Sosyal Yardım Platformu

Seçmen Kaydı Mobil Sorgulama 2018

08.05.2018
Seçmen Kaydı Mobil Sorgulama 2018

Seçmen Kaydı adındaki uygulama geçtiğimiz günlerde YÜKSEK SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞI tarafından uygulama marketlere yüklendi. Seçmen kaydı sorgulama işlemi için ücretsiz olarak sunulan bu hizmet için şimdiden 1,5 milyondan fazla kişi başvuru yaptı. Nerede oy vereceğim sorusunu soranlar için oldukça büyük bir olanak.

seçmen kaydı

Oy verme 2018 sandık sorgulaması yılı itibariyle oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. E-Devlet şifresi olanlar için nasıl yapılacağını burada ayrıntılı bir şekilde anlattık. Bu yol haricinde E-Devlet şifre almadan sorgulama yapmakta mümkün. Bu yolu kullanmak için Android ve İOS işletim sistemine sahip bir cihaza sahip olmanız gerekiyor.

Uygulama marketine gidip “Seçmen Kaydı” yazdığınızda YÜKSEK SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞI tarafından yayınlanan Seçmen kaydı uygulamasını indirin ve sonrasında aşağıda belirtilen aşamaları uygulayarak Nerede oy vereceğinizi belirten sorgulama işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirin.

Adli Sicil Kaydı E Devlet Sorgulama!

E-Devlet Çocuk Parası Sorgulama

Seçmen Kaydı Mobil Sorgulama 

Seçmen kaydı sorgulama işlemi için uygulamayı indirin. Sonrasında telefonunuzun internet bağlantısından emin olarak aşağıda ki işlemleri uygulayın.

  • Oy verme kaydı sorgulama işlemi için ilk olarak uygulamayı açın.
  • Sonrasında karşınıza açılan bilgilendirme penceresini okuyun. (Okumanız için süre tanınmıştır. Hemen kapatmaya çalıştığınızda pencere kapanmayabilir. Biraz beklemek gerekmektedir.)
  • Açılan ekranda Yurt içi seçmen kaydı sorgulama gibi birçok takvim yer almaktadır. Bunlardan size uygun olanına tıklayarak işleme devam edin.
  • Sonrasında TC kimlik numaranızı ve sıra numaranızı girerek işleme devam edin.
  • Son olarak sorgulama tuşuna basın ve nerede oy vereceğim sorunuza cevap veren ekrana ulaşın. Açılan ekranda size ait sandık bilgileri yer almaktadır.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan bu uygulama oldukça güvenlidir. Vereceğiniz kişisellik arz eden bilgilerin tamamen korunacağından emin olabilirsiniz. Bu konuda devlet size ait olan tüm bilgileri koruyacaktır. Bu uygulamada paylaşılan bilgiler 3. şahıslarla paylaşılamaz.

Benzer İçerik:  2019 Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyaları

seçmen kaydı

Seçmen Kaydı Sorgulama 

Nerede oy vereceğinizi merak ediyorsanız ücretsiz bir şekilde bu mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. Seçim kaydınızı önceden kontrol etmenizde büyük fayda bulunmaktadır. Adres ve diğer seçim unsurlarının değiştirilmesi için belirli tarih kılavuzları bulunmaktadır. Bu unsurlara dikkat etmeniz seçim gününde oy kullanma işlemi için büyük fayda sağlayacaktır. En azından seçim gününde hangi okulun kaçıncı sandığında oy kullanacağınızı görebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.