime hemde özel bakıma ihtiyaçları var..

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek sağlık yardımı ve nakit yardımı için başvuru yapabilirsiniz.

  2. Selam nasılsınız bana biraz para yardım ede bilirmisiniz

 39. Ben hakan mrh Ben 5aydir issizim 1 kizim var yardim istiyorum artik psikoljim bozuldu bana yardimci olun lutfen.

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek nakit ve gıda yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

 40. İYİ GÜNLER BEN SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE 20 DİŞİM ÇEKİLDİ ŞUAN 1 AYI GEÇKİN SÜREDİR DİŞİZZİM , YAŞIM DAHA GENÇ OLDUĞU İÇİN DOKTORLAR İMPLANT YAPILMASINI ÖNERİYOR FAKAT MADDİ AÇIDAN ÇOK PARA EDİYOR, BABAM EMEKLİ BU PARAYI KARŞILAYACAK DURUMUMUZ YOK BİR YERLERE BAŞVURU YAPSAM SONUÇ ALABİLİR MİYİM YADA NEREYE NASIL BAŞVURU YAPMAM GEREKLİ YOL GÖSTERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM KOLAY GELSİN

  1. Merhaba
   Bu yardımlardan faydalanmak için bağlı olduğunuz muhtarlığa giderek muhtaçlık belgesi talebinde bulunun bu belge sayesinde maddi durumunuzu hemen her alanda rahatlıkla kanıtlayabilirsiniz.

 41. Merhabalar iyi günler beni işten çıkardılar ve ben çalışırken kredi karti borclarim vardı peyder peye ödüyordum isten çıkarttıkları için kredi kartı borçlarını ödeyemiyorum faturalarım var ödeyemedim maddi yardima ihtiyacım var

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek nakit yardımı talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca çevrede bulunan sosyal yardım derneklerinden de yardım alabilirsiniz. Genelde her şehrin sosyal yardım derneği bulunmaktadır

 42. Merhaba bursada yasiyorum .kredi borclarimi odemekte zorlaniyorum .Allah icin yardim edin. Calisiyorum ama asgari ucretle yeterli olmuyor .kizim var okula giden .onun ihtiyaclari ikinci planda kaliyor .yalvaririm yardim edin. Kira mi bile zor oduyorum.

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek kızınız için eğitim yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

 43. Merhaba ben issizim krediyle bir aldim ve avukata dustu bir cocugum var cok bunaldim kime gittiysem kapi yuzume kapandi cocuguma sut alamiyorum evime ekmek alamiyorum bir erkek olarak utaniyorum psikolojim bozuldu artik care bulamiyorum is alimi yapmiyolar isci cikartiyoruz diyolar iskur nereye gonderdiyse gittim insaatlara bile basvurdum Allah rizasi icin kis gunu ne gaz var nede yiycek

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde bulunan formu indirip doldurun ve tekrar posta ile Vakıflar Genel Müdürlüğüne göndererek muhtaçlık aylığı başvurusunda bulunabilirsiniz.

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek nakit yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

 44. Dolandırıldim yakında düğünüm var ve ben kimseye bisey söyleyemiyorum ailemden gizliyorum durumu bankaya borçlarınm oldu ödemekte sıkıntı çekiyorum ve düğün için biriktirmiş olduğum bütün birikimim gitti ne yapacagimi bilmiyorum her gün stress ve hastalık geçiyorum aileme ve dostlarıma hic birşey diyemiyorum aklıma saçma sapan bir çok şey geliyor lütfen yardım alacağım bi yer bi umit

  1. Merhaba, sosyal yardım yapan dernek ve vakıflardan yardım alabilirsiniz

 45. Merhabalar benim 3 bankada borcum var çok zor durumdayim evime haciz geldi eşyam dairem hepsine el konuldu çok aciz bir durumdayim kredi kart boçlarimda var ne yapacağimi bilmiyorum yardimci olucak hiç kimse yok ne olursunuz bana yardimci olun Allah rizasi için çocuklarim için kendimi duşunmuyorum işimde yok 6 aydir çalışamıyorum iş yok kiradayim kirami bile öduyemiyorum

  1. Merhaba, sosyal yardım yapan dernek ve vakıflara müracaat ederek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 46. Merhaba 6 aydır işsizim ve 8 aylık çocuğum var mama ve bez parasını 400 lira faturalarımı ödeyemez duruma geldim ilçedeki sosyal yardımlaşmaya gittim 150 lira onaylanırsa ödeme yapıyorlarmış bana bu konuda yardımcı olurmusunuz

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına aynı zamanda gıda yardımı için de müracaat edebilirsiniz.

 47. Merhaba 2. çocuğuma doğum yaptım ekonomik nedenlerden dolayı işten çıkartıldım.kızım ilkokul öğrencisi bebeğim 3 buçuk aylık eşim asgari ücretle çalışıyor ama yetiştiremiyoruz iş arıyorum daha bulamadım Kredi borcum var ödemekte zorlanıyorum çok utanıyorum ama lütfen bana yardımcı olun Allah rızası için zor durumdayım çok teşekkür ederim

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına nakit yardımı için müracaat edin, komisyon onay verirse alabilirsiniz.

 48. Merhaba ben 2.bebeğime doğum yaptım ekonomik nedenlerden dolayı işten çıkartıldım.kızım ilkokul öğrencisi bebeğim 3 buçuk aylık eşim asgari ücretle çalışıyor ama yetiştiremiyoruz iş arıyorum daha bulamadım Kredi borcum var ödemekte zorlanıyorum çok utanıyorum ama lütfen bana yardımcı olun Allah rızası için zor durumdayım çok teşekkür ederim iyi günler dilerim

  1. Merhaba, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bez ve mama yardımı için müracaat edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu