Diğer Yardımlar

PYBS Nedir?

Pybs nedir sorusuna cevap veriyoruz. Pybs 2018, Pybs Açılımı ve Pybs nedir sorularına en iyi cevabı bizler aracılığıyla bulabilirsiniz. Öğrencilere sunulan bu olanak hakkında bilgi almak için en uygun yerdesiniz. Pybs bursu hakkında tüm güncel bilgiler burada sizleri bekliyor. Pybs nedir 2018 yılı için tüm ayrıntılarıyla burada!

pybs-bursu-ne-kadar

Pybs ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilere belirli şartlar altında sunulan burs ve yurt olanağının adıdır. Bu sınava girerek başarı sıralamasında üstünlük gösteren öğrenciler 3 ayda bir burs alır veya yatılı olarak kalma imkânı kazanır. Burada da devlet yurtları karşımıza çıkmaktadır.

Pybs Açılımı Nedir?

Pybs açılımı ise Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı olarak belirlenmiştir. Bu sınav karşılığında verilen tüm olanaklar devlet odaklı olarak karşılıksızdır. Geri ödemesi olarak sunulan bu olanaklardan faydalanmak için sınava girmek gerekmektedir.

2018 Bursluluk Sınavı

2018 bursuluk sınavı da yine yapılmak üzere düzenlenmektedir. Bu sene yapılacak olan sınav karşılığında da öğrencilere 3 ayda bir sunulan karşılıksız bir burs olanağı verilmektedir. 2018 yılında yapılacak olan bursluluk sınavına başvuru yapmak ve detayları öğrenmek için ilgili okul idaresine başvurunuz. O şekilde bilgi alabilirsiniz.

PYBS Bursları Yatıyor!

Pybs Bursa Nasıl ve Ne Zaman Başvurulur?

2018 Bursluluk Sınavı Taban Puanı

Bursluluk taban puanları 2018 yılı için de yine değişkenlik göstermektedir. Bursluluk sınavını kazanmak için kaç yanlış yapmak gerekir sorusundan tutun da 5. sınıf bursluluk kaç netle kazanılır sorularına varıncaya kadar her türlü soruyu cevaplayacağız. Hemen başlayalım.

Pybs Bursu Kaçıncı Sınıfa Kadar Verilir?

Pybs Bursu Ne Zaman ve Neden Kesilir?

Bursluluk sınavı kaç yanlışla kazanılır sorusunun cevabı her sene değişmektedir. Öğrencilerin hedefi en iyi puanı almak olmalıdır. Her sene binlerce öğrenci bursluluk sınavına girer. Tüm sınıflar kendi içlerinde en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralanır. Devlet tarafından çılan kontenjan göz önünde bulundurularak bu sıralamada en yüksekten en alçağa doğru bir kesim seçilir ve bu hak onlara verilir.

Pybs Bursu Kaç Yıl Geçerli?

Pybs bursu kaçıncı sınıfa kadar verilir sorusunu da cevapladıktan sonra Pybs hakkında ki içeriğimizi sonlandıralım. Pybs bursu 5 ile 11. sınıf aralığında ki öğrenciler için açılan sınavla kazanılır. Öğrenci bir kez kazandıktan sonra bu sınav 12. sınıfın sonuna kadar geçerli sayılır ve disiplin odaklı bir olay yaşanmazsa kişiye imkânları sunulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu