Sosyal Yardım Platformu

PYBS Bursluluk Kartı Yenilendi

PYBS Bursluluk Kartı Yenilendi

PYBS bursluluk kartı yenilendi haberini en son aldığımız haberlerle size iletiyoruz. Bursluluk sınavını kazanan öğrencilere artık ücretler Vakıfbank aracılığıyla yatırılacak. Yeni burs kartı okullar aracılığıyla öğrencilere iletilecek. Öğrencilerin burslarını artık yeni kartlardan çekecekleri bilgisi elimize ulaştı. Dilerseniz detaylara geçelim!

Bursululuk kartı ilk başlarda Ziraat banklası tarafından veriliyordu. Bu kartların kullanım ömrüne yönelik yapılan düzenleme nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatta düzenlemeye gitti. Bu düzenleme neticesinde Ziraat bankasının bus kartları yerine vakıfbank yönlendirmeli burs kartları getirildi.

PYBS Bursluluk Kartı

Yeni bursluluk kartı okul idareleri tarafından öğrencilere dağıtılacak. Milli Eğitim bu konuda ki uygulamayı okul idarelerine iletmiş durumda. Okul idarelerine iletilen Vakıfbank kart zarfları sırayla öğrencilere dağıtılacak. Bu dağıtımı okulun ilgili memuru veya müdür yardımcıları yapacak. Burs kartı değişti mi sorusunu soranlara hemen cevabı verelim. Değişti ve aynı zamanda bu kartların dağıtımına da başlandı.

Yeni Burs Kartı Ücretli Mi?

Vakıfbank burs kartı tamamen ücretsiz olarak öğrencilere verilmektedir. Daha önce Ziraat bankası ile dağıtımı yapılan bu burslar artık Vakıfbank’ın kartlarıyla dağıtılacak. Herhangi bir ücret alınmayan bu kartlar eski kartların yerine geçecek. Vakıfbank bursluluk kartları için okul idareleri gerekli duyuru yapacaktır. Gereken hemen her türlü müdahale yapılmış halde kartlar öğrencilere verilecektir.

pybs-karti-yenilendi

pybs-karti-yenilendi

Yeni Burs Kartı Ne Zaman Dağıtılacak?

Yeni burs kartı ne zaman dağıtılacak sorusuna hemen cevap verelim. Bu kartlar okullar tarafından Vakıfbank şubeleri harekete geçtikten sonra dağıtılacak. Bu kartlar nisan ayı içerisinde hemen her öğrenciye ulaşacaktır. Bu kartların ulaştırılmaması durumunda eski kartlara burslar yatırılacak. Burs kartı değişti haberine ek olarak nisan ayının sonunda bursların da yatacağı bilgisini paylaşalım.

Yeni burs Kartı Kime Teslim Edilecek?

Yeni burs kartı öğrencilere idareci görevliler tarafından imza karşılığında teslim edilecek. Orta öğretim kurumlarında böyle uygulanan teslim sürecinin orta okul dönemine hitap eden öğrencilerde değişkenlik olması bekleniyor. Yani eğer velisi olduğunuz öğrenci orta okul öğrencisiyse okula gitmenizde fayda var. Kartın şifresi verilen zarfın içerisinde yer aldığından güvenlik sorunları ortaya çıkabilir.

PYBS burs kartı yenilendi sorusunun cevabını fazlasıyla verdik. Bu kartları idareden çağrılan öğrenciler imza karşılığında alacak. Kartlar zarf içerisinde verilecek. Mavi renkte ki yeni PYBS burs kartı mavi bir zarfın içerisinde verilecek.

Yeni Burs Kartının Şifresi Aynı Mı?

Vakıfbank burs kartı eski kartın şifresiyle kullanılmayacak. Bu kart teslim edilirken teslim edilen zarfın içerisinde her kartın şifresi de yer alacak. Bu nedenle kartın alınması sonrasında zarfın kaybedilmemesi ve başka birine verilmemesi gerekmektedir. Kartın yapışık olduğu alanın hemen altında 4 hanelik kart şifresi yer almaktadır.

Yeni bursluluk kartı şifresi zarfın içerisinde yer alacak. Bu şifreyi alarak hemen bir Vakıfbank ATM’si yardımıyla işlem yapabilirsiniz. Kim bilir belkide bu kartın içerisinde Nisan ayının bursu sizi bekliyordur!

Yeni Bursluluk Kartının Tasarımı Nasıl?

Vakıfbank bursluluk kartı renk itibariyle mavi bir renktedir. Eski Ziraat bankası kartlarına nazaran bu kartın üzerinde milli eğitim logosu yer almaktadır. Sosyal yardım kartı olarak adlandırılan bu kart teslim alındıktan sonra tamamen kişi sorumluluğu altındadır. Bu kart üzerinde burs alan öğrencinin adı ve soyadı yazmakla birlikte yine aynı kişinin TC kimlik numarası da yer almaktadır.

pybs-burs

pybs-burs

Kartın üzerinde Meb sosyal destek kartı ifadesi yazmaktadır. Ayrıca üzerinde Vakıfbank logosu da bulunmaktadır. Kartın renk dağılımı genel olarak mavi ve beyaz olarak belirlenmiştir. Bu noktada farklı kart modellerinin olduğunu sanmıyoruz. Muhtemelen tamamı mavi ve beyaz renktedir. Sosyalyardimlasma.net olarak sizler için kartınızda para olup olmadığını da araştırdık.

Kart mavi bir zarfın içerisinde veriliyor. Zarfın üzerinde de yine öğrencinin adı yazmaktadır. Tüm ayrıntıları belirttikten sonra bir sonraki alt başlığımıza geçelim.

Artık Burslar Bu Karta Mı Yatacak?

Yeni PYBS kartı eski Ziraat kartının yerini alacak. Yeni dönem bursları artık bu karta yatırılacak. Kısacası eski Ziraat Bankasına ait kartlara para yatırılmayacak. Yeni ödenecek olan burslar bu kartlara yatırılacak. Eski kartların ne zaman kapatılacağı noktasında bir bilgi paylaşılmadı yakın zamanlarda bu konuya da değinen bir yazı yayınlayacağız.

Yeni bursluluk kartı elinize geçtikten sonra en yakın Vakıfbank ATM’sine giderek hemen kartınızı yeni şifreyle açmayı deneyin. Bu sayede kartınızda herhangi bir sorunsun olup olmadığını görebilirsiniz.

Eğer teknik olarak bir sorun varsa bu konuyu okul idaresine bildiriniz. O konuyla ilgili ulaşılması gereken alanlara okul idarecileri ulaşacaktır. Yeni bursluluk kartı alma işlemi bu şekilde sonuçlanmaktadır. Sosyalyardimlasma.net olarak eski bursluluk kartlarının ne olacağına da değinelim.

Eski Bursluluk Kartlarını Atalım Mı?

Yeni vakıfbank bursluluk kartı elinize ulaştıktan sonra hemen eski kartı kırıp atmayın. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bir dönem süreyle eski kartların kullanılmasına karar verilebilir. Bu nedenle dikkatli olmakta fayda görüyoruz. Eski kartınızı korunaklı bir yere kaldırın ve yeni kartınızı kullanmaya devam edin. Gerekli açıklama okul idaresi tarafından yapılacaktır.

Vakıfbank bursluluk kartı ile burs ödemeleri gerçekleştirilecek. Temel kullanımında eski kartlara göre hiçbir fark bulunmamaktadır.

Yeni Burs Kartı Özellikleri

Yeni burslulu kartı maalesef eksi kartlara göre daha az olanak sunuyor. Bu kartların arkasında güvenlik kodu bulunmuyor. Bu nedenle internet üzerinden alışveriş yapmak gibi bir lüksünüz bulunmamakta. Ancak bu kartların yenilenmesini talep ederek güvenlik koduna sahip bir kart alabilirsiniz.

Vakıfbank PYBS kartı verirken biraz cimrilik yapmış desek yeridir. Sadece bank kart görevi gören bu kart daha çok bir öğrenci kimliğine benziyor. Bu kartların son kullanım tarihi 2025 yılı olarak sınırlandırılmış. VISA özellikli olan kart kullanıcılara herhangi bir ek bakiye olanağı sunmuyor.

Yeni Bursluluk Kartı ile İnternetten Alışveriş Yapılabilecek Mi?

Yeni PYBS bursluluk kartı ile maalesef internetten alışveriş yapamayacağız. Az evvel de bahsettiğimiz üzere bu kartların arkasın güvenlik kodu yer almıyor. Bu kodun yer almaması durumunda da internetten alışveriş yapamıyoruz. Ancak yenilenme talebi doğrultusunda yeni kartların gönderilmesi ihtimal dahilinde.

Bu konu hakkında yeni duyumlar aldıkça size ileteceğiz.

Bursluluk Kartları Neden Değişti?

Yeni bursluluk kartları öğrencilere dağıtıldıktan sonra hemen herkesin aklına aynı soru geliyor. Bu kart neden değişti? Bu kartların tam olarak neden değiştiği noktasında net bir bilgi paylaşımı yapılmadı ancak yenileme süresi gelen kart sayısının fazla olması bir neden olarak gözetilebilir. Bu konuda bir aksilik olmadığı göze çarpıyor.

Yenilenen Burs Kartının İçinde Para Var Mı?

Yeni burs kartı eğer burs ödenekleri içerizine yatırılmamış ise 0 bakiye ile gelmektedir. Bu kartın içerisinde hiç para bulunmayacaktır. Eski kartın bakiyesi o kartta harcamaya açık olarak bir süre kalacaktır. Sonrasında aktarım işlemi yapılabilir. Ancak bu noktada dikkatli olunması da gerekmektedir.

Eğer eski Ziraat bankası kartınızda büyük paralar varsa o kartta ki paralarınızı çok geçmeden çekin. Ve bu kart ile olan ilişkinizi bitirin. Bu noktada sizin hakkınız kesinlikle yenmeyecektir. Ancak kendinizi garanti altına almak maksadıyla bu işlemi uygulayabilirsiniz. Yeni burs ödemelerinin bu kartlara yapılacağını da son kez belirttikten sonra içeriğimizi bitirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 606 YORUM
 1. MEHMET dedi ki:

  Merhaba bugün ATM’ye gittim. 260 TL PARA yatmış. Burslar zamlandı mı? Eskiden 234TL alıyordum.
  Birde bu burs ocak ayının bursu mu yoksa şubat ayının bursu mu? Benim bursum ocakta yatmamştı.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Ocak ayı burslarını alamayanların ödemeleri yapılıyor. Şubat ayı bursunuz da ödenir

 2. Ozden dedi ki:

  Ben yurtta paralı kalıyorum bana da kart verildi para alacak miyim yoksa öylesine mi ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yurtta kalanların hepsine kart veriliyor yurtta kaldığı için fakat herhangi bir ödeme yapılmıyor

 3. nisa dedi ki:

  ben sınava girdim ve kazanammadı gözüküyor ama bana 7 şubatta kart geldi bana kartı veren müdür yardımcısı ogeçmiş burslarımın yattığını soyledi amam bakıyem 0 gözüküyor ne yapmam gerek

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, PTT’den sorgulayın orda da yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 4. Murat dedi ki:

  Merhaba.
  Benim Ocak ayı bursum halen yatmadı.
  Tüm arkadaşlarımın yatmış.
  Bu duum normal mi?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yüksek ihtimalle bursunuz Şubat ayında yatar. Eğer yatmazsa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 5. Xixi dedi ki:

  Ocak ayı bursu daha yatmadı.ne olacak

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bazı merkezlerde ödeme yapılmadı. Şubat ayında bursunuzu alırsınız

 6. Mehmet dedi ki:

  10.sınıfta sınava girdim ve sonuçlarına baktığımda kazanamadı yazıyordu fakat dün okuluma kart geldi benim adıma ne yapmalıyım nerden sorgulayabilirim?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınızı ATM’den ve PTT’den sorgulayın adınıza ödeme var ise sınavı kazandınız demektir. Yada kartınıza Ekim ayından itibaren bursunuz yatar. Takipte kalın

 7. Mete dedi ki:

  Yeni kartımda 500 lira kadar bir para vardı ve bir süre eski kartıma aktarmaya üşenip mavi karttan harcadım. Bir gün bakiyeme baktım ve 5 liraydı. Bu kadar harcama yapmam imkansız. İnternette de yanlışlıkla büyük bir harcama yapmış olamam çünkü kartta cvv kodu yok. Birisi yanlış fiyat mı yazmış yoksa gerçekten harcamış mıyım da öğrenemiyorum. Kartta hesap hareketleri de yok. Ne yapacağım gerçekten bilmiyorum; banka MEB’e, MEB bankaya sorun diyor.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bankaya bir dilekçe ile müracaat ederek ekstre talebinde bulunabilirsiniz.

 8. Cmd dedi ki:

  Merhaba. Burslar okulların onayı ile mi yatıyor çünkü benim bursum halen yatmadı. Kastamonu da başka okulda okuyan tanıdıklarının yatmış normalde bizim burslar ayın 25 inden önce yatıyordu eğer bu ayki burs yatmazsa ne yapabiliriz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burs ödemelerinde farklılık olabiliyor. Bursunuz ay sonuna kadar ödenir.

 9. zeynep kaya dedi ki:

  Bu sene lise 1 deyim ilk defa kazandım. Kartım ekim de geldi ama hala yatan birşey yok. Hata mı var yoksa bu ay toplu mu yatacak? İlk burs ekim de mi başlıyor yoksa ocak ta mı?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burs ödemeleri Ekim ayında başladı. PTT’den kontrol edin burs ödemesi var mı? Yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak bursunuz hakkında detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  2. zeynep kaya dedi ki:

   teşekkür ederim. ptt ye yatmış 963 tl olmuş.

 10. Rumeysa dedi ki:

  Kartımı dün teslim aldım karne verilirken ilk defa alıyorum bankamatikten baktım içinde para yok

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, PTT’den bursunuzun yatıp yatmadığını sorgulayın. Yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne dilekçe yazarak neden ödeme yapılmadığı konusunda bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 11. levent korkmaz dedi ki:

  yılda 4 kere para yatıyordu fakat son yatan para eksık nereye sormamız gerekir.nezaman yattığını göremiyoruz.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 12. MERVE dedi ki:

  yarıyıl tatilinde vakıfbank atm si olmayan bir yere gidiyorum acaba bursumu ptt den alabilme imkanım var mı

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, paranız bankada olduğu için PTT’den alamazsınız. Fakat ortak ATMleri komisyon ücretini ödeyerek kullanabilirsiniz.

 13. enes yılpır dedi ki:

  merhaba oncelikle kartim elime gecen sene geldi sifremi hatirlamadigim icin 2-3 kod denedim ama hepsiyle giris yapti ama bakiyedir vs. gostermedi ben bunu bankaya gotursem cozebilirlermi ve bakiyemi ogrenebilirmiyim acaba vakifbank subesinden…

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kartınızın şifresini alabilirsiniz.

 14. Musa Neşşet dedi ki:

  Üc ayda bir burs alıyorum ve bu burs kartımı kaybetmiştim daha sonra yenisi gelmişti ve o kartıda Vakıf bank atmsinden işlem yapmak için atmye soktuğumda direk bankanız tarafından bloke edilmiş gibisinden birşeyler yazıyordu ve o kart atmde kalmıştı
  Daha sonra gelen Vakıf bank PYBS kartı da aynı şekilde atmye işlem yapmak için soktuğumda aynısını yapıyordu daha sonra
  Banka görevlisiyle konuştuğumda sorunun kartla ilgili olduğunu numaralarda karışıklık olduğunu ve bu sorunun 4 iş gün içinde çözülüp kartınızın yenisi gelicek dediler ama nerdeyse 1 ay oldu ve hala kartım gelmedi Ekim ayının bursunu alamadım ve Ocak ayına girdik ikinci bursum yatacak nerdeyse ama Hala kartım gelmedi bu konularla alakalı ilgileniyorsanız
  Lütfen Yardımcı Olabilir Misiniz .

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, böyle durumlarda ödemeler PTT’ye yapılabiliyor. Birde PTT’den kontrol sağlayın. Kartınız için ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

 15. Alihan dedi ki:

  Burs kartı ile marketden alışveriş yapılıyormu ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bursluluk kartınız bütün pos cihazlarında geçerlidir. Bütün marketlerde kullanabilirsiniz.

 16. Hamza dedi ki:

  Bursluluk kartına devlet dışında başkası para yatırabiliyor mu?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınızın IBAN numarası olmadığı için havale yapılamaz para gönderilemez

 17. AZRA dedi ki:

  Kasım ayı bursum yatmadı, bunu nereden sorgulayabilirim ve yatmayan paramı alabilir miyim?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, PTT’den sorgulayın yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak detaylı bilgi talebinde bulunun.

 18. Elmas dedi ki:

  Merhaba. Oğlum ilk defa burs almaya hak kazandı. Kartını kaybetti. Bankaya bildirdik. Hesabı kapattılar. Yeni kartı almak için ne yapmamız lazım. İlçe Milli Eğitim bizim yetkimiz yok diyor. Sadece kartin dağıtımını yapıyorlar mis. Vakıfbank çağrı merkezi ile görüştüm ve en yakın şubeye de müracaat ettik. Hiç bir sonuç alamadık. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, banka şubesinden yada müşteri hizmetlerinden yeni kart talebinde bulunabilirsiniz.

 19. Gönül nur arslan dedi ki:

  Merhaba benim bursum aylık ödeniyor ekim ve kasım aylarının kini aldım ama aralık ayı neden hala yatmadı

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ödemeler devam ediyor. Aralık ayı içinde ödeme yapılır.

 20. Merve dedi ki:

  Burslara zam gelir mi gelirse ne zaman gelir

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, zamlar genelde yeni eğitim öğretim yılı başında yapılıyor.

  2. Merve dedi ki:

   Kastamonu da yaşıyorum burslar bugün yatar mı? Yatmazsa hafta sonu yatma ihtimali var mı?

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burs ödemeleri devam ediyor. Ay sonuna kadar ödemeler yapılır.

 21. Yunus Emre dedi ki:

  Bursluluk ücretinin yatacağı kartı şuan elimde olmak üzeredir lakin 3 haneli güvenlik kodu yok kartı yeni aldım.karti yenileme sonucunda güvenlik kodu olabilir demişsiiniz suanki kartımda yok bunun olması için yapmam gereken bişey varmı bununla ilgili.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, şifreniz varsa kart için başka işlem yapmanıza gerek. Yapılacak işlemler kartınıza tanımlanmıştır.

 22. Erdal Eren Ata dedi ki:

  Bu yıl ilk defa bursluluğa kazandım kartım başka okula gitmiş tekrar bankanızdan başvuru yaptım yeni kart ilçe mili eğitim müdürlüğüne gönderileceğiyle ilgili mesaj geldi ama elime ulaşmadı,tekrar başka okulamı gönderildi acaba,gönderilen okul niye geri iade etmiyor geri iade edilmiyorsa kart şifreleri bildiğim kadarıyla zarfın içindeymiş bursa kötü niyetli kişiler kullanabilirmi.okulum:nalan kaynak anadolu lisesi merkezefendi denizli.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Milli Eğitim Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak kartınızı oradan alabilirsiniz.

 23. Merve dedi ki:

  Aralık bursları yattı mı??

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Aralık ayı bursları ödemeleri devam ediyor..

  2. SEVDANUR dedi ki:

   Merhaba,
   Bu karttan alışveriş yapıp tekrar iade yapıldı fakat hesap kartında görünmüyor ne yapmamız gereklidir.

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ilgili bankanın müşteri hizmetlerine bir dilekçe yazarak bilgi isteyebilir ve paranızın kartınıza yatırılması talebinde bulunabilirsiniz.

 24. KAAN dedi ki:

  BENİM KARTIMA PARA YATIYORDA ÇEKMEK YERİNE BİRİKTİRSEM İLERDE PARA GİDER Mİ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınızda paranızı biriktirmeniz sorun olmaz fakat kartınızın son kullanma tarihi dolmadan paranızı almanız gerekmektedir.

 25. Zeynep a. dedi ki:

  Merhaba aralık ayı bursu ne zaman yatacak acaba?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Aralık ayı bursunuz ay sonuna kadar hesaplarınıza geçer

 26. Begüm dedi ki:

  Kartın arkasında bandrol gibi bir şey var,orayı kazıdık sorun olur mu?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, boş alanı kazımak sorun olmaz fakat üstte bulunan manyetik alanda işlem yaparsanız kart geçersiz olur.

 27. İsimsix dedi ki:

  Merhaba Kaç Ayda Bir para yatıyor ve ne kadar tl yatıyor

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bursluluk ücretleri Ekim ayından itibaren aylık olarak ödeniyor. Ekim ayında yeni kazananlar ilk bursunu diğerleri ise üç aylık bursunu aldı.

 28. Mesut Balkan dedi ki:

  Merhaba bugün 7 aralık ve biz daha kasım aylığını alamadık bize bilgi verirseniz sevinirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, PTT’den sorgulama yapın. Yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumuna bir dilekçe yazarak detaylı bilgi talebinde bulunun.

 29. Zeliha dedi ki:

  Para yattıktan sonra kullanıyoruz market vs kalan bakiyeyi hesap ekstresi nerden öğreneceğiz kalan bakiye diger aylara devrediyor degilmi yoksa yattığında hepsini çekmek mi gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim vakifbank aradığımda boyle bir kart yok vs meb den bilgi alin dediler

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ATM’den hesap özeti alabilirsiniz. Kullanmadığınız miktar kartınızda bir sonraki aya devreden bakiye olarak görülür ve istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

 30. Selçuk İlhan dedi ki:

  Kartımızı yeni aldık. 2018 Temmuz da ilk kez bursluluk kazanmıştık. Halen kartı PTT veya ortak ATM YE takınca “bu uçta işlem yapamazsınız” diye bi yazı çıkıyo. Bakiye sorma adımında da aynı yazı çıkıyo.. kart ile ilgili bi sorun mudur?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınız Vakıfbank kartı olması gerekir. Kartınızı bir de Vakıfbank’ın kendi ATM’sinden deneyin. Orada da aynı yazı çıkarsa banka şubesi yada müşteri hizmetleriyle görüşün

 31. Furkan1 dedi ki:

  Cvv kodu burs kartlarında varmi. Varsa nerede

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burs kartları internete kapalı olduğu için CVV kodu bulunmaz.

1 4 5 6