Sosyal Yardım Platformu

PYBS Bursluluk Kartı Yenilendi

PYBS Bursluluk Kartı Yenilendi

PYBS bursluluk kartı yenilendi haberini en son aldığımız haberlerle size iletiyoruz. Bursluluk sınavını kazanan öğrencilere artık ücretler Vakıfbank aracılığıyla yatırılacak. Yeni burs kartı okullar aracılığıyla öğrencilere iletilecek. Öğrencilerin burslarını artık yeni kartlardan çekecekleri bilgisi elimize ulaştı. Dilerseniz detaylara geçelim!

Bursululuk kartı ilk başlarda Ziraat banklası tarafından veriliyordu. Bu kartların kullanım ömrüne yönelik yapılan düzenleme nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatta düzenlemeye gitti. Bu düzenleme neticesinde Ziraat bankasının bus kartları yerine vakıfbank yönlendirmeli burs kartları getirildi.

PYBS Bursluluk Kartı

Yeni bursluluk kartı okul idareleri tarafından öğrencilere dağıtılacak. Milli Eğitim bu konuda ki uygulamayı okul idarelerine iletmiş durumda. Okul idarelerine iletilen Vakıfbank kart zarfları sırayla öğrencilere dağıtılacak. Bu dağıtımı okulun ilgili memuru veya müdür yardımcıları yapacak. Burs kartı değişti mi sorusunu soranlara hemen cevabı verelim. Değişti ve aynı zamanda bu kartların dağıtımına da başlandı.

Yeni Burs Kartı Ücretli Mi?

Vakıfbank burs kartı tamamen ücretsiz olarak öğrencilere verilmektedir. Daha önce Ziraat bankası ile dağıtımı yapılan bu burslar artık Vakıfbank’ın kartlarıyla dağıtılacak. Herhangi bir ücret alınmayan bu kartlar eski kartların yerine geçecek. Vakıfbank bursluluk kartları için okul idareleri gerekli duyuru yapacaktır. Gereken hemen her türlü müdahale yapılmış halde kartlar öğrencilere verilecektir.

pybs-karti-yenilendi

pybs-karti-yenilendi

Yeni Burs Kartı Ne Zaman Dağıtılacak?

Yeni burs kartı ne zaman dağıtılacak sorusuna hemen cevap verelim. Bu kartlar okullar tarafından Vakıfbank şubeleri harekete geçtikten sonra dağıtılacak. Bu kartlar nisan ayı içerisinde hemen her öğrenciye ulaşacaktır. Bu kartların ulaştırılmaması durumunda eski kartlara burslar yatırılacak. Burs kartı değişti haberine ek olarak nisan ayının sonunda bursların da yatacağı bilgisini paylaşalım.

Yeni burs Kartı Kime Teslim Edilecek?

Yeni burs kartı öğrencilere idareci görevliler tarafından imza karşılığında teslim edilecek. Orta öğretim kurumlarında böyle uygulanan teslim sürecinin orta okul dönemine hitap eden öğrencilerde değişkenlik olması bekleniyor. Yani eğer velisi olduğunuz öğrenci orta okul öğrencisiyse okula gitmenizde fayda var. Kartın şifresi verilen zarfın içerisinde yer aldığından güvenlik sorunları ortaya çıkabilir.

PYBS burs kartı yenilendi sorusunun cevabını fazlasıyla verdik. Bu kartları idareden çağrılan öğrenciler imza karşılığında alacak. Kartlar zarf içerisinde verilecek. Mavi renkte ki yeni PYBS burs kartı mavi bir zarfın içerisinde verilecek.

Yeni Burs Kartının Şifresi Aynı Mı?

Vakıfbank burs kartı eski kartın şifresiyle kullanılmayacak. Bu kart teslim edilirken teslim edilen zarfın içerisinde her kartın şifresi de yer alacak. Bu nedenle kartın alınması sonrasında zarfın kaybedilmemesi ve başka birine verilmemesi gerekmektedir. Kartın yapışık olduğu alanın hemen altında 4 hanelik kart şifresi yer almaktadır.

Yeni bursluluk kartı şifresi zarfın içerisinde yer alacak. Bu şifreyi alarak hemen bir Vakıfbank ATM’si yardımıyla işlem yapabilirsiniz. Kim bilir belkide bu kartın içerisinde Nisan ayının bursu sizi bekliyordur!

Yeni Bursluluk Kartının Tasarımı Nasıl?

Vakıfbank bursluluk kartı renk itibariyle mavi bir renktedir. Eski Ziraat bankası kartlarına nazaran bu kartın üzerinde milli eğitim logosu yer almaktadır. Sosyal yardım kartı olarak adlandırılan bu kart teslim alındıktan sonra tamamen kişi sorumluluğu altındadır. Bu kart üzerinde burs alan öğrencinin adı ve soyadı yazmakla birlikte yine aynı kişinin TC kimlik numarası da yer almaktadır.

pybs-burs

pybs-burs

Kartın üzerinde Meb sosyal destek kartı ifadesi yazmaktadır. Ayrıca üzerinde Vakıfbank logosu da bulunmaktadır. Kartın renk dağılımı genel olarak mavi ve beyaz olarak belirlenmiştir. Bu noktada farklı kart modellerinin olduğunu sanmıyoruz. Muhtemelen tamamı mavi ve beyaz renktedir. Sosyalyardimlasma.net olarak sizler için kartınızda para olup olmadığını da araştırdık.

Kart mavi bir zarfın içerisinde veriliyor. Zarfın üzerinde de yine öğrencinin adı yazmaktadır. Tüm ayrıntıları belirttikten sonra bir sonraki alt başlığımıza geçelim.

Artık Burslar Bu Karta Mı Yatacak?

Yeni PYBS kartı eski Ziraat kartının yerini alacak. Yeni dönem bursları artık bu karta yatırılacak. Kısacası eski Ziraat Bankasına ait kartlara para yatırılmayacak. Yeni ödenecek olan burslar bu kartlara yatırılacak. Eski kartların ne zaman kapatılacağı noktasında bir bilgi paylaşılmadı yakın zamanlarda bu konuya da değinen bir yazı yayınlayacağız.

Yeni bursluluk kartı elinize geçtikten sonra en yakın Vakıfbank ATM’sine giderek hemen kartınızı yeni şifreyle açmayı deneyin. Bu sayede kartınızda herhangi bir sorunsun olup olmadığını görebilirsiniz.

Eğer teknik olarak bir sorun varsa bu konuyu okul idaresine bildiriniz. O konuyla ilgili ulaşılması gereken alanlara okul idarecileri ulaşacaktır. Yeni bursluluk kartı alma işlemi bu şekilde sonuçlanmaktadır. Sosyalyardimlasma.net olarak eski bursluluk kartlarının ne olacağına da değinelim.

Eski Bursluluk Kartlarını Atalım Mı?

Yeni vakıfbank bursluluk kartı elinize ulaştıktan sonra hemen eski kartı kırıp atmayın. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bir dönem süreyle eski kartların kullanılmasına karar verilebilir. Bu nedenle dikkatli olmakta fayda görüyoruz. Eski kartınızı korunaklı bir yere kaldırın ve yeni kartınızı kullanmaya devam edin. Gerekli açıklama okul idaresi tarafından yapılacaktır.

Vakıfbank bursluluk kartı ile burs ödemeleri gerçekleştirilecek. Temel kullanımında eski kartlara göre hiçbir fark bulunmamaktadır.

Yeni Burs Kartı Özellikleri

Yeni burslulu kartı maalesef eksi kartlara göre daha az olanak sunuyor. Bu kartların arkasında güvenlik kodu bulunmuyor. Bu nedenle internet üzerinden alışveriş yapmak gibi bir lüksünüz bulunmamakta. Ancak bu kartların yenilenmesini talep ederek güvenlik koduna sahip bir kart alabilirsiniz.

Vakıfbank PYBS kartı verirken biraz cimrilik yapmış desek yeridir. Sadece bank kart görevi gören bu kart daha çok bir öğrenci kimliğine benziyor. Bu kartların son kullanım tarihi 2025 yılı olarak sınırlandırılmış. VISA özellikli olan kart kullanıcılara herhangi bir ek bakiye olanağı sunmuyor.

Yeni Bursluluk Kartı ile İnternetten Alışveriş Yapılabilecek Mi?

Yeni PYBS bursluluk kartı ile maalesef internetten alışveriş yapamayacağız. Az evvel de bahsettiğimiz üzere bu kartların arkasın güvenlik kodu yer almıyor. Bu kodun yer almaması durumunda da internetten alışveriş yapamıyoruz. Ancak yenilenme talebi doğrultusunda yeni kartların gönderilmesi ihtimal dahilinde.

Bu konu hakkında yeni duyumlar aldıkça size ileteceğiz.

Bursluluk Kartları Neden Değişti?

Yeni bursluluk kartları öğrencilere dağıtıldıktan sonra hemen herkesin aklına aynı soru geliyor. Bu kart neden değişti? Bu kartların tam olarak neden değiştiği noktasında net bir bilgi paylaşımı yapılmadı ancak yenileme süresi gelen kart sayısının fazla olması bir neden olarak gözetilebilir. Bu konuda bir aksilik olmadığı göze çarpıyor.

Yenilenen Burs Kartının İçinde Para Var Mı?

Yeni burs kartı eğer burs ödenekleri içerizine yatırılmamış ise 0 bakiye ile gelmektedir. Bu kartın içerisinde hiç para bulunmayacaktır. Eski kartın bakiyesi o kartta harcamaya açık olarak bir süre kalacaktır. Sonrasında aktarım işlemi yapılabilir. Ancak bu noktada dikkatli olunması da gerekmektedir.

Eğer eski Ziraat bankası kartınızda büyük paralar varsa o kartta ki paralarınızı çok geçmeden çekin. Ve bu kart ile olan ilişkinizi bitirin. Bu noktada sizin hakkınız kesinlikle yenmeyecektir. Ancak kendinizi garanti altına almak maksadıyla bu işlemi uygulayabilirsiniz. Yeni burs ödemelerinin bu kartlara yapılacağını da son kez belirttikten sonra içeriğimizi bitirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 701 YORUM
 1. Erdal Eren Ata dedi ki:

  Bu yıl ilk defa bursluluğa kazandım kartım başka okula gitmiş tekrar bankanızdan başvuru yaptım yeni kart ilçe mili eğitim müdürlüğüne gönderileceğiyle ilgili mesaj geldi ama elime ulaşmadı,tekrar başka okulamı gönderildi acaba,gönderilen okul niye geri iade etmiyor geri iade edilmiyorsa kart şifreleri bildiğim kadarıyla zarfın içindeymiş bursa kötü niyetli kişiler kullanabilirmi.okulum:nalan kaynak anadolu lisesi merkezefendi denizli.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Milli Eğitim Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak kartınızı oradan alabilirsiniz.

 2. Merve dedi ki:

  Aralık bursları yattı mı??

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Aralık ayı bursları ödemeleri devam ediyor..

  2. SEVDANUR dedi ki:

   Merhaba,
   Bu karttan alışveriş yapıp tekrar iade yapıldı fakat hesap kartında görünmüyor ne yapmamız gereklidir.

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ilgili bankanın müşteri hizmetlerine bir dilekçe yazarak bilgi isteyebilir ve paranızın kartınıza yatırılması talebinde bulunabilirsiniz.

 3. KAAN dedi ki:

  BENİM KARTIMA PARA YATIYORDA ÇEKMEK YERİNE BİRİKTİRSEM İLERDE PARA GİDER Mİ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınızda paranızı biriktirmeniz sorun olmaz fakat kartınızın son kullanma tarihi dolmadan paranızı almanız gerekmektedir.

 4. Zeynep a. dedi ki:

  Merhaba aralık ayı bursu ne zaman yatacak acaba?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Aralık ayı bursunuz ay sonuna kadar hesaplarınıza geçer

 5. Begüm dedi ki:

  Kartın arkasında bandrol gibi bir şey var,orayı kazıdık sorun olur mu?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, boş alanı kazımak sorun olmaz fakat üstte bulunan manyetik alanda işlem yaparsanız kart geçersiz olur.

 6. İsimsix dedi ki:

  Merhaba Kaç Ayda Bir para yatıyor ve ne kadar tl yatıyor

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bursluluk ücretleri Ekim ayından itibaren aylık olarak ödeniyor. Ekim ayında yeni kazananlar ilk bursunu diğerleri ise üç aylık bursunu aldı.

 7. Mesut Balkan dedi ki:

  Merhaba bugün 7 aralık ve biz daha kasım aylığını alamadık bize bilgi verirseniz sevinirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, PTT’den sorgulama yapın. Yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumuna bir dilekçe yazarak detaylı bilgi talebinde bulunun.

 8. Zeliha dedi ki:

  Para yattıktan sonra kullanıyoruz market vs kalan bakiyeyi hesap ekstresi nerden öğreneceğiz kalan bakiye diger aylara devrediyor degilmi yoksa yattığında hepsini çekmek mi gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim vakifbank aradığımda boyle bir kart yok vs meb den bilgi alin dediler

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ATM’den hesap özeti alabilirsiniz. Kullanmadığınız miktar kartınızda bir sonraki aya devreden bakiye olarak görülür ve istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

 9. Selçuk İlhan dedi ki:

  Kartımızı yeni aldık. 2018 Temmuz da ilk kez bursluluk kazanmıştık. Halen kartı PTT veya ortak ATM YE takınca “bu uçta işlem yapamazsınız” diye bi yazı çıkıyo. Bakiye sorma adımında da aynı yazı çıkıyo.. kart ile ilgili bi sorun mudur?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınız Vakıfbank kartı olması gerekir. Kartınızı bir de Vakıfbank’ın kendi ATM’sinden deneyin. Orada da aynı yazı çıkarsa banka şubesi yada müşteri hizmetleriyle görüşün

 10. Furkan1 dedi ki:

  Cvv kodu burs kartlarında varmi. Varsa nerede

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burs kartları internete kapalı olduğu için CVV kodu bulunmaz.

 11. Mürsel ÇALIŞKAN dedi ki:

  Merhaba bugün 26 kasım pazar ve bursluluk yatmadı.Ama aynı ilçede farklı okullarda bazı öğrencilere yatmış.Neye göre hesaba yatırılıyor bilginiz var mı acaba

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Kasım ayı sonuna kadar yatar burslar aylık veriliyor

 12. ali dedi ki:

  Merhaba Ben liseyi bitirdikten sonra kartim geldi ve simdide burs yatmadi ptt yatmamis neden olabilir

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, mezun olanların bursu Temmuz ayından sonra kesildi. Önceki kartınızın hesabına yatırılmış olabilir. Esi kartınızda da yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak bursunuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 13. kağan dedi ki:

  merhaba bursluluk her ay gelecek ya geldiği gibi çekmeyip de 2-3 ay sonra çeksek para kartta kalır mı?
  bide ekimde bursluluğu aldım 700 lira kasım da da baktım kartta 480 lira vardı o para niye yatmıştır acaba ?
  yurtta kalıyordum çıktım çıktığım da yardım parası vereceklerdi acaba yatan 480 lira yardım parası mı ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, paranızı istediğiniz zaman çekebilirsiniz. Kasım ayı bursu olabilir yada dediğiniz gibi yardım parası olabilir.

 14. Murat dedi ki:

  Merhaba burs paraları yılın 12 ayi yatiyormu ? Yillik zam hangi aydan sonra gerceklesiyor.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burslar artık her ay ödeniyor.

  2. sinem dedi ki:

   merhaba kasım bursları ne zaman yatacak bir bilginiz var mı acaba

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Kasım ayı bursları ay sonuna kadar yatar

 15. Ak-47 dedi ki:

  Kartimizi market alisverislerinde pos cihazlarinda kullanabilirmiyiz ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınızı marketlerde ve mağazalarda kullanabilirsiniz. Bütün pos cihazlarında geçerli

 16. Xxx dedi ki:

  Merhaba, Eğer kartımı yeniletirsem bakiyedeki para gidebilir mi ya da para yatırmayabilir mi?
  2. Soru Sosyal Destek Kartın IBAN ını nasıl öğrenirim vakıfbank sitesinden yazmıştım kart no yu ama kart no buzla ilgili kayıt bulunmamakta falan diyor

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınız yendiğinde eski kartınızdaki bakiye yeni kartınıza aktarılır. Kartınız hesap kartı olmadığı için de İBAN numarası yoktur. Kartınız ön ödemeli kart.

 17. Sunay Tirit dedi ki:

  Merhaba benim kızım lise 1 geçti bursluluk kazandı ne kadar para yatıyor öğrenebilmiyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Ekim ayında ödenen burs miktarı 234TL (1 aylık)

 18. ali dedi ki:

  Merhaba burs kartima hala bursum yatmadi neden olabilir?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınıza yatmamışsa PTT’ye bakabilirsiniz. Örnekleri var kart gönderildiği halde bazı kişilere bursları PTT üzerinden ödendi.

  2. Mpx dedi ki:

   Bankaya gittiğimde sadece 100 ün katlarını çekebiliyordum.20 tl veya 50 tl yoktu sadece 100 katlarını cebebiliyorduk.Neden acaba cevap versen sevinirim

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bankada yada ATM’de 100TLnin banknot kalmadığı için verilmemiştir. İlgili bankanın yapacağı para takviyesinin ardından çekim yapabilirsiniz.

 19. Metehan dedi ki:

  Kolay gelsin ben pybs yi 3 haziranda kazandim ama henüz daha yatmadi ne zaman yatar sizce teşekkürler

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yeni kazananların bursları Ekim ayında ödenmeye başladı. Kartınıza para yatmadıysa PTT’den sorabilirsiniz. PTT’ye yatırılmış olabilir.

 20. Sevgi Yağcı dedi ki:

  Kızım 7.sınıfa gidiyor .Bu sene bursluluk sınavını kazandı.Bugun atm ye para çekmeye gittiğimizde para yatmamıştı neden acaba?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Ekim ayı içinde burslar yattı, Kasım ayı bursları da ayın sonuna kadar yatar

  2. Mustafa dedi ki:

   Merhaba,karttaki limiti internet üzerinden öğrenme şansımız yokmu.

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınız internete kapalı olduğu için sadece ATM üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

 21. Muhammet dedi ki:

  Merhaba. Parasiz burslu kaliyorum harcliklariniz ne zaman yatacak

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, parasız yatılıda kalanların harçlıkları illere göre farklılık gösterebiliyor. Büyük ihtimalle Kasım ayında ödenir.

 22. XxoxX dedi ki:

  Benim pybs kartim kayboldu 2 hafta oldu hala gelmedi ekim ayindaki 234 tl alamadim ve herhalde bu ayda alamayacagm param yeni karta yatarmi yoksa bir sekilde cekebilirmiyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kartınızın durumunu sorabilirsiniz. Ayrıca PTT’den de bursunuzu sorabilirsiniz.

 23. melis dedi ki:

  merhaba ben meb bursluluk kartımı kaybettim. yenisini alabilmem için dilekçe örneği yazar mısınız

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayıp yeni kart talebinde bulunabilirsiniz. Yada banka şubesinden yeni kart isteyebilirsiniz.

 24. Mustafa dedi ki:

  Kasım ayı maşı ne zaman yatacak?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burslar Kasım ayı içinde ödenir

 25. Zehra paşa dedi ki:

  Kartımı geçen ay aldım. Para yatmışmıdır

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burs ödemeleri Ekim ayında yapıldı, ATM’den kontrol edebilirsiniz.

 26. sude aydemir dedi ki:

  merhaba burslulugu bu sene kazandım kartımı verdiler ama ekim ayında karta sadece 234 lira yatmış neden acaba? Devamı yatarmı?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bursluluk ödemeleri Ekim ayında aylık sisteme çevrildi ve 234TL olarak ödendi. Kasım ayından itibaren bursunuzu aylık olarak almaya devam edeceksiniz.

 27. Bilal yüce dedi ki:

  8.sınıfta bursuluğu kazandım şuan liseye gidiyorum bana halen kart verilmedi maaşı ve kartımı nasıl alabilirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bulunduğunuz yerdeki Milli Eğitim Müdürlüğüne sorabilirsiniz. Eğer orda yoksa ilgili bankanın müşteri hizmetlerine kartınızın son durumunu sorabilir ve bilgi alabilirsiniz.

 28. Harun dedi ki:

  Ben burslu değilim ve paralı yatılıyım bu karta velim para atabilirmi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, o kartlara para gönderilebilmesi için Hesap numarası yani IBAN numarası olması gerekir. O kartlarda IBAN numarası olmadığı için ailenizin para gönderebilmesi için IBAN numarası olması gerekli. İlgili bankanın şubesine müracaat ederek kartınızı tanımlatabilirsiniz.

 29. Abdullah dedi ki:

  Pansiyonda layorum neden harclarimiz yatmadi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yurtta kalanların harçlıkları bazı yerlerde elden ödeme yapılıyor.

 30. Abdullahkücuktepe dedi ki:

  Merhaba pansiyonda kaliyom harclarımız neden hala yatmadı

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bazı yerlerde harçlıklar elden veriliyor. Okul idaresinden sorabilirsiniz.

 31. Abdullahkücuktepe dedi ki:

  Ben pansiyondakalıyorum harcliklar hala yatmadı neden

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bazı illerde harçlıklar elden ödeme yapılıyor.

 32. Demir dedi ki:

  marketlerden alışveriş yapabiliyor muyuz?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınızı bütün pos cihazlarında kullanabilirsiniz. Yani bütün market ve mağazalarda kartınız geçerlidir.

 33. Demir dedi ki:

  merhaba ben bursluluğu kazandım, kart verildi , ilk ödeme yattı dediler. Hesabımda ne kadar olduğunu nasıl öğrenebilirim?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, kartınızla ATM’den bakiyeyi görüntüleyerek gelen miktarı öğrenebilirsiniz.

 34. Umut dedi ki:

  Merhaba. Arkadaşım eylülün ilk haftasında pansiyona kaydoldu
  Bense eylülün son haftası kaydoldum arkadaşımın kartı bugün geldi ama benim kart yok ne zaman gelir acaba.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Kasım ayı içinde sizin kartınız da gönderilir. İlgili bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kartınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 35. Melike dedi ki:

  Merhaba, bu kartlarla internet bankacılığı işlemleri yapılabiliyor mu, yani bakiyeyi görmek için internet şubesine girebiliyor muyuz, eğer öyle ise internet şifresini nasıl alabiliriz?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bursluluk kartları internete kapalıdır. Kartınız internet bankacılığına kapalı olduğu için işlem yapamazsınız.

 36. Erkan ERGÜL dedi ki:

  Bu kartların üzerinde neden IBAN yok. Biz veliler olarak çocuklarımıza ek harçlık göndereceksek nasıl yapacağız

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bu kartlar ön ödemeli karttır. Ve internete kapalıdır. Ya bankadan tanımlatmanız yada yeni hesap açmanız gerekiyor.

 37. Deniz öztürk dedi ki:

  Ben okuldan kartimi almadim bana kart vermediler bu sene kazandım istanbuldayim ne yapmam lazim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Milli Eğitim Müdürlüğünden sorabilirsiniz. Eğer yoksa bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

 38. Deniz öztürk dedi ki:

  Okulda benim karti verilmedi nerden alcam . Diger arkadaslarima verildi ama (yer ıstanbul esenyurt) lise birde okuyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden kartınızı sorgulayabilirsiniz. Eğer Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmemişse ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kartınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 39. Emircan dedi ki:

  Kartimi kaybettim ne yapmaliyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayıp yeni kart talebinde bulunabilirsiniz.

 40. Emircan dedi ki:

  BEN BU YIL BURSLULUK SINAVINI KAZANDİM. AMA MÜDÜR YARDIMCISINA GITTIM BANA KART VERMEDI VAKIFBANKTAN ALCAGIMI SOYLEDI AMA DIGER ARKADAŞLARIM kartlarini okuldan ALDILAR. NE YAPMALIYIM??? Yer istanbul esenyurt

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden kartınızı sorabilirsiniz. Orada yoksa ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsiniz.

 41. Emircan dedi ki:

  Ben bu yıl bursluluk sinavini kazandım ama bana daha kart verilmedi . Vakifbanktan kart alacağım söylendi ne yapmam lazim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kartınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 42. Xxxx dedi ki:

  Bu kartı kaybettigimizde yenisini nasıl çıkarırız

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek yeni kart talebinde bulunabilirsiniz.

 43. Abdullah küçüktepe dedi ki:

  Ben pansiyonda kalıyorum bizim burs, harcımız kac tl

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yurtta kalanlara burs verilmiyor. Yurtta kalanlara 40-50TL gibi rakamlarda cep harçlığı veriliyor.

 44. Abdullah küçüktepe dedi ki:

  Merhaba ben pansiyonda kalïyorum burs ücreti ne kadar

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yurtta kalanlara 40-50TL dolayında harçlık veriliyor.

 45. cmndd dedi ki:

  Vakifbank tan alinan burs ücretleri neden ptt ye yatirildi?
  Ustelikte bir ay once yani eylul ayinda.ve yine hicbir bilgi verilmedi.ekimde odeme tarihlerinde atm ye gidince bir sorun oldugunu farkedip il mem i aradim.yonlendirmeleriyle ptt ye gidip 3 aylik parayi cektik.atm karti verdiler.subeden cekmesek kusurati orda kalacakti cunku bu bir seferlik odemeydi.ekim ayi yine vakifbank hesabina yatmisti.
  Şimdi bunu bilmeyen öğrenciler burslarinin kesildigini dusunecekler.
  Bence bu haber guncel tutulup tum oğrenciler dogru yonlendirilmeli.lise den mezun olana kadar her ay paralarini alsinlar.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, bursu kartına yatmayanlar PTT’den burslarını sorabilirler.

  2. Bora dedi ki:

   Bizde daha yatmadı bu sene kazandım.ve hangi bankaya yatacak

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burslar Vakıfbank olan yerlerde Vakıfbanka olmayan yerlerde ise PTT’ye yatırılıyor.

  4. Üzeyir dedi ki:

   Ben ben daha yeni açığa geçtim 12 sinifim 5. Sınıftan beri alıyorum son bursum yatmış mıdır

  5. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Ekim ayının başında geçtiyseniz silinmiş olabilir. Yine kontrol etmenizde fayda var.

 46. Ahmetxx dedi ki:

  Tokatayım paralar hala yatmadı bunla ilgili kesin bir bilgiye sahip olan varmı ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Ekim ayı sonuna kadar ödemeler devam ediyor. Bazen PTT’ye yatabiliyor. Oradan da sorabilirsiniz.

 47. Bordo bereli dedi ki:

  Artık aylık olarak mı alacağız bursları ayrıca bütün illerde yattı mı.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burs ödemeleri devam ediyor, bundan sonra aylık olarak her ay verilecek.

 48. Cmd dedi ki:

  Suan hangi illerde burslar yattı Kastamonu un ne zaman yatar

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, illerin büyük çoğunluğunda ödeme yapıldı Kastamonu içinde ay sonuna kadar ödeme yapılır..

 49. Xxxx dedi ki:

  Ben Batman da yasıyorum.Burslar ne zaman yatacak

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burs ödemeleri bu ay sonunda kadar yapılır.

  2. Xxxx dedi ki:

   BU SENE BURSLULUĞU KAZANDIM .AMA HALA DAHA YATMADI .NE ZAMAN YATAR YA DA BİR BİLGİNİZ VARMI? (batman’da yaşıyorum)

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, Ekim ayı bursları ödeniyor, illere göre farklılıklar olabiliyor..

  4. Bilinmeyen dedi ki:

   Fiyatı ne kadar olacak ve ptt’ye mi yatacak vakıfbank’a mı?

  5. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burslar 234TL olarak yatırılıyor. Vakıfbank varsa Vakıfbank hesabınıza yoksa PTT’ye yatar.

 50. No name dedi ki:

  Merhaba.Ben 20.10.2018 tarihinde burs bakiyeme baktım ve 234.70 TL olduğunu gördüm.(Ben yeni kazandım)648 TL olması gerekmez mi? Eksik yatmış galiba ne yapmam lazım.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, yeni kazananların bursları tek ay üzerinden ödeme yapıldı. Bursunuz eksik değil. Bursların bundan sonra aylık olarak ödeneceği tahmin ediliyor.

  2. gökhan dedi ki:

   bu konu hakkında net cevap var mı? Bundan sonra aylık mı yatacak?

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba, burslar bundan sonra aylık sistemde verilecek.