SGK Tahlil Sorgulama Nereden, Nasıl Yapılır?

SGK tahlil sorgulama online olarak yapılabilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeler kapsamında Merkezi Hekim Randevu Sistemi aracılığı ile vatandaşlar online olarak tahlil sonuçlarını öğrenebilmektedir. Özellikle hastaların hastaneye gitmesi ve sıra beklemesini engellemek için Sosyal Güvenlik Kurumu e-nabız ve e-devlet sistemi üzerinden tahlil sonuçları öğrenme platformunu kurmuştur.

TC Kimlik No ile Tahlil Sonucu Öğrenme

TC kimlik numarası ile tahlil sonucu öğrenme işlemleri Merkezi Hekim Randevu Sistemi aracılığı ile yapılmaktadır.

Tahlil sonuçlarını öğrenmek için:

 • İlk olarak e-devlet sistemi olan turkiye.gov.tr adresine giriş yapılması gerekmektedir. Bu sisteme TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile giriş yapılmaktadır. E-devlet şifresi olmayan vatandaşlar herhangi bir PTT şubesinden e-devlet şifresi satın alabilmektedir.
 • E-devlet sistemine giriş yapan vatandaşlar, arama bölümüne ‘’E-Nabız’’ yazmalıdır.
 • Bu alan üzerinden sağ tarafta yer alan bilgilerim bölümünden tüm tahlil sonuçları sorgulanmaktadır.

SGK Laboratuvar Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

SGK laboratuvar sonuçları internet üzerinden öğrenilmektedir. Online olarak laboratuvar sonuçlarını öğrenmek için İl Sağlık Müdürlüğü sitesine giriş yapmak gerekmektedir. Ancak vatandaşların bu konuda bilmesi gereken en önemli konu, bazı sonuçların online olarak gösterilmediğidir. Özellikle ciddi laboratuvar sonuçları, hastaneden direkt olarak alınmalıdır.

Sonuçları öğrenmek için:

 • Vatandaşların öncelikli olarak http://95.0.144.96/labim/HastaTetkikSonucSorgulama.aspx adresine giriş yapması gerekmektedir.
 • Sisteme giriş yapan vatandaşlar, TC kimlik numarası ve kayıt numarasını grmelidir.
 • Kayıt numarası devlet hastanesinden laboratuvar kayıdı içerisinde verilmektedir.
 • Bu bilgileri giren vatandaşlar, sonuçlarını online olarak öğrenmektedir.

Patoloji Sonucu Nereden Öğrenilir?

Patoloji sonuçları e-devlet sisteminde bulunmamaktadır. Patoloji sonuçlarının direkt olarak devlet hastanesinden alınması gerekmektedir. Çıkan patoloji sonuçlarının olumlu ya da olumsuz olması durumlarına karşı vatandaşlara bu bilgi internet üzerinden verilmemektedir. Patolojisi alınan vatandaşların ilgili bölümlere giderek sonuçlarını sorgulaması gerekmektedir.

Devlet Hastanesi Tahlil Sonuçları Nereden Alınır?

Devlet hastanesi tahlil sonuçları online olarak ya da bizzat tedavi olunan doktor aracılığı ile alınması mümkündür.

Devlet hastanesinden tahlil sonuçlarını almak için:

 • Bazı tahlil sonuçları doktor tarafından verilmektedir. Bu konu hakkında doktor hastayı bilgilendirecektir.
 • Bazı tahlil sonuçları laboratuvar ortamında gönderilmektedir. Hastaların laboratuvar ortamından tahlil sonuçlarını alması beklenmektedir.
 • Basit tahlil sonuçları ise online olarak sorgulanmaktadır. Online olarak yapılan sorgulamalarda vatandaşların e-devlet sistemine giriş yapması gerekmektedir.

Emar Sonucu Nereden Öğrenilir?

Emar sonuçları online olarak vatandaşlar tarafından sorgulanabilmektedir. Emar sonucu aynı zamanda devlet hastanesinden almak da mümkündür.

Emar sonucunu öğrenmek için:

 • Vatandaşların Emar sonucunu öğrenmesi için https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tedavi-bilgileri-sorgulama adresine giriş yapması gerekmektedir.
 • Sisteme giriş yapmak için vatandaşların e-devlet şifresi ve TC kimlik numarası olması gerekmektedir.
 • E-devlet şifresi olmayan vatandaşlar PTT şubelerinden e-devlet şifresi satın alabilmektedir. Bunun dışında sisteme banka, mobil imza ile giriş yapılabilir.
 • Sisteme giriş yapan vatandaşlar, emar sonucunu ve Sosyal Güvenlik Kurumu tedavi bilgilerini online olarak sorgulayabilmektedir.

İnternetten SGK Test Sonucu Öğrenme Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu test sonuçlarını öğrenmek mümkündür. Sosyal Güvenlik Kurumu ve e-devlet birlikte hizmet vermektedir. Bundan dolayı vatandaşların son beş seneye ait tüm Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtları tutulmaktadır.

İnternet üzerinden SGK tahlil sorgulama ve test sonuçlarını öğrenmek için:

 • Vatandaşların internet üzerinden e-devlet sistemine ve bu alan üzerinden e-devlet sistemine giriş yapması gerekmektedir.
 • Sisteme giriş yapan vatandaşlar, sağ tarafta yer alan ‘’tahlillerim’’ alanı üzerinden sorgulama yapabilmektedir.

Tahlil Sonucu Öğrenme E-devlet Nasıl Yapılır?

Tahlil sonucu öğrenmek için vatandaşların e-devlet şifresi olması gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu ve E-devlet sistemi birlikte hizmet vermektedir. Bundan dolayı da vatandaşların tüm bilgileri sistem üzerinde kayıt altında tutulmaktadır. Tahlil sonucu öğrenmek isteyen vatandaşların telefon, bilgisayar ya da tablet üzerinden e-devlet sistemine giriş yapması gerekmektedir.

Bu alan üzerinden son beş senelik tüm tedavi, tanı ve ilaç bilgileri bulunmaktadır.

SSK Tahlil Sonuçları Öğrenme Nereden Yapılır?

SSK tahlil sonuçları öğrenmek için vatandaşlar online yöntemleri kullanabilmektedir. Fakat bazı tahlil sonuçları online olarak öğrenilememektedir. Özellikle ciddi sağlık sorunlarında vatandaşların tahlil sonuçlarını bizzat hastaneden alması gerekmektedir. SSK tahlil sonuçlarını öğrenmek için doktor hastaya bilgi verecektir.

Şayet tahlil sonucu online olarak sorgulanabiliyorsa, vatandaşa bir kayıt numarası verilmektedir. Bu numara ile tahlil sorgulama yapılır.

Hasta Tahlil Sonuçları Öğrenme Nasıl Yapılır?

Hasta tahlil sonuçlarını öğrenmek için ilk olarak doktora danışmak gerekmektedir. Özellikle yapılan basit tahlillerde hastanın durumunu internetten sorgulayabilmesi için kayıt numarası verilmektedir. Verilen kayıt numarası ile sorgu yapılabilmektedir. Fakat vatandaşa kayıt numarası verilmemişse, bu noktada sonuçlarını hastaneden alması gerekecektir.

Hastanenin laboratuvar binalarından ya da bizzat doktora giderek tahlil sonuçlarını sorgulamak mümkündür.

Hastanın tahlil sonuçlarının sorgulanması için yapılan tahlillerin sorgulamak için müsait olması gerekmektedir. Kanser, tümör ya da daha ciddi sebeplerle alınan tahlil sonuçlarının sorgulanması mümkün değildir. Bu gibi testlerin neticesi yalnızca doktorlar tarafından hastaya özel olarak verilmektedir.

Devlet Hastanesi Tahlil Sonuçları Nereden Öğrenilir?

Devlet hastanesi tahlil sonuçlarını hem hastanelerin sitelerinden hem de e-devlet sistemi üzerinden sorgulanabilmektedir.

Devlet hastane tahlil sonuçlarını öğrenmek için:

 • Vatandaşların muayene olduğu devlet hastanesinin resmi sitesine giriş yapması gerekmektedir.
 • Site üzerinden TC kimlik numarası ve hastane tarafından verilen kayıt numarası ile tahlil sonuçları sorgulanmaktadır.
 • Bu alan üzerinden tahlil sonucu veremeyen devlet hastaneleri için e-devlet sistemine giriş yapılabilmektedir.
 • E-devlet sistemi üzerinden tahlilleri sorgulamak için sonuçların çıkmış olması gerekmektedir. Aksi halde sorgulama yapılması söz konusu değildir.

MHRS Tahlil Sonucu Nereden Öğrenilir?

MHRS tahlil sonuçlarını sorgulamak için hastanenin sonuçları online olarak girmiş olması gerekmektedir. Tahlil sonuçları açıklanmışsa vatandaşlar sorgulamayı aşağıdaki yöntemlerle yapabilmektedir:

 • MHRS tahlil sonucunu sorgulamak için vatandaş e-devlet üzerinden e-nabız sistemine giriş yapabilmektedir.
 • MHRS tahlil sonuçlarının çıkıp çıkmadığını öğrenmek için muayene olunan hastanenin aranması gerekmektedir. Telefon üzerinden tahlil sonuçları bizzat verilmez ancak tahlillerin çıkıp çıkmadığı bilgileri alınmaktadır. Çıkan tahliller, e-devlet sistemi üzerinden e-nabız sistemi ile sorgulanabilmektedir.

E-nabız Tahlil Sonucu Nereden Öğrenilir?

E-nabız üzerinden tahlil sonuçlarını öğrenmek için vatandaşların e-devlet sistemine giriş yapması gerekmektedir.

Bunun dışında:

 • E-nabız üzerinden tahlil sonuçlarını öğrenmek için vatandaşların https://enabiz.gov.tr/ adresine giriş yapması gerekmektedir.
 • Sisteme e-devlet üzerinden, e-imza ile giriş yapması gerekmektedir.
 • Sisteme ilk kez giriş yapan vatandaşların e-devlet şifresi ile sisteme girmesine rağmen e-nabız için geçici şifre alması gerekmektedir.
 • Ardından sol tarafta yer alan reçetelerim, raporlarım, ziyaretlerim, hastalıklarım, tahlillerim, görüntülerim, alerjilerim, acil durum notlarım gibi birçok bilgiye erişmek mümkün olmaktadır.
 • Bu sistem üzerinden aynı zamanda SGK tahlil sorgulama işlemleri de yapılmaktadır. Tahlil sonuçlarının tamamı bu alan üzerinden çıkmamaktadır. Bazı tahlil sonuçları bu alan üzerinden görüntülenmektedir.
 • Bu alanda çıkmayan tahlil sonuçlarının bizzat hastaneden alınması gerekmektedir. Konuya ilgili detaylı bilgi doktor tarafından hastaya verilecektir.

E-Nabız Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir, Dilekçe Nereye Verilir

E-Nabız Üzerinden Tahlil Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK Doktor Sorgulama Nasıl Yapılır, Nereden Öğrenilir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu