Diğer Yardımlar

PYBS Bursları Yatıyor!

PYBS Bursları yatıyor müjdesini bursluluk yatma tarihi ile veriyoruz. PYBS bursları ödeme tarihi net olarak olmasa bile büyük oranda açıklandı. İşte Pybs bursları yatıyor 2018 yılı için detayları!

pybs-bursları-yatıyor

Pybs bursları sizlerinde bildiği üzere 3 ayda bir ödenmektedir. Öyle ki bu burslar öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaları maksadıyla bir sınav odaklı olarak verilmektedir. 5. Sınıf ile 12. Sınıf arasında kesilmeksizin verilen bu burs her yıl zam almaktadır. Öğrencilerin adına açılan banka hesaplarına yatırılan burs öğrenciler tarafından ATM’lerden çekilerek kullanılmaktadır.

Bursluluk Paraları Ne Zaman Yatacak 2018!

Yılların tecrübesi şöyle dursun şu anda bile burs alan öğrencilerin hesaplarını takip ederek sizlere bilgi vermekteyiz. Bu seneye ait dönem bursu Nisan ayında yatırılacaktır. Nisan ayının 15’i ve sonrasında hesaplarınızı kontrol ediniz. Buna ek olarak bu tarih daha da erkene alınıp Mart ayı sonuna da çekilebilir. Böylesi bir durum gündeme gelirse sitemizde duyurulacaktır.

Burs parası yattı mı sorgulama işlemlerinizi yaparken belli başlı tarihleri belirlemeniz daha iyi olacaktır. Öğrencilerin bu burslara karşın istekleri ve arzuları çok büyüktür. Ancak gerek okul idareleri gerekse de ilgili kurumlar bu ödenekleri gerektiğinden daha fazla geciktirmektedir.

2018 PYBS Bursları Ne Zaman Yatacak?

Pybs bursları ne zaman yatacak sorusunu durmadan soran öğrenciler unutmayınız ki bu burslar tüm eğitim hayatınız boyunca farklı tarihlerde ödenmektedir. Bu burslar genellikle bir haftalık bir gecikmeyle hesaplara yatırılır. Bu konuda en nihayi bilgiyi hiç şüphesiz okul idarecileri bilmektedir. Bu nedenle bursların ne zaman yatacağını öğrenmek için ilk olarak okulunuz idarecilerine danışınız.

Pybs Bursa Nasıl ve Ne Zaman Başvurulur?

Pybs Bursu Alma Şartları Nelerdir?

Pybs Burs Sorgulama 2018

PYBS Bursun Yattığını Öğrenme

Pybs bursun yattığını öğrenme işlemi için belli başlı kaynaklar bulunmaktadır. PYBS burs sorgulama işi için evi ATM’lere yakın olanlar çok şanslı gibi görünse de aslında bu sorgulama işlemini hiç kalkmadan oturduğunuz yerden yapmanın da yöntemleri vardır. Bu sayede hiçbir zorluk çekmeden banka hesabınızda ki parayı öğrenerek bursun yatıp yatmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Burs aldığınız bankanın iletişim adreslerini internette aratarak tespit edin. Sonrasında arayarak telesekreter aracılığıyla “kart işlemleri” menüsünden kart bakiyesi sorgulama ekranına ulaşın. Sonrasında banka kartınızda ne kadar para olduğu bilgisi sizlerle paylaşılacaktır.

İlgili Makaleler

100 Yorum

  1. Merhaba
   Burs ödemeleri hesaplara gönderilmeye başlandı ve işlemler devam ediyor.

  1. Merhaba
   Burs ödemeleri Şubat ayı içerisinde yapılacaktır.

 1. orta okul ayın 15 de aldı biz daha alamadık bu nasıl bir iş biz kaçında alırız

  1. Merhaba
   Burs ödemeleri her ayın en geç 25’ine kadar yapılmaktadır.

  1. Merhaba
   Burs ödemeleri devam etmektedir. Ödeme işlemi her ayın 25’ine kadar devam etmektedir.

  1. Merhaba
   Ağustos ayının 25’ine kadar hesaplara gönderilecektir.

  1. Merhaba
   Genel olarak burs ödemeleri her ayın ilk iki haftası içerisinde ödenmektedir.

 2. Merhabalar en son Mart ayında bursumu ptt kart aracılığıyla ptt atmesinden çektim ve daha sonrasında Nisan mayıs ve haziran aylarının bursunu alamadım yani 3 ay boyunca bursum yatmadı bu konuda bilgi verebilir misiniz

  1. Merhaba
   Durumunuzu anlatan bir dilekçe ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.

  1. Merhaba
   Burs Ödemeleri sistemden kaynaklı sorunlar nedeni ile gecikmeli olarak hesaplara aktarılmaya devam etmektedir.

  1. Merhaba
   Burslar her ayın ilk iki haftası içerisinde yatmaktadır. Bayram dolayısı ile gecikmeler olabilmektedir.

  1. Merhaba, bazı yerleşim yerlerinde ödemeler yapıldı. Ödemeler devam ediyor.

 3. Ben 6. sınıfta burs kazandım sonra 9. Sınıfta yatılı okula gittim ve bursum kesildi 3 ay orda okuduktan sonra daha dönem bitmeden normal bir okula nakil aldım ve su an ben burs almıyorum almam gerekiyor mu

  1. Merhaba, yatılı okula kayıt olduğunuzda bursunuz kesilir ayrıldığınızda tekrar burs alabilmek için sınava girmeniz gerekmektedir

  1. Merhaba, burs ödemeleri ay içinde yapılıyor

  1. Merhaba, verilen net bir tarih yok. Ay içinde yatacak deniliyor

 4. Bursu 2019.da yeni kazandığı bildirilen birisi, ekim,kasım,aralık 2018 bursunu alir mi.yatan birsey yok.burs ödemeleri zamanı neden farklı oluyo,bilen varmı,tsk.ler.

  1. Merhaba, ödemeler karta yada PTT’ye yapılmaktadır. PTT’den de sorgulayabilirsiniz

  1. Merhaba, bazı merkezlerin bursları ödenmeye başladı. Bursunuzu ATM yada pos cihazlarından sorgulayabilirsiniz.

  1. Merhaba, Ocak ayı burslarında gecikmeler yaşandı. Ödemeler Şubat ayında yapılır

  1. Merhaba, Ocak ayı burs ödemelerinde bazı merkezlerde gecikmeler yaşandı. Şubat ayında ödemeniz yapılır

 5. Merhaba Adana’dan yazıyorum Ocak ayı burs parası hala yatmamış.Şubat 1 dedik ne zaman yatar acaba?bilgi lütfen

  1. Merhaba, PTT’den de kontrol edebilirsiniz. Kart olduğu halde bazen PTT’ye isme de yatabiliyor.

 6. Merhaba Ocak ayı burs ne zaman yatacak acaba ATM’den sorguladik. Henüz yatmamış

  1. Merhaba, PTT’den de sorgulayın bazen kart olduğu halde isme ödeme yapılabiliyor

 7. Aralık ayı burslarında sıkıntı mı var normalde yattığında telefonuma mesaj da gelirdi atm ye de baktık yatmamış ama okula meb den mail gelmiş ülke geneli olarak yatırıldığı sebebi ne olblr

  1. Merhaba, illere göre burs ödemelerinde farklılık olabiliyor

 8. Bu ay(Aralık) burslarda genel bir sıkıntı mı var 10.sınıftayım okula meb den burslar yattı diye mail gelmiş 19 Aralık ta ama halen banka hesabıma gelmemiş nedeni ne olabilir şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba, ödemeler devam ediyor. İllere göre burs ödemelerinde yoğunluk durumuna göre farklılık yaşanabiliyor

  1. Merhaba, ödemeler devam ediyor. Ay sonuna kadar ödemeler yapılır.

 9. Ya ben bu sene kazandım şimdiye kadar hiçbir para vermediler herkese yatmış bana 3 aydır yatmadı bu konuda beni bilgilendirirseniz çok yardımcı olursunuz

  1. Merhaba, PTT’den sorgulayın yatmamışsa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak durumunuz hakkında detaylı bilgi talebinde bulunun.

  1. Merhaba, Aralık ayı burslarınızı ay sonuna kadar alırsınız.

 10. Ekim ayında 702 TL aldık.Daha sonra hesaba 200 TL daha yatmış.Bunu anlayamadık.Bide her ay yatacak dediler.Kasım ayında almadık.

  1. Merhaba, PTT’den sorgulayın orada da yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak detaylı bilgi talebinde bulunun

 11. Samsun dayım Kasım ayının 30 u oldu hala bursluluk parası yatmadı. Geçen ay 20 dinde gelmişti. Şu an da yatmamasının sebebini açıklayabilir misiniz.

 12. Merhaba ben bursumu bu sene kazandım ve ilk olarak ekim ayının 18 inde aldım fakat kasım ayın 29 u oldu hala gelmedi ne yapabilirim

  1. Merhaba, burslar aylık ödeme yapıldığı için bu ayda da ödeme yapılır.

  1. Merhaba, burslar aylık verildiği için Kasım ayı sonuna kadar yatar

  1. Merhaba, Ekim ayından itibaren burslar aylık verilmektedir..

  1. Merhaba, burslar artık aylık olarak veriliyor. Her ay alacaksınız.

  1. Merhaba, Vakıfbank kartıyla banka ATM’sinden alabilirsiniz. PTT’nin kendine ait kartı var. PTT matiklerde PTT kart kullanabilirsiniz.

 13. Merhaba ben 6 sinifta pybs sinavini kazandim.bu sene sehir degistirip 9 sinifa basladim. bursum yatmiyor. okul idarecilerin bununla ilgili bir bilgileri yokmus nereye basvurabilirim?

  1. Merhaba, PTT’den sorabilirsiniz. Yeni kartınız yoksa ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayıp yeni kart talebinde bulunabilirsiniz. Kartınız varda ödeme alamadıysanız Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

  1. Merhaba, illere göre farklılık gösterebildiğinden ayın 1’i ile 30’u arasında ödeme yapılıyor

 14. Bursum yaz tatilinden beri hesabıma yatmıyor Vakıfbank’tan çekiyordum paramı bir arkadasım artık PTT’den çekiliyor dedi bu doğru mu bu yüzden mi yatmıyor bursum aylardır

  1. Merhaba, burslar PTT’ye de yatabiliyor. PTT’den de kontrol edebilirsiniz.

  1. Merhaba, burs ödemeleri illere göre farklılık gösterebiliyor, bursunuz Kasım ayı içinde ödenir

  1. Merhaba, Ekim ayı itibariyle burslar büyük oranda ödendi.

 15. Kızımın hesabına bursluluk parası 234 tl yatmış oysa 648 tl olduğu yazılıyordu bunun neden bu kadar yattığı hakkında bilgisi olan varmı?

  1. Merhaba, burslar Ekim ayının ilk haftasında yatmaya başladı, illere göre farklılık olabiliyor. Ay sonuna kadar bütün burslar yatar.

  2. Kızımın hesabına bursluluk parası 234 tl yatmış oysa 648 tl olduğu yazılıyordu acaba aylık olarakmı yatırılacak bunun neden bu kadar yattığı hakkında bilginiz varmı?

  3. Merhaba, Ekim ayında verilen burslar tek ay üzerinden veriliyor. Burslar aylık sisteme çevrildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu