Emeklilik

SGK ve Bağ-Kur Emekli Maaşlarına Ek Ödeme

SGK ve Bağ-Kur Emekli Maaşlarına Ek Ödeme, Emekli maaşlarına yapılan ek ödemeler ile birlikte emekli maaşları her ay yükselmeye devam etmektedir. SGK ve Bağ-Kur emeklilerine her ay maaşlarının %4 ya da %5’e varan oranda ek ödeme yapılmaktadır. SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına 56TL ile 226TL arasında değişen ek ödeme gerçekleşmektedir.

Emekli maaşlarına yapılan ek ödemelerde ne kadar artış olacak? Hepsi ve daha fazlasına yazımızdan ulaşabileceksiniz. Emekli maaşlarına yapılan ek ödemeler her ay artış gösteriyor. Vergi iadesinin yerine getirilen ek ödeme, net maaşın yüzde 4’ü, yüzde 5’i oranında olmaktadır. Maaşı düşük olan emekliler yüzde 5 ek ödemeden yararlanıyor. Bu yılın ikinci yarısı için bu sınır bin 298 lira 54 kuruş. Yani maaşı bin 298 liranın altında olanlar yüzde 5 ek ödeme, üstünde olanlar yüzde 4 ek ödeme almaktadır. Hem ek ödeme tutarı hem de yüzde 5 sınırı her zam döneminde artış gösteriyor. Maaş arttıkça ek ödeme tutarı da yükselişe geçiyor.

evden is yaparak para kazanmak isteyenler icin en krli is fikirleri evden is yaparak nasil para kazanilir h78173 bcc59

SGK ve Bağ-Kur Emekli Maaşlarına Ek Ödeme oranının yükseltilmesi de gündeme gelmektedir. Türkiye Emekliler Derneği, “Ek ödeme oranı en az yüzde 8 ya da 9 olsun” diyor. Ek ödeme için talep edilen artış oranı kabul edilirse emekliler maaşının yüzde 4’ü, 5’i yerine yüzde 8’i, 9’u oranında ek ödeme alabilecek. Yani 5 bin 660TL maaşı olan emekli ek ödemenin yükselmesi ile 226,43TL yerine 509,47TL Ek Ödeme alabilecek.

Sosyal Yardımlar

Sitede yer alan tüm içerikler bilgi içeriklidir. Sosyalyardimlasma.net ekibi olarak amacımız değerli kullanıcılarımmıza doğru bilgileri aktarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu