Diğer Yardımlar

Okuyan Öğrencilere Okul Yardımı

Okuyan öğrencilere okul hayatında bir destek de “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı” ve Belediyelerden gelmektedir. Öğrencilere okul yardımı, en azından okul ihtiyaçlarını gidermek için ve materyal yardımına vb. destek olmak düşüncesi ile maddi anlamda yapılan yardımlardan biridir.

Öğrencilere Okul Yardımı Nedir?

Öğrencilere yapılan bütün yardımları içinde barındıran öğrenciye destek amaçlı yapılan bir yardım türüdür. Öğrencilere okul yardımı, birçok ihtiyaçlarını görmeleri adına yapılan bir yardım olmakla beraber bu konuda aileye de kolaylıklar sağlamakta güçleri yetmediği yerlerde güzel bir destek olmaktadır. Hatta eğitim öğretim hayatında çok iyi yerleri gelmelerinde çok büyük rol oynamaktadır.

Öğrencilere Okul Yardımı Kimlere Verilir?

Soru belki biraz anlamsız duruyor ama öğrencide olsa bu yardım herkese verilmiyor. İhtiyaç sahiplerine verilmesi veya topluma faydalı olabilecek bireylere verilmesi başlıca önemli kısımdır. SYDV(Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) öncülüğünde Belediyeler ile birlikte bu yardımlar araştırmalar ve incelemeler sonucu hak sahiplerine ulaştırılmaktadır. Okul yardımı, öğrencilerin birbirleri arasındaki farkları göremesinler diye yapılan bir yardımdır.

Bunun haricinde öğrenciye okul yardımı özel okullarda okuyan öğrencilere de mümkün olduğunca yardım yapılmaktadır. Özel okulun fiyat 10.000 TL olsun mesela, bu yardımın en azından 1500-2000 TL arasını destek amaçlı vermektedir. Bu da küçük parça gibi dursa da bir çok ihtiyaca destek olmaya yetecek bir yardımdır. Çünkü bu yardım ülke çapında sayıca çok öğrenciye yapılmaktadır.

Öğrencilere Okul Yardımı Parası Kaç Kez Alınır?

Okul yardımı alan öğrenciler bu yardımdan 2 kez faydalanabilmektedirler. Yani 2 dönem verilmektedir. Yardımların fiyatları dönemsel olarak düşünüldüğünde şöyle diyebiliriz:

Öğrencilere Okul Yardımı Parası Ne Kadardır?

Yüksek öğretim öğrencilerine yapılacak Okul yardım parası:  821,30 TL maddi destek verilecek.

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Benim evim kira hastalik dan dolayi sosyal yardims almiyolar kizim ortaokul gidiyo burs parasn dan faydalanabiliyim eşim işsiz

  1. Merhaba
   Bağlı bulunduğunuz belediyeye giderek sorgulama yapabilirsiniz.

  1. Merhaba
   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Belediyelerden başvuru yapabilirsiniz.

 2. Merhaba ben iki çocuklu bir anneyim eşim çalışıyo ama maaşında icra var kesiliyor ve bundan hariç bi çok yere borcu var oğlum okuyo kızım 4.5 yasında evim çok eski bir bina onların ihtiyaçlarını karşılıyamıyoruz nolur yardımcı olun

  1. Merhaba
   Kaymakamlık yardımlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

 3. Hanım efendi kimse cevap vermemiş bende bilmiyorum ama gözüme takıldı sorunuz siz en iyisi bir sosyal yardımlaşma vakfına gidin durumunuzu anlatın onlar size yardımcı olacaklardır. 🙂

 4. Benim bu sene başladı bende alabilir miyim evim kira eşim tek çalışıyor üç tane çocuğum var iki tanesi raporlu sigortam var verirler mi bilgisi olan varmi oğlum için nereye başvurmam gerekli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu