Bilgi Arşivi

Netflix Hesabı Nasıl İptal Edilir?

Netflix hesabınızı farklı platformlar üzerinden kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Oldukça kısa süren bu basit işlemlerin ardından Netflix hesabınızı tümden kapatabilirsiniz. İnternet tarayıcıları üzerinden Netflix hesabınızın iptal işlemi için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Netflix’i kullandığınız internet tarayıcısı üzerinden Netflix’in resmi web sitesine giriş yapın.
 • Hesabınıza işten sonra sağ üst kısımda bulunan profil seçeneklerinize tıklayın ve bu seçenekler arasından “Hesabım” butonuna basın.
 • Görüntülediğiniz sayfa da profilinize dair kullandığınız paketten ödeme şeklinize, e-posta adresinizden profil bilgilerinize kadara pek çok bilgiye erişebileceksiniz.
 • Bu seçenekler arasından “Üyelik ve Ödemeler” kısmına geçiş yapın.
 • Ardından karşılaştığınız sayfada “Üyeliği İptal Et” butonunu göreceksiniz. Butona tıklamanız gerekmektedir.
 • “Üyeliği İptal Et” butonunu tıklamanızın ardından karşınıza “Artık izlemek istemiyor musun?” ve “Bizimle kalın” şeklinde iki seçenek çıkacaktır.
 • Eğer bu seçenekler arasından “Bizimle kalın” seçeneğini tıklarsanız sizler için hazırlanan daha uygun fiyatlı paketler ile Netflix üyeliğinize devam etmeniz istenecektir.
 • Eğer Netflix üyeliğiniz iptal etmek konusunda kararlıysanız diğer seçeneği işaretledikten sonra “İptal işlemini tamamla” butonuna tıklamanız gerekmektedir.
 • Bu butona tıkladıktan sonra netflix üyeliğinizi neden iptal etmek istediğinize dair olan seçeneklerden sizin sebebiniz ile alakalı olanı işaretleyin ve “Tamam” butona tıklayın.

Android Cihaz Üzerinden Netflix Üyeliği İptal İşlemi

Akıllı Android cihazınız üzerinden Netflix üyeliğinizi iptal etmeniz de mümkündür. Bunun için Android cihazınızda bulunan Netflix uygulamasına girmeniz ve gerekli adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Netflix üyeliğinizi Android cihaz üzerinden iptal etmek için izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • Akıllı cihazınız üzerinden Netflix uygulamasına giriş yapın.
 • Uygulamada sağ alt köşede bulunan “Daha Fazla” kısmını tıklayın.
 • Karşınıza çıkan sekmede “Hesap” bölümüne girin.
 • Bu bölüme tıkladıktan sonra Netflix uygulaması Android cihazınızı Netflix’in internet sitesine yönlendirecektir.
 • Yönlendirildiniz sayfa üzerinde bulunan “Üyeliği İptal Et” seçeneğini işaretleyiniz.
 • Bu işlemi tamamlamanızın ardından “İptal İşlemini Tamamla” seçeneğine basarak Netflix üyeliğiniz iptal etme işleminin son adımına geçiş yapabilirsiniz.
 • Son adım olarak ise Netflix üyeliğinizi neden iptal etmek istediğinize dair olan seçenekler arasından sizin sebebinize en yakın olan sebebi işaretleyerek iptal işleminizi tamamıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

Bu adımları gerçekleştirmenizin ardından Android cihazınız üzerinden Netflix üyeliğiniz iptal etmiş olursunuz. Netflix uygulamasını Android cihazınızdan kaldırmak Netflix üyeliğinizin iptali için yeterli olmayacaktır. Eğer Android cihazınız üzerinden Netflix üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız yapmanız gerekenler yukarıdaki evreleri tamamlamaktır.

Spotify Hesabı Nasıl İptal Edilir

iOS cihazlarınız üzerinden Netflix hesabı iptal işlemi yapmak için de Android cihazlarda izlenen bu yolu takip edebilirsiniz. Yukarıdaki adımlar iOS cihazlar üzerinden netflix hesabı iptal işlemi için de geçerlidir. Fakat netflix üyeliğinizin faturalandırması iTunes aracılığı ile gerçekleşiyorsa telefonunuzun ayarlar seçeneği üzerinden iTunes ya da AppStore kısmına girdikten sonra netflix simgesi üzerine tıklayarak karşılaştığınız seçenekler arasından aboneliğinizi sonlandırmanız mümkündür.

Netflix Üyelik Sonlandırma İşlemi Ücretli Midir?

Netflix üyeliğinizi sonlandırdırken bu sebepten kaynaklı olarak herhangi bir şekilde ücrete tabi tutulmazsınız. Fakat yeni ay dönemine geçiş gerçekleşirse üyelik iptal işleminizi gerçekleştirirsiniz bile yeni dönemin ödemesini de yapmak zorundasınız. Böyle bir durumda üyeliğinizin iptali gerçekleşir fakat ödemesini gerçekleştirdiğiniz ay içerisinde Netflix üzerinden izleme yapmaya devam edebilirsiniz.

Netflix Hesabımı Tekrar Aktive Edersem Bilgilerim Sıfırlanır Mı?

Netflix üyeliğinizi sonlandırsanız bile hesabınıza dair bilgiler 10 ay boyunca Netflix tarafından saklanır. Dolayısıyla bu 10 aylık süreç içerisinde netflix hesabınızı tekrar aktive etmeniz durumunda bilgileriniz ve izleme geçmişiniz kurtarılabilir. Fakat netflix hesabınızı iptal ettikten sonra geçen 10 ayın ardından hesabınızı tekrar aktive etmeniz durumunda izleme geçmişiniz ve bilgilerini sıfırlanacaktır.

Twitch Prime Hesabı Nasıl İptal Edilir

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu