Gıda Yardımı

PYBS Bursluluk Kartı Yenilendi

PYBS bursluluk kartı yenilendi haberini en son aldığımız haberlerle size iletiyoruz. Bursluluk sınavını kazanan öğrencilere artık ücretler Vakıfbank aracılığıyla yatırılacak. Yeni burs kartı okullar aracılığıyla öğrencilere iletilecek. Öğrencilerin burslarını artık yeni kartlardan çekecekleri bilgisi elimize ulaştı. Dilerseniz detaylara geçelim!

Bursululuk kartı ilk başlarda Ziraat banklası tarafından veriliyordu. Bu kartların kullanım ömrüne yönelik yapılan düzenleme nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatta düzenlemeye gitti. Bu düzenleme neticesinde Ziraat bankasının bus kartları yerine vakıfbank yönlendirmeli burs kartları getirildi.

PYBS Bursluluk Kartı

Yeni bursluluk kartı okul idareleri tarafından öğrencilere dağıtılacak. Milli Eğitim bu konuda ki uygulamayı okul idarelerine iletmiş durumda. Okul idarelerine iletilen Vakıfbank kart zarfları sırayla öğrencilere dağıtılacak. Bu dağıtımı okulun ilgili memuru veya müdür yardımcıları yapacak. Burs kartı değişti mi sorusunu soranlara hemen cevabı verelim. Değişti ve aynı zamanda bu kartların dağıtımına da başlandı.

Yeni Burs Kartı Ücretli Mi?

Vakıfbank burs kartı tamamen ücretsiz olarak öğrencilere verilmektedir. Daha önce Ziraat bankası ile dağıtımı yapılan bu burslar artık Vakıfbank’ın kartlarıyla dağıtılacak. Herhangi bir ücret alınmayan bu kartlar eski kartların yerine geçecek. Vakıfbank bursluluk kartları için okul idareleri gerekli duyuru yapacaktır. Gereken hemen her türlü müdahale yapılmış halde kartlar öğrencilere verilecektir.

pybs-karti-yenilendi
pybs-karti-yenilendi

Yeni Burs Kartı Ne Zaman Dağıtılacak?

Yeni burs kartı ne zaman dağıtılacak sorusuna hemen cevap verelim. Bu kartlar okullar tarafından Vakıfbank şubeleri harekete geçtikten sonra dağıtılacak. Bu kartlar nisan ayı içerisinde hemen her öğrenciye ulaşacaktır. Bu kartların ulaştırılmaması durumunda eski kartlara burslar yatırılacak. Burs kartı değişti haberine ek olarak nisan ayının sonunda bursların da yatacağı bilgisini paylaşalım.

Yeni burs Kartı Kime Teslim Edilecek?

Yeni burs kartı öğrencilere idareci görevliler tarafından imza karşılığında teslim edilecek. Orta öğretim kurumlarında böyle uygulanan teslim sürecinin orta okul dönemine hitap eden öğrencilerde değişkenlik olması bekleniyor. Yani eğer velisi olduğunuz öğrenci orta okul öğrencisiyse okula gitmenizde fayda var. Kartın şifresi verilen zarfın içerisinde yer aldığından güvenlik sorunları ortaya çıkabilir.

PYBS burs kartı yenilendi sorusunun cevabını fazlasıyla verdik. Bu kartları idareden çağrılan öğrenciler imza karşılığında alacak. Kartlar zarf içerisinde verilecek. Mavi renkte ki yeni PYBS burs kartı mavi bir zarfın içerisinde verilecek.

Yeni Burs Kartının Şifresi Aynı Mı?

Vakıfbank burs kartı eski kartın şifresiyle kullanılmayacak. Bu kart teslim edilirken teslim edilen zarfın içerisinde her kartın şifresi de yer alacak. Bu nedenle kartın alınması sonrasında zarfın kaybedilmemesi ve başka birine verilmemesi gerekmektedir. Kartın yapışık olduğu alanın hemen altında 4 hanelik kart şifresi yer almaktadır.

Yeni bursluluk kartı şifresi zarfın içerisinde yer alacak. Bu şifreyi alarak hemen bir Vakıfbank ATM’si yardımıyla işlem yapabilirsiniz. Kim bilir belkide bu kartın içerisinde Nisan ayının bursu sizi bekliyordur!

Yeni Bursluluk Kartının Tasarımı Nasıl?

Vakıfbank bursluluk kartı renk itibariyle mavi bir renktedir. Eski Ziraat bankası kartlarına nazaran bu kartın üzerinde milli eğitim logosu yer almaktadır. Sosyal yardım kartı olarak adlandırılan bu kart teslim alındıktan sonra tamamen kişi sorumluluğu altındadır. Bu kart üzerinde burs alan öğrencinin adı ve soyadı yazmakla birlikte yine aynı kişinin TC kimlik numarası da yer almaktadır.

pybs-burs
pybs-burs

Kartın üzerinde Meb sosyal destek kartı ifadesi yazmaktadır. Ayrıca üzerinde Vakıfbank logosu da bulunmaktadır. Kartın renk dağılımı genel olarak mavi ve beyaz olarak belirlenmiştir. Bu noktada farklı kart modellerinin olduğunu sanmıyoruz. Muhtemelen tamamı mavi ve beyaz renktedir. Sosyalyardimlasma.net olarak sizler için kartınızda para olup olmadığını da araştırdık.

Kart mavi bir zarfın içerisinde veriliyor. Zarfın üzerinde de yine öğrencinin adı yazmaktadır. Tüm ayrıntıları belirttikten sonra bir sonraki alt başlığımıza geçelim.

Artık Burslar Bu Karta Mı Yatacak?

Yeni PYBS kartı eski Ziraat kartının yerini alacak. Yeni dönem bursları artık bu karta yatırılacak. Kısacası eski Ziraat Bankasına ait kartlara para yatırılmayacak. Yeni ödenecek olan burslar bu kartlara yatırılacak. Eski kartların ne zaman kapatılacağı noktasında bir bilgi paylaşılmadı yakın zamanlarda bu konuya da değinen bir yazı yayınlayacağız.

Yeni bursluluk kartı elinize geçtikten sonra en yakın Vakıfbank ATM’sine giderek hemen kartınızı yeni şifreyle açmayı deneyin. Bu sayede kartınızda herhangi bir sorunsun olup olmadığını görebilirsiniz.

Eğer teknik olarak bir sorun varsa bu konuyu okul idaresine bildiriniz. O konuyla ilgili ulaşılması gereken alanlara okul idarecileri ulaşacaktır. Yeni bursluluk kartı alma işlemi bu şekilde sonuçlanmaktadır. Sosyalyardimlasma.net olarak eski bursluluk kartlarının ne olacağına da değinelim.

Eski Bursluluk Kartlarını Atalım Mı?

Yeni vakıfbank bursluluk kartı elinize ulaştıktan sonra hemen eski kartı kırıp atmayın. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bir dönem süreyle eski kartların kullanılmasına karar verilebilir. Bu nedenle dikkatli olmakta fayda görüyoruz. Eski kartınızı korunaklı bir yere kaldırın ve yeni kartınızı kullanmaya devam edin. Gerekli açıklama okul idaresi tarafından yapılacaktır.

Vakıfbank bursluluk kartı ile burs ödemeleri gerçekleştirilecek. Temel kullanımında eski kartlara göre hiçbir fark bulunmamaktadır.

Yeni Burs Kartı Özellikleri

Yeni burslulu kartı maalesef eksi kartlara göre daha az olanak sunuyor. Bu kartların arkasında güvenlik kodu bulunmuyor. Bu nedenle internet üzerinden alışveriş yapmak gibi bir lüksünüz bulunmamakta. Ancak bu kartların yenilenmesini talep ederek güvenlik koduna sahip bir kart alabilirsiniz.

Vakıfbank PYBS kartı verirken biraz cimrilik yapmış desek yeridir. Sadece bank kart görevi gören bu kart daha çok bir öğrenci kimliğine benziyor. Bu kartların son kullanım tarihi 2025 yılı olarak sınırlandırılmış. VISA özellikli olan kart kullanıcılara herhangi bir ek bakiye olanağı sunmuyor.

Yeni Bursluluk Kartı ile İnternetten Alışveriş Yapılabilecek Mi?

Yeni PYBS bursluluk kartı ile maalesef internetten alışveriş yapamayacağız. Az evvel de bahsettiğimiz üzere bu kartların arkasın güvenlik kodu yer almıyor. Bu kodun yer almaması durumunda da internetten alışveriş yapamıyoruz. Ancak yenilenme talebi doğrultusunda yeni kartların gönderilmesi ihtimal dahilinde.

Bu konu hakkında yeni duyumlar aldıkça size ileteceğiz.

Bursluluk Kartları Neden Değişti?

Yeni bursluluk kartları öğrencilere dağıtıldıktan sonra hemen herkesin aklına aynı soru geliyor. Bu kart neden değişti? Bu kartların tam olarak neden değiştiği noktasında net bir bilgi paylaşımı yapılmadı ancak yenileme süresi gelen kart sayısının fazla olması bir neden olarak gözetilebilir. Bu konuda bir aksilik olmadığı göze çarpıyor.

Yenilenen Burs Kartının İçinde Para Var Mı?

Yeni burs kartı eğer burs ödenekleri içerizine yatırılmamış ise 0 bakiye ile gelmektedir. Bu kartın içerisinde hiç para bulunmayacaktır. Eski kartın bakiyesi o kartta harcamaya açık olarak bir süre kalacaktır. Sonrasında aktarım işlemi yapılabilir. Ancak bu noktada dikkatli olunması da gerekmektedir.

Eğer eski Ziraat bankası kartınızda büyük paralar varsa o kartta ki paralarınızı çok geçmeden çekin. Ve bu kart ile olan ilişkinizi bitirin. Bu noktada sizin hakkınız kesinlikle yenmeyecektir. Ancak kendinizi garanti altına almak maksadıyla bu işlemi uygulayabilirsiniz. Yeni burs ödemelerinin bu kartlara yapılacağını da son kez belirttikten sonra içeriğimizi bitirelim.

İlgili Makaleler

703 Yorum

  1. Merhaba
   Takdir edersiniz ki her zaman için belirli bir sıra olması gereklidir. Sisteme birden yükleme yapılırsa sistem kilitlenir ve işleminiz beklediğinizden de uzun sürebilir.

  1. Merhaba
   Eski kartlarınızın akıbeti netleşene kadar saklamanızı tavsiye ederiz.

  1. Merhaba
   Burs ödemeleri sırası ile yatırılmaktadır. Fakat bazen sistemsel kaynaklı gecikmeler yaşanabilmektedir.

 1. Merhaba burs kartlarimizi uygulamaya veya biryere girip telefondan bakiyeyi sorgulatabilir miyiz bazilari bana mesaj geliyordu falan dedi ama anlamadim

  1. Merhaba
   Vakıf Bank müşteri hizmetlerini arayabilir ya da internet şifresi alarak cep telefonundan ve bilgisayardan sorgulama yapabilirsiniz.

 2. Merhaba kızım liseye başladı bu yıl ikinci dönemin başında okul müdürlüğünden ek burs kazandınız diyerek vakıfbank bursluluk kartı verilmiş yaklaşık olarak 3 ay geçmesine rağmen hiç para yatmadı okula sorduğumuzda ise kendilerinin sadece kart dağıttığını ödeme konusunda bilgilerinin olmadığını söylüyorlar daha hiç burs alamadık bunu nereden ve nasıl araştıracağız bilgi verirmisiniz tşk ederim.

  1. Merhaba, Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 3. Merhaba ben şubat ayında paramı çekiceğim zaman kartım yutuldu. Yeni kart talebinde bulunduk. Kartı ancak 20 nisanda alabildik. Ama şubat mart veya nisan aylarından bi tanesi yatmamış. Yatmayan aydaki paramı nasıl alabilirim.

  1. Merhaba, PTT’den ödendi bazı aylar oradan sorgulayabilirsiniz. Eğer yoksa Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak talepte bulunabilirsiniz.

  1. Merhaba, zamlar dönem başlarında yani Eylül aylarında yapılıyor

  1. Merhaba, bursluluk kartınız ön ödemeli kart olup hesap numarası yok ve EFT yapılamaz

 4. Merhaba, ben bursluluk kartımı kaybettim donra yeni kart 1 ay önce geldi 10 gün önce baktık bakiye 0 dı. Neden para yatmıyor? Ve ayın kaçında burs ücretleri yatıyor?

  1. Merhaba, burs ödemeleri okullara ve illere göre farklılık gösterebiliyor. Ödemeler ay içinde yapılmaktadır.

 5. meraba benim bursluluk kartimi 2018 eylul ekım ayında aldım ama dahale bu gune kadar para yatmadi birde 3 aydan 3 aya yatmasi lazimdi buna bir cozum bula bilirmisiniz veya hangi tarihte yatacak burs paraları ne yapmaliyiz

  1. Merhaba, burs ödemeleri Ekim ayında başladı ve aylık olarak ödeme yapılıyor. Kartı olanların bursları PTT’den de ödenebiliyor. PTT’den sorgulayabilirsiniz.

 6. 2018 bursluluk sınavını kazandım ama kartım gelmedi yeni kart talep ettik oda gelmediği için tekrar kart yenilettik. yeni kartta bir türlü gelmiyor. Hiç bir şekilde bilgi alamıyorum ne yapmam gerekiyor bilgi verir misiniz

  1. Merhaba, Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak kart talebinde bulunabilirsiniz.

  1. Merhaba, kartınızın IBAN numarası olmadığı için havale yapılamaz. Burs ödemeleri ay içinde yapılıyor

 7. İyi günler kız kardeşim bursluluğu kazandı ancak kartı hala gelmedi bizde bankaya dilekçe yazıp yeniden basılmasını talep ettik ve şuan hala basım aşamasında. Bize bu süre zarfında kartımız elimizde mevcut değilse PTT den bursluluğu çekebileceğimizi söylediler ancak gittiğimizde bize hesanın mevcut olmadığı söylendi ne yapmalıyız?

  1. Merhaba, elinizde kartınız olsa da merkezden tanımlı olmadığı zaman ödeme alamazsınız. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak kart talebinde bulunun. Genel Müdürlükçe adınıza çıkartılan kart üzerinden ödemelerinizi alabilirsiniz

 8. 2018 yılı haziran da sınavı kazandım eylül ayında kartım geldi ancak bu Zamana kadar hiç para almadım bakiye 0 anlamadım ne yapmam gerekiyor

  1. Merhaba, kart gönderildiği halde PTT üzerinden ödeme yapılan hak sahipleri de var. PTT’den sorgulayın eğer yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe ile başvuru yapın

 9. iyi günler benim iki kızımında kartları kayboldu tekrardan başvurduk ama 25 gün oldu bir bilgi alamıyoruz nereyi aramamız gerekiyor ankara vakıfbank m.e b şubesini arıyorum cevap veren yok

  1. Merhaba, bankanın müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsiniz

 10. Bursluk lartimi kaybettim basvuru yaptim henuz elime bir bilgi gelmedi elimde talep numarasi var ariyorum bir turlu gorusme saglayamadim

  1. Merhaba, müşteri hizmetlerini arayıp kartınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 11. Merhaba bana şubat ayının başında kart verildi ve para daha yeni yattı ama sadece tek bir ayın parası yatmış etrafımdaki herkese önceki aylar da yüklenmiş bana da yüklenir mi?

  1. Merhaba, geçmiş ayların parası için PTT’ye müracaat edebilirsiniz. Kart olmayanlara oradan ödeme yapıldı

 12. Merhaba,ben pybs sınavına girip kazanamamistim ama bana da kart geldi.pybs sınavını kazanan kişiler ile ayni ücreti mi alıcam

  1. Merhaba, kart yanlışlıkla gönderilmiş alabilir. Sınavı kazanmadığınız için burs ödemesi yapılmaz

  1. Merhaba, müşteri hizmetlerini arayıp yeni kart talebinde bulunabilirsiniz.

  1. Merhaba, kartınız internete kapalı olduğu için internet şifresi alamazsınız

 13. Merhaba bugün ATM’ye gittim. 260 TL PARA yatmış. Burslar zamlandı mı? Eskiden 234TL alıyordum.
  Birde bu burs ocak ayının bursu mu yoksa şubat ayının bursu mu? Benim bursum ocakta yatmamştı.

  1. Merhaba, Ocak ayı burslarını alamayanların ödemeleri yapılıyor. Şubat ayı bursunuz da ödenir

 14. Benim kartım mavi kapaklı olan vakıfbank o kart ile marketten vb. pos cihazı olan yerlerden alışveriş yapabilir miyim yapabilirsem kart şifremle mi yapacağım

  1. Merhaba, kartınızla pos cihazı bulunan bütün marketlerden alışveriş yapabilirsiniz.

  1. Merhaba, yurtta kalanların hepsine kart veriliyor yurtta kaldığı için fakat herhangi bir ödeme yapılmıyor

 15. ben sınava girdim ve kazanammadı gözüküyor ama bana 7 şubatta kart geldi bana kartı veren müdür yardımcısı ogeçmiş burslarımın yattığını soyledi amam bakıyem 0 gözüküyor ne yapmam gerek

  1. Merhaba, PTT’den sorgulayın orda da yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 16. kartım, son bursumu almadan önce atm tarafından alıkonuldu.Su an üniversitedeyim. Ve bugün vakıf bank m.h. ni aradim. Yenileme islemini baslatiyorum dedi. Milli Egitim Bakanlıgı bu yenileme islemini onaylar mı ?

  1. Merhaba, kartlar banka tarafından yenilenmektedir. Bakanlıkça her hangi bir ilgisi yoktur.

  1. Merhaba, yüksek ihtimalle bursunuz Şubat ayında yatar. Eğer yatmazsa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

  1. Merhaba, bazı merkezlerde ödeme yapılmadı. Şubat ayında bursunuzu alırsınız

 17. 10.sınıfta sınava girdim ve sonuçlarına baktığımda kazanamadı yazıyordu fakat dün okuluma kart geldi benim adıma ne yapmalıyım nerden sorgulayabilirim?

  1. Merhaba, kartınızı ATM’den ve PTT’den sorgulayın adınıza ödeme var ise sınavı kazandınız demektir. Yada kartınıza Ekim ayından itibaren bursunuz yatar. Takipte kalın

  2. benim de aynı durumda kart geldi para yatmadı size yattımı bilgi verirmisiniz tşk

 18. Yeni kartımda 500 lira kadar bir para vardı ve bir süre eski kartıma aktarmaya üşenip mavi karttan harcadım. Bir gün bakiyeme baktım ve 5 liraydı. Bu kadar harcama yapmam imkansız. İnternette de yanlışlıkla büyük bir harcama yapmış olamam çünkü kartta cvv kodu yok. Birisi yanlış fiyat mı yazmış yoksa gerçekten harcamış mıyım da öğrenemiyorum. Kartta hesap hareketleri de yok. Ne yapacağım gerçekten bilmiyorum; banka MEB’e, MEB bankaya sorun diyor.

  1. Merhaba, bankaya bir dilekçe ile müracaat ederek ekstre talebinde bulunabilirsiniz.

 19. Merhaba. Burslar okulların onayı ile mi yatıyor çünkü benim bursum halen yatmadı. Kastamonu da başka okulda okuyan tanıdıklarının yatmış normalde bizim burslar ayın 25 inden önce yatıyordu eğer bu ayki burs yatmazsa ne yapabiliriz

  1. Merhaba, burs ödemelerinde farklılık olabiliyor. Bursunuz ay sonuna kadar ödenir.

 20. Bu sene lise 1 deyim ilk defa kazandım. Kartım ekim de geldi ama hala yatan birşey yok. Hata mı var yoksa bu ay toplu mu yatacak? İlk burs ekim de mi başlıyor yoksa ocak ta mı?

  1. Merhaba, burs ödemeleri Ekim ayında başladı. PTT’den kontrol edin burs ödemesi var mı? Yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak bursunuz hakkında detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 21. Kartımı dün teslim aldım karne verilirken ilk defa alıyorum bankamatikten baktım içinde para yok

  1. Merhaba, PTT’den bursunuzun yatıp yatmadığını sorgulayın. Yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne dilekçe yazarak neden ödeme yapılmadığı konusunda bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 22. yılda 4 kere para yatıyordu fakat son yatan para eksık nereye sormamız gerekir.nezaman yattığını göremiyoruz.

  1. Merhaba, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 23. yarıyıl tatilinde vakıfbank atm si olmayan bir yere gidiyorum acaba bursumu ptt den alabilme imkanım var mı

  1. Merhaba, paranız bankada olduğu için PTT’den alamazsınız. Fakat ortak ATMleri komisyon ücretini ödeyerek kullanabilirsiniz.

 24. merhaba oncelikle kartim elime gecen sene geldi sifremi hatirlamadigim icin 2-3 kod denedim ama hepsiyle giris yapti ama bakiyedir vs. gostermedi ben bunu bankaya gotursem cozebilirlermi ve bakiyemi ogrenebilirmiyim acaba vakifbank subesinden…

  1. Merhaba, bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kartınızın şifresini alabilirsiniz.

 25. Üc ayda bir burs alıyorum ve bu burs kartımı kaybetmiştim daha sonra yenisi gelmişti ve o kartıda Vakıf bank atmsinden işlem yapmak için atmye soktuğumda direk bankanız tarafından bloke edilmiş gibisinden birşeyler yazıyordu ve o kart atmde kalmıştı
  Daha sonra gelen Vakıf bank PYBS kartı da aynı şekilde atmye işlem yapmak için soktuğumda aynısını yapıyordu daha sonra
  Banka görevlisiyle konuştuğumda sorunun kartla ilgili olduğunu numaralarda karışıklık olduğunu ve bu sorunun 4 iş gün içinde çözülüp kartınızın yenisi gelicek dediler ama nerdeyse 1 ay oldu ve hala kartım gelmedi Ekim ayının bursunu alamadım ve Ocak ayına girdik ikinci bursum yatacak nerdeyse ama Hala kartım gelmedi bu konularla alakalı ilgileniyorsanız
  Lütfen Yardımcı Olabilir Misiniz .

  1. Merhaba, böyle durumlarda ödemeler PTT’ye yapılabiliyor. Birde PTT’den kontrol sağlayın. Kartınız için ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

 26. Merhaba pybs meb vakifbank kartimizda harcamalardan kalan veya yatan para ne kadar yatmis vs bankadan hicbir extra alamıyoruz biz hicbirsey göremiyoruz diyorlar kac vakıfbank subesine gittiysem ayni seyi soylediler nerden öğrenebiliriz hesap bakiyemizi yatan parayi vs bazen slipleri kaybediyoruz bize mail gonderirmisiniz

  1. Merhaba
   İnternet bankacılığı şifresi temin ederek sürekli takip edebilirsiniz.

  1. Merhaba, bursluluk kartınız bütün pos cihazlarında geçerlidir. Bütün marketlerde kullanabilirsiniz.

  1. Merhaba, kartınızın IBAN numarası olmadığı için havale yapılamaz para gönderilemez

  1. Merhaba, PTT’den sorgulayın yoksa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bir dilekçe yazarak detaylı bilgi talebinde bulunun.

 27. Merhaba. Oğlum ilk defa burs almaya hak kazandı. Kartını kaybetti. Bankaya bildirdik. Hesabı kapattılar. Yeni kartı almak için ne yapmamız lazım. İlçe Milli Eğitim bizim yetkimiz yok diyor. Sadece kartin dağıtımını yapıyorlar mis. Vakıfbank çağrı merkezi ile görüştüm ve en yakın şubeye de müracaat ettik. Hiç bir sonuç alamadık. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, banka şubesinden yada müşteri hizmetlerinden yeni kart talebinde bulunabilirsiniz.

 28. Merhaba benim bursum aylık ödeniyor ekim ve kasım aylarının kini aldım ama aralık ayı neden hala yatmadı

  1. Merhaba, ödemeler devam ediyor. Aralık ayı içinde ödeme yapılır.

  1. Merhaba, zamlar genelde yeni eğitim öğretim yılı başında yapılıyor.

  2. Kastamonu da yaşıyorum burslar bugün yatar mı? Yatmazsa hafta sonu yatma ihtimali var mı?

  3. Merhaba, burs ödemeleri devam ediyor. Ay sonuna kadar ödemeler yapılır.

 29. Bursluluk ücretinin yatacağı kartı şuan elimde olmak üzeredir lakin 3 haneli güvenlik kodu yok kartı yeni aldım.karti yenileme sonucunda güvenlik kodu olabilir demişsiiniz suanki kartımda yok bunun olması için yapmam gereken bişey varmı bununla ilgili.

  1. Merhaba, şifreniz varsa kart için başka işlem yapmanıza gerek. Yapılacak işlemler kartınıza tanımlanmıştır.

  1. Merhaba, kartınızı pos cihazlarında kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı