Sosyal Yardım Platformu

PYBS Bursluluk Kartı Yenilendi

PYBS Bursluluk Kartı Yenilendi

PYBS bursluluk kartı yenilendi haberini en son aldığımız haberlerle size iletiyoruz. Bursluluk sınavını kazanan öğrencilere artık ücretler Vakıfbank aracılığıyla yatırılacak. Yeni burs kartı okullar aracılığıyla öğrencilere iletilecek. Öğrencilerin burslarını artık yeni kartlardan çekecekleri bilgisi elimize ulaştı. Dilerseniz detaylara geçelim!

Bursululuk kartı ilk başlarda Ziraat banklası tarafından veriliyordu. Bu kartların kullanım ömrüne yönelik yapılan düzenleme nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatta düzenlemeye gitti. Bu düzenleme neticesinde Ziraat bankasının bus kartları yerine vakıfbank yönlendirmeli burs kartları getirildi.

PYBS Bursluluk Kartı

Yeni bursluluk kartı okul idareleri tarafından öğrencilere dağıtılacak. Milli Eğitim bu konuda ki uygulamayı okul idarelerine iletmiş durumda. Okul idarelerine iletilen Vakıfbank kart zarfları sırayla öğrencilere dağıtılacak. Bu dağıtımı okulun ilgili memuru veya müdür yardımcıları yapacak. Burs kartı değişti mi sorusunu soranlara hemen cevabı verelim. Değişti ve aynı zamanda bu kartların dağıtımına da başlandı.

Yeni Burs Kartı Ücretli Mi?

Vakıfbank burs kartı tamamen ücretsiz olarak öğrencilere verilmektedir. Daha önce Ziraat bankası ile dağıtımı yapılan bu burslar artık Vakıfbank’ın kartlarıyla dağıtılacak. Herhangi bir ücret alınmayan bu kartlar eski kartların yerine geçecek. Vakıfbank bursluluk kartları için okul idareleri gerekli duyuru yapacaktır. Gereken hemen her türlü müdahale yapılmış halde kartlar öğrencilere verilecektir.

pybs-karti-yenilendi

pybs-karti-yenilendi

Yeni Burs Kartı Ne Zaman Dağıtılacak?

Yeni burs kartı ne zaman dağıtılacak sorusuna hemen cevap verelim. Bu kartlar okullar tarafından Vakıfbank şubeleri harekete geçtikten sonra dağıtılacak. Bu kartlar nisan ayı içerisinde hemen her öğrenciye ulaşacaktır. Bu kartların ulaştırılmaması durumunda eski kartlara burslar yatırılacak. Burs kartı değişti haberine ek olarak nisan ayının sonunda bursların da yatacağı bilgisini paylaşalım.

Yeni burs Kartı Kime Teslim Edilecek?

Yeni burs kartı öğrencilere idareci görevliler tarafından imza karşılığında teslim edilecek. Orta öğretim kurumlarında böyle uygulanan teslim sürecinin orta okul dönemine hitap eden öğrencilerde değişkenlik olması bekleniyor. Yani eğer velisi olduğunuz öğrenci orta okul öğrencisiyse okula gitmenizde fayda var. Kartın şifresi verilen zarfın içerisinde yer aldığından güvenlik sorunları ortaya çıkabilir.

PYBS burs kartı yenilendi sorusunun cevabını fazlasıyla verdik. Bu kartları idareden çağrılan öğrenciler imza karşılığında alacak. Kartlar zarf içerisinde verilecek. Mavi renkte ki yeni PYBS burs kartı mavi bir zarfın içerisinde verilecek.

Yeni Burs Kartının Şifresi Aynı Mı?

Vakıfbank burs kartı eski kartın şifresiyle kullanılmayacak. Bu kart teslim edilirken teslim edilen zarfın içerisinde her kartın şifresi de yer alacak. Bu nedenle kartın alınması sonrasında zarfın kaybedilmemesi ve başka birine verilmemesi gerekmektedir. Kartın yapışık olduğu alanın hemen altında 4 hanelik kart şifresi yer almaktadır.

Yeni bursluluk kartı şifresi zarfın içerisinde yer alacak. Bu şifreyi alarak hemen bir Vakıfbank ATM’si yardımıyla işlem yapabilirsiniz. Kim bilir belkide bu kartın içerisinde Nisan ayının bursu sizi bekliyordur!

Yeni Bursluluk Kartının Tasarımı Nasıl?

Vakıfbank bursluluk kartı renk itibariyle mavi bir renktedir. Eski Ziraat bankası kartlarına nazaran bu kartın üzerinde milli eğitim logosu yer almaktadır. Sosyal yardım kartı olarak adlandırılan bu kart teslim alındıktan sonra tamamen kişi sorumluluğu altındadır. Bu kart üzerinde burs alan öğrencinin adı ve soyadı yazmakla birlikte yine aynı kişinin TC kimlik numarası da yer almaktadır.

pybs-burs

pybs-burs

Kartın üzerinde Meb sosyal destek kartı ifadesi yazmaktadır. Ayrıca üzerinde Vakıfbank logosu da bulunmaktadır. Kartın renk dağılımı genel olarak mavi ve beyaz olarak belirlenmiştir. Bu noktada farklı kart modellerinin olduğunu sanmıyoruz. Muhtemelen tamamı mavi ve beyaz renktedir. Sosyalyardimlasma.net olarak sizler için kartınızda para olup olmadığını da araştırdık.

Kart mavi bir zarfın içerisinde veriliyor. Zarfın üzerinde de yine öğrencinin adı yazmaktadır. Tüm ayrıntıları belirttikten sonra bir sonraki alt başlığımıza geçelim.

Artık Burslar Bu Karta Mı Yatacak?

Yeni PYBS kartı eski Ziraat kartının yerini alacak. Yeni dönem bursları artık bu karta yatırılacak. Kısacası eski Ziraat Bankasına ait kartlara para yatırılmayacak. Yeni ödenecek olan burslar bu kartlara yatırılacak. Eski kartların ne zaman kapatılacağı noktasında bir bilgi paylaşılmadı yakın zamanlarda bu konuya da değinen bir yazı yayınlayacağız.

Yeni bursluluk kartı elinize geçtikten sonra en yakın Vakıfbank ATM’sine giderek hemen kartınızı yeni şifreyle açmayı deneyin. Bu sayede kartınızda herhangi bir sorunsun olup olmadığını görebilirsiniz.

Eğer teknik olarak bir sorun varsa bu konuyu okul idaresine bildiriniz. O konuyla ilgili ulaşılması gereken alanlara okul idarecileri ulaşacaktır. Yeni bursluluk kartı alma işlemi bu şekilde sonuçlanmaktadır. Sosyalyardimlasma.net olarak eski bursluluk kartlarının ne olacağına da değinelim.

Eski Bursluluk Kartlarını Atalım Mı?

Yeni vakıfbank bursluluk kartı elinize ulaştıktan sonra hemen eski kartı kırıp atmayın. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bir dönem süreyle eski kartların kullanılmasına karar verilebilir. Bu nedenle dikkatli olmakta fayda görüyoruz. Eski kartınızı korunaklı bir yere kaldırın ve yeni kartınızı kullanmaya devam edin. Gerekli açıklama okul idaresi tarafından yapılacaktır.

Vakıfbank bursluluk kartı ile burs ödemeleri gerçekleştirilecek. Temel kullanımında eski kartlara göre hiçbir fark bulunmamaktadır.

Yeni Burs Kartı Özellikleri

Yeni burslulu kartı maalesef eksi kartlara göre daha az olanak sunuyor. Bu kartların arkasında güvenlik kodu bulunmuyor. Bu nedenle internet üzerinden alışveriş yapmak gibi bir lüksünüz bulunmamakta. Ancak bu kartların yenilenmesini talep ederek güvenlik koduna sahip bir kart alabilirsiniz.

Vakıfbank PYBS kartı verirken biraz cimrilik yapmış desek yeridir. Sadece bank kart görevi gören bu kart daha çok bir öğrenci kimliğine benziyor. Bu kartların son kullanım tarihi 2025 yılı olarak sınırlandırılmış. VISA özellikli olan kart kullanıcılara herhangi bir ek bakiye olanağı sunmuyor.

Yeni Bursluluk Kartı ile İnternetten Alışveriş Yapılabilecek Mi?

Yeni PYBS bursluluk kartı ile maalesef internetten alışveriş yapamayacağız. Az evvel de bahsettiğimiz üzere bu kartların arkasın güvenlik kodu yer almıyor. Bu kodun yer almaması durumunda da internetten alışveriş yapamıyoruz. Ancak yenilenme talebi doğrultusunda yeni kartların gönderilmesi ihtimal dahilinde.

Bu konu hakkında yeni duyumlar aldıkça size ileteceğiz.

Bursluluk Kartları Neden Değişti?

Yeni bursluluk kartları öğrencilere dağıtıldıktan sonra hemen herkesin aklına aynı soru geliyor. Bu kart neden değişti? Bu kartların tam olarak neden değiştiği noktasında net bir bilgi paylaşımı yapılmadı ancak yenileme süresi gelen kart sayısının fazla olması bir neden olarak gözetilebilir. Bu konuda bir aksilik olmadığı göze çarpıyor.

Yenilenen Burs Kartının İçinde Para Var Mı?

Yeni burs kartı eğer burs ödenekleri içerizine yatırılmamış ise 0 bakiye ile gelmektedir. Bu kartın içerisinde hiç para bulunmayacaktır. Eski kartın bakiyesi o kartta harcamaya açık olarak bir süre kalacaktır. Sonrasında aktarım işlemi yapılabilir. Ancak bu noktada dikkatli olunması da gerekmektedir.

Eğer eski Ziraat bankası kartınızda büyük paralar varsa o kartta ki paralarınızı çok geçmeden çekin. Ve bu kart ile olan ilişkinizi bitirin. Bu noktada sizin hakkınız kesinlikle yenmeyecektir. Ancak kendinizi garanti altına almak maksadıyla bu işlemi uygulayabilirsiniz. Yeni burs ödemelerinin bu kartlara yapılacağını da son kez belirttikten sonra içeriğimizi bitirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 701 YORUM
 1. İbrahim Şener dedi ki:

  Bu sosyal destek kartlarında cvv kod yazar mı? Cevaplarınızı bekliyorum

 2. Osman Kaya dedi ki:

  Vakıfbank burs kartlarına atmden para yatırılamıyor ama bankadan para yatırılır mı?

 3. UTKU dedi ki:

  İnternetten alışveriş yapmamızın imkanı yok mu acaba ?

 4. Ertuğrul dedi ki:

  Herkese kart geldi bana gelmedi şubeye gidiyorum hesap yok diyor okul idaresi bankayla görüşün diyor banka milli eğitimle görüşün diyor ne yapacağım yardımcı olurmusunuz

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Banka size yardımcı olmak zorunda https://www.sosyalyardimlasma.net/yeni-pybs-bursluluk-kartini-kaybedenler-ne-yapmali bu makalemizi okuyun ve aynı adımları uygulayın.

 5. YASİN dedi ki:

  Arkadaşlar k.maraşta burslar yatti 648 TL

  1. Betül dedi ki:

   kesin mi bu burada sadece ilkokullar aldı ve 618 TL almışlar liselere henüz yatırılmadı

 6. GG WP dedi ki:

  İlçemde Vakıfbank Yok Ziraat Bankası Ve Ptt var bu atm lerden çekebilirmiyim paramı

  1. Misafir dedi ki:

   Ptt den bakılacakmış

 7. YASİN dedi ki:

  Arkadaşlar kahramanmaraş ne zaman yatar ? Bilgisi olan var mi??

 8. Şeyma dedi ki:

  Kartımı kaybettim valıfbank ne yapabilirim yeni kartın gelmesi uzun sürerse gitti 650 tl bursumdan yararlanamaz mıyım

  1. Barışcan DENİZ dedi ki:

   Erkan bey ben şifremi kaybettim ne okuldan ne bankadan alamıyorum.Hatta banka hesap bile olmadığını söyledi oysa benim MEB Sosyal Destek Kartım var ama ne bankada hesabım var nede şifrem var ,muhatap bile bulamıyorum ne yapmam lazım?

  2. ömer yılmaz dedi ki:

   aynı sorun bendede var bende hiçbirşey yapamıyorum bakalım ne olacak ankaraya dilekçe gönderecez okul ile birlikte bakalım artık seneyemi gelir ne zaman gelir bilemem

  3. Celine dedi ki:

   650 tl olduğunu nerden biliyorsun bir kaynak var mı ?

  4. Erkan Akkuş dedi ki:

   Yaklaşık bir tahmin ancak altında olmayacaktır Cemile hanım.

  5. Ertuğrul dedi ki:

   Merhaba siz yeni şifre veya kart alma ile ilgili bir sonuç alırsanız paylaşırmısınız bizde aynı durumdayız hiç bir yer yardımcı olmuyor milli eğitime vakıfbanka şikayet oluşturduk siz de yazın sesimizi duyuralm

 9. Furkan dedi ki:

  Mardinde burs yattımı bilgi olan varmı

 10. Ahmet dedi ki:

  Bakiye sorgulamayı nasil yapıyoruz arkadaşlar.

  1. Cavit Karabacak dedi ki:

   Vakıfbank yada PTTden sorgulama yapabilirsin. Kartı sokşifreni gir ilk sana hocaların verdiğinde bir mavi zarf gibi kağıt verir oradan kartı çıkardıgında şifren arkasındadır o kagıdı atma derim bir kösede tut kartını cıkardıgında ÖR:şİFRENİZ: 0000 BUNUN gibi yazar tabi sende farklıdır. o şifre ile en yakın vakıfbank ptt atmlerinden bakabilirsin internet subesi olmuyor sanki denedim yaş sınırı oldugundan olmuyor atmye gitmen daha mantıklı.

  2. asdhjklş dedi ki:

   ptt den bakılıyor mu bizim burda vakıfbank atm si yok

 11. Ertuğrul dedi ki:

  Biz bursluluk kartının şifresini unuttuk.Bankaya gittik MEB e gidin dedi.Bizde gittik MEB de bankaya gidin dedi.Müdür de dediki T.C kimlik kartınızla gidip alabilirsiniz dedi bankada öyle bişey yok dedi ne yapmalıyız.

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   ARKADAŞLAR KONUYA DAİR BİLGİLERİ ALMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİK. BU KONUYA İLİŞKİN İÇERİK GECE SİTEMİZDE OLACAK!

  2. Sibel dedi ki:

   Balıkesir edremit burs paraları yattımı bilginiz varmı

  3. Esma dedi ki:

   Merhaba ben 2017 bursluluk sınavını kazandım bu durumda ilk bursu ekim ayındamı almamız gerekiyordu? Müdür yardımcımız gecikmeden dolayı ocak ayında iki ödeme birden alacaksınız dedi fakat aralıkta bir burs ve nisanda bir olmak üzere iki ödeme aldık olması gereken bumu yoksa bi yanlışlıkmı var şimdiden teşekkürler

  4. Nur dedi ki:

   Kaybettiğimiz kartın yerine gelen yeni kartın nereye geldiği hakkında bilgi verirmisiniz. Banka bilgi veremiyormuş. Nasıl bişey bu ya.

  5. Erkan Akkuş dedi ki:

   İyi günler Nur hanım,
   Kayıp başvurusu yapılan kart, muhtemelen okula gelecektir. kişi adresi bankada olmadığından dolayı, banka muhattap olarak okulu alır. Bankanın bilmiyor olması gerçekten gülünç bir olay olmuş 🙂 kartınız size er geç ulaşacaktır.

  6. Erkan Akkuş dedi ki:

   Aşağıda yer alan linke tıklayarak yeni şifre alma konusunda yazdığımız makalemize ulaşabilir, nasıl kaybolan şifrenizi alacağınızı öğrenebilirsiniz.
   https://www.sosyalyardimlasma.net/yeni-pybs-bursluluk-kartini-kaybedenler-ne-yapmali

  7. Cavit Karabacak dedi ki:

   Bankaya derdinizi düzgün anlatırsanız yardımcı olurlar ama bence bankadaki üst birimlere git daha iyi bir yardım alırsın.

 12. Ahmet Özbudak dedi ki:

  Antalya ne zaman yatacak ve yeni kartlarda parayı çekemiyormuyuz?

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Aşağıda yer alan linke tıklayarak yeni şifre alma konusunda yazdığımız makalemize ulaşabilir, nasıl kaybolan şifrenizi alacağınızı öğrenebilirsiniz.
   https://www.sosyalyardimlasma.net/yeni-pybs-bursluluk-kartini-kaybedenler-ne-yapmali

 13. Meliha dedi ki:

  Evet şubeye gittim bizimle Alakası yok milli eğitimi arayın dediler orasıda biz ilgilenmiyoruz dediler tekrar şubeye gittim bu bakanlığın yaptığı birşey normal bir kart değil biz yapamıyoruz dediler ben yapacağımı bilemiyorum bir türlü sonuç alamadım

  1. Ertuğrul dedi ki:

   Biz de aynı sorunu yaşıyoruz bilgi sahibi olursanız bizde bilgilendirir deniz sevinirim

  2. Erkan Akkuş dedi ki:

   Aşağıda yer alan linke tıklayarak yeni şifre alma konusunda yazdığımız makalemize ulaşabilir, nasıl kaybolan şifrenizi alacağınızı öğrenebilirsiniz.
   https://www.sosyalyardimlasma.net/yeni-pybs-bursluluk-kartini-kaybedenler-ne-yapmali

  3. Abdullah dedi ki:

   Kartı kaybettim kartı nasıl alabilirim şifre değil

  4. Erkan Akkuş dedi ki:

   Aşağıda yer alan linke tıklayarak yeni şifre alma konusunda yazdığımız makalemize ulaşabilir, nasıl kaybolan şifrenizi alacağınızı öğrenebilirsiniz.
   https://www.sosyalyardimlasma.net/yeni-pybs-bursluluk-kartini-kaybedenler-ne-yapmali

 14. Meliha dedi ki:

  Şifremi unuttum banka yardımcı olmuyor ne yapmalıyım

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Şubeye gittiniz mi?

  2. Erkan Akkuş dedi ki:

   Aşağıda yer alan linke tıklayarak yeni şifre alma konusunda yazdığımız makalemize ulaşabilir, nasıl kaybolan şifrenizi alacağınızı öğrenebilirsiniz.
   https://www.sosyalyardimlasma.net/yeni-pybs-bursluluk-kartini-kaybedenler-ne-yapmali

  3. Erkan Akkuş dedi ki:

   Aşağıda yer alan linke tıklayarak yeni şifre alma konusunda yazdığımız makalemize ulaşabilir, nasıl kaybolan şifrenizi alacağınızı öğrenebilirsiniz.
   https://www.sosyalyardimlasma.net/yeni-pybs-bursluluk-kartini-kaybedenler-ne-yapmali

 15. Meliha dedi ki:

  Meb sosyal yardım destek kartının şifresini kaybettim ne yapmalıyım

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Aşağıda yer alan linke tıklayarak yeni şifre alma konusunda yazdığımız makalemize ulaşabilir, nasıl kaybolan şifrenizi alacağınızı öğrenebilirsiniz.
   https://www.sosyalyardimlasma.net/yeni-pybs-bursluluk-kartini-kaybedenler-ne-yapmali

 16. Fatih ak dedi ki:

  6. Siniftan beri aliyorum eskiden borclu hissederdim kendimi ama artik yok oyle bi durum simdi suriyelileri maasa bagladilar universite yolu acik dolar 4.1 burslarim hicbir zaman zamaninda yatmadi artik lanet okuyorum o kadar degisim geciren bir ulkede yasiyoruz ki artik herkes bezdi yeter artik konu disi ama icimden geldi yeni burs alanlar sakin bursun yatma gunlerine plan yapmayin hepai berbat bi sekilde tepetaklak oluyo cok denedim 🙂

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Fatih kardeşim bir editör olmaktan çıkıp senin derdine ortak biri olarak yazıyorum. Bu dönemlerin tamamını yaşamış biri olarak vardığım sonuç şudur ki; henüz devletin düzenli ödeme yapabilecek kurum ağına sahip olmayışıdır. Çok haklısın ATM’lere gidersin yatmamış olur. Yattı derler yatmaz. Okul idarelerinin aklı bir karış havada. Haklısın. Ancak araştırmacı yazar olarak sana şunu söyleyebilirim. Hani demişsin ya suriyeliler vs. diye istersen gel sitemizde ki Suriyeli yardımlarını oku. İnan devlet bu konuda tam anlamıyla eğitimciden yana. Ancak ülkenin politik ve imkân odaklı durumu nedeniyle istenilen sonuç alınamıyor. Umarım ortak noktada buluşabilmişizdir. Yorumlarını esirgeme bizden 🙂

  2. Erkan Akkuş dedi ki:

   Aşağıda yer alan linke tıklayarak yeni şifre alma konusunda yazdığımız makalemize ulaşabilir, nasıl kaybolan şifrenizi alacağınızı öğrenebilirsiniz.
   https://www.sosyalyardimlasma.net/yeni-pybs-bursluluk-kartini-kaybedenler-ne-yapmali

 17. Ali dedi ki:

  Burs kartim var internet bankacılığı açabilir miyim

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Vakıfbank kuralları dahilinde 18 yaşından küçük müşterilerin bilgi izleme hakkı bulunmamaktadır. Bu nedenle böyle bir olanağın yakınlarda olacağını sanmıyoruz. Evet acı ama gerçek 🙂

 18. Ahmet toprak dedi ki:

  Temel liseler için bursluluk verilecekti ama bilginiz var mı

  1. Ahmet toprak dedi ki:

   Daha önce alanlar için

 19. Boş adam dedi ki:

  Kartın arkasında imzasız geçersizdir yazıyor oraya imza attım sıkıntı olur mu?

 20. Ali dedi ki:

  Pybs paraları ne zaman yatacak

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   20 Nisana kadar yatması beklenmektedir.

  2. Erkan Akkuş dedi ki:

   Yeni burs kartı hakkında 3 temel soruyu yanıtladık. Hemen aşağıdaki bağlantıya tıklayarak okuyabilir, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz!
   https://www.sosyalyardimlasma.net/yeni-bursluluk-karti-hakkinda-bilmeniz-gereken-3-sey

  3. Ahmet dedi ki:

   20 nisan fazla geç değil mi bu sistemle erken yatması gibi şeyler amaçlanmıyor muydu
   Bi sitede okuduğum anlaşma yazısına göre burs dağıtımına 1 nisandan itibaren başlanacağı yazıyordu. Acaba hep böyle geç mi olur yoksa sistem yeni olduğu için mi?

  4. Erkan Akkuş dedi ki:

   Hep gecikmeler olmaktadır. Benim tahminim bu sistemin amacı ödemelerin düzeltilmesi için. Ancak yine minimum 10 günlük gecikmeler olacaktır. Yorumlarımızı ve içeriklerimizi kontrol ederek bursun yatıp yatmadığını sorgulayabilirsiniz.

 21. Kerem dedi ki:

  Kart şifremi kaybettim ne yapmam gerek?

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Size kartları veren idareci öğretmen ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Buna ek olarak sizi bankaya yönlendirirse oradan da destek alabilirsiniz.

 22. Rumeysa dedi ki:

  Verilen kartlarla internet bankacılığı kullanılabilir mi? Bakiyeye monil uygulamadan bakabilir miyiz?

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Muhtemelen böylesi bir kullanım söz konusu olmayacak. Vakıf bankası işletim kurallarına göre 18 yaş altı müşterilerin iletişim sınırları bulunuyor.

 23. Hasan dedi ki:

  Liselerde velimizin alması zorunlu mu yoksa gidip kendimiz alabilir miyiz?

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Okulunuz size gerekli bilgiyi verecektir. Bu konuda sizin gidip almanız yeterli olacaktır.

 24. Barışcan dedi ki:

  Şifremi kaybettim hatırlamıyorum bana yardım eder misiniz nasıl yeni şifre alırım

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Okul idarenizegidip durumu izah etmeniz yeterli olacaktır. Aksi takdirde bankaya gitmeniz ve talepte bulunmanız gerekebilir.

 25. Barışcan dedi ki:

  Şifremi kaybettim nasıl alabilirim.Tşkler

 26. Betül dedi ki:

  burs yattı mı bilgisi olan var mı?

 27. Hamza dedi ki:

  Kart ın arka bölümünde bölümünde imza hanesine ne imzası atmam gerekir bu konuda bilgilendirebilirmisiniz.

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   O bölüme imzayı henüz atmayın. Oraya veli imzası gerekebilir. Şu an için boş kalması kullanımınıza engel olmayackatır.

 28. anonim4434 dedi ki:

  arkadaşlar bu kartta cvc nerde yazıyor gören,bulan lütfen söyleyebilir mi?

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Bu kartlarda güvenlik kodu bulunmamaktadır.

 29. şerife dedi ki:

  merhaba birkaç sitede gördüm ki bu vakıfbanktaki paranın çekilemeyeceği sadece pos cihazıyla belli yerlerde kullanabildiği yazıyor bugün karta baktım para yatmamıştı ve hiç para çekme ya da yatırma diye bir bölüm yoktu lütfen cevaplayın çok teşekkürler

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Şerife hanım son düzenlemelerin yapıldığı bilgisini aldık. Konuya dair gelişmeleri hep birlikte takip edip göreceğiz. Umuyoruz sizlerin de belirttiği üzere böylesi bir kısıtlama yoktur. Olacağını da tahmin etmiyoruz.

 30. melek dedi ki:

  İlk bursluluğu kasım ayında almıstık mart ayında almamız gerekıyordu fakat yatmadı neden yatmamış olabılır

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Bursluluk devamlı olarak gecikmeli olarak ödenmektedir. 15 günü bulan bu gecikmeler bursların ne zaman yatacağı konusunda.büyük soru işaretlerini meydan getirmektedir. Burslar yatınca yorum yazabilir, yatıp yatmadığını sitemiaden kontrol edebilirsiniz.

 31. Serdar Serin dedi ki:

  Bakiye sorgulama nasıl yapilacak? Vakıfbank mobil bankacılık bakiye sorgulamak için işe yarar mı ?

 32. Sıla dedi ki:

  Bir yılda kaç tane burs alıyoruz biz daha bir tane aldık

 33. Ebrar dedi ki:

  Eski burs kartımızı kullanmaya devam edebiliyor muyuz? Yoksa o kartlar iptal mi edilecek?

 34. Ümit dedi ki:

  Yeni gelen bu kart ile vakıfbank internet bankcalığına girilebiliyor mu?

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Vakıfbank iletişim merkezleri ile iletişime geçtik. Bize söylenen şu oldu:
   “18 yaşından küçük müşterilerin işlem kısıtları bulunmaktadır. En yakın şubeden destek alabilirler.”
   Ne kadar bunaltıcı bir yanıt olduğunu biliyoruz. Bu konuda gerekli temasları sağlayıp yakında güzel bir erişim içeriği yayınlayacağız. İlginiz için teşekkürler. Takipte kalın!

 35. Furkan gazi dedi ki:

  Yeni pybs kartinda cvv kodu yok.bu yizden internetten alisveris yapamiyorum. Bu kodu nasil aliriz veya alabilirmiyiz?

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Ziraat veya diğer bankalar kartın değiştirilmesi talebinin iletilmesi sonrasında kartı güvenlik koduyla birlikte göndermekteydi. Bu konuda kartın resmi bir şekil alması nedeniyle yenilemenin yeni kartlarda nasıl olacağını bilmiyoruz. Ancak böyle bir hakkın olacağını tahmin ediyoruz. Kesin bir şey söylemek şu an için zor.

 36. Ahmet dedi ki:

  Mersindeyim karta para yatti mi bilgisi olan yazabilir mi

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Henüz bir bilgi elimize ulaşmadı.

 37. ömer dedi ki:

  eskiden iş bankasındaydı benim hesabım şimdi vakıfbanka aktarıldıysa eski hesabımda 100 tl para vardı iş bankasından gidip o parayı çekebilir miyim?

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Hesabınız aktif olarak kullanılabilir durumdadır. Bu konuda hiçbir sorun yaşamazsınız.

 38. Enes dedi ki:

  Burs paraları yattı mı?

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Henüz yatmadı. Yakında yatacaktır. Resmi yazı takibi yapıyoruz.

 39. ASDFG dedi ki:

  Yeni Kartlar İle Pos Makinasından alışveriş yapabilirmiyiz ..

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Evet, içerisinde bakiye olduğu sürece yapabilirsiniz.

 40. ASDFG dedi ki:

  Benim İlçemde Vakıfbank Şubesi Yok Nasıl Paramı Çekebilirim

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Post cihazlarından kullanmak gibi bir imkanınız var. Şu anda Ziraat ve diğer bankalar bu kartı desteklemiyor. Henüz çok yeni bir konu. Bu konuya dair açıklama yapacağız. Takipte kalın.

 41. Ali dedi ki:

  Eskisehire yattı burs bilgisi olan var mı?

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Eskişehir kaynaklarımızdan halen bursun yattığına dair bir bilgi paylaşılmadı. Eğer bizim bilgi birikimimiz noktasında bir eksik varsa siz yatarsa bize yorumlardan ulaşarak destek verebilirsiniz.

 42. Sıla dedi ki:

  Ben İstanbul\Bağcılardayım pybs parası ne kadar yatacak ve ne zaman yatacak?

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Bursun ne zaman yatacağı konusunda aktif bir bilgimiz yok. 20 nisana kadar yatacağını söyleyebiliriz. 650’ye yakın bir ücret yatacaktır.

 43. Ahmet dedi ki:

  bursluluk yatmış mı bilgisi olan var mı? Banka evime çok uzak gitmeye üşeniyorum ve sınavım var.

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Hangi ilden ulaşıyorsunuz bizlere ?

  2. Ahmet dedi ki:

   Antalya

  3. Erkan Akkuş dedi ki:

   Antalya kaynaklarımızdan henüz cevap gelmedi. Yattığı zaman siteye yazı gireceğiz. Eğer siz bizden önce öğrenirseniz yorumlara yazarak diğer arkadaşlarında faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

  4. Ahmet dedi ki:

   Merhaba, son durum nedir? Bir bilgi var mı?

  5. Celine dedi ki:

   Antalya da durum nedir

 44. berat dedi ki:

  Ben 1 yildan fazladir aliyorum lise son sinifim kartim akbank ti o hesba yatip ordan cekiyordum simdi bendemi vakifbank cikarmaliyim anlamadim

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Hayır, sizin herhangi bir kart talebinde bulunmanız gerekmiyor. Bu konuda kartlar okullar tarafından dağıtılacak. Okul idaresi tarafınıza açıklama yapacaktır.

 45. Hatice dedi ki:

  Niye bu kartlarda burs kartı yerine sosyal destek kartı yazıyor. Biraz aşağılayıcı olmuş. Bu cocuklar bursu zor bir sınavla kazanıyor

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   kötü bir niyetin olmadığını sanıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan bu burs olanağı SOSYAL DESTEK adı altında sunuluyorsa kartın üzerinde bu ismin yazması çok normal. Çok haklısınız bu hakkı elde etmek hiç de kolay değil. Ancak incitici bir kasıt olduğunu düşünmüyoruz.İlginiz için teşekkürler.

 46. xdxdxdd dedi ki:

  benim bursluluk kartım var ama vakıfbankı telefonla arıyorum.Hesabınız bulunamadı diyor lütfen yardım edin.

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Kartınız yeni kartlardan mı? Yani okuldan yeni kart aldınız mı?

 47. Onur dedi ki:

  Para hesaba yattığında bilgi verebilir mısınız? Eskiden arayarak bakiye sorgulaybiliyordum fakat yeni kartlarda sorgulanmıyor. Eğer sorgulanmıyor yöntemi var ise bilgilendirin lütfen. Teşekkürler…

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Tabi ki de onur bey konu hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca Vakıf bank ile görüşmeler yürütmekteyiz. Bakiye sorgulama üzeirne de çok yakında bir makalemiz yayınlanacak.

 48. Hamza babür dedi ki:

  Merhaba! Kartı yeni aldım ve kaybettim. Ne yapmam gerekiyor vakıfbank gittim ama hesabınız yok dediler

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Okul idaresine başvurmanız gerekmektedir. İdareci kadro size yardımcı olur. Bu konuda sorun yaşarsanız yorumlar aracılığıyla bizlerden tekrar destek alabilirsiniz.

  2. Ertuğrul dedi ki:

   Bizde aynı sorunu yaşıyoruz eğer bir bilgi sahibi olursanız bizde öğrendiğimiz o bilgiyi söylerseniz çok sevinirim.

  3. Erkan Akkuş dedi ki:

   ARKADAŞLAR KONUYA DAİR BİLGİLERİ ALMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİK. BU KONUYA İLİŞKİN İÇERİK GECE SİTEMİZDE OLACAK!

  4. Erkan Akkuş dedi ki:

   Aşağıda yer alan linke tıklayarak yeni şifre alma konusunda yazdığımız makalemize ulaşabilir, nasıl kaybolan şifrenizi alacağınızı öğrenebilirsiniz.
   https://www.sosyalyardimlasma.net/yeni-pybs-bursluluk-kartini-kaybedenler-ne-yapmali

 49. İsa Can Demir dedi ki:

  Güvenlik Kodu Talebini Okuldan mı Yoksa Şubeden mi Talep Edeceğiz?

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Konu halen araştırılmaktadır. Önceki ki kartlarda yeni akrt talebiyle CVV kodu olan kart temin edilebiliyordu. Bu kartlarda da muhtemel aynı olacaktır. Konu henüz çok taze bilgi geldikçe içeriğimiz yenilenecektir. Takipte kalın.

  2. farothebabo dedi ki:

   Bi değişiklik var mıdır durum nedir acaba

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burslar Ziraat Bankasından Vakıfbank’a alındı

 50. Ali dedi ki:

  Eski kartları kullana bilir miyiz ?

  1. Erkan Akkuş dedi ki:

   Şu an için evet. Hesaplar halen aktif. Ancak yine de içerisinde para bırakmamanız tavsiyesinde bulunuyoruz.

1 2 3 7