Sigortasız Anneler İçin Süt Parası Alma

Güncelleme Tarihi: 02.02.2018
sigortasiz calisanlara sut parasi

Süt parası alma birçok annenin doğum sonrasında ki ihtiyaçlarını karşılamasında yardımcı olacaktır. Süt parası almak için yapacağınızın başvurunun kabul edilebilmesi için bazı şartlar bulunur. Sigorta araması bu şartlar içerisinde yer alsa da Sigortasız kadınlarda süt parasına başvurabilirler.

Süt parası başvuru şartlarında bu konuya dair tek ve temel kısıtlama çocuğun babasının sigorta sahibi olmasıdır. Aksi takdirde bu ödenek sigortasız anneye ödenmemekle birlikte, babaya da ödenmemektedir. Sigortasız süt parası alma konusunda resmi kanallardan edinilen bilgiler bu şekildedir. Sahip olunan bir sigorta ile güvence göstermeniz doğrultusunda süt parası ödeneği tarafınıza ödenecektir. Kendinizin sigortası yoksa bile eşinizin sigortası ile bu ödeneği alabilirsiniz.

Eşiniz üzerinde bir sigorta var ve sizin üzerinize sigorta yoksa bu durumda süt parası ödemesi eşinizin üzerine yapılmaktadır. Anne odaklı olarak yapıldığı sanılan bu ödeme temelde aile geçimine katkıda bulunmak maksadıyla talep karşılığında aile fertlerinden herhangi birine yapılabilir. Bu kısıtlamada yasal sınırlara dahil olan yakın kişi sadece bebeğin babasıdır. Her doğan çocuk için bu ödenek talep edilebilir. Ödenek her doğan çocuk için uygun görülmesi durumunda tarafınıza ödenecektir.

sut parasi sigortasiz

sut parasi sigortasiz

Süt Parası ve Sigorta

Süt parası sigorta kapsamında sınırlandırılmıştır. Sigortalı annelerinde taşıması gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Sigortasız annelerin eşleri üzerinden alacakları bu parayla doğum sonrası ihtiyaçlarını görmeleri beklenir.

Doğum Yapan Kadına Verilen Süt Parası

Süt Parası Ne Zaman Ödenir?

Süt Parası Aylık Olarak Alınır Mı?

2018 Süt Parası Sorgulama

Süt parası siz başvurunuzu yaptıktan sonra eğer onay alınırsa ortalama 15 gün içerisinde Ziraat bankasına yatırılır. Herhangi bir hesap numarası vermenize gerek yoktur. Orada sizin TC kimlik numaranız başta olmak üzere temel kimlik bilgileriniz üzerine bu ödeme yapılır.

Benzer İçerik:  Süt Parası Ne Zaman Ödenir?

Süt parası ödemenizi Ziraat bankası şubelerine kimliğinizle birlikte giderek kontrol edebilir aynı şekilde e-devlet süt parası sorgulama sürecini de ilerleterek sorgulama yapabilirsiniz.

Paylaşarak Bize Destek Olabilirsiniz!
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir