Sosyal Yardım Platformu

2019 PTT Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2019 PTT Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2019 yılında PTT emeklileri kredi başvurularını en yakın PTT şubelerine giderek yapabilir. Emekli maaşlarını PTT’den alan emekliler PTT şubelerine giderek gişe personeline PTT ile anlaşmalı olarak kredi veren bankalardan birisinin kredisine başvurmak istediğini belirterek kredi başvurusunda bulunabilirler. PTT Emekli Kredi başvurusu yapmak için sadece nüfus cüzdanını götürmeniz başvuru yapmak için yeterlidir. PTT ile anlaşmalı bankaların faiz oranlarını ve koşullarını yazımızdan öğrenerek size en uygun olan bankanın kredisine başvuru yapabilirsiniz.

2019 PTT Emekli Kredisi Veren Bankalar

2019 PTT ile anlaşmalı bankalar üzerinden PTT emeklileri kredi çekme fırsatına sahiptir. PTT ile anlaşması bulunan bu bankaların hepsi farklı başvuru koşulları ve farklı faiz oranları sunar. Bu nedenle PTT ile anlaşmalı bütün bankaların kredi alt limit ve üst limitlerini, başvuru koşullarını, faiz oranlarını ve vadelerini bilmek size avantaj sağlayacaktır. PTT ile anlaşmalı olan bankların listesi;

 • Aktif Bank
 • Vakıfbank
 • Denizbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
 • İNG Bank
 • Burgan Bank

PTT Emekli Kredisi Başvuru Şartları ve İstenen Belgeler

PTT Emekli Kredisi başvuru şartları anlaşmalı bankalar tarafından farklı koşullar altında PTT emeklilerine sunulmaktadır. Her ne kadar birbirinden farklı koşullar olsa da genel kapsamda baktığımızda ortak olan bazı koşullarda bulunmaktadır. PTT ile anlaşmalı bankalar tarafından sunulan ortak şartlar;

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • 80 yaşından küçük olmak,
 • Findeks puanın (kredi notu) kredi çekçek için yeterli olması,
 • Emekli maaşını PTT’den almak,
 • Talep ettiği kredinin aylık tutarının aylık gelirinin yarısından fazla olmaması.

Belirtilen bu şartlardan üst yaş sınırı bankalar arasında değişim gösterebilmektedir. Ayrıca kredi vadesiyle birlikte kredi sonunda kişinin bu yaş sınırını geçmemesi gerekmektedir. Örneğin üst yaş sınırı 80 olan PTT ile anlaşmalı bankadan emekli kredisi talep eden 78 yaşındaki bir emekli talep ettiği kredide de 60 ay vade seçeneği olsa bile en fazla alabileceği vade 24 ay yani 2 yıl olmaktadır. Anlaşmalı bankalar belge olarak ise sizlerden nüfus cüzdanı ile gelir belgesi talep etmektedir. Bunun dışında teminat ya da kefil göstermenize gerek duyulmamaktadır.

Aktif Bank PTT Emekli Kredisi

PTT’den kredi almak N Kolay diyen Aktif Bank emekli maaşlarını PTT şubelerinden alan emeklilere kefilsiz şartsız kredi sunmaktadır. Emeklilerinin 1.250 TL’den 30.000 TL’ye kadar ihtiyaçlarına çözüm oluşturabileceği PTT Aktif Bank İhtiyaç Kredisi kapsamında aylık faiz oranı %2,73’tür.  60 aya kadar vade seçeneği sunan Aktif Bank binde 5 oranında tahsis ücreti ve sigorta ücreti kesintisi de yapmaktadır. Aktif Bank tarafından PTT’den emekli maaşı alanlara özel olarak sunulan bu kredinin başvuruları ise PTT şubelerine yapılmaktadır. En yakın PTT şubesine gidip PTT çalışanına Aktif Bank emekli kredisine başvurmak istediğinizi belirterek size sunulan formu doldurmalısınız. Ardından krediniz başvurunuz değerlendirilecek ve kısa süre içerisinde paranız hesabınıza yatırılacaktır.

Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank PTT emekli kredisi emekli maaşını PTT aracılığıyla alan kişilere özel olarak hazırlanmıştır. Vakıfbank PTT emekli kredisi kapsamında 20.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz. Ayrıca 36 aya kadar vade fırsatı da sunulmaktadır. Aylık faiz oranı ise kredi başvurusu esnasında kredi notunuza göre hesaplanmaktadır. Vakıfbank PTT emekli kredisinde müşteriye sunulan vade süresi ve müşterinin yaşının toplamı 80 yılı aşmamalıdır. PTT emekli kredi başvuruları ise PTT işyerleri üzerinden yapılmaktadır. Bu krediye başvuru yapmak isteyen emekliler PTT şubelerine giderek kredi başvuru formunu doldurmalıdır. Doldurulan form PTT personeline teslim edilmesi başvurunun tamamlanması için yeterlidir. Başvurunuz uygun görülürse PTT şubeleri üzerinden kredinizi rahatça kullanabilirsiniz.

Denizbank PTT Emekli Kredi Kampanyası

Denizbank Her Derde Deva İhtiyaç Kredisi kapsamında maaşını PTT’den alan emekliler 2.000 TL’den 36.000 TL’ye kadar kredi çekebilme fırsatına sahiptir. 3 aydan 60 aya kadar vade seçenekleri sunulan bu kredi kapsamında talep edilen kredi tutarına göre faiz oranları değişim göstermektedir. Her Derde Deva İhtiyaç kredisi faiz oranları;

 • Talep edilen kredi tutarı 2.000 TL ile 5.000 TL arasında olan kişilere sunulan faiz oranı aylık %2,59,
 • Başvurulan kredi miktarı 5.001 TL ile 10.000 TL arasında ise size sunulacak faiz oranı aylık %2,39,
 • Son olarak 10.001 TL ile 36.000 TL arası kredi başvurusu yapanlara sunulan faiz oranı ise %2,24’tür.

Faiz oranları sadece kredi miktarı ile ilişkili olup talep edilen vadeye göre değişim göstermemektedir. Ayrıca binde beş oranında kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası kesintisi de yapılan Her Derde Deva İhtiyaç Kredisi kapsamında hayat sigortası primleri müşterinin yaşına, kredinin vadesine ve miktarına göre değişmektedir. Talep edilen vade süresi ile müşterinin yaşı toplamı 80 yılı geçmemelidir. Yani 77 yaşında olan bir müşteri 3 yılı aşan bir kredi talebinde bulunamaz. Denizbank Her Derde Deva İhtiyaç Kredisi başvurularını size en yakın PTT şubelerine gidip kredi başvuru formunu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) PTT ihtiyaç Kredisi

TEB Jet Kredi hizmetiyle emekli maaşlarını PTT şubelerinden alan kişiler uygun faiz oranları ile kredi talebinde bulunabilirler. TEB Jet Kredi ile emekliler en az 2.500 TL en fazla ise 40.000 TL’ye kadar kredi çekme fırsatına sahiptir. 3 aydan 60 aya kadar vade seçeneklerinin de yer aldığı Jet kredi ile jet hızıyla PTT emekli kredinize sahip olacaksınız. Bu krediden sadece PTT’den emeklilik maaşını alanlara değil aynı zamanda PTT’de çalışanları da faydalanabilmektedir. TEB Jet Krediye 70 yaş ve altı kişiler başvuru yapabilmektedir. Bu krediye başvuruları ise sadece nüfus cüzdanınız ile size en yakın PTT şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

İNG Bank Kredi Postam

İNG Bank PTT emekli kredisi ile 1.000 TL’den 45.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınıza çözüm oluşturabilirsiniz. 3 aydan 60 aya kadar vade seçeneklerinin yer aldığı bu kredi kapsamında faiz oranları talep edilen kredi miktarına göre değişim göstermekte. İNG Kredi Postam hizmetinde sunulan faiz oranları;

 • 000 TL’den 3.000TL’ye kadar kredi talebinde bulunanlardan %2,74 faiz oranı,
 • 001 TL’den 10.000 TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunan müşterilere sunulan faiz oranı %2,49,
 • 001 TL ile 20.000 TL arası kredi talep eden kişilere sunulan faiz oranı %2,39 olup,
 • Son olarak 20.000 TL’den 45.000 TL’ye kadar nakit ihtiyacı olan kişilere sunulan faiz oranı %2,24’tür.

İng Bank PTT postam kapsamında binde beş oranında tahsis tutarı alınmakla birlikte hayat sigortası zorunluluğu bulunmaktadır. Ayrıca 75 yaşından küçük olup maaşını PTT’den alan emekliler bu krediye başvurabilmektedir. Başvurular ise PTT şubeleri üzerinden yapılmaktadır.

Burgan Bank PTT Emekli Kredisi

Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi emekli maaşını PTT’den alan 73 yaşından küçük olan emeklilere sunulmaktadır. Bu krediden ayrıca PTT çalışanları da yararlanabilmektedir. 55.000 TL’ye kadar ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bu krediyi 60 aya varan vade seçenekleriyle rahatça ödeyebilirsiniz. Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi kapsamında sunulan faiz oranları ise;

 • 000 TL ile 9.999 TL arasında kredi talep eden kişilere %2,86 faiz oranı,
 • 000 TL ile 19.999 TL arasında kredi başvurusunda bulunanlara %2,47 faiz oranı,
 • 000 TL’den fazla kredi talebinde bulunan kişilere ise aylık %2,35 faiz oranı sunulmaktadır.

Burgan Bank PTT İhtiyaç Kredisi kapsamında %0,5 oranında tahsis ücreti alınıp ayrıca hayat sigortası da yapılmaktadır. Burgan Bank PTT emekli kredisi başvuruları ise Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren PTT şubelerinden yapılmaktadır.

Emekli Maaşı Hesaplama Nasıl Yapılır?

Emeklilik Hesaplama İle İlgili Soru ve Cevaplar

3600 Günden Emeklilik Maaşı Ne Kadar?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM