Bilgi Arşivi

2019 – 2020 Okullar Ne Zaman Açılıyor ? MEB Tarihine Göre Okulların Açılma Tarihleri

2019 – 2020 Okullar Ne Zaman Açılıyor? Her yıl binlerce öğrenci ve öğrenci yakınlarının yakından takip ettiği en önemli konulardan bir tanesidir, Okullar ne zaman açılıyor sorusu? Okulların ne zaman açılacağı en çok merak edilen konular arasında çoktan yerini almış durumda! Geçtiğimiz yıl 17 Eylül Pazartesi günü ders zilinin çalması ile başlayan 2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim yılı, 14 Haziran 2019 Cuma günü son ders zilinin çalması ile sona ermişti. Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı takvim içerisinde her sene sadece okul başlama ve bitiş tarihlerini yayınlamakla kalmıyor, ayrıca yıl içerisindeki tatil tarihlerini ve eğitimin başlayacağı tarihlerini de duyuruyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen açıklamaya göre 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Gelen açıklamaya göre, okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül 2019 tarihlerinde uyum eğitimleri yapılacak.

2019 – 2020 Yeni Eğitim Sisteminde Tatil Günleri!

2019 – 2020 Yeni Eğitim Sisteminde Tatil Günleri! Yapılan son çalışmalara göre öğrencilerimizin yeni dönem için tatil günleri yeniden değerlendirilerek, belirlenmiş durumda.  Milli Eğitim Bakanlığı, tatil ve okul zamanlarının daha dengeli ve verimli hale getirilmesi için yeni bir eğitim-öğretim çalışma takvimi modeli hazırladı. 13 haftalık yaz tatili süresi, öğrencilerin öğrenme motivasyonlarını kaybedecek kadar okuldan uzaklaşmamaları için 11 hafta olarak düzenlendi.

Yaz tatilinden alınan 2 hafta ise nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak verilecek. Yeni modele göre artık okullar bir hafta erken açılacak, bir hafta daha geç kapanacak. Ancak bu durum toplam tatil süresini kısaltmayacak.

Takvime göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılı bir hafta öne çekilerek 9 Eylül 2019’da başlayacak.

18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 16 gün) İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020’de başlayacak.

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu