Sosyal Yardım Platformu

2019 PYBS Burs Sorgulama

2019 PYBS Burs Sorgulama

2019 PYBS bursu sorgulama, PYBS bursluluk sınavında başarı gösteren ve gelir durumu iyi olmayan 5 ila 11. sınıf arasında eğitim gören öğrenciler için mümkün olmaktadır. Açılımı Parasız Yatılı Bursluluk Sınavı olan PYBS, 2019 yılında isim değişikliğine uğrayarak İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı yani kısa ismi ile İOKBS olmuştur. 2019 PYBS bursu her sene açıklanan kontenjan sınırlaması kapsamında ihtiyacı olan ve sınavda başarı gösteren öğrencilere verilmektedir. Ailesi geçim sıkıntısı yaşamayan ve maddi durumu iyi olan öğrencilerin bu burstan faydalanması başarılı olsalar dahi mümkün değildir.

PYBS Sınav Sonucu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

PYBS sorgulama 2019 yılında online olarak Millî Eğitim Bakanlığı resmî web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Bu sorgulama sonucunda PYBS’den kaç puan alındığı öğrenilebilmektedir. PYBS puanı bursun alınabilmesi için en önemli etkenlerden bir tanesidir. Sorgulama için yapılması gerekenler şu şekildedir;

 • http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sonuc/sorgu.php?SINAV_ID=E5C49CE9941D940B2C4C837D7E823229 adresine giriş yapılması gerekmektedir.
 • Açılan sayfada T.C kimlik numarası ve doğum tarihinin yazılması gerekmektedir.
 • Bilgilerin girişi yapıldıktan sonra resimde görülen güvenlik kodunun girişi yapılmalıdır.
 • Giriş yapıldıktan sonra sayfanın altında yer alan ‘Tamam’ butonu tıklanmalıdır.
 • Tıklama işleminden sonra sınav sonuçlarını görebilirsiniz.

2019 PYBS Ne Zaman Yapılacak?

2019 yılı için yapılacak olan Parasız Yatılı Bursluluk Sınavı tarihi 2 Haziran olarak belirlenmiştir. Sınav ile ilgili duyuruları takip edebilmek için Millî Eğitim Bakanlığı resmî web sitesini ziyaret edebilir ve sınav duyurularını takip edebilirsiniz.

2019 PYBS Bursu Ne Kadar Ödenmektedir?

2019 PYBS burs miktarı 260,40 TL olarak belirlenmiştir. Sistemsel sorunlar nedeniyle bazı zamanlar bursların yatırılması gecikebilmektedir. Fakat ilk burs ödemeniz eylül ve ekim ayı içerisinde mutlaka yapılacaktır. Bursluluk parası ne zaman yatacak sorusunun cevabı ise her ayın ilk iki haftası içerisinde olacaktır. Aylık olarak ödenen burs için ilk ödeme başvurunun kabul edilmesinden sonra gelen ilk okul döneminin, ilk ayında 2 hafta içerisinde yapılmaktadır. Yapılan bu burs ödemeleri aile ekonomisine katkı sağlamakta ve öğrencilerin eğitim hayatlarına daha rahat şekilde devam edebilmelerine yardımcı olmaktadır.

PYBS Bursunun Nereye Yatırılır?

PYBS bursu Vakıfbank aracılığıyla ödenmektedir. PYBS bursun yattığını öğrenme işlemi için Vakıfbank şubelerine gidilebilirsiniz. Bunun yanı sıra Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak da bursun yatıp yatmadığını öğrenmeniz mümkün olacaktır.

PYBS Bursu Alınabilmesi İçin Şartlar

PYBS bursu şartlarına uygun sağlayan öğrenciler, Devlet tarafından verilen bu desteği almaya hak kazanabilmektedir. Bu bursun alınabilmesi için şartlar şu şekildedir;

 • Başvuru sahibi öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti ya da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
 • Öğrencinin yaşadığı hanede kişi başına düşen gelirin net asgari ücreti 3’te 1’inden az olması gerekmektedir. Yani ailenin aylık geliri muhtaçlık sınırında olmalıdır.
 • sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf, 8. sınıf, 9. sınıf, 10. sınıf ve 11. sınıf öğrencileri bu burstan faydalanabilmektedir.
 • PYBS bursu alınabilmesi için öğrencinin sınıf tekrarı yapmamış olması ve herhangi bir disiplin cezası almamış olması gerekmektedir.
 • Öğrencinin sınava gireceği sene de okul değiştirme cezası almamış olması gerekmektedir.
 • Öğrencinin sınıf tekrarını yaşadığı bir hastalık nedeniyle yapmış olması durumunda burs almak için başvuruda bulunabilmektedir.
 • Mesleki Açık Öğretim Lisesi, İmam Hatip Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Lisesi öğrencileri bunun yanı sıra açık öğretim ortaokul öğrencileri bu burstan faydalanamamaktadır.
 • Hükümlü olan ya da tutuklu olan öğrenciler burstan faydalanamamaktadır.

Pybs Bursu Ne Zaman ve Neden Kesilir?

Pybs Bursu Ne Kadar?

PYBS Bursu Hangi Nedenlerle Kesilir?

PYBS bursu kanunlar kapsamında belirlenmiş şartlar doğrultusunda öğrencilere verilmektedir. Şartlarda oluşan herhangi bir değişiklik sonucunda şartları uygunluk ortadan kalkarsa öğrenciye verilen PYBS bursu kesilmektedir. PYBS bursunun kesildiği durumlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Örgün öğretim hakkı elinden alınan ya da okuldan atılan bir öğrencinin bursu kesilmektedir.
 • Eğitim ve öğretim hayatını geçerli bir sebep olmadan bırakan öğrencinin bursu kesilmektedir.
 • Öğrencinin sınıf tekrarı yapması durumunda bursu kesilmektedir.
 • Bursa almaktan vazgeçen ya da hakkından feragat etmek isteyen öğrencilerin bursu kesilmektedir.
 • sınıf eğitimini tamamlayan öğrencinin bursu otomatik olarak kesilmektedir.

PYBS Burs ve Sınav Başvurusu İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

2019 yılında PYBS burs başvurusu online olarak yapılmaktadır. Başvuru için öncelikle sınav başvurusunun yapılması gerekmektedir. Başvurular;

Başvuru gerekli şartlara uygunluk sağlayan öğrencinin velisi tarafından yapılabilmektedir. Başvuru öncelikle okul iradesine gidilerek başvurunun ilk adımı yapılmalıdır. Öğrenci şartlara uygunluk sağlıyor ise okul müdürlüğü tarafından onay verilerek, PYBS başvurusu tamamlanmaktadır.

PYBS Başvurusunun Geçersiz Sayılacağı Durumlar Hangileridir?

PYBS başvurusu bazı durumlarda geçersiz olarak sayılabilmektedir. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Öğrencinin e-okul sisteminde bilgilerinde hata, eksik ya da çelişki varsa başvuru geçersiz sayılmaktadır.
 • Okul müdürlüğü tarafından başvuru elektronik ortamda onaylanmamış ise başvuru geçersiz sayılmaktadır.
 • Okul müdürlüğüne başvuru için verilmesi gereken belgeler ve bilgiler eksik verilmiş ise başvuru geçersiz sayılmaktadır.
 • Yurtdışında kayıtlı olmayan okullarda öğrenim gören öğrencilerin e-okul sistemi üzerinde denklik usulüne uygun düzenlenmemiş kayıtları bulunuyorsa başvurular geçersiz sayılmaktadır.

PYBS ’de Kaç Soru Sorulmaktadır?

PYBS yani yeni ismiyle İOKBS toplamda 120 dakika sürmektedir. Sınav dört seçeneğe sahip 100 soru olarak sorulmaktadır. Öğrencinin burstan faydalanabilmesi için sınavda başarı göstermesi gerekmektedir. Sınavın geçersiz sayılacağı durumlar ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Başka öğrenciye ait sınav belgelerinin kullanılması durumunda sınav geçersiz sayılmaktadır.
 • Başvuru sahibi öğrencinin yerine başka birinin sınava girmesi durumunda sınav geçersiz sayılacaktır.
 • Başvuru şartlarına uygunluk sağlamadığı halde sınava giren öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.
 • Geçerli kimlik belgesi ve sınav giriş belgesinin ibraz edilememesi durumlarında sınav geçersiz sayılacaktır.
 • Sınav için oluşturulan cevap kağıdının dönüş sınav güvenlik poşetinden çıkmaması durumunda sınav geçersiz sayılacaktır.

Özel Okul Öğrencileri İçin PYBS Bursu Alınabilir Mi?

PYBS bursu başvuru hakkı özel okul öğrencileri için bulunmaktadır. Özel okul öğrencilerinin başvuru yaparak burstan hak kazanmaları sonucunda burstan faydalanmaları için milli Eğitim Bakanlığına bağlı bulunan devlet okullarından; örgün eğitim veren ya da imam hatip ortaokullarına devam etmesi gerekmektedir. Kanun kapsamında bazı hallerde öğrenci özel okuluna devam ederken PYBS bursunu alabilir. Özel okuluna devam ederken PYSB bursundan faydalanabilmeyi gerektiren durumlar şu şeklidedir;

 • Çocuk Koruma Kanunu kapsamında bulunan öğrenciler
 • Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında bulunan öğrenciler
 • Terörle mücadele kanun kapsamında bulunan öğrenciler
 • Emekli Sandığı kanununun genel sağlık sigortası ve sosyal sigortalar kanunu kapsamında harp ve vazife malulü sayılan kişilerin çocukları
 • Yurt dışında vazifeli personele aylık bağlanması ve nakdi tazminat bağlanması hakkında kanun kapsamına giren öğrenciler
 • Bazı kamu görevlilerine aylık bağlanması ve nakdi tazminat bağlanması hakkında kanun kapsamına giren kişilerin çocukları

Belirtilen özel durumları bulunan öğrenciler özel okullarına devam ederken aynı zamanda PYBS bursu alabilirler. Öğrencilere yönelik yapılan bu yardımlar sayesinde eğitim hayatları süresince öğrencilerin rahat okumalarına olanak sağlanmış olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 429 YORUM
 1. İrem dedi ki:

  Aralık bursu yattı mı

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Aralık ayı ödemeleri başladı ay sonuna kadar devam ediyor

 2. emin dedi ki:

  bursun ödenme talebi için orta öğretim genel müdürlüğüne dilekçeyi postayla mı İnternet üzerinden e postayla mı göndermemiz gerekiyor

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, dilekçeyi ıslak imzalı olarak postayla gönderebilirsiniz.

 3. Nazmi dedi ki:

  İlk bursluluk parası 470 yatmış neden acaba

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burslar Ekim ayından itibaren aylık sisteme geçtiği için sonraki aylarda düzene gireceğinden tutarda sonraki aylarda netlik kazanacaktır.

 4. Tuba dedi ki:

  Merhaba.benim oğlum 6 sınıfta okuyor.bursluluk parası yatması. İlk kez kazandık ama hiç alamadık. Neden olabilir acaba.neden yatamir olabilir

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, PTT’den sorgulama yapın. Yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak bursunuzun neden ödenmediği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 5. huseyın dedi ki:

  merhaba kasım ayı bursum hala yatmadı bazı arkadaslarımın yatmıs okul mudurlugundende gereklı cevap alamadım nereye basvurmam gerekıyo

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, PTT’den sorgulama yapın. Hala ödenmemişse Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak detaylı bilgi isteyin.

 6. Aysun Aslan dedi ki:

  6. sınıfa giden öğrencimin kasım ayı bursu hala yatmadı bunun için ne yapabiliriz??

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, PTT’den de sorgulayın yoksa, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak Kasım ayı bursunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 7. Bedirhan kuzu dedi ki:

  Neden eksik yatti 470 banka aidat mi kesti?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, banka tarafından yapılan kesintileri ATM’den hesap özeti alarak görebilirsiniz. Fakat banka tarafından burslar da kesinti yapılmaz. Paranız karta eksik yatırılmış ise Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 8. Bedirhan kuzu dedi ki:

  Neden eksik yatti burslar 470.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ATM’den hesap özeti alarak bakabilirsiniz.

 9. Filiz kılıç dedi ki:

  Merhaba 7.sınıf öürencisi kızım bu sene bursluluk kazandı Vakıfbank kartı ile ekim ayında parasını çekti kasım ayı parası yatmamış ne yapabiliriz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, PTT’den sorgulama yapın yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 10. Aysu dedi ki:

  Aralık ayına girdik be benim kasım ayı bursum gelmedi ne yapabilirim?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bursunuz Aralık ayı için hesabınıza yatar. Burslar aylık veriliyor.

 11. Mahir dedi ki:

  Oğlum pybs bursunu kazandı ama hala yatmadı neredeyse üç ay olucak

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Vakıfbank kartınızda yoksa PTT’den sorgulayabilirsiniz. PTT’de yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak bursunuzun durumu hakkında bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 12. Muharrem Erdoğan dedi ki:

  Merhaba kızım 12.sınıfa başlayacağı yaz sınava girip kazandı 12.sınıf boyunca 3 defa burs aldı 4 defa alması gerekmiyormuydu cevap verirseniz memnun olurum teşekkür ederim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, mezun olan öğrencilerin son bursları Temmuz ayında verildi. Temmuz bursunu almadıysanız PTT’den ve bankadan sorgulayabilirsiniz.

 13. Ramazan dedi ki:

  Benim bursum hala yatmadı ne yapmalıyım ptt yede baktım yok

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak burslarınızın ödenmesi talebinde bulunun

 14. Yasemin dedi ki:

  Merhaba ben 6 sinifta pybs yi kazandim. Bu sene Sehir degistirip 9 sinifa basladim en son temuzda bursumu aldim. Okul idarecilerin bursumun neden yatmadigiyla ilgili bir bilgileri yokmus .simdi nereye basvurabilirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, öncelikle yeni kartınızı almanız gerekiyor. Yeni kartınız için eski okulunuzu arayabilirsiniz. Eğer orda yoksa bankanın müşteri hizmetlerini arayıp yeni kart talebinde bulunun. Eğer bulunduğunuz yerde Vakıfbank yoksa PTT’ye de yatmış olabilir. Oradan da takip edebilirsiniz.

 15. Ayten dedi ki:

  Merhaba kızımın bursu 4 aydır yatmıyor.En son temmuzda aldık.7sınıf öğrencisi.yardımcı olurmusunuz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, PTT’den de sorgulama yapınız. PTT’ye yatmış olabilir. Yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak bilgi talebinde bulunun

 16. Enes dedi ki:

  Merhaba ben bu yil kazandim bursluluk sinavini 18 temmuzda ogrendim.sonuclari ama henuz yatmadi bursum ilk.ne zaman yatacak.acaba bundan sonra 3 aylik yerine ayda birkezmi alinacak cevaplarsaniz sevinirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yeni kazananlara bursları Ekim ayında ödenmeye başladı. Bursunuz size verilen karta yatmadıysa PTT’den sorgulayabilirsiniz. PTT üzerinden de ödeme yapılıyor.

 17. Aka. dedi ki:

  Burs her ayın kaçında yatıyor

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bursların ödemesi ay içinde yapılıyor. İllere göre farklılık görülebiliyor

 18. BURSLU OGLAN dedi ki:

  BEN BURSU BU SENE KAZANDIM AYLIK ÖDEMEYE GECTILER KASIM AYINA GIRDIK BENIM BURSUM YATMISMIDIR YATTIYSA NEREDEN BAKACAM ILCEDE OTURUYORUM VAKIFBANK YOK.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burslar ay içinde ödeniyor. Yaptığınız alışverişte kartınızı pos cihazlarında kullanarak bursunuzu kontrol edebilirsiniz.

  2. taner dinç dedi ki:

   merhaba bende bursu kazandım fakat bizim ilçedede vakıfbank yok ben pttden çekeceğim sende bi bal oraya

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Vakıfbank olmayan yerlerde burslar PTT’den ödeniyor.

 19. ÖMER dedi ki:

  YENİ KAZANDIM BURSU PARAM YATMIŞMIDIR AYLIK ÖDEMEYE GEÇİLDİ O YÜZDEN Bİ BİLGİNİZ VARMI VARSA CEVAPLARMISINIZ SAYGILARIMLA

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burslar ay içinde ödeniyor. Ödemeler Kasım ayı içinde yapılır.

 20. ÖMER dedi ki:

  MERHABALAR. BEN BURSUMU 3 HAZİRANDA KAZANDIM YANİ YENİ KAZANANIM.EKİM AYINDAN İTİBAREN AYLIK YATACAKMIŞ BEN YENİ ÖĞRENİYORUM ACABA BENİMKİDE YATMIŞMIDIR TARİH 6 KASIM 15:05 BİDE BAŞKA Bİ SORUM VAR.PARANIN YATIP YATMADIĞINI NEREDEN SORGULUYACAM KARTIM VAKIFBANK CEVAPLARSAN SEVİNİRİM 5 AYDIR BURSU BEKLİYORUM CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.SAYGILARIMLA.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yeni kazananların bursları Ekim ayından itibaren verilmeye başladı. Bursunuzu Vakıfbank ATM’sinden öğrenebilirsiniz.

 21. Yaşar dedi ki:

  Iyi geceler ekim ayı bursluluk 234 tl yatmış neden eksik
  Ögrenebilirmiyim.. .

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burslar Ekim ayından itibaren aylık verilmeye başladı. Bundan sonra her ay alacaksınız.

 22. Sinemis dedi ki:

  Bursluluğu yeni kazandım ve kart daha okula gelmemiş acaba ne yapabilirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Milli Eğitim Müdürlüğünden sorabilirsiniz. Kartlar Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderiliyor, oradan da okullara dağıtılıyor.

 23. Ozge dedi ki:

  Merhaba ben 6. Sınıfta pybs sınavını kazanmıştım şimdi 9. Sınıftayım.Bursum zamanında yatmadı sürekli bakıyorum ama yatmamış.Nedenini sorduğumda banka da yardımcı olmuyor.Ne yapabilirim?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, okul değişikliği yapmamışsanız (özel okul) bursunuz Salı yada Çarşamba ödenir. Ödeme yapılmazsa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe ile müracaat edebilirsiniz.

 24. ?? dedi ki:

  Merhaba,ben 6. sinifta pybs sinavini kazanmiştim.şuan 9. Siniftayim burs hala yatmadi neden acaba?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burslar illere göre farklılık gösterebiliyor

 25. serkan dedi ki:

  merhaba..geçen seneden beri burs alıyorum.ortaöğretim 8 .sınıftayım..
  ekim kasım aralık 2017 dönemine ait bursumuzu ocak 2018 de aldık (aldığımız ilk burs tu ve 630 küsür tl idi)
  ocak şubat mart 2018 dönemi bursumuzu nisan 2018 de aldık,sıkıntı olmadı..
  nisan mayıs haziran 2018 bursumuzu temmuz 2018 de aldık sıkıntı olmadı..
  temmuz ağustos eylül 2018 bursumuzu ekim 2018 de alacaktık MALESEF ALMADIK YATMADI.
  BU GÜN (23.10.2018) (İL:SAKARYA ) HESABIMİZA 234 TL AYLIK BURS YATIRMIŞLAR,İNTERNETTEN DUYDUĞUMUZA GÖRE BURSLAR AYLIK 234 OLARAK YATACAKMIŞ BUNDAN SONRA..TAMAM BU GÜN YATAN EKİM 2018 AYI BURSUYDU..FAKAT temmuz ağustos eylül 2018 DÖNEMİNE AİT EKİMDE YATMASI GEREKEN HAKEDİLMİŞ 3 AYLIK 660 TL CİVARI OLAN BURSUMUZ YATMADI.. SON 3 AYLIK BURSUMUZ EKİM AYI SONUNA KADAR YATIRILIRMI? EĞER EKİM SONUNA KADAR YATMAZSA HAKETTİĞİMİZ BU BURSUN YATMASI İÇİN NEREYE BAŞVURMAMIZ GEREKİYOR?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak bursunuzun yatmadığını belirterek ödeme talebinde bulunabilirsiniz

 26. Songül dedi ki:

  Merhaba benim kızım yeni 3 harizanda girdi sınava kazandı ekım ilk bursu ne zaman yatacak

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Ekim diye söyleniyordu fakat herhangi bir açıklama yapılmadı. Kızınız büyük ihtimal Ocak ayında almaya başlar ilk bursunu.

 27. Ömür dedi ki:

  Merhaba ben bursluk sınavını 3 haziranda girdim ve 18 ağustosda kazansam okuldan kartımı almalı 3 hafta oluyor ekim ayı bursu 1 ile 10 ekim arası 10 ekimi geçiyor ve benim bursun yatmamış niye ve ne zaman yatacak

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yeni kazanan öğrencilerin bursları yatmadı.

 28. Melike seher leles dedi ki:

  Merhaba ben liseye yeni geçtim kartıma bakma fırsatım olmadı Nisanve temmmuz burslarım yatmamış ne yapabilirim nereye basvurabilirm

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak burslarınızın ödenmediğini belirtip ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

 29. Deniz dedi ki:

  Merhaba ben bursu 3 haziranda kazandım Bursum ilk defa ne zaman yatacak kesinbir cevap verebilir misiniz?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Ekim ayı için kesin bilgi yok şu ana kadar. Kartlar verilmeye başlandığı için ilk burs ödemesi Ekim ayında verilebilir yorumları yapılıyor. Fakat yeni kazananlar için burs ödeme dönemi Ocak ayında başlamaktadır.

 30. Burstatlisi dedi ki:

  Ekim ayi burs ucretleri yattimi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,bursların ödemesi başladı

  2. Merve dedi ki:

   Peki en gec hangi tarihte yatar

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Ekim ayı sonuna kadar ihtimali var.

  4. Burstatlisi dedi ki:

   Merhabalar ben kartimi eylul ayinda aldim ama busene kazandim burs parasi yatmismidir

  5. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yeni kazananlar için Ekim ayında verilecek deniliyor fakat açıklama yapılmadı

 31. BAHAR dedi ki:

  Merhaba ben üniversiteye geçtim bu sene Ekim ayı bursunu alma ihtimalim var mı

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, son dönem bursları Temmuz döneminde ödendi

 32. Yavuz dedi ki:

  Merhaba, lütfen yardımcı olun. 2 yıl önce kızım bursluluğu kazandı. 2 yıldır burs alıyordu. Bu sene liseye başladı ve fen lisesinin parasız yatılı yurduna kayıt yaptırdık. Oradaki arkadaşları bursları olmamasına rağmen ücretsiz kalıyor. Ama kızımın bursu kesildi deniyor. İşin aslı nedir? Eğer böyleyse adaletsizlik olmuyor mu? Lütfen cevaplayınız teşekkürler

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yurdu olan okulu kazananlar aynı zamanda yurdunu da kazanmış oluyor ve parasız yatılı kalıyor. Burslu öğrenciler de parasız yatılıya geçtiği zaman bursu kesiliyor. Ortaokul’da burs alan çocuğunuz lisede yurtta kaldığı zaman bursu kesilir.

 33. Gökhan dedi ki:

  Kartım elime ulaştı bizim ilcede vakıfbank yok pttde bilmiyor tc ile sorguluyor.Paranın yattığını nereden öğrenebiliriz acaba

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Vakıfbank olmayan yerlerde ödemeler PTT aracılığıyla yapılıyor. Ya ATM olan en yakın yere gitmeniz gerekiyor, yada ortak kullanılan ATM’lerden ücret ödeyerek kullanmanız gerekir. PTT’den de burs ücreti olarak sorgulatabilirsiniz.

 34. Burslu kız dedi ki:

  Ben Kahramanmaraştayım 9.sınıfım bu yıl kazandım kartım elimde dün baktım yatmamış bu ay alırmıyım ya da ne zaman yatar Kahramanmaraşa

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartları gelen öğrencilerin Ekim ayında burs alma ihtimalleri var.

 35. toprak unsal dedi ki:

  kartı elıne gelmeyene ocakta demişsiniz ekim ayıda alınacakmı..

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınız elinize geldiyse Ekim ayında alma ihtimaliniz yüksek. Kartınız daha sonra gelirse bursunuz Ocak ayına kalır

  2. Mehmet dedi ki:

   Kartimi eylülde aldım ama bursum yatmadi bu ayın içinde yatabilirmi mi?

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Ekim ayında yeni bursların yatma ihtimali yüksek.Fakat yapılan herhangi resmi açıklama yok.

  4. derya dedi ki:

   Merhaba ben de seninle aynı durumdayım Acaba senin bursun yattı mı? Yatmadıysa da yatınca buraya yazabilir misin?

  5. Ömür dedi ki:

   Merhaba ben de sizlerle aynı durumdayım kartımı eylülde aldım ve benim yaşadığım ilçede atm yoktur atm ve şube ilde oraya gitmeye fırsatım olmadığı içi ptt den tc kimlik ile sorguluyor ve yatmadı diyor arkadaşlar sizinki yatarsa luften banada cevap verirmisiniz

  6. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, elinizde Vakıfbank kartınız varsa ATM olmayan yerlerde bursun yatıp yatmadığını pos cihazlarından da sorgulatabilirsiniz.

 36. derya dedi ki:

  Merhaba Ben bursu bu yıl Haziranda kazandım. Kartım elime geçti. Bursu daha önceden kazananların bursları yatmış ama benim bursum yatmamış. Acaba ilk bursum tam olarak ne zaman yatar?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bursunuz Ekim döneminde yatmadıysa Ocak döneminde alırsınız.

 37. Merve dedi ki:

  Peki Vakıfbank kartları ne zaman verildi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, okulların açılmasıyla birlikte Vakıfbank kartları da dağıtılmaya başlandı.

 38. Merve dedi ki:

  Merhaba biliyorsunuzdur bizim Bankamız Vakıfbank oldu ve benim bir bursum eksik hocamız bursu çekmeyen varmı deyince birsey dememistim sonra banka değişti ve bursum eksik kaldı ne yapmalıyım hocamızda değişti yani yeni gelen hocanin bilgisi yok bu konuda

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, hocanıza konuyu anlatarak eksik bursunuzu talep edin ve alın. Çünkü almadığınız bursunuz iade edilmemiştir.

 39. Önder dedi ki:

  Ben 27 eylül 2018 de kartımı aldım ne zaman parayı alabilirim.Cevap verirseniz sevinirim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burs dönemi Ekim ayı, burslar Ekim ayında veriliyor

 40. Merve dedi ki:

  Merhaba ben bu yıl haziran ayında kazandım bursluluğu. Acaba ilk bursum ne zaman yatar?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınız elinize gelirse Ekim döneminde alabilirsiniz. Gelmezse Ocak döneminde alırsınız.

  2. Merve dedi ki:

   Evet kartım geldi. Bursum kesin yatmış mıdır?

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burslar Ekim döneminde yani Ekim ayında verilmektedir.

  4. Merve dedi ki:

   Kartım elime geldi. Kesinlikle Ekim ayında alacağım değil mi?

  5. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burs dönemi Ekim ayı

 41. Anonim dedi ki:

  Burslar yatti mi ben zaten devamli olarak aliyorum da

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bursların dönemi Ekim ayı. Ekim ayında burslarınız yatar

 42. AHMET dedi ki:

  BEN GEÇEN SENEDEN KAZANMIŞTIM DİĞER MAAŞLARIMI ALDIM.2018 BURS EYLÜLDE Mİ YOKSA EKİMDE Mİ YATACAK ? CEVAP VERİR SENİZ SEVİNİRİM

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba burs dönemi Ekim ayı olduğu için Ekim ayında bursunuzu alırsınız.

 43. Emine kurtulus dedi ki:

  Hazirandaki ortaogretim bursluluk sınavını kazandim. Param ne zaman nereye yatacak acaba?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sizin adınıza okulunuza gönderilecek olan kartınıza yatar. Kartınız Ekim ayı içinde okulunuza gönderilir

 44. Hale dedi ki:

  Ben sınava 3 haziran da girdim ve kazandım çok şükür ama benimki yatmış mıdır? Yoksa daha sonra mı yatar?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, sınavı bu yıl kazananların bursları yeni dönemde verilmeye başlayacak.

 45. Ufuk dedi ki:

  Benim burslulugum 7 Aydan beri yatmıyor

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak durumu anlatın

 46. Fuat Kaya dedi ki:

  Devletin hangi birimini arayıp öğrenebilirim neden yatmadığını?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak durumu öğrenebilirsiniz.

 47. zeliha dedi ki:

  bende unuttum ama beni bi bankaya bi milli eğitime bi okula gönderip duruyorlar.bi şifre almak çok mu zor.
  her insanı kendiniz gibi zengin zannediyorsunuz.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   İlgili banka şubesine velinizle birlikte müracaat edin yada müşteri hizmetleri ile iletişime geçin sorununuz çözülür

 48. zeliş dedi ki:

  ya bende unuttum beş parasız ya…kimse şifre için yardım etmiyor..ağlayacam

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Velinizle birlikte ilgili banka şubesine müracaat edin yada müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek şifre talebinde bulunun

 49. Nurlu Betül dedi ki:

  Hocam benim sorum yanlışların doğru götürmesi ile ilgili. Yanlış sayısı hangi dersten ise yine doğru o dersten mi gidecek yoksa bütün yanlışlar genel olarak mı doğruları götürecek açık yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 50. Melike dedi ki:

  Vakıfbank kartının şifresini unuttum okul ve banka yardımcı olmadı parayı bir türlü çekemiyoruz ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

1 2 3 5