Bilgi Arşivi

Öğretmenlere Eylül’de Ek Ödeme Alacak

Öğretmenlere Eylül’de Ek Ödeme, Devlette ve özel okullarda görev yapan öğretmenlerimize Eylül ayında ek ödeme imkanı tanınmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl yapılan ek ödemeler, İlçe Milli Eğitim müdürlükleri tarafından gerçekleştirilecektir. Eylül ayında verilmesi planlanan ek ödeme tutarı bu yıl için 1.171TL olarak belirlenmiş durumda.

Öğretmenlere Eylül’de Ek Ödeme, 2017 yılında imzalanan ve 2018- 2019 yıllarını kapsayan, mali ve sosyal haklar ile ilgili maddeler içeren 4. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında belirlenen hazırlık ödeneği brüt 1.180TL olarak belirlenmişti. Brüt tutardan Damga Vergisi kesildikten sonra kalan net tutar ise 1.171TL olacak.

Kamu’da İşçiye Eğitim Yardımı

Kamu’da İşçiye Eğitim Yardımı, Kamuda çalışan taşeron işçilere de çocukları için eğitim desteği yapılacak. Toplu sözleşme kapsamında her ay her bir çocuk için 25TL alan taşeron işçilere, eylülde eğitim desteği verilecek. Desteğin tutarı ilkokulda okuyan çocuk için 100TL, ortaokullar için 110TL, lise için 120TL, üniversite için 140TL.

Ek Ödeme Nedir?

Ek Ödeme Nedir?, 5454 sayılı Kanunla emekli ve hak sahiplerinin gelir ve aylık miktarlarına göre her ay belli bir oranda aldıkları ödemeye, ek ödeme denmektedir. 2006 yılına kadar vergi iadesi olarak yapılan ödeme şimdi ek ödeme olarak ödeniyor. Ek ödeme miktarları da her yıl Devlet memuru aylık katsayısında meydana gelen artış oranlarında artırılıyor.

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu